Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
5. dec 2009

Ahojte,tak som tu......nestiham ani pisat ked uz som zamestnana.....v robote sa mi velmi paci....mala som v utorok uz aj nocnu 12 hodin a isla som spat az na druhy den o 11 takze som nespala 30 hodin ale dalo sa to zvladnut,doma sa mi smiali ze som bosorka ze nespim.....dneska som zasa bola na poobednej...a dalsie smeny mam pondelok a stvrok nocne.......zajtra ideme aj my na Family Fair do skoly...... 🙂 na vianoce mam pokupene skoro vsetko este nejake lego pre Mareka a drobnosti a uz len napiect ale som zvedava kedy sa mi podari zacat.....

z.g.
6. dec 2009

čaute...jarka, tak nech sa ti darí a páči v robote, aj to fajn padne, že?...ja som mala už ponorku na materskej, aj keď je toho viac, ale zase je to zmena...akurát tie nočné...dospíš to potom?
my sme doma preventívne...tak je to aj nuda, taký "prázdny víkend"... trochu som upratovala, mrkla do kníh, ale len trochu, moc sa pri malých nedá...z mikuláša sa tešili...

karolinka2
6. dec 2009

ahojte.
Mna uz fakt porazi,tri tyzdne sa Karolinka taha so soplikami uz zas bolo dobre par dni a do rana sopli a vkuse kycha....neviem ci to ma fakt z tych zubkov co jej idu tie stolicky alebo je uz tri tyzdne prechladena. ☹ do rana vkuse plakala bolo pol piatej ked sme zaspali.
Jarka super nech sa ti len nadalej paci a dari v praci....ja mam zatial len kolobezku pre karolinku este chcem lego s drahy chce bubny....Vcera sa velmi tesila z mikulasa ani neplakala prave naopak a hlavne ked uvidela darceky...
Zuzka a vy ste uz zdravi???

etuska
6. dec 2009

ahojte kocky,
Mati-tak to mi je luto ze Karolinka je stale chora ☹ -my sme s drahym tiez nachladeni-ale nejako sa to da zvladnut-teda ja si len obcas dam Paralen-ine nechcem teraz brat.

Tak ja mam na Vianoce nakupene minimalne-ideme asi na nakupy v piatok-vtedy mam volno a MM robi teraz nocne-tak bude mat piatok tiez volny-a nejake veci budem objednavat aj tak cez internet-teda slovenske knihy 🙂

Jarka-super ze sa ti v praci paci i ked je to urcite namahave pri troch detoch-ale nech ti elan vydrzi co najdlsie-kolko hodin pracujes tyzdenne?

Zuzi-no o chvilu mas muzika doma tak vam bude veselsie 🙂

MM dnes varil kapustnicu-hadam zaberie na tu nadchu 😅 .Poobede bola Miska na Birthday party spoluziakovi zo skoly-tak sa aspon poriadne vyjaslila na ihrisku v Junction 1 🙂
Uz sme postavili aj stromcek-kedze buducu nedelu uz letime na SVK.
pekny vecer 😵

ejviska
7. dec 2009

Jeee, my jsem byli na hristi v Junction v patek vecer. 🙂

karolinka2
7. dec 2009

ahojte.
Nedavno som dosla z pohotovosti z Antrimu,rano som vstala pobolieval ma krk ved uz to neraz bolo ked clovek zle spi bola som s kamoskou u lekara a ked sme sa vracali uz som nemohla ani soferovat poriadne nikomu neprajem taku bolest kazdu minutu mi z krku striekala bolest do hlavy,baby ja som plakala ako male decko hned som volala drahemu do roboty a utekali sme na pohotovost,doktor odmerany popozeral ma a ked mi to stlacit tak som videla vsetky hviezdy predpisal mi lieky a ze vraj o dva tri dni by to malo prejst.Mozem odprisahat ze taku bolest som este nezazila...isla som aj za sefkou co chodim k nej upratovat dom ze zajtra nedojdem vravela ze v pohode ze ked sa budem citit dobre mam prist tak dufam,ze ma nevyhodi....

eviska83
7. dec 2009

Ahojte,
mati- tie choroby sa vas akosi nechcu pustit 😖 😖 Prajem nech sa skoro vyliecite
My sme vcera zdobili domcek a teraz cakame kedy nam jezisko donesie stromcek- ma vela roboty tak dufam ze na dalsiu nedelu uz donesie 🙂
Nam sa zasa v poslednom case kazi uplne vsetko 😠 Auto ,tlaciaten (to som povedala ze novu az po novom roku),DVD(kupili sme obyc, z tesca za 20- a zerie uplne vsetko 😀 )zehlicka- ta funguje,ale naparuje vkuse 😒 ,a teraz nam zacali vypadavat farby na telke 😒 😒 Telku urco budeme kupovat este pred vianocami- ved pozerat cierno bielu perinbabu?
Jarka- som rada ze sa ti v praci paci 🙂
Erika- tak uz sa vam to krati 🙂
Ozaj sice oneskorene ale - VESELEHO MIKULASKA 😵

z.g.
7. dec 2009

maťka, no ale sa lepia na vás tie choroby, tak nech ATB zaberú...hádam ťa nevyhodí, s tým sa musí rátať, že sú ľudia chorí, alebo chcú dovolenku..tak držím palce...

eviska, aj u nás sa stále teraz niečo kazí, aj keď drobnosti, niečo si viem opraviť, ostatné musí počkať na tatka...napr. minulý týždeň som si sprchu vymieňala 😀 😕

zatiaľ sú malé zdravé, kolp-klop, no teda cez víkend trochu sopllili...ale nechcem to zakríknuť...

erika, jej, urobila si mi chuť s tou kapustnicou, mňam, mám rada kapustu...

ejviska
7. dec 2009

Evi, uz to u nas bude podobne... auto je nejake rozhasene - nezavira kufr u auta, tece do neho voda 😠 , naraznik ma nabourany ( ale jenom lehucko ) a jeste nejake prkotiny. A rozciluje me pracka. Naplnim ji plnou, ale tak normalne, myslim, ze bu se tam jeste neco veslo, a po dokonceni prani, je pradlo strasne mokre. TAk to musim rozdelit na pul a dat znova zdimat. 😠 Asi je tam moc pradla nebo co... Je to Boschka.

etuska
7. dec 2009

ahojte kočky,
Mati-tak verim,ze coskoro sa z toho dostanete...veru-na tento rok by uz chorob aj stacilo,ze? 😖 😔
A myslim ze sefka to pochopi-osobne sa mi tu ludia zdaju tolerantnejsi k takymto veciam.

Dnes som bola na pokec s midwife-dokopy som tam bola cca 15minut a pocula som srdiecko babatka-ja ani cez den nestiham registrovat ze som tehotna-akurat rano a vecer ked mi byva este obcas blbo mi to dojde 😅
pekny vecer

z.g.
9. dec 2009

a tak u nás nič také také nové, unavená som z roboty, doma si ma potom malinká vyžaduje...
...a to skoré vstávanie... 😠
.ani mi neprijde, že idú vianoce, nemám čas na to myslieť a hlavne počasie je jesenné, prší, zamračené...ale tuším aj nejaké sneženie hlásili...a počítame dni do budúceho piatka, keď už takto pírde... 😅 😅 😅

a inak bacha, s kým poletíte, kde kupovať letenky a aká je bezpečnosť...
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-...

idem, lebo malé vytiahli sladkosti, čo som schovalal, čo dostali na mikuláša a baštia teraz 😀
... a idem ich už uložiť hajať.. 😉

karolinka2
9. dec 2009

ahojte.
Zuzka veru zvlastne ze december a na svk nie je snehu ale prave naopak kvitnu kvety aspon co som videla v spravach,uz len kvoli tym detickam by mohol ten sneh napadat.
U nas vsetko po starom,mala stale sopli,a uz aj spinka,zrejme ju uz prestanem davat cez den spinkat lebo potom chodi spat v noci o pol dvanastej...
Inac ta moja robota v okine zrejme nic lebo sa tam ide vo velkom prepustat a vraj nebudu v najblizsej dobe nic priberat tak neviem naco nas tam vtedy volali na pohovor.
Pekny vecer.

etuska
9. dec 2009

ahojte žienky,
ja prave sedim nad projektami do prace-pisem o zvykoch a tradiciach na Vianoce (v Polsku,SR,ČR a Lotyssku)-kedze odtial mame vacsinu deti zo skoly-teda cudzincov-robila som s deckami aj projekt-tak som to prepisovala na pocitaci a oni uz len daju fotky a obrazky-nech vedia aj o nasich tradiciach 😀 -a nemyslai si ze vsetci jedia na Vianoce moriaka 😀

Miska je tiez nejake nesvoja-spinka uz od 5:30p.m,len sa bola vycikat,pytala si cajik,vyzera byt malatna,ale teplotu nema-len trochu zvysenu,ale vravi ze ju boli hrdlo 😒 -no hadam to bude OK a neprelezi cele Vianoce chora.
My s MM sme uz ako tak fit-len trochu hrdlo pobolieva.

ejviska
10. dec 2009

Matko, taky mam pocit, ze nekdy ohledne praci nevi sami co chteji. Kolegovi od muza jeden den rekli, ze mu prodlouzi smlouvu do cervna, tak se radoval a druhym den rekli vsem, ze nemaji penize ani na jednoho. Pak to zase zmenili, ze mu teda prodlouzi smlouvu do brezna. No su to pekni...Pronajmi si pak barak, kdyz nevis, co bude. Ja chcu zostat v Portstewartu do cervna, protoze nechci dceri menit skolu. Aj kdyby muz delal jinde, tak za nama bude chodit na vikend. Uz jsem se rozhodla 😀
Dnes jdem na Vanocni koncert do skoly. Se tesim.

ejviska
10. dec 2009

Rano byla nula a normalne se to smikalo! Tady by clovek aj uzivil zimni gumy. Tak jezdete opatrne a ja budu opatrne chodit 🙂

etuska
10. dec 2009

Evi-aky bol koncert?
Ja jazdim opatrne-odkedy tu bola ta havarka-prave kvoli poladovici-ale ja som celkovo opatrny vodic 😅
Dnes som aspon dala prat 2 pracky spinaveho pradlo a pisali sme s Miskou vianocne pohladnice do skoly-balit akosi este nestiham 😀 -zacnem az zajtra.

Mne sa tiez odtial stahovat nechce,tak satle verim,ze si MM najde nejaku pracu blizko Antrimu 😅 -zatial je v tej starej,tak nic neriesime.
pekny vecer 😵

ejviska
11. dec 2009

Koncert byl uuuzasny! Kazda trida mela jednu dekadu. Akorat ti, co meli 40-ta leta to meli takove tezke, jak zpracovat vtipne valku, ze jo. Ale jinak tam decka hodne zpivali, no stare hity, kvetinove deti, hippies, Beatles a tak. P1 meli Pomadu, bylo to super. Chudak pani ucitelka, jak to s tema prtatama mohla nacvicit, klobouk dolu. Bylo to cele asi 2 hodiny. Natocila jsem neco na kameru, ale dostanem stejne DVD, kdo chce.

Varim kybl gulase pro chlapy, prek si udelaji mejdan, jak odjedu 🙂

karolinka2
11. dec 2009

Ahojte.
My sme to dnes s karolinkou zvladli na upratovani super,bola velmi zlata vkuse sa hrala kym som upratovala a potom ked som zehlila cely cas sedela pri mne a pozerala rozpravky to uz chcela aj spinkat ale vydrzala.
Evi ty tusim zajtra letis domov nie ci si to mylim?
A ten gulas by sme si dali aj s drahym.... 😀

ejviska
11. dec 2009

Matko ahoj, jo jo, uz mam sbaleno. Budu podavat zpravy z domova. Dneska mi tatka rikal, ze pristi tyden ma byt -16 st. Toz zlate Irsko 🙂

karolinka2
11. dec 2009

Evi tak stastnu cestu a uzi si dovolenku... 🙂

etuska
12. dec 2009

ahojte kocky,
prisla som vas len pozdravit-cely den balime,nakupujeme a este sa ideme rozlucit s bratrancovou rodinou a susedmi.Zajtra skoro rano letime-tak vas pozdravim az zo Slovenska.
pekny vecer

karolinka2
12. dec 2009

Erika stastnu cestu a prijemnu dovolenku..

z.g.
13. dec 2009

tak šťastnú cestu, kto cestujete...užite si slovenských vianoc...
no to počasie si robí, čo chce, dlho teplo a potom bác, mrazy majú byť... 😠 😠 😠 ...ale keby nasnežilo, nebolo by zle, nech sa deti potešia...

adrianka má zajtra narodeniknyk, tak oslavujeme na etapy, práceňňve sa hrajú decká s darčekmi...

a počítame dni, kedy príde tatko...

v škole, v škôlke dobre...som rada, že sa im tam páči...nech mi len neochorejú...ešte 7 dní a majú deti dlhéééé prázdniny...

ejviska
13. dec 2009

TAk hlasim prichod do Cech. Cesta uplne v pohode. Akorat ty prestupy na Stanstadu nam trosku prodrazuji cenu letenky 😝 . Zvlast Accessorize, ten obchod bych nejradsi vykoupila cely 🙂
TAdy poletuje snih a je kolem nuly.

Zuzka, tak vsechno nejlepsi pro oslavenkyni!!!!! At se oslava podari, ale to s deckama vzdycky 🙂

eviska83
14. dec 2009

Ahojte
Zuzi- oslavenkyni vsetko naj..... 🙂
Erika- tak si uzite slovenskych vianoc- 😵
Evi- aj tebe prajem prijemnu dovcu 😵
Mati- este ze mas taku poslusnu dcerusku- uz je vam lepsie?
Jarka - ako v praci?
Ja akosi nic nestiham- nasi drobci uz su strasne aktivni - oci mam na stopkach stale 😀
Jezisko nam doniesol v nedelu stromcek- tak sa tesili- mame ho ohradeny takym plotikom- co sa dava na krb 😀 😀
Pamatate ze som spominala ze nam blbne tlaciaren??? Este ze sme nekupili novu- len kabel bol povytiahnuty 😝 😝 😝 -uz fungiruje 🙂
Dnes sme konecne dokoncili kalendar pre svokrovcov- s nasimi fotkami- vyslo to sice asi na 25£,ale urcite ich potesi

karolinka2
14. dec 2009

ahojte.
Zuzka Adrianke prajeme vsetko najlepsie. 🙂 a fakt aby vam nasnezilo,nech maju decka radost.
Evi ci m niekto veri alebo nie Karolinka je vkuse zasoplena ja nechapem uz pomaly styri tyzdne....No mi sme postavili v sobotu stromcek aj vyzdobu a Karolinka uz poobtrhala vsetky cokoladove figurky...
My sme vlani davali robit ten kalendar s karolinkinou fotkou takisto pre rodicov je to pekne...

mamartinka
14. dec 2009

Baby potrebujem sa spitat.Neviete mi niektora napisat ci niekde u vas v Severnom Irsku v Argose by mali mini laptop taky bieli,alebo bielo ruzovy.Tady u nas ich nikde v Argose nemaju uz.Moc by ste mi pomohli.Dakujem.V katalogu ich maju len potrebujem vediet ci aj v predajni.

eviska83
14. dec 2009

martinka- najdi si na ich web stranke- produkt a daj stock availibity a tam si potom napis ake mesto zo sev irska chces a ono Ti napise kolko maju 🙂

etuska
14. dec 2009

ahojte kocky,
tak aj my sme v pohode prileteli do Krakowa a cesta na SVK bola tiez v pohode.Trosku snezilo,ale cesty boli suche.

Zuzi-Adrianke prajeme vsetko naj k narodeninkam-nech vam robi taku radost ako doteraz.
martinka-presne ako pise Evka-zadas si tam mesto,alebo "postcode" a ukaze ti ci tam dany tovar maju

karolinka2
15. dec 2009

Ahojte.
Akurat sme dosli z upratovania,Karolinka bola opat ako cukri cele styri hodiny sa hrala s ich trojrocnym synom...cakam lebo o tretej nam mali prist vymenit radiator do kuchyne no chvalabohu uz je styri a stale ho net a zima v kuchyni. 😠 .
Erika super ze ste mali dobru cestu,len si poriadne uzite to svk a pozdravujte ho od nas. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre