Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
15. dec 2009

ďakujem za blahoželania pre adrianku...

tak vitaj na slovensku, erika...veru, uži si to...super, že boli cesty dobré...zatiaľ sa tej zime sem nejako nechce, aj keď mrzne teraz...

a ináč nič u nás nové, dnes sme boli v škôlke na vianočnom programe, vystupovali detičky,
no, samozrejme milé boli... 😅 ...
aďka zaspinkala dnes už o 19.00, dúfam, že vydrží do rána, lebo ináč by som bola zajtra v robote na mraky... 😝

etuska
16. dec 2009

ahojte kocky,
ako sa mate?
My sme dnes boli Miske vybavit novy pas-museli sme zacvakat 52 Eur za ten do 2och dni,lebo aj ked ma svoj platny do juna-nemoze ho prevziat nikto iny,iba rodic-ani keby som dala mojim rodicom splnomocnenie 😖 -no ale inac by sa potom z UK nedostala,kedze uz mala 5 rokov a musi mat vlastny pas-a kvoli dolozke sa anm na ambasadu trepat nechce-ale v pondelok bude mat novy a tak bude pokoj na 5 rokov.

Boli sme pozriet aj v skole moju byvalu triedu a ex-kolegov,tak som sa trosku povytesovala,este chceme ist v utorok,lebo maju mat "posedenie pri jedlicke" 😀

Vonku nam krasne snezi,ale je dost zima-hadam sa cez vikend Miska aj posankuje.zajtra ideme do Kosic-ani nevybalujem kufre-veci mame uskladnene v nich 😀
pekny den

ejviska
16. dec 2009

Tak z CR taky hlasim snezeni. Predpoved pocasi byla "obcas jemne snezeni", vysledek je, ze decka dneska bobovaly 🙂 Porad je minus, tak to snad vydrzi do Stedreho dne. Ja jsem vcera polehavala, bolelo me v krku, hlava, telo, no nejaka viroza. Ale podarilo se to zahnat zazvorovym cajem se slivovici. A kloktala jsem vodu se soli, taky pomaha.
Tak snad vydrzim zdrava!
Tady je primo snehova kalamita, a to napadlo tak 5 cm snehu 😀

karolinka2
16. dec 2009

ahojte.
ja milujem vianoce a hlavne ked je sneh,tu v severnom irsku takto vianoce neprezivam ako doma,necitim tu taku pravu vianocnu atmosferu....
Inac snezenie hlasia aj tu v pondelok a utorok tak uvidime ci z toho nieco bude.
Evi tak hadam ti ten cajik so slivovoicou pomohol,mi sme znova alebo este stale prechladene,katastrofa....
Drahy piekol cez vikedn nejake orechove suche kolaciky a ja chcem este upiec5 vanilkove rozky a venceky....
ozaj akurat nam meni v kuchyni radiator tak hadam uz budeme mat teplo vody po celej dlazbe....
Pekny zvysok vecera,. 🙂

ejviska
16. dec 2009

Matko, jako v Irsku ma snezit?????

mamartinka
16. dec 2009

No tak aj na nas potom myslite na tom Severe karolinka2. 😀

eviska83
16. dec 2009

Ahojte
Aj ja chceeeeeem sneh, 🙂
mamartinka- pomohla ti ta stranka? objednali ste?
Nas Andrej tiez zacina kaslat,len dufam ze to nechytia aj drobci.Dievcata mate niektora overeny sirup proti kaslu odtial? Kalciovy sirup donho nedostanem ☹
My sme piekli pernicky minuly tyzden ,este sa chystam na nejake celozrne a zdrave kolaciky -ale nic viac- nebudeme sa aspon prezierat :-
A hlavne nemam ani velmi na vyber kedze sa Andrejovi potvdila alergia na mak a vajcia - na orechy nie-ale kedze uz mal raz reakciu tak dr. vravela ze pravdepodobne je precitlively a v ziadnom pripade neskusat.

karolinka2
16. dec 2009

Evi mi kupujeme v lekarni sirup podla toho aky ma mala kasel,nedavno som kupila na suchy kasel a kalciovy sirup vraj je tu len na predpis,tusim mi to raz spominala Erika...

eviska83
17. dec 2009

Mati- my mame kalciovy zo svk- vlastne skoro vsetky lieky 🙂 ale ak mu ho dam nasilu tak to vyvrati 😒
Zatial davam mucosolvan- ale uz mi konci 😒

etuska
17. dec 2009

ahojte kocky,
odchadzame na par dni ku svokre do KE.
Vcera nam trosku nasnezilo,tak MM siel s Miskou na sanky-hadam nebudu drat travu a kamene na zjazdovke 😀
pekny dnicek 😵

ejviska
17. dec 2009

Eriko, kdy se vracite do Irska? My 3.1.

mamartinka
17. dec 2009

z.g Tak sa aj tuna pridam.Vsetko len to najlepsie k dnesnym narodeninam.Vela zdravicka . 😉 Nam tu padaju snehove krupy.A strechy uz mame biele. 🙂 🙂

eviska83
17. dec 2009

Zuzi- aj ja prajem vsetko maj,hlavne vela zdravicka 🙂
Baby tak mi tu mame celebritu 😀
- http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/spolocenska-...

z.g.
18. dec 2009

ďakujem za blahoželania...

etuska
19. dec 2009

Evi-my odlietame do UK 31.12 😵
uzivame si to nase krasne zamrznute Slovensko 😵
Dnes sa na kosickych vianocnych trhoch nedalo vydrzat-taka zima bola,ale atmoska paradna 😵

mamartinka
19. dec 2009

Erika zavidim.Juj to musi byt parada.

etuska
19. dec 2009

Hmm-Martinka-tak to nemas co-my si to musime vychutnat dosyta-aj rodinku,znamych...lebo prideme na Slovensko asi az o rok 😔 kedze babatko sa ma narodit koncom maja,teda leto budeme asi travit v S. Irsku-ale zato pride asi moja mamina +jedny kamosi sa uz ponukli 😵

ejviska
20. dec 2009

Erika, bodejt by sa neponukli, kdyz je v Irsku tak krasne ;) 🙂
Holky, tady je ted pres den -8 st. Toz pekna kosa. Jedeme k tchyni, ale na otocku 🙂, v pet je vanocni koncert u radnice, tak tam musime jit. Jestli nezmrznem 🙂
Ale dneska nasnezilo i v Portstewartu, muzicek poslal fotky. TAke zajimave - more a snih.

A si predstavte, tak ja darky nakoupene, ze jo, a moje dceruska nemluvi o nicem jinem, nez je Barbie musketyrka. Ja rekla, ani omylem dalsi Barbie, ale ona na ni TAK ceka, ze by byla asi zklamana, takjsem ji jeste narychlo objednala v internetovem obchode, jinak samozrejme uz nikde nic nemaji. Co by clovek pro dite neudelal 🙂
Ale budu to muset zprisnit, se mi zda, ze si porad neco kupuje, blbinky za par liber, ale uz mam pocit, ze si zacina myslet, ze muze mit vsechno. Jsou to male mrsky. 🙂

etuska
20. dec 2009

Evi-no to zalezi aj od toho,na co je zvyknuta a do akej miery ju okolie rozmaznava 😅
Nasa Miska chcela ten fotak co je v reklame (stoji cca 50libier)-ale MM nasiel nejaky podobny digitalny a vodeodolny za 10 libier a za zvysne peniazky sme jej kupili detsky pocitac(taky od 4-7 rokov)-ktory je vhodny najma pre deticky v P1 a P2-tak hadam nebude sklamana 😉

Nikdy nemala vela hraciek a ani v obchode o nic nezobroni(vacsinou) 😀 -jednoducho uz aj v takom veku vie,ze na peniazky treba pracovat a aj ked clovek korunky ma,treba sa podelit aj s ostatnymi-tak sme minule aj balili spolu darceky pre kamaratov,rodinu... 🙂

Ona vie,ze darceky realne nenosi Santa,ci Jezisko-i ked obcas to ma v tej hlavke popletene 😅 My jej hovorime,ze darceky dostava "od Jeziska"-lebo aj to,ze sme zdravi,mozeme pracovat a zarabat peniaze berieme ako pozehnanie od Boha a teda tie dary realne od Boha pochadzaju 😔

Dnes sme mali krasnu spoved v "nasom" kostole-a bolo to take nadherne a tzaroven nostalgicke,byt opat v chrame do ktoreho sme kedysi chodili,kde sme sa brali i krstili nasu dcerku 😵 -ej,Vianoce doma maju svoje caro 😵

Prajem vam vsetkym nech precitite ten nadherny pokoj Vianoc 😵

ejviska
20. dec 2009

TAk to ona se rozdeli, to zase jo. Ted to dopracovala tak daleko, ze kamaradum rozdava svoje hracky, ale to jsem musela zakrocit a vysvetlovala, ze je to sice od ni krasne, ale ze to se zase nedela 🙂 Ze kdyz prijdou decka se za ni pohrat, aby odchazely s hrackama.
Myslim, ze rozmazlena zatim neni, ale je treba na to myslet 🙂

Ona dostala ten detsky notebook vloni, jeste doma. Je tam i prepnuti na anglictinu. Celkem se s tim hraje. Ma Smartika.

karolinka2
20. dec 2009

Ahojte.
Tak dnes uz citim to caro vianoc co som tu ani jeden rok na vianoce nepocitovala...mame plno snehu rano sme postavili velkeho snehuliaka upiekla som vanilkove rozky a ideme sa poprechadzat vonku.
Erika presne ako pises doma clovek uplne inak preciti to caro vianoc ako tu,ach ako vam zavidim tym co ste doma..
Mi uz mame darceky pokupene,nasa Karolinka tiez nie je narocna a hlavne co ma tesi mozeme vojst aj do hrackarstva ona su popozera ale nevrieska neplace ze jej nieco nekupime....kupili sme jej kolobezku vlacik,bubny,kocky mcqueen a fifi....toto si napisala do listu jeziskovi teda s mojou pomocou.
Pekny zvysok nedele. 🙂

etuska
21. dec 2009

ahojte zienky,
my sme prisli nedavno zo sankovacky-teda na saniach sa spustal len MM s Miskou,lebo to bola poriadna-ako sa povie "rajbačka" -to by mi babo v brusku neschvalilo taku divocinu
Teraz ideme na faru-deticky by tam mali zdobit stromcek-tak som zvedava-ale nam tu ten cas leti-no vytesujeme sa zo vsetkych a vsetkeho
pekny podvecer

ejviska
22. dec 2009

Ahoj vsem, tak je to hruza. Tatka nam uvizl v Londyne. Easy jet zrusil nekolik letu, ale ze stanstadu se normalne lita. Myslim jim odnekud nepriletelo letadlo. To je fakt na houby!!! Tak sedi na letisti, jiny let neni volny a dalo se jich 7 dohromady a prej pojedou autem, no v takovem pocasi. Ze nejake mladsi holky, au pairky, bez penez, breci tam, ze vezou dom darecky a nedostanou se tam. No pekne Vanoce. Tak na nas myslete. To bude priserna noc.

karolinka2
22. dec 2009

Ahojte.
No Evi veru hrozne,,,tak drzime palce,aby manzel dosiel v poriadku domov.Akurat mi hovori drahy,ze letiska idu zajtra strajkovat,asi za zvysenie platov.

eviska83
22. dec 2009

Ahojte
Evi aj ja drzim palceky...
Nasi drobci su chori- soplu,kaslu - posledne 2 noci hroza ☹
Dnes som stihla aspon napict puncovy a tekvicovy kolacik- na viac nemam sil.este zajtra snad upeciem mraky.
Ani nas Andrej neplace v obchodoch- nastastie -a tiez to z darcekami neprehaname. 😉

ejviska
22. dec 2009

Holky diky. Ani mu nevolam. Ma netbook, ale asi setri baterku, tak neni na skypu ani na mobilu. Dala jsem si stamprlu na dobrou noc a koukam na Laska nebeska. Videla jsem to 5x, uuuuzasny film.
Evi, co to je "tekvicovy"?

Jezis tak to jsem ani neslysela, ze budou stavkovat letiska. To je dobre. O Vanocich lidi chteji domu a takto...

etuska
22. dec 2009

Evi-tak verim,ze sa priatel coskoro dostane domov k Vam. 😔

etuska
23. dec 2009

Prajem vam vsetkym pozehnane vianocne sviatky.Uzite si ich v kruhu svojich najdrahsich 😵

karolinka2
23. dec 2009

STASTNE A VESELE VIANOCE....

mamartinka
23. dec 2009

Prijemne prezitie Vianocnych sviatkov,Plne pokoja,radosti,lasky a rodinnej pohody.Detickam bohateho jeziska a vela darcekov pod stromcekom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre