Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
2. júl 2008

Etuska to pocasie je tu hala bala...rano zimnu bundu a po obede tricenko..je to take crazy....
Co sa tika opatrovania tak co ja viem okolo 120 tyzdenne beru niektore opatrovatelky,lepsie je mat samozrejme registrovanu ktora ma papier a to znamena ze ti stat vie preplatit urcitu cast z toho co jej platis...tusim tak okolo 12- 15 hodin tyzdenne(ale nie som si ista celkom)...opatrovatelky beru rozne,od tych 3,50 lybri vyssie po tych mozno aj 6.50 na hodinu...podla veku samozrejme a starostlivosti...rozmyslas nad opatrovatelkou?

etuska
3. júl 2008

Jarka,ano ale v opacnom garde 🙂 Ozvala sa mi jedna pani,ktora potrebuje opatrovatelku,tak by som to vzala ak by to nebolo na 5 dni v tyzdni a neviem kolko pýtat 😉 Potrebujem mat aspon 2 dni volne na behanie po uradoch a vybavujem si uznanie diplomu tak som zvedava ako dlho to potrva.

Idem uz spat,lebo zajtra dlhy den. Bru nocku 😵 😵 😵

z.g.
5. júl 2008

čaute, čaute. Neviem, ako je možné, ale internet nám stále frčí.

Jeden kufor zbalený, durhý skoro, ešte nejaké drobnosti... Júj, je veľa vecí, čo by som najradšej pobrala, ale nedá sa... ☹ ☹ ☹

Ešte dnes idem znovu prať, po desiatykrát, upratovať domácnosť...

Včera mi prišiel mangel po vyše mesiaci, tak sme sa zvítavali...

Už nech sme tam, aby ten frmol, ustal...

etuska
5. júl 2008

Ahoj Zuzka,
my sme boli vcera v Kosicaich vybavit si este nejake veci a mna tesi,ze sme si kupili aj super nepremokave vetrovky so 40% zlavou a topanky.

Manzelovi volali z dalsej firmy, ze buduci piatok ma prist na pohovor,tak dufam,.ze z toho nieco bude.

Zuzi-tak ja mam zatial iba vyprate veci a usmievaju sa na mna z kosov na pradlo- "vyzehli ma" 😀 😀 😀

Baby-ako je teraz v S.Irsku????

jarka28
5. júl 2008

Ahojte zienky...u nas vsetko po starom,trosku vam aj zavidim ako sa chystate sem...ja ked som sa balila a riesila vsetko okolo stahovania sa som bola cela happy...joj pocasicko je otrasne cely den leje a je zmaracene...som zvedava kedy pride teplucko aspon troska...dneska prechodna bunda s kapuckou ,ani neodkladam taketo veci zo satnika lebo sa zidu pocas celeho roka...idem ja zienky piste ked bude cas..paaaa

z.g.
6. júl 2008

Jarka, dúfam, že nás zajtra počasie privíta vrúcnejšie...
Ja teda ani náhodou nemám rada to balenie a všetko okolo. Kufre už su pobalené, ešte príručné batožiny, ale to bude raz dva. Aj tak určite niečo zabudnem. 🙄
A teplejšiu bundu asi nevezmem, lebo nejakú schopnú ani nemám, snáď tam nečo kúpim. Mám len takú mikinu, snáď nezmrznem, to isté aj s letnou obuvou...

jarka28
6. júl 2008

Ahojcek Zuzka...tak zajtra uz letite?ako to ubehlo...nepotesim ta ale ma prsat az do stvrtka ,leda ze donesiete v prirucnej pekne teplucko z domu 😉 oblecenie tu zozenies akekolvek,staci jeden vylet do mesta a pokupis a velmi pekne a lacne..a deti co uz sa tesia?teda ta starsia,lebo malinka asi nema este rozumcek ze idete niekam...idete aj s muzikom?prisiel pre vas?kam letite do Dublinu a odtial autom asi ze?idem ja pospratavat po detoch lebo narobili zasa bordel ako v tanku....cauko zatial...

karolinka2
6. júl 2008

Ahojte baby tak ja sa hlasim zo Slovenska,juz je ochladenie a od zajtra hlasia studeny front.Mala je akosi viac chora uz aj kasle tak neviem ci to moze byt zo zubkov alebo nie.Uz sa nam to krati vo stvrtok nam pride ocinko,tak sa tesime.

etuska
6. júl 2008

ahojte kocky,my letime v utorok z Katowic,ale to som urcite uz pisala,tiez ma to balenie az tak nebavi....
Matka, urcite uz k vam na SVK nestihneme prist,mali sme vybavovaciek vyse hlavy,no v S.Irsku sa dufam stretneme, ved to mame na skok.

Este sa chcem opytat ako mate vybaveny v Irsku internet/cez aku spolocnost/ a kolko priblizne vas stoji?
Pekny vecer vsetkym

jarka28
7. júl 2008

Ahojte babule kdeze ste?..u nas je normalne ze slnko 😕 ....Etuska my mame zapjeny cez BT-british telekom....stoji nas cca 30 mesacne,a platime stvrtrocne,ak nevyvolavame vela na slovensko tak ucet je okolo 120-130 lybier ...ale mali sme aj 170 to sme vyvolavali na mobily domov....zapojili nam linku do 2dni a internet do tyzdne..najprv prisiel modem s telefonom a uz sme ficali,mame viazanost na rok...tod vsio....idem ja packo zatim....

etuska
7. júl 2008

dik Jarka za info 🙂
Manzel ide v piatok na pohovor do Larne,vraj je tam pekne tak som zvedava 🙂
Jarka,tvoj starsi syncek chodi do skoly/skolky????

Lebo ja by som malu aj dala do skoly,len sa bojim ako si zvykne hned takto "hodit do vody",netusim,ci tam vobec chodia aj deti cudzincov...

zsuzsu
7. júl 2008

Ahoj.
Aj ja mam cez BT, ale ja som troška sklamana. Ale je to na dlho.
Inak som mala strašny vikend. Ale v dobrom 😀 Dva dni som nespala. Najprv som brala bratranca do Belfastu na autobus, lebo letel domov. Vtedy sme celu noc nespali, ešte som ho strihala, ráno o pol druhej 😀 . Medzi tym som napiekla aj veterniky. Došli sme o 6-tej ráno no a frčala dalej. Upratovanie, lebo sme babam prerabali izbu, rychlo na nakupy, potom dokončiť veterniky pre kamarata, šla sa rozlučiť kamoškou, ktorá išla na SK /navždy/ no a večer na oslavu, tam zasa do rána. No bola som hotova. ale aspon bola sranda. A veterniky mali uspech, našinci to normalne fotili,že ked budu mat chut, tak sa kuknu aspon na fotku 😀 no a iri boli v siedmom nebi. Bodaj by ne.
Etuška, tak už zajtra, co? Inak v Larne bol aj moj manžel. Tam je tak nadherne, že keby sme mohli, tak som tam hned. Je to mestečko, podla mna idealne pre rodinku. Maš tam všetko co potrebuješ, ocean, plavareň, obchody, školy no všetko .

jarka28
7. júl 2008

Etuska-moj maly nastupil najprv do playgroup lebo mal 4 roky v novembri a do skoly az od 4 rokov...ale dcera sla hned do prvej triedy ,chuda moje my jej bolo luto lebo ani fn po anglicky nevedela,ale dostala sa do toho rychlo a uz je v skole popularna ...preskocila aj rocnik dokonca taka je sikovna...a krpcek moj ten plakaval prve dni ked nikomu nic nerozumel ale mal uzasne ucitelky ktore sa naucili zopar sloviciek po slovensky koli nemu a dobre to bolo...no neviem ci ti malu vezmu inde ako do skoly....Zsuzsu-ti zavidim taky vikend by som brala hned a aj tie vetrniky...hod recept ale komplet a aj dobu pecenia atd jo?....ozaj poslala som na vodicak paiere tak sa vytesujem ako blska....a to Larne...no uzasne mestecko,sme boli na vylete...nemam slov 🙂

z.g.
7. júl 2008

Ahojte, ahojte, hlásim sa už z irska. muž prišiel pre nás, išli sme do dublinu, odtial autom, mal ho na dlhodobom parkovisku. cesta lietadlom bola nič moc, hodinu sme sedeli v lietadle a čakali sme na odlet, vraj bol plný vzdušný priestor.malá revala ako tur, bála sa, chúda, ale potom polovicu letu prespala, unavená, ale potom zase bola nekludná, a staršej zalahlo v ušku, tak skoro plakala, tiež sa bála.
tak sme sa tu trochu rozhliadali, krajinka je fakt pekná, všetko pekne zelené, ale chladno na nás. a tie šlapky resp. letná obuv v tomto počasí, to sme hned vedeli, kto je tunajsí. a ešte deti- holé nožičky v kočíkoch...to nám teda hned učarovalo, tento intrnet je tak strááááááááášne pomalý, že mi to pije krv a ešte sa učím písať na laptope, je to menej pohodlné, tak píšem všelijako

jarka28
7. júl 2008

No vitaj Zuzka uz na nasej strane...ten let nezavidim,my sme raz leteli tak ze bol vetrisko a hodinu sme kruzili v dubline nad letiskom co nemohol pristat,po pristati sme si vsetci vydychli a pilot letel hned na toaletu takze mu tiez nebolo vsetko jedno....hruza ale co uz...aky mate internet ked je pomaly?malinke urcite uz spinkaju ze?
Etuska nachystana?zajtra uz aj vy letite ze?ZSUZSU- co tie recepty na vetrniky?hm? 😉

etuska
7. júl 2008

Jarka-zbalene na 99%,este si idem vytlacit nejake CV a preskenovat dokumenty..no a skratit 2-je nohavic co som si dnes kupila.Neviem na koho ich siju,sadli mi super,az na dlzku 😀

Som zvedava na nas let,dufam,ze vsetko O.K.Uz by som najradsej letela opacnym smerom pre Mimi ☹ Hovorime jej ,ze ideme do prace/co je aj pravda/ ,nech pocuva babku a potom pojdeme spolu k moru/co je v podstate tiez pravda,lenze ona ma zafixovane v hlavicke teplucke Jadranske more 😀 /

No teraz vecer je u nas riadna burka,ale Mimi sa vyzivala ked sme sa isli rozlucit s mojimi starymi rodicmi - mala nepremokave topanky a prsiplast a to ona zboznuje-cvachtat sa vo vode 😀

Urcite sa ozvem,len netusim kedy.Majte sa krasne 🙂

z.g.
9. júl 2008

Včera sme si vyskúšali premenlivosť tunajšieho počasia v praxi. Keď bolo slniečko, vybrali sme sa von, ale za chvílku sme dosť zmokli... 😠 😠
Za domom máme malý lesík, pod oknom nám chodia veveričky, straky, okolo tu venčia psov, včera sme tu kŕmili mačku, potom nám ležala pri dverách. Malé stoja pri okne a sledujú, takže také malé zoo pre deti. Už sme sa aj stihli nudiť- hlavne tá staršia dcérka.
Ale ináč sme sa tu v byte rýchlo zabývali.
Zajtra si urobíme malý výletík k jazeru. Takže tak v skratke.

To počasie býva také celé leto, alebo bude aj teplejšie?

z.g.
9. júl 2008

Internet máme od Vodafone. Dnes ide pomerne rýchlo. Takže neviem, od čoho to závisí.

jarka28
10. júl 2008

Ahojte...u nas dneska hrozne pocko,od rana prsi,teda vlastne od vcera vecera...uz ma to jeduje taketo pocasie lebo nemozem ist ani von s detmi...Z.G.tak mate to tam peknucke ked aj zvieratka tam pobehuju...ak mam pravdu povedat my sa tu nudime casto lebo pocasie nepraje ist niekam...myslim ze bude cely jul skaredy a mozno ked tak august a september bude krajsie...no neviem....Karolinka ako ?tatino vam uz prisiel?malinka ako uz je jej lepsie?idem ja dovarit este ....pa zatim...

z.g.
11. júl 2008

Ahojte, ahojte.
Aj tu je počasie nič moc. ☹ ☹ ☹ Asi je takto väčšinu roka, však? Aj my sa občas nudíme, a to sme tu len piaty deň. Keby tu aspoň boli v okolí nejaké detské ihriská s húpačkmi, šmýkačkami, atď. Aspoň som zatiaĺ na nič nenarazila, len samé rodinné domy.
Včera sme tu boli pozrieť v nákupnom centre, ani tam nič také nie je, ako na Slovensku býva. Kam chodia tí Íri s deťmi? 😠 😠 😠
S tou angličtinou je to fakt zážitok. Vedela som, že nebudem rozumieť, ale zlým pocitom sa aj tak neubránim. Ale aspoň, že oni mne rozumejú, tade doposiaľ rozumeli... 😵
Ešte by sme chceli v auguste otočiť Slovensko, nech sa deti trochu pohrajú u našich, /keď začne škola, už sa tak skoro nedostaneme/, a možno skočíme niekam do Tatier na vídend. Ak to teda vyjde.
Cez školský rok bývajú aj nejaké prázdniny, a kedy?

jarka28
11. júl 2008

Ahojte...Zuzka,my tu naokoli mame ihriska pre deti a su tu aj zabavne parky,smykacky tobogany preliezky,skus pozriet na nete volaco alebo sa popytat susedov,mozno najdes volaco,kde ste to presne?skusim pozriet nieco...prazdniny v skole su aj pocas roka,je to aj individualne podla skoly,ale byvaju casto take 2 dni volna sem tam potom na zimu,na jar atd...to vskole ti vedia povedat kedy su volna...ta anglictina to je pekna divocina,som sa ja nasmiala ked som prisla,lebo som zhanala dom a debatovala som s jednou o dome proste a ona stale ze HOJS HOJS (MYSLELA TIM ZE DOM HOUSE) a ja jej vravim ze nehladam kona ale dom ,lebo som myslela ze vravi ze HORSE...trapas ale sranda...treba si zvyknut...my chceme ist na slovensko az v oktobri...idem ja lebo je nestastny ked sa nevenujem...paaaa 🙂

z.g.
11. júl 2008

Jarka, vďaka, my bývame v Craigavon Area Hospital. Už som to dala za úlohu aj manželovi , nech sa popýta, ale asi sa toho musím ujať ja.

z.g.
11. júl 2008

S tými susedmi je to tu tak, že tu bývajú Arabi, Číňania a tuším aj černosi, tak neviem, či sa od nich niečo dozviem. Dve slovenské rodiny, čo tu bývajú neďaleko, sú t.č. na Slovensku. Tak snáď sa spýtam vonku nejakej mamky, ak jej budem rozumieť 😀 . Ešte ma napadlo, že by skôr v Portadowne mohlo niečo byť, ale tam sa dostaneme len autom alebo autobusom.
Dnes to tu vyzerá len na zamračené, bez zrážok, zatiaľ... Večer asi niekam skočíme, k tomu jazeru Lough Neagh, je to tuším 10-15 min. autom.
Zeleninová polievka je dovarená, malinká je zobudená, idem aj ja...

etuska
11. júl 2008

Ahojte kočky,
uspesne sa hlasim zo Sev.Irska 🙂 My sme teda v Antrime,celkom sa mi tu paci a mne to pocasie ani nepripada take hrozne,cakala som horsie.Aj sa vytesujem,ze konecne speakujem a aj celkom dobre rozumieme 🙂 az vcera na jedneho exotika,ktory mal v ustach xxx piercingov 😀 😀 😀

Manzel bol dnes na pohovor v Larne,ozaj pekne mestecko,boli sme aj v pristave,fucalo riadne,uplne iny svet.

Dnes prisla majitelka domu v kt. byva bratranec,velmi mila zienka,tiez je ucitelka tam mi dala nejake rady.

Vcera som bola v Jobs and Benefits na pohovor kvoli NI Number,tak uz to mam uspesne za sebou a cakam kedy mi ho pridelia.

Manzelovi daju vediet co a ako az o 2 tyzdne,tak sme si na vikend kupili noviny s jobami...uvidime so a ako....ja si chcem najst aspon nejaku docasnu pracu "live out nanny","mother´s help" lebo kym mi uznaju vzdelanie,trochu to potrva...

A nasla som Miske dobru skolu tak sa tam pojdem opytat ak tam niekto bude

Zatial sa majte krasne

jarka28
11. júl 2008

Etuska ja ziram si tu chvilku a aka rozbehnuta,to sa mi paci...ten pohovor na national insurance si mala vopred dohodnuty?malinka tu s vami nieje?ja som myslela ze je,ale asi som zle citala a preskocila volaco...u nas tiez pocko celkom fajn od poobedia,tak dufam ze bude pekne cez vikend lebo chceme ist s detmi do zabavneho parku...idem ja do sprchy babule pa zatim...

etuska
11. júl 2008

Jarka,dik za kompliment 😀
Do Jobs and Benefits sme nabehli hned prvy den a pohovor mi dohodli na July 22,ale potom im niekto vypadol tak to zmenili.

No a makame na tom aby sme zohnali robotku prave preto,ze mala tu s nami nie je, je u mojich rodicov...tak mame velku motivaciu,lebo ju tu chceme mat co naskor.

Jarka,ja si hladam teraz na leto aj nejaky babysitting/nanny job,ale neviem kde okrem gumtree.ie si dat inzerat 😨 😨 ,nevies poradit?????

jarka28
11. júl 2008

Skus si dat aj na okolite post office,napis si na papier a daj panickam za okienkom oni ho tam hned vycapia ,no ale teraz ked niesu skoly a skolky tazko poradim,lebo to sa najlepsie tak riesi ked si v kontakte s maminami a ucitelkami takze neviem...ale na poste u nas byvaju casto ponuky ze hladaju niekoho na strazenie deti....skus aj to urcite...drzim palce....

etuska
12. júl 2008

vdaka Jarka,mrknem 🙂 lebo tu som videla vycapene inzeraty len na prenajom 😒 a v utorok by mali vyjst local newspaper tak uvidime,alebo mozno aj niekde v library by to nebolo zle...

Ako sa ma tvoja rodinka?

zsuzsu
12. júl 2008

Ahojte.
Tak Zuzka a Etuška vitajte u nas.
Ja ledva stiham. Teraz som mam baraky na každy den, lebo zastupujem kamošku, co šla na SK 😀 Normalne nestiham, co už. Aspon su niaké korunky.
Dnes to tu vyzera byt super s pocasim, tak sa chystame do Porthrusu, troška k oceanu a potom na kolotoče. že vraj ich je tam velmi vela, tak uvidime. Potom podam hlasenie 😀
Tak zatial pekny dnik.

etuska
12. júl 2008

zsuzsu-vdaka za privitanie 🙂 My sme dnes aspon poculi malu cez Skype,ona nas aj videla,no my ju nie,ale nevadi,na SVK je vraj teplo lebo Mimi sa kupala v bazeniku 🙂

Berie to statocne,vobec za nami neplace,tak som rada i ked mne strasne chýba.

Zsuzsu, kde presne byvas?Pekny dnicek vsetkým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre