Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
21. okt 2008

maťka, my tri ideme na slovensko, lebo už máme kúpené letenky, a potom uvidíme, momentálne nemáme nič kontrétne, s tým mojim mužom sa teda nenudím 😀 😀 😀 😀 😀

nawal, ako si robila tie zapekené kuracie prsia so smotanou?, díky

z.g.
21. okt 2008

nawal, ako sa máte?, tuším ste boli choré

nawal
21. okt 2008

caute, nam sa kazi notebook, tak som dnes nemala net.
Z.G. najprv som si kur.prsia na panvici trosku osmazila. mrazenu zeleninu trosku povarila. Do janskej nadoby som naukladala maso a zeleninu a zvlast som si dala smotanu s 1 vajickom a to som rozmiesala a poliala masom. dala som to do truby dokial sa to troska nezapeklo. 😝

etuska
22. okt 2008

ahojte kocky,tak vy tu o vareni 🙂
ja som sa chystala vcera vecer navarit dnesny obed,ale bola som z tej anglictiny taka utahana,ze som si o 9:30p.m isla lahnut s Miskou.A vobec som z hodiny nemala dobry pocit,clovek sa tolko pripravuje,studuje... ☹ niekedy to jednoducho vypali dost blbo.Mozno studenti to tak nevnimali no ja som mala blby pocit,ze napriek tej priprave to bolo o nicom 😒

ale ved kazdy den treba zacinat odznova,no nie?Tak sa idem naranajkovat a zase do banky,na postu...Vecer mam hodinu s bratrancovou zenou...a den opat zbehne.Tak pekny dnicek 😵

z.g.
22. okt 2008

erijka, určite bola tá hodina dobrá

nawal, vďaka

etuska
22. okt 2008

ahojte zienky,
rano som normalne mala z toho vsetkeho depku,ale nejako to nakoniec preslo.Ked je clovek "busy" tak nema cas myslit na somariny,ze?
Zac. novembra ma totiz prist majitelka domu a chce to tu vsetko prerabat,takze my si teraz zhaname na 3-4 tyzdne ubytko,co vobec nie je jednoduche,lebo vacsinou chcu minimalne na 6 mesiacov...No vecer mi volal jeden pan,kt. som nechala na mobile odkaz a v piatok si ideme pozriet jeden dom.Dufam,ze sa dohodneme-drzte prosim palce 😅

Poobede boli u nas znami s rovnako starou dcerkou,tak sa Miska konecne vyhrala.Zajtra chceme ist na take "dance lessons" pre deticky-asi poslem tatka,lebo ja mam mat "English lesson" s Monikou-uf,este sa musim pripravit,lebo ona je fakt dobra.

Zuzka-dik za podporu 😉

etuska
23. okt 2008

bre ranko zienky,
vonku je teda fakt "desne" pocasie,no dnes mi to nejako nevadi 😅 prajem vam vsetkym pekny dnicek 😵

mamartinka
23. okt 2008

ahojte zienky.neviete nahodou ci sa tuna v irsku neda objednavat z katalogou ako na slovensku napr.quelle,neckerman a pod.neadaju sa tu dat objednat zadarmo katalogy ze vam pridu domou zadara a potom si objednate tovar ze vam to postou poslu alebo dovezu?neviete o niecom niektora ci by sa tu dalo nieco take v irsku?

etuska
23. okt 2008

Martinka-viem akurat,ze Tesco a Argos nieco take ma,ale ty chces asi len oblecko,ze?Hmm,tak to ti asi neporadim,ja kupujem vacsinou oblecko v Peacocks,alebo niekedy aj v "charity shop"-och najdes pekne veci 😉

karolinka2
23. okt 2008

Ahojte baby.
Martinka podla toho co myslis ked oblecenie nam tu chodia stale katalogy zadarmo na predchadzajucu majitelku,zrejme si musela objednavat z ich firiem a teraz jej stale posielaju katalogy,ale su tam predrazene veci.
Baby ja som zase chora,len pred mesiacom som mala nadchu a uz je to zas,ja uz neviem co to,ja som tu predtym nikdy chora nebola,ocinko je doma cely tyzden,urcite som sa nabrala od neho. ☹
Erika a co ako manzel dopadol na tom kurze co bol pre inzinierov.
Pekny den.

etuska
23. okt 2008

Matka-nakoniec to vobec nemohol najst,na nete bol len datum a Belfast-ziadna adresa,nic 😠 tak tam nebol,ale pozera si nove joby,teraz je to bieda ved je velka nezamestnanost,tak sme radi ze ma vobec nejaku robotku.
Mne o chvilku pride Monika na "English lesson" tak si idem pripravit materialy.

Matka-neskusala si nieco ako Imunoglukan na posilnenie imunity?Drz sa,nech ste coskoro fit.Pa,ja uz bezim 😉

karolinka2
23. okt 2008

Erika tu som pytala nieco v lekarni na imunitu tak pozerali na mna ze ako keby som neviem co pytala.

etuska
23. okt 2008

Matka-hmmm,tak to som prekvapena 😕 ,ale vecer pozriem na nete nejake ich vyrobky.
No,dnes sme mali 2 hodiny(1-3p.m) 😝 fuska,no radost ucit taku studentku co chce vela vediet a speakuje uzasne 🙂
Manzel bol s Miskou na "dance class"-skoda ze dnes bola posledna a dalsie zacnu vraj az po Vianociach 😖 tak budeme musiet co to pohladat,lebo Miska si musi niekde vybit energiu.Zajtra asi skocime ozaj na tu plavaren a poobede ideme pozriet ten domcek na prenajom.

Aj u vas tak fuci vetrisko?Len ma prekvapilo,ze je to celkom teply vietor.
Zuzka-kedy letite na SVK?

z.g.
24. okt 2008

Ahojte, babule. V nedeľu letíme na Slovenko, tej angličtiny mi je ľúto, ale inak sa veeeľmi tešíme, hlavne Natálka. Potom uvidíme, kam nás osud odveje... 😔 😔 😔 . Určite dám vedieť.

Maťka, ako sa máš? Myslím, že by tu mali niečo mať na imunitu, minimálne Zinok s vitamínom C. Apapaj veľa čerstvého ovocia, zeleninku.
Manžela očkvali proti chrípke v práci, aby mal kto robiť 😀 , lebo tu vraj bývajú ťažké epidémie...

Idem trocu baliť a ešte prať.

karolinka2
24. okt 2008

Juuj Zuzkag.tak to ti prajem stastnu cestu a uzi si to doma,dufam,ze sa nam vratis. 🙂
Na mna dosla zasa nadcha hadam najvyssieho stupna,ved ja som nikdy predtym tuna nebola chora,a teraz takto za sebou,v lekarni mi nepredali nic na imunitu tak som si kupila vitamin c anejaky multivitamin.
Dnes mame krasny cas,mala este spinka lebo v noci velmi dobre nespala stale zo sna poplakovala.To su zmeny,vcera lejacisko a vietor,a dnes je tak krasne,hoci vietor fuka,ale aspon mame slniecko.
Prajem vam vsetkym pekny vikend. 🙂

etuska
24. okt 2008

Zuzka-tak prajeme stastny let a nech sa Vam dari?Manzel ostava zatial tu?
Matka-prajeme skore uzdravenie.My sme dnes sli rovno zo skoly na plavaren,juuuj tak bolo super,tepla voda,malicko ludi,okolo 1:30 sme boli uz v bazene sami,tak sme si na striedacku s muzom zaplavali zatialco sa Miska hrala s jednym s nas v detskom bazeniku.

Teraz sme boli pozriet jeden dom,vecer mi ma majitel zavolat ci nam ho teda urcite na ten mesiac prenajme.Tak sa modlim,lebo nikto na taku kratku dobu nechce a v najlacnejsom Bed and breakfast chcu 1200 libier na mesiac 😝
Aj vam pekny vikendik 😵

jarka28
24. okt 2008

Hallo Girls.... 🙂 no tak ja uz si pekne doma zarezavam,zasa ten isty kolotoc...dobre bolo ale malo bolo,hadam sa zasa dostanem casom domov,lebo mi velmi chybaju nasi ☹ pocko nam vyslo super,a aj let bol super...co to som detom podonasala,tak sa tesili...kamoske som kupila nadhernu knizku s obrazkami slovenska a pisanu v angline,bola taka nadsena ze ake je to nase slovensko krasne ze planujeme dovolenku buduce leto u nas,liptov tatry atd....Zuzka a ty odchadzas?dobre som to pochopila?alebo len na par dni?kazdopadne stastny let a ozvi sa nam....Erika,som zvedava ako to dopadne s domcekom,ale mozte ku nam prist...bude veselo a co to nas naucis... 😀 😀 😀 Matka v pondelok ti to poslem,lebo nestiham dobre?ozaj vitamin c je super a aj ten zinok,ja som doniesla vela sipkoveho caju,lebo ten je perfektny a obsahuje strasne vela cecka,tu som este nenasla taky caj....Mamartinka,teraz ti ma nenapadne ale je vela toho co maju katalogy a poslu ti ich a uz len objednavas...NEXT,BON PRIX,LITLLEWOODS,MandM direct,a co ja viem co este,skus posmejdit po nete ...no idem ja...pekny vikend prajem... 😉

etuska
25. okt 2008

ahojte kocky,
Jarka-beriem ta za slovo 😀 .Ten pan sa nam ma dnes ozvat,lebo uz ma jednu zaujemkynu,ale ona chce ten dom az o mesiac,tak uvidime.Dali sme si inzerat aj tu do "Paper shop"-u a do miestnych novin,tak hadam sa nieco najde,lebo B+B je veeelmi drahy ☹

Draheho som vyhnala do Tesca na nakup,zo vcera mame este franc. zemiaky,tak uz idem uvarit len nejaku polievocku.Prsi tu od rana,tak len sedime doma.
drzte sa,pekny vikendik 😵

z.g.
25. okt 2008

jarka, v portadowne končíme, ja idem na slovensko s deťmi, muž tu ostáva ešte mesiac, mal dve ponuky, nakoniec nevyšla ani jedna,
tak ideme hľadať ďalej, a uvidíme...

dadullka
25. okt 2008

CAU KOCKY,VSETKY VAS POZDRAVUJEM.UZ SOM TU NEBOLA STO ROKOV.MAM NA VAS TAKU PROSBU,CI MI NEVIETE PORADIT S NIECIM.NA CHILD BENEFIT STE POTREBOVALI RODNY LIST DIETATA PRELOZENY DO ANGLICTINY ALEBO NIE?AK MUSEL BYT PRELOZENY,KDE A ZA KOLKO LIBIER VAM HO PRELOZILI?ZUZKA PRAJEM STASTNU CESTU DOMKOV.URCITE SA UZ TESITE.PEKNY VIKEND,PA

etuska
25. okt 2008

dadullka-posiela sa tam slovensky original, ziaden preklad nepotrebujes.Neviem ako vy,ale ja stale posielam pas,rodny list a podobne doklady postou ako "special delivery"-stoji to niekedy aj 4-5 libier,ale aspon ma clovek istotu ze sa mu to nezapotrosi.

Baby,ako dlho ste cakali na child benefits a work+ child tax credits?-vazne je to aj 6mesiacov? 😝 lebo jedna znama mi tvrdila,ze im prisli po 5-tich tyzdnoch

jarka28
25. okt 2008

Dadulka treba original poslat,netreba nic prekladat...Erika trva to dlho,benefity som zacala vybavovat v oktobry a prisly pred vianocami a tax credity az v marci ☹ ale spatne kopa penazi tak aspon ze tak....

dadullka
25. okt 2008

VDAKA BABY.A CO JE TREBA NA WORKING TAX CREDIT?NA CHILDTAX CREDIT TREBA TIEZ IBA ROD.LIST DIETATA AKO PRI CHILD BENEFIT?PRI CH BEN.TREBA ASI ODHLASIT PRIDAVKY NA SVK.NIE?

etuska
25. okt 2008

dadullka-raz sme posielali manzelov a dcerkin pas a inokedy Miskin rodny list,ale uz sa nepamatam kedy co.Vsetko mas napisane na tych tlacivach co treba prilozit k ziadosti.
My sme posielali na SVK kopiu manzelovej prac. zmluvy,resp. potvrdenie z agentury,ze pracuje v UK od toho a toho dna a na SVK ti potom zastavia pridavky.

Ako sa vam inac dari?Ivanke sa v skole paci?

etuska
25. okt 2008

dnes nam volal ten majitel ohladom nasho docasneho byvania,tak sme sa dohodli,ze nam dom prenajme do 7.decembra-dufam,ze sa na tom uz nic nezmeni,lebo bolo dost tazke zohnat ubytko na mesiac 😝 kazdy chcel minimalne na 6.mes.

Dufam,ze ten mesiac zbehne rychlo a vratime sa do "nasho milovaneho domceka" 🙂 ,tu je nam dobre a uz sme si za tie mesiace zvykli.No ale aspon budeme mat pekne vynovene,pomalovane, v kuchyni ma byt nova podlaha,len aby ten mesiac rychlo presiel.

Dadullka-ty niekde pracujes?
Ja si este zhanam niekoho na doucovanie.Pytali sa jedny znamy,ale ze sa este musia rozhodnut. + zhanam aj nejake preklady,lebo pri Miske sa teda vela vyucovat neda,ona sa sama vyhra max. tu hodinku,no a preklady by som po veceroch zvladla.

etuska
25. okt 2008

baby-tak ma napadlo,ako dlho tu planujete ostat?Lebo mame znamych,kt. sa uz na SVK ani nechystaju.

nawal
25. okt 2008

Caute, nam dost rychlo dosieli WTX, CHTX aj CHB.
Etuska aj my sme tu zatial na stalo. O slovensku ani nerozmyslame. Pre nas je SK nerealna krajina na zitie, nejde len o financu stranku. ☹

etuska
25. okt 2008

Nawal???? ☹ -preco potom?

etuska
25. okt 2008

mozes aj v IP ak nechces verejne

nawal
25. okt 2008

etuska koli nabozenstvu. ked sme zili na sk tak sme byvali v nie velkom meste. Manzel mal koli tomu si problem najst pracu.
Mozno keby sme boli v BA, tak by sme nad tym rozmislali ale takto nehozi SK.
Aj koli detom, tu maju vacsiu nabozensku moznost v skolach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre