Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
4. nov 2008

Ahojte.
Jarka malej takisto vysetrili len uska a ocka a prezrela ju pediatricka a to bolo vsetko.Velmi drzim palce aby vsetko dobre dopadlo,potom daj vediet co ti povedali,urcite bude vsetko v poriadku.
My sme sa dnes po dlhsej dobe vybrali na stetnutie mamiciek s detmi,ale asi su prazdniny,lebo bolo zatvorene,tak pojdeme na tyzden.
Juuj u nas uz predavaju kadejake vianocne vecicky,ja milujem vianoce,kupila som si takeho santu co hra,tak sa z neho tesim.
a Karolinke som kupila tu skotsku suknu karovanu prekladanu taka je vnej kocka.
Kym sa mala hrala tak som navarila pirohy so syrom.
Pondelky uz nerobim,vcera vypisala na kaviaren,ze pondelky budu zatvorene,vravela ze zatial len november a uvidi co dalej.
Pekny den. 🙂

nawal
4. nov 2008

caute, na halloween som nebola doma, dosla som az okolo 22:30 takze neviem ci tu nejake detska boli. Pytala som sa susedky, ani ta nebola doma, tekze nevieme 😉
Jarka mne sa tu obe dcerky narodili. Vysetrili im sluch a pred odchodom dr. skontrolovala nozicky, chrbatik, popocuvala dych.... Ja som si fyzeoterapeutku vypytala, lebo sa mi Liline nozicky nepozdavali. ale uz su ok.

etuska
4. nov 2008

ahojte zienky,
ja sa prave chystam robit fasirky na zajtra,len sa mi do toho nechce pustat 😝
Zuzka-no mali ste to dost perne a ani sa necudujem,ze Natalka ma z toho trosku chaos,ale verim,ze sa coskoro aklimatizujete a Vianoce uz budu v pohode.

Matka-teraz pracujes 4 dni v tyzdni?-aj tak mas toho dost,ze?Hlavne nech sa drzite a ste zdravucke,nasa Miska teraz pokaslieva,tak jej davam sirup na imunitu + Mucosolvan.Juuuj,este ti poslem IP ohladom zubara 🙂

Nawal-ako sa drzia dcerky,uz su OK?

karolinka2
5. nov 2008

Ahojte.
Erika robim 5 dni v tyzdni,v sobotu mam az tri upratovania,koncim vecer o deviatej.
Jarka ako ste dopadli s malym v Belfaste?

jarka28
5. nov 2008

Ahojte...vsetko dopadlo super,maly je zdravy ako ryba,som si vydychla...robili velmi dlho vysetrenia,nic nezanedbali tak so rada....modranie pier bolo od selestu co ma na srdiecku,ale ma ho minimalny nic co by bolo treba liecit...odpadol mi kamen zo srdca.... 🙂

karolinka2
5. nov 2008

Jarka to je super,ze maly je zdravucky a ze je vsetko v poriadku. 🙂

etuska
5. nov 2008

Jarka-tak vidis ako super to dopadlo-tesim sa s tebou. To ti verim,ze sa ti riedne ulavilo.Idem sa venovat Miske. Priniesli sme si z kniznice nove knizky,tak ideme trosku citat. 😉
pekny vecer 😉

z.g.
5. nov 2008

jarka, super, že je to len šelest...

erika, nie je to zas až také zlé

ozaj, sú už nejaké výpredaje?

etuska
5. nov 2008

ahoj Zuzi,
no ja tu ziadne vypredaje este nevidim,len tie take mini-sezonne.Kupila som si tento tyzden sice par veci,ale na tie velke vypredaje este len cakam-najma na cizmy a kabat-vraj medzi sviatkami sa oplati,neviem ci uz aj pred Vianocami nejake vypredaje ficia.

etuska
5. nov 2008

Ja si prave pripravujem hodinu na zajtra ,uf je to fuska,lebo ta baba je fakt dobra a priparvujem ju na IELTS test-tak sa aj ja co to priucim 😀
Idem ja makat dalej,bru nocku 😵

z.g.
5. nov 2008

to sme si mali naplánovať akciu "odnesenie batožiny" po novom roku 😝 😝 😝
ale som prekvapená, že sa tu ceny nezmenili odvtedy, ako sme boli doma v lete

/ja tu ešte straším, lebo som si pospala na obed s malinkou/

etuska
6. nov 2008

bre ranko
Miska dnes ostala doma, v noci dost skaredo kaslala,tak nech sa prelieci,zajtra aj tak nemaju vyucovanie,lebo ziaci P7 maju nejaky Transfer Test.
Ideme pomaly balit,kedze zajtra sa uz stahujeme 😝
pekny dnicek vsetkym 😵

jarka28
6. nov 2008

Cavko zenusky,vdaka vam za povzbudenie .....Aj u nas na skole maju zajtra transfer testy p7,a idu 11.15 do skoly az...Vypredaje zacnu pred vianocami a budu az do januara urcite,next zacne na vianoce tusim 24teho kazdy rok o 5 rano... 🙂 u nas je dnes hrozne pocko,hmla a mrholi,no hruza...joj nic sa mi nechce,co ste varili alebo sa chystate zajtra?potrebujem inspiracie trosku... 🙂

z.g.
6. nov 2008

tu je zatiaľ stále pekne,slnečno, že ani v auguste tak nebolo v írsku,
ja som bola dnes vonku len v pulóvri, a kukám, ostatní v bundách 😀 😀 😀 , a aj malé si vyzliekali bundičky, proste výcvik z írska 😀 😀 😀

natálka bola dnes urazená, že som pre ňu prišla tak skoro do škôlky, že tam chcela ešte zostať
práve hrali futbal s pánom učiteľom
tak som rada, že si znova zvykla na škôlku

s varením to nejako nepreháňam, keďže sme bez chlapa, malé mi nechcú moc papať,
teraz večer som urobila akurát zeleninkovú polievku, dnes sa mi vydarila 😵
v sobotu ideme na "zlatú svadbu" tete a ujovi, tak sa najeme tam 😀 😀 😀 , teda, snáď nám dajú...

lindacka
7. nov 2008

Ahol.
ja som slovacka a a byvam Anglicku 2 roky mam tri deti nepracujem byvam s partnerom on pracuje ma vsetke doklady aj ja ,ja sa chcem spytat ci vie dakto mi pomoc na kolko sa vyplacaju rodinne pridavkty a tax credit a kolko
mesiacov mi to vratia lebo len teraz som poslala papiere a cakam len na odpoved na kolko mesiace
vyplacaju diky .

etuska
7. nov 2008

ahojte kocky,
lem som vas prisla pozdravit-dnes a zajtra sa stahujeme- v dome je neporiadok,lebo este len tento tyzden tam vymenili tapety,malovali 😝 (myslim v tom novom do kt. sa stahujeme) a prave mi prisiel papier,ze od pondelka mozem nastupit do prace-no nie priliz vo vhodnom case,ale cakala som na ten papier viac ako 2 mesiace,tak som aj rada.
Pekny vikend-nas bude urcite perny 😝

karolinka2
7. nov 2008

Ahojte.
Lindacka mali by ti vratit za tie dva roky co si tu,ale nie som si celkom ista,nam vratili spatne,odkedy som tu bola.rodinne pridavky su 75 lybier na mesiac a potom neviem ako je to na dalsie deti ci je to na kazde tych 75 lybier alebo ako.no a tax credit ti vypocitaju podla manzelovho prijmu.
Inak mas tu aj temu anglicko ak by si chcela chodit mozno ze tam stretnes aj niekoho kto byva blizko vas,ale samozrejme mozes chodit aj tu.a kde byvate?
Jarka ja som dnes varila zapekany karfiol a vyprazane sampinony.
Erika tak blahozela k praci nech sa ti tam dari.
Pekny vikend. 🙂

nawal
8. nov 2008

Caute zenusky. Dnes som si kupila letenku na sk. Idem s babami od 12.11 do 2.12 😀 Budem na sk skoro 3 tyzdne. Nech si holky uziju trocha dedkovcov. 😉

etuska
8. nov 2008

Nawal,tak to ti uprimne zavidim 😅 My sme uz s manzelom po vikendovom "gruntovani" 2-och domov hotovi 😝 😝 😝 .Prvy chceme nechat cisty,kedze tu pride majitelka,tak sme dokonca este aj okna umyvali-proste generalka jak svina 😀 a ten dom,do kt. ideme bol este spinavy po maliaroch,tak sme to tiez umyvali od piky 😝 😝 😝 ,ale hadam ked sa zajtra uz komplet vystahujeme,tak opat vpadneme do rutiny, s tym,ze od pondelka uz nastupujem do prace,tak to bude o to zabavnejsie.
pekny vikend prajem 😉

zsuzsu
8. nov 2008

Ahojky. Tak sa hlasim ešte ako živa 😀
Ja som si aj zvykla, len mi je luto že to aj zaciatkom decembra konci, no ale co už. Nawal aj u vas Bmene je nieco také ako maso kombinat ale s kurencami. nemaš tam znamych? 😀
Ako som citala, ste celkom v pohode, co som rada. Tak zatial tolko, viac snad zajtra ked tu budete. tak idem. dobru nocku.

nawal
8. nov 2008

ahoj, Tu je O'kane a to je hydinaren, skoro vsetci sllovaci tam robili ked sem dosli, aj moj muz tam bol 8 mes. 😀

zsuzsu
8. nov 2008

je ahoj Nawal, a znamosti neostali? a mužovi sa to ako pačilo? som vdačna za každu informaciu.

karolinka2
9. nov 2008

Ahojte.
Zuzka to je super ze si sa ozvala,ze vieme,ze si ziva. 😀 aj ja mam kamosku co robila v okane,nebodaj tam nechces ist robit,ved odtial vraj kazdy uteka.aj dalsia znama tam pracuje,ale hlada si inu pracu a myslim,ze tam uz dala teraz vypoved.A to kde teraz pracujes pri tych klobaskach je len sezonne,ze to konci zaciatkom decembra,ved klobasy su tu ich narodne jedlo. 😀
My dnes chceme ist do ZOO no ako tak pozeram vonku tak asi z toho nic nebude,ale hadam niekam pojdeme lebo nevarim nic.Drahy s Karolinkou boli vcera v Bangore,v Belfaste pri parlamente a tak si pochodili kym ja som makala.
Peknu nedelu. 🙂

karolinka2
9. nov 2008

Ahojte.
Tak uz sme doma z vyletu.urobili sme si nadherny den.rano sme isli do Portaffery do vodneho sveta.Najprv sme sa naobedovali v restauracii,a potom sme isli do vodneho sveta,Karolinka bola nadsena z rybiek,tulenov a pod.Sice neprsalo ale bola poriadna zima,ale den bol krasny.Chceli by sme ist do zoo niekedy ale nato treba dobry cas.
Pekny vecer. 🙂

jarka28
9. nov 2008

🙂 Matka ste sa mohly zastavit na kafco ked ste isli okolo nas.... 😉

karolinka2
10. nov 2008

Jarka no vidis keby som vedela, ze je to pri vas tak sa zastavime,kde ste to presne?

jarka28
10. nov 2008

Matka nie presne portaferry ale je to nedaleko....Downpatrick,a odtial k nam kusok do Kilmore...ale ved hadam sa stretneme niekde... 🙂

jarka28
11. nov 2008

Ahojte zienky...tak ako?co mate nove?tusim ste vsetky rozlietane co?ked tu niet nikoho.... 😉

karolinka2
11. nov 2008

Ahoj Jarka,ja cakam kym sa mala zobudi ze pojdeme trocha vonku,lebo u nas je priserny vetrisko,ale svieti slniecko.Vcera sme pozerali cez navigacny ako je ku vam daleko tak 40 mil nam ukazalo.

jarka28
11. nov 2008

Matka no moze byt.....ale ved sa urcite dohodneme niekedy a stretneme sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre