Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
25. apr 2009

Jarka mi sme tu krstili boli sme obleceni slusne ako sa na kostol patri,ale nemusis to prehanat aj ked das chlapcom rifle a k tomu nejaku koselu a svbetrik bude to v pohode,ja tu chodim do kostola odkedy tu zijem,ale tu chodia v dresoch tep;lakoch,akurat starsi ludia v oblekoch.
Ja som mala vtedy oblecene cierne nohavice a bielu koselu a marian take ako riflove nohavice bezove a kosela.

z.g.
25. apr 2009

maťka, tak nech vás skoro objednajú na tú alergológiu...
treba určiť, o aké kožné och. sa jedná, nemusí to byť len alergia, aj keď to predpokladám, keďže to raz má, potom zase nie...vyzerá to ako štípance? cez PC sa to fakt nedá...
alergia vzniká po opakovanom stretnutí s alergénom, aj v priebehu života, takže aj keď predtým tolerovala konkrétnu potravinu alebo niečo iné, tak sa môže vyvinúť na ňu alergia a potom stačí aj minimálne množstvo toho alergénu
a rekacie môžu byť rôznej inenzity a mať rôzne prejavy- na koži, dýchací systém, tráviaci...
mali sme pacientku, ktorá po morských príšerách skončila na OAIM...to tu nechcem nikoho plašiť...a tie poštípania tiež môžu byť životohrozujpúce...
pri potravinových alergiách je dobré si značiť, čo kedy zjedla, kedy sa vysypala, tých potravinových alergénov je hrozne veľa, vrátane konzervačných látok, farbín,
dokonca aj jablká môžu spôsobiť alergiu, ja keď si mnohí myslia, že nie
a čo sa týka kozmetiky, treba vyskúšať, dopredu nik nevie povedať, ako kto zareaguje, všeobecne je dobré vybrať tie bez konzervačných látok a parfémov a určené pre deti

maťka, keďže sa malá poobede vysypala, čo všetko jedla a pila včera doobeda akým išl spať?

my máme dnes pod mrakom, ja som bola chvíľu v meste, potom som robila zapekané zemiaky, pravdaže, malé sa toho ani nedotkli, ráno som im robila palacinky, takže koniec, nech zjedia, čo je navarené 😝 😝 😝

sovkra už išla v noci, na jednej strane aj dobre, že máme tiež to súkromie, ale na druhej strane, napr. teraz mám kopec riadu v umývadle a nemá ho kto umyť, tak idem ja na to... 😀 😀 😀 😝

z.g.
25. apr 2009

jarka, tak gratulujem k meninám

karolinka2
25. apr 2009

Zuzkag. vcera karolinka rano akko obvykle vypila mlieko,vlemi teraz nechce papat,zjedla piskoty a kinder cokoladku a pred spanim zase mlieko.inak cokolady som uz vsekty poskryvala.
Zuzka tazko si teraz zvykat na vsetko robenie sama,ked dotgeraz si mala pomoc. 😉 ale neboj rychlo si zvyknes,ine ti ani neostava no nie?
Jarka aj ja sa pripajam k meninam,aj velkemu aj malemu Marekovi.

karolinka2
25. apr 2009

Ano Zuzka vyzera to ako stipance.

etuska
25. apr 2009

Ahojte kocky,
tak u nas je dnes celkom pekne,tak ako pisala Matka vycasilo sa ,hoci pofukuje vietor.
Drahy bol s kolegom v Newtownabbey a kupili ojazdenu Mazdu-je super,este sice nemame vybavene formality,ale isli s Miskou na nakup do Tesca,lebo chladnicka uz prazdna a budeme mat navstevu-ujo a sesternica-tak treba doplnit zasoby.
Ja upratujem,lebo neviem kedy dorazia-este ma caka obyvacka,kupelna +nasa a Miskina izba 😝

Blahozelam vsetkym oslavencom 😵
pekny dnicek 😵

karolinka2
25. apr 2009

Erika tak b lahozelame k auticku a zelame vela najazdenych kilometrov bez nehody. 🙂

z.g.
25. apr 2009

maťka, keď to vyzerá ako štípance, ružové, vyvýšené, tak to bude najkôr koprivka- urtikária a to je alergická reakcia

etuska
25. apr 2009

Mati-dik,neda sa to porovnat s nasom malickou Corsou,tak hadam tato lepsie posluzi

mishka711
25. apr 2009

tak nakoniec svietilo slniecko sem tam a celkom sa dalo aj u nas v Dubline rano prsalo no nech je uz teplejsie 😉

etuska
25. apr 2009

Miska-kde ste boli na vylete? 🙂

zsuzsu
25. apr 2009

AHoj.
Tak dalši pekny den zanami.
Erika aj ja gratulujem k autičku a vela štastnych km. 😵
Všetko naj k meninam Marekom. 😵
Chcem podakovat za ten recept. Dnes som to spravila Zuzke, mojej vegetarianke 😀no a mal uspech. Mi sme to ani neochutnali, nakolko brokolicu 😝 ale miesto šunky som tam dala kukuricu, nakolko ona to neje. Dala si za dva taniere. na druhy ešte nastruhala syr. Som rada že jej to chutilo.
MAtka, ked mala nebude alergicka na cokoladu, tak to bude potom prašok alebo avivaž. Ja som tiež doma nemohla použivať Tix /asi tak sa to volalo/, nakolko obe sa s toho vyhadzali. aj ked boli malé aj ked už chodili do školky. a pritom mi to všetko vypralo. a aj muž ked menim avivaž alebo prašok, tak sa vyhadže ale iba prvy krat. potom je to už o.k.
pekny zvyšok dna.

etuska
25. apr 2009

no ja som pouzivala "mydlove orechy" ked bola Miska mala,sice pradlo potom nevonia ako po prasku,ale nie je v tom ziadna chemia 😉
http://www.bioshop.sk/obchod/pracie-prostriedky...

jarka28
25. apr 2009

Dakujem baby za gratulacie 🙂 ......dneska bolo u nas pekne..boli sme len po nakupoch,najmensiemu papuce a deckam tenisky .....mne je stale na houby,nikdy mi nebolo takto dlho zle a uz sa bojim ci to neni nieco vazne....no hadam len viroza ☹ Etus super ze mate auticko,len nech sa dobre a bezpecne jazdi 😉

etuska
25. apr 2009

Jarka-vdaka 😉

karolinka2
25. apr 2009

Jarka tak radsej zajdi k lekarovi.

z.g.
26. apr 2009

ahojte, včera večer sme skočili do parčíku za nikóziou, trochu mi to pripomínalo tie praky v írsku, ale nebolo tam až tak zeleno- čo je jasné, dokonca aj pokus živé bludisko, nejaké preliezky, občerstvenie a večer pllno komárov 😀 😝 😠
tak som si spomenula na tú prírodu v írsku, keby bola taká tu, tak by to tu nemalo chybu 😀

u nás sa črtá pekný dník, tak asi skočíme k moru, ešte urobím na cestu trochu palaciniek a deťom šošovicovú polievku, aby mali čo jesť, keď sa vrátime

erika, aj ja prajem veľa radosti z autíčka a bezproblémové jazdenie

jarka, tak tak, ak to trvá dlhšie a máš pochybnosti, tak zájdi k dr.

malá plače, zase jej natálka niečo vyviedla, tak idem

z.g.
26. apr 2009

maťka, odpovedám ti tu, lebo v IP nefungujú odkazy
ak teda naozaj ide o tú koprivku, tak pozri sem, čo to spôsobuje, ešte tam nespomenuli, že koprivku môže vyvolať teplo, chlad, trenie, tlak, telesná námaha- ale to je skôr u dospelých
https://www.zdravcentra.sk/cps/rde/xchg/zcsk/xs...

z.g.
26. apr 2009

ešte niečo stručne prekopírované

KOPŘIVKA se většinou objeví na kůži jako hodně svědící, vystouplé pupínky, naplněné tekutinou. Časem pupínky zmizí. K tomu se může přidat i horečka, zvracení a nevolnost. Kopřivka bývá způsobena reakcí organismu na nějakou látku, se kterou se tělo dostalo do styku ( prací prášek, potravinová složka, umělá vlákna v oblečení, mycí prostředky…). Rovněž mohou být na vině i běžné alergeny, jako jsou srst zvířat, prach, pyl, plíseň…..

z.g.
26. apr 2009

maťka, ešte IP

karolinka2
26. apr 2009

Ahojte.
Zuzkag. dakujem ti velmi pekne.
Rano sme boli s Karolinkou v kostole,potom sme chceli ist ku Marinovmu bratovi,ale velmi zacala plakat v aute ze tam nechce ist,tak sme isli domov.Dnes varil tatik kuraciu polievku a lasagne tak som mala s varenim pokoj.
Cakam kym Karolinka zaspinka a mam kopu zehlenia,tak nerada zehlim no couz ked aj to treba.
{Poobede sme chceli ist k jazeru do antrimu alebo ballymeny ale pri takom pocasi ako je dnes asi z toho nic nebude.
Peknu nedelu vsetkym. 🙂

etuska
26. apr 2009

ahojte,
veru chladno je vonku-rano ukazovalo len 9 C.
Doobedu sme tiez boli v kostole a varime az teraz lebo vcera vecer sa mi uz nechcelo 😝

karolinka2
27. apr 2009

Dobre ranko.
Ako vsetci po vikende?Tatik s Karolinkou este spinkaju a ja uz od siedmej nemam spania,tak tu trochu upratujem.
Dnes vyzera byt vonku pekne,hoci fuka vietor.
Jarka a co masticka pomohla malemu?
Pekny den vsetkym. 🙂

jarka28
27. apr 2009

Ahojte....akurat som deti vychystala do skoly a pojdem poupratat lebo po vikende je u nas vzdy bordel jak v tanku 😀 Matka mam pocit ze zabera,stale potieram a myslim ze mu to zbledlo trosku....tak hadam to bola spravna liecba....u nas svieti slniecko a mozno bude krasne ,ale nechcem to zakriknut lebo mi zasa pradlo nakoniec zmokne...pekny den aj ja zelam 🙂

etuska
27. apr 2009

ahojte kocky-aj u nas bolo pekne-doobedu ked som bola v praci 😖 a ked som sla domov zacal padat ladovec 😝 tak sedime doma-uz nech je pekneeeeee 😅
Tak som aspon umyla riad,poupratovala a idem s Miskou nieco vymyslat aby len nepozerala na telku.
S autickom sa este sama neodvazim,je o dost vacsie ako to stare,tak len vcera som trochu odskusala k jazeru si posoferovat.
Jarka-ako to vyzera s tvojim vodicakom?
Inac prisli mi dnes vysledky "smear" testu-cize tej cytologie,vsetko je Ok-dalsi az o 3 roky,ale ja verim ze skor,lebo kamoske robili ked bola tehu,aj po porode 😀
Jedna kamoska tu rodila a dostali tusim tych 500 libier-ma pravo ziadat aj tych 25tis. na Slovensku?

karolinka2
27. apr 2009

Erika ano na svk by mala dostat porodne,len nech pekne ziada. 😉 to by jej malo patrit.

etuska
27. apr 2009

dik Mati 😉
odkazem jej.

karolinka2
27. apr 2009

Erika ja ked som volala na svk co som si vybavovala ten rodicovsky tak na ministerstve mi vravela,ze kazda zena co ma trvaly pobyt na svk ma narok na rodicovsky prispevok a porodne,ja ked som chcela porodne tak mi vraveli ze nemam narok,lebo si to zmylili s Irskom a tam narok nemas a spatne som to uz nemohla ziadat lebo porodne je potrebne ziadat do sestg mesiacov tak to bolo predtym neveiem do kolkych mesiacov treba ziadat teraz,radsej nech to poda cim skor.ja som napr.tu nedostala tych 500 lybier neviem podla coho to tu davaju ale nie kazda zena to dostava.

etuska
27. apr 2009

no veru-je to teda u nas riadny bordel-a to vie clovek nastvat ked ho zle informuju 😠
poviem jej ,lebo maly uz ma 3 mesiace.

eviska83
27. apr 2009

erika- pokial dostala maternity grant tu tak na to nema narok na svk ☹ .Ale nech skusi,nam povedali na ministerstve ze je to ta ista davka a tym padom nesmie byt vyplatena v oboch statoch a vraj ked o to budeme ziadat tak budu chciet doklad ze sme to nedostali tu,ale myslim ze tie tetusky na uradoch o tom nemaju ani paru a nebudu chciet ziaden doklad.Tak nech vyskusa a uvidi ,ved za pytanie nic neda a ak jej na to nepridu do 3 rokov tak super.Inac pozor na vybavenie prispevkov pri nar.dietata ma 6mes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre