Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
27. apr 2009

my sme mali bujnu noc.Adamko si pytal jest kazdu hod.tak som rano bola KO.Poobede som si bola schrupnut na 2 hod.a MM sa staral,tak uz je mi dobre 🙂 Teraz spia a starsieho syna mi vzala neter so synovcom von tak mam klud.

jarka28
27. apr 2009

Ahojte,ja konecne uspavam najmensie...Evi nezavidim ti,ale zasa na druhej strane su to take mile starosti a ked porastu budu dobre spinkat a oddychnes si,a super ze mas muzika co sa postara....moj sa staral a jakedze som nekojila , tak krmil a vstaval v noci on sam a ja som spala ako zarezana,nebolo to nic prijemne pre neho ked rano vstaval do prace ale tak sme sa dohodly ked som treti krat otehotnela ze tentokrat mi musi pomahat a aj bolo.......takze vela sil zelam a Adamko nech nebuntosi tolko...Evicka ako?....Erika ten prispevok je ako pise Evka,bud tu alebo na svk....ja som to nevedela,a dali mi aj tu aj doma,no ak a mna nedoju do 3 rokov bude dobre,ak dojdu vratim,bolo to len zopar korun.....a moj vodicak?no ak mam pravdu napisat este ho nemam,nakolko lekcie su drahe tak mavam podla fin.moznosti,teraz robievam jazdy uz na mojom aute nakolko mi instr.povedal ze ak chcem mozem robit zaverecnu test jazdu na mojom bez toho zby som platila za auto,kebyze chcem na instruktorovom tak navyse 80 lybier plus teda cena testu 45...tak jazdim na mojom,a co mi robi problemy su manevre a to parkovanie do boxu,cuvanie poza roh a paralelne parkovani medzi auta...su tam strasne striktne pravidla ze sa nesmim dotknut ciar alebo sa musim divat stale okolo seba za seba cez ramen a uz mi to lezie na nervy 😠 ...nic ine mi nerobi problem,jazdim stale po divokom meste plnom smaych kopcov a krizovatiek az som na prasky uz...dneska si ale idem booknut test asi na 19teho maja,lebo skor nic neni tak hadam prejdem,jeden zo skusajucich je zevraj velmi striktny tak pri mojom stasti ho dostanem,alebo si dam hlboky vystrih a vytrcim kozy 😀 😀 😀 ale ne zartujem......lebo ma este obvinia zo sexualneho obtazovania.....a co take este,no a to pradlo mi predsa zmoklo a aj ladovceky padali 😉 ...idem ja si pozriet nieco na nete do kostola nech som sik ......pekny vecer....

z.g.
27. apr 2009

jarka, tak to máte náročné,
ja som robila na skúškach jazdu tak, že som prešla po hlavnej cez križovatku, zase po hlavnej a potom sme sa vymenili s ďalšou "šoférkou", joj, to je už rokov, malal som 18, takže 15 rokov dozadu

evička, tak sa držte, voľajako to vydržte, zlatý je manžel, že ti pomáha, aj tvoj, jarka, to som ja nemala 😝 😠, ale ten môj pomáhal zase ináč...

ja som tu zase raz stvrdla, akurát śom čítala o prasačej chrípe, čo šarapatí v mexiku, náhodne som po to prišla, ani neviem, čo sa vo svete deje, telk tu nepozerám, aj tak by som p... rozumela
nó, sú tu aj nejaké amglické stanice,
ale s malými sme dnes večer rozoberali posledné zážitky s mačiatkami, majú z toho show,
vyšli nám zo suterénu až na 1. poschodie, jedna vošla do bytu, chúďa, taká bola vyplašná, že manžela pokúsala, a ešte toho bolo viac, ale nechem vás tým nudiť, každopádne, malé sa bavili

a "bavili" sme sa nielen na tom, včera sme boli pri mori, nejako sme to podcenili, nebolo až tak veľmi teplo, tak sme sa všetci pekne pripiekli, ale voda bola ľadová

tak dobrú, idem spať

...a pokazila sa nám pračka, tak som zvedavá, kedy ju niekto prijde opraviť, keďže tu všetci vraj majú na všetko čas, ale možno prekvapia...
...tak som dnes plákala ručne veľké plachty 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😝 😝

tak už naozaj dobrú

etuska
27. apr 2009

bru noc Zuzi-vidim ze to mas tiez pestre 😝
ja prave dovaram polievku a uz sa tesim do postele taka som dnes unavena 😝
bru nocku vsetkym zlatym Slovenkam daleko od domova 😅 😵

karolinka2
28. apr 2009

Dobre ranko.
Baby citate na internete tu aferu co ten kosicky hokejista,ktory pred dvomi tyzdnami vyhral majstra slovenska dobodal toho mladeho chlapca ktoreho nasli nedavno?

jarka28
28. apr 2009

Ahojte cicusky...celkom sa nam vycasilo ,tak hadam aj tak ostane.....Matka ako sa dari bojovat proti vyrazkam?-aferu sledujem a len krutim hlavou,ako sa mu aj darilo vsetko tak dlho tajit co?Zuzka maciatka musia byt podarene...mate postarane o zabavu .....a u nas ked je nieco pokazene tak im tiez trva az to dojdu opravit ,povedia napr.tuesday ale neupresnia ktory 😀 .........nezavidim ti,ja som prala rucne 2 tyzdne az mi doviezly pracku ale nikdy viac 🙄 .........pekny den zelam

karolinka2
28. apr 2009

Jarka uz tri dni nema vyrazky klop klop....
Ten slavny kosicky hokejista Scursko,tak ten dopichal mojho bratranca. ☹
A to mas pravdu ze ked sa nam nieco pokazi tak nikdy neupresnia ktoryu den vlastne dojdu,nam mali prist vymenit v kuchyni radiator v decembri a uz je pomaly maj a nic.
Akurat som dozehlila a idem si pustit panelak kym Karolinka spinka.

jarka28
28. apr 2009

Tak to ma mrzi Matka ,som ani netusila ☹

z.g.
28. apr 2009

Maťka, tak to je hrozné... ☹ ☹ ☹ 😠

Dnes prišiel majiteĺ pozrieť na tú pračku, namajstrovane mi ukazoval, ako sa zapína a tak, ako by som bola neandertálec, ale potom videl, že to nejde, tak by mala zajtra prísť opravár Normálne nechápem, že tak skoro prišiel, Ešte uvidíme, čo zajtra.
Maťka, a ako to máte vy, kto platí opravu? Prenajímateľ alebo nájomca?

karolinka2
28. apr 2009

Zuzkag.taketo vacsie opravy nam hradi majitelka,nedavno nam kupila novy sporak lebo sa pokazil,potom nam odisla pracka tak kupila novu,pred tyzdnom nam doniesla nove svetlo do kuchyne,je naozaj super,len je casto na floride tam ma hotel,tak ked jej nieco povieme tak to potrva dlhsie ale vzdy vsetko nam zozenie o co ju poziadame.

z.g.
28. apr 2009

maťka, vďaka, hlavne, nech nie sme dlho bez pračky...
malá pila mliečko od predvčera, či kedy mala vyrážky?

karolinka2
28. apr 2009

Zuzkag.teraz uz tri dni ma cistu pokozku,ziadna vyrazka.klop klop

etuska
28. apr 2009

ahojte zienky,
Mati-tak to je hrozne-ja sice neviem o tej afere nic-musim si vecer precitat,lebo az teraz som zapla net-mali sme perny,ale pekny den.
Idem uspat Misku 😵 pekny vecer

jarka28
28. apr 2009

Ahojte babulky.....utahana som ako kon a to musim este zehlit... ☹ sledujete prasaciu chripku?treba si davat pozor,hadam tu bude vsetko ok a sa to nerozsiri.....co budete zajtra varit?ja som mala dva dni pokoj no zajtra musim varit a netusim co...... 😒

eviska83
29. apr 2009

Dobre ranko,
My sme mali celkom dobru noc 🙂
MM mi fakt pomaha ako len moze ,kazdy den ich vezme na prechadzku(pokial pocasie dovoli)a mna vzdy vyhodi spat.Stale s ami vyhraza " a nie aby si nieco pratalachod spat!!!!!"Ja ho samozrejme pocuvnem.Vcera poobede som spala 3 hod. v kuse 😀 😀 Mala som odsate mliecko v chladnick tak ich aj nakojil 😎 😎 😎
Prajem pekny den

z.g.
29. apr 2009

ahojte, malinká spí, s natálkou si pozeráme "šikovníček"
a ja čakám na opravára, tak si idem trochu krátiť chvíľku, ale mám teké tušenie, že namiesto o 11.00 prijde niekedy neskoro poobede 😀 😝, dúfam len, že to bude dnes poobede

evička, tak super, že sa ti dá pospať cez deň, aj manžela máš zlatého, že ti pomáha a ako malý?

mne zo začiatku natálka spala útržkovito cez noc aj cez deň, takže som bola viac než vyčerpaná...

jarka, ja robievam zapekané kuracie prsia ešte na iný spôsob...okorením, opražím ich trochu na panvici, dám do zapekacej misy, navrch syr a šunku a dám zapiecť, poprípade ešte zemiaky, je to rýchle a chutné

ja stále sleduje tú chrípku, tiež dpfam, že to neprepukne do závažných rozmerov, akurát som čítala, že u troch čechov, u kt. bolo podozrenie, sa to nepotvrdilo a ani zatiaľ nebolo hlásené úmrtie mimo mexika

z.g.
29. apr 2009

maťka, tak super, nech sa malá drží bez vyrážok...
jarka, ako s tým prstíkom?

chloe9
29. apr 2009

Ahojte mamičky.Ja sa volám katka, mám 6ročného syna.Boli sme s partnerom aj s malým 4 roky v Severnom Irsku pri meste Omagh.Syn nám tam chodil aj do školy a naučil sa dobre anglicky.Ale museli sme odísť, lebo partner prišiel o prácu.Chceli by sme ísť späť.Ak by ste vedeli o niečom tak napíšte.Budeme radi ked pojdeme späť aj malý, on mi povedal, že by radšej chodil do školy tam.
Ahojte katka

karolinka2
29. apr 2009

Ahojte.
Karolinka uz spinka a ja akurat varim spanielske vtacikyu a slovensku ryzu.Ale nejako som to s masom prehnala,asi pozvem aj susedov na obed. 😀
Evi to je fajn,ze ti takto manzel pomaha,a ked budes mat cas tak mohla by si pridaj deticky do albumu,aby sme videli ako vam rastu.
Zuzkag.len nech vam tu pracku opravia,lebo to je onervy prat na rukach.Som zvedava,ako dlho vydrzime bez vyrazok.
Katka najlepsie je si sledovat asi ten jobcentreonline ake su ponuky prace,ja ti asi nepomozem lebo moj su mala firma a nepriberaju.
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
29. apr 2009

ahojte zienky
Katka-presne ako pise Matka-sledovat "jobcentreonline"-ved tam su aktualizovane joby aj niekolkokrat denne 😉

karolinka2
29. apr 2009

No tak na zajtra sa tesim,to tunajsie zdravotnictvo,bud cakate alebo vas necakane beru,mne vecer volali ze zajtra mam prist do nemocnice do colereinu na gastroskopiu. ☹ cely den nic nemam jest.

jarka28
29. apr 2009

Matka good luck-nic prijemne ale musi to byt....a to zdravotnictvo ja uz nekomentujem 😀 ...Zuzka potierame framykoinom,zdalo sa mi ze sa lepsi ale nie velmi.....aj nechtik ja daaky iny .... ☹ a stale okolie cervene...

z.g.
30. apr 2009

maťka tak držím palce, možno sa im niekto odhlásil, tak sa uvoľnil termín
malej dávaj stále ten sirup

jarka, je to aj pripuchnuté? ak áno, môže tam byť trochu hnisu, bolo by dobré ho potom trochu uvoľniť,
ako dlho to natieraš?

opravár prišiel včera o 14.30, ale príde dnes znovu, zrejme to bol remeň a taká doštička, aj mi to vravel a ukazoval, ale ja týmto veciam nerozumiem
...tak budem dnes zase vyčkávať 😠, ale aj tak sme doma, lebo natálka má od včera teplotu a nádchu

chloe, tak nech sa pošťastí nájsť prácu, ja nie som v s.írsku ale na cypre /v írsku sme boli minulý rok/, tak neporadím...

karolinka2
30. apr 2009

Dobre ranko.
Zuzkag.prajeme Natalke skore uzdravenie.Pytala som sa doktora ako dlho mozem davat Ksrolinke ten sirup tak vravel,ze nie dlho tak ja uz som z toho jelen.
Jarka takze malemu sa prsek nehoji?ako ti pise zuzka skus ci tam nema hnis zvykne sa okolo prsta robievat ja som si to vz;dy vytlacala ked som mala zacervenane a hnisave a potom mi to hned preslo.
Este je len rano a uz ma boli brucho a co to este do vecera,uz som bola na gastro takze viem co ma caka.
Pekny den. 🙂

jarka28
30. apr 2009

Ahojte ..baby ako zistim ze tam je hnis?lebo nevyzera ako hnisavy,ale zasa sem tam sa mu urobi na nechtiku take biele zasusene....ako to mam vytlacit ci co mam robit,ja vobec neviem......Zuzka potieram od minuleho tyzdna...Matka a kedy to mas vlastne?aj ja uz som bola a nikdy viac...ale nie keby bolo treba isla by som zasa.....

karolinka2
30. apr 2009

Jarka vacsinou sa mi to urobilo ked som si zatrhla necht a vyzeralo to take cervene az do bordova okolo nechta napucnete a ja som si to vytlacala a isiel mi z toho hnis az ked som to vytlacila vtedy sa to zacalo hojit.
Tatik zobral Karolinku do ballymeny a do mcdonaldu tak ja si pratam cely dom.momentalne cakam kedy mi vychnu podlahy dufam,ze skor kym dojdu domov. 🙂

ryba74
30. apr 2009

Ahojte baby!
Ja som vcera nepracovala,lebo som zasa chora-nadcha,kasel,unava...Ale to je z tohto pocasia,uz je to lepsie.
Jarka,uz mu dost dlho ten prstek potieras,uz by to malo byt relativne O.K.Ako zistis,ze tam je hnis-to sa tazko vysvetluje po PC,hnis je biely,tak malo by to byt hlavne cele zapalene,pripuchnute,tam kde je hnis,aj biele a hlavne bolestive.Ako ti pisu baby,ak je tam hnis-musi ist von,inak sa to nezacne hojit.Hnis odtial dostanes tak,ze to musis postlacat a ak tam bola nejaka ranka,kade sa tam dostala infekcia,tak aj hnis tade vyjde von.Vravim,ja som najspokojnejsia s tym hojivym zazrakom.Tu Framykoin nemam,mala som ho doma,ale nikdy som ho nepouzila-vzdy len ten hojivy zazrak.Aj sa ti stazuje,ze ho to boli?Toto su vsetko take domace recepty-teda to,co mozes pouzit doma.Mne dokonca dala svokra aj laliove listy namocene v liehu-to tiez vytahuje zapal-fantasticka vec na postipanie,ale aj taketo problemy so zapalenymi prstami-len to nemoze ist na nic otvorene.
Sama musis vediet a hlavne vidiet,ci je to lepsie ako na zaciatku-ak sa to lepsi,tak vydrz,prejde mu to.Ak nie,tak skoc s nim lekarovi,ale myslim,ze to nebude na chir.zakrok.
Nam robia strechu,tak je tu uz druhy den "veselo"-buchaju,vrtaju,brusia...
My nemame moc dobreho lanlorda,ked sa tu cosi pokazi,a uz boli problemy s vodou,kurenim,prackou...,tak povedal muzovi,ze ho stale vyrusujeme a nenechame ho relaxovat!Ale ked dostane kazdy tyzden 120,tak to ho nevyrusuje.Skoda,ze som pri tom nebola ja,asi by som mu to "vysvetlila".Len muz nechce ist odtialto,lebo mame 10min do prace a hlavne sme na samote,aj ked je to vlastne v meste.Nemame vedla seba ziadne domy,syn tu ma ihrisko,mame 2 garaze a havne je to bungalov-takze ziadne vrzgajuce schody,maly priestor...No,co-jedno sa kompenzuje druhym.Ale ved nikde nie je napisane,ze tu musime zostat.
Tak som sa zas rozpisala,mozno aj nudim.Tak pekny den zelam vsetkym.

jarka28
30. apr 2009

Ahoj Adka....ja mam nechutnu nadchu uz 2 tyzden a stale sa to nezlepsuje a hlava ma boli ako mam plne dutiny...No Davidkov prstek je stale cerveny a aj trosku akoby napuchnuty a nechtik je iny ako ostatne a sem tam je na nom biele...snazila som sa potlacit ale nic a asi ho to zabolelo...ranka tam ziadna nieje.....tak sa asi objedname k GP.........Nas landlord je fajn...my byvame v podstate jednu milu od mestecka v malej dedinke a miesto kde sme my patri cele jednemu cloveku a su tu 2 dvojdomy a nas jednodom...potom je tu velikansky dom prerobeny na niekolko malych bytikov...je tu klud a tichucko.......cokolvek treba tak satry dojde a urobi....je pracovity a velmi sikovny a najlepsia je jeho zena ta chodi a vybera rentu a vzdycha ako je vsetko na jej ramenach 😀 no mat jej prachy a auto co ma som stastna jak blcha.....strasne penazi maju.....my mame poschodovy dom ale novy a schody zatial nevrzgaju 😀 uvidime za par rokov.....a izby su velke a nas je vela a kazdy ma svoje....a segra je nasa susedka tak nam je fajn......hlavne ze sa citime dobre no nie?.....ale ja som vzdy chcela bungalov ale vsetky co sme boli pozerat boli pre nas male boli len 2 izbove....no ved sa casom uvidi a ked zacnem pracovat mozno sa aj postasti kupit nieco....musim is porobit zakial spinka David lebo pri nom sa nic neda....dneska sa macal v zachode a potom zasa nanovo tam vbehol a postavil sa na zachod ja neviem ako sa mu to podarilo ved je malinky ma len 19 mes...strasne sidlo..nech uz je tu svokor nech si oddychnem trosku....pekny den zelam....ja zasa dojdem.......Zuzka malikej nech skoro prejdu tazkosti....

etuska
30. apr 2009

ahojte kočky,
my sme dnes mali pekny dnicek-nedavno sme prisli domov od bratranca-utahana som ako kon 😅
Poobede ked som prisla z prace sme sa klasika naobedovali,muzik isiel do prace a ja pre sesternicu,lebo v sobotu uz odchadza na Slovensko.Tak sme sli najprv k jazeru-poprechadzali sme sa,dali si zmrzku,nakrmili labute,potom sme boli dost dlho na ihrisku lebo Miske dosli kamosky 🙂 -normalne sa super vycasilo az bolo teplo-potom sme si sli dat olovrant k nam-neskor odviest sesternicu k jej bratovi-tam sme si dali palacinky a vecer este rychlo do Tesca kupit chlebik a mliecko-no aspon som si dnes posoferovala 😅
a zajtra mame volno,tak asi pojdem rano s drahym do Ballymeny vybavit Tax na auto.
Juuuj,ale ten cas leti-baby,ved uz je maaaaj 🙂
pekny vecer 😵

karolinka2
30. apr 2009

Tak gastorskopiu som zvladla,zajtra mam odniest vysledok lekarke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre