Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
2. jún 2009

Ahojte.
Veru teplo teplo mame,ja tiez len periem ale zatial som este nezehlila chystam sa dnes,aj ked sa mi nechce.Jarka ja co som bola taka chora nedavno tak z bublinkatych vod co som pila teraz uz len cistu vodu pijem.Tak skore uzdravenie.
Zuzkag.ja tiez sedim a cakam kym karolinka zaspi tiez je radsej sama v izbe ked zaspava.
Idem dnes robit pirohy,hoci nam velmi nechuti teraz v tych horucavach my s Karolinkou este mame zeleninovu polievkuto nam staci vacsinou len pijeme vodu.
Pekny den. 🙂

z.g.
2. jún 2009

...no, veru, skoré uzdravenie...

...a užite si pekné počasíčko...idem pozrieť, ako hlásia u nás...

z.g.
3. jún 2009

aojte, kde ste? asi vonku...
aj u nás vykuklo slneičko....tak je hneď človeku veselšie a aj v byte nie je už tak chladno...

idem si zdriemnuť s malou, lebo sme mali budíček skoro ráno a večer som čumela dlho do počítača...

karolinka2
3. jún 2009

Ahojte.
My sme akurat dosli z mesta,dnes iuz nie je tak krasne ako predosle dni,bola som kupit karolinke balon lebo ma meniny a vybrala si vrtulku do zahradky ale ona si mysli ze je to kvietok.
Dnes som varila spenat uz len nacistim zemiaky a urobim volske oka a obed hotovy a ked mala zaspi tak by som uz mala zehlit.
Zuzkag.tak si pospinkaj ja som si vcera zdriemla s malou.
Pekny den. 🙂

zsuzsu
3. jún 2009

Karolinke všetko naj k meninam 😵 😵 😵 😵 😵

etuska
3. jún 2009

pripajam sa k blahozelaniu 🙂

jarka28
3. jún 2009

Ahojte....Karolinke vsetko naj 🙂 🙂 🙂 ........ja akurat uspavam najmensie...dneska bolo este celkom fajn,zajtra uz hlasia light shower tak sa nam to hadam nepokazi to pocasie......vcera som si bookla test a mali az 15teho volne tak mam este 2 tyzdne....ale citim sa ze urobim,sak jazdim jak drak uz 😀 😀 😀 ......pred mesiacom som bola u GP ze ma boli prsnik nech ma objednaju na kliniku na scan,dneska mi prislo z nemocky ze mam im zavolat a objednat sa lebo najlblizsi mesiac nemaju nic volne...som nasrata lebo v rodine mame anamnezu a ja v bolesti a do slaka dojdem tam a bude neskoro? 😠 😠 😠 otrasne cosi,no zajtra volam a som zvedava kedy daju termin....hruza.....Zsuzsu co mas nove?napis volaco....a s Alenou uz susedite?...joj vcera som videla paradne auto za dobru cenu v Magherafelde,skoda ze je to tak daleko od nas...inak by som aj rozmyslala..... 😉 no idem ja...pekny zbytok vecera zelam......

karolinka2
3. jún 2009

Dakujeme za blahozelania.
Jarka skus im to povedat,ked tam budes volat ze co mate v rodine ci ti to nemozu urychlit.
A ako ti je Jarka uz lepsie?
Idem ja pomaly ulozit Karolinku spinkat,posledne dni spi aj tri hodiny cez obed a vecer nedajboze zaspat vacsinou zaspinka o pol jedenastej.
Pekny vecer.

etuska
3. jún 2009

ahojte kočky,
my sme dnes mali opat perny den-rano:praca/skola,potom obed s tatkom-ani sme sa nenazdali a siel do prace a my s Miskou konecne k jednej znamej,kt. je vyucena kadernicka,tak mam konecne na hlave nieco,co sa da nazvat uces 🙂 -len som si nechala postupne skratit vlasy a ofinu.Rozmyslala som,ci nedam aj Misku-jej by aj pristali vlasky tak pod uska,ale ked ona chce byt "princess" tak nemozeme 😀

etuska
3. jún 2009

Mati-tiez som dala misku do postele az teraz.
U tej znamej ma cakala kamaratka Majka s dcerkou a potom sme sli po jej druhu dcerku do skolky a tak na navstevu k nim.Poviem vam-mala som dnes riadnu "autoskolu" lebo na niektorych miestach som bola 1.,tak sa pomaly zdokonalujem v soferovani-hoci najviac mi da zabrat cuvanie 😅

Vecer este Miska skakala po zahrade,ja som zatial povysavala ,este ma caka kopa neumyteho riadu a asi 3 pracky uz vyprateho a vyschnuteho pradla potriedit 😝

zajtra odviest Misku do skoly a kedze su volby(aj v nasej skole)-tak do prace nejdem,ale idem k bratrancovej zene na anglictinu,no a poobede sa tesime na Matku s Karolinkou 🙂

karolinka2
3. jún 2009

Erika aj my sa tesime. 🙂

jarka28
3. jún 2009

Ahojte....Matka vedia o tom ze mame v rodine ......ja mam dokonca chodievat rocne na prehliadku a v 36 roku zacat chodit na mamograf.....no neviem kaslu volaako na to...zajtra mam vybavovaci den a idem riesit......aj som nasrata zasa lebo-segra mala BT-internet a linku...ficalo jej to tyzden,potom internet nesiel niekolko tyzdnov,ja volala kazdy den do BT ze kde je chyba,dosiel technik a ze v zasuvke je vsetko ok,presviedcali ma ze komp je zly,ale komp bol novy a na nas internet fungoval....samozrejme prisiel ucet na 106 lybier na 3 mesiace ...segra zaplatila nech nema problemy ale internet pouzivala len tyzden,no ja som tam zavolala ze rusim zmluvu z dovodu ze to nefunguje ,oni na to ze dobre ale pokuta tam bude a ja vravim nebude lebo to nieje moj problem ze mi neposkytuju to za co som zaplatila.....a teda ze linku nechame a nech zrusia net...lenze hned na to dva dni internet zasvietil a vsetko ficalo......volali z BT ze nasli chybu a opravili ju a ospravedlnili sa.......lenze za tyzden zasa nic a dokonca aj linka prestala ist.....tak som tam volala kde je zasa problem a oni na to ze som to zrusila a aj linku.....no nasrata som jak hovado lebo linku som nikdy nezrusila a sami chybu nasli a volali a ze je vsetko v poriadku....dneska dosiel ucet na vyse 220 lybier....ze pokuta plus nezaplatena faktura z minula.......tak ja neviem bordel jak v tanku tam maju....mam cislo na manazerku a zajtra jej volam lebo som strasne najedovana...... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .................

jarka28
5. jún 2009

Ahojte dievcata...ako sa mate?na dnes hlasia slaby dazd ale zatial je pekne tak sa uvidi......co mate nove?deticky posluchaju?.........hodte nejaky tip na varenie na dnes pre inspiraciu 😉 lebo ja zasa neviem co do hrnca.......pekny den zelam 🙂

z.g.
5. jún 2009

mamartinka, dnes si čítala o tom lietadle? takže tie trosky naptria tomu lietadlu, ale lodi, že to musel byťrýchly proces, keď nevyslali múdzový signál a z iného lietadla videli silný zábleSK AKO PADá K MORU, takže sa znovu predpokladá, že tam nastala explózia...no, keď tam sedeli takí významní ĺudia, tak ma to hneď napadlo, aj brazílsky princ, manažéri...tak som zvedavá, akú verziu nakoniec "pošlú" na verejnosť...

..a mám nejaké nové správy o skyeurope, že ak nenájdu nejakého investora, tak končia...

iáč my sme teraz u našich, tak fajn, že nemusím ôlen ja behať okolo malých, je mi to vzácne...už aj slniečko sa ukazuje

z.g.
5. jún 2009

mne blbne klavesnica? nieco som stlacilla:::tak zatial koncim? dnes vari babka? tak ti? jarka neporadim? akurat hrachovu polievku

mamartinka
5. jún 2009

citala som zuzi 😉

jarka28
5. jún 2009

Zuzka no komu je zasa lepsie ze 🙂 .........uzivaj si ked sa nemusis venovat......

karolinka2
5. jún 2009

Ahojte.
Zuzka nieco som pocula o to skyeurope,som zvedava ako mi budeme chodit domov nakoniec uz bude len ryanair.skyeurope robil aspon bratislava kosice co bolo pre nas dobre,ale v septembri asi pojdeme easyjetkom belfast krakow.
Jarka ja som vcera robila spenat zemiacky a vajicko a granadir ma na dnse este tatik a my s karolinkou si ideme urobit len hranolkuy a ryby.
Idem ja ulozit drobca spinkat a upratovat.
Pekny den. 🙂

guza
5. jún 2009

hi hlasim sa do klubu:O)
Hladam kamaratku, najde sa nejaka? Ja sice niesom v severnom irsku, ale hned na hranici s nim, byvam v Carlingforde, asi 10minut cesty od Newry, najde sa niekto poblisku? Teraz som na materskej a rada by som s niekym kavickovala :O))

eviska83
5. jún 2009

ahojte,
Hlasim sa po dlhej odmlke,kedze mame tak pekne tak travime cele dni von 🙂
Martinka- kedy letite v septembri? my letime 22.09 belfast-krakow- mozno sa stretneme? 😎 😎 😎
Jarka- no to je sila s BT,my sme podobne problemy mali s tiscali,ale chvalabohu nic sme neplatili.
babetka su v poriadku,uz sa smeju odusu a hlavne ked sa s nimi rozprava Andrej,aj na prebdete noci vtedy clovek zabudne 😵

karolinka2
5. jún 2009

Ahoj Guza,vitaj.
No my byvame pri Belfaste pozerala somod nas byvas hodinku aj styridsat.A doteraz si tu pracovala kym si isla na matersku?

guza
5. jún 2009

aho Karolinka2, hej tu v irsku som uz viac ako 3,5roka, pracovala som cely ten cas, popri praci som nemala cas na kamaratky a teraz ked nepracujem tak nemam s kym ani porozpravat, kazdy pracuje, alebo su niekde v dubline corku, nikoho nemam nablizku. Tak befast nieje az tak daleko, ako sa tam zije? Tu v Carlingforde ja super, krasne male turisticke mestecko pri mori, len keby bolo s kym sa poprechadzat ☹ A odkial si zo SVK? Ja Bardejov 🙂

karolinka2
5. jún 2009

Evi super ze babetka sa uz smeju,musite mat zabavu. 🙂 Este nemame bookovane letenky stale pozeram ceny a kedy sa vracite naspat,to by bolo super keby sommohla letiet s vami ak by ste suhlasili ja mam strach ist sama.
Guza a ako sa volas krstnymmenom.To ti verim,ze ta samota je na figu,ja som to tiez zazila a vpodstate som tu stale sama ale uz som si zvykla.Poblizku mame kamaratku Eriku ktora tu tiez chodi,je super a som rada ze aspon s nou sa obcas stretnem,takisto tu mame kamosku katku ta je od nas 20 minut autom,tak tiez tam obcas zajdeme a teraz tu mamnovu kamosku u nas s dvomi chlapcami v karolinkinom veku tak uz je to fajn,ked sa obcas clovek s niekym stretne a pokeca.
Poumyvala som kupelku a podlahy a idem pozriet tenis kym mala spinka.

guza
5. jún 2009

karolinka2 krstnym menom martina

karolinka2
5. jún 2009

No tak to sme tu uz tri Martiny. 🙂

z.g.
5. jún 2009

guza, vitaj, my sme boli v portadowne, ale už nie sme, rozmýšľam, že jarka by to mohla mať najbližšie k vám...

maťka, tak super, že si si našla nové známe...to je fakt o ničom, keď sa človek nemá s kým porozprávať, len doma a doma....v tomot smere mne stačili aj tie 2 mesiace na cypre a obvidvoma deťmi doma 😀 ...ja by som asi cvokla, za to vás tu obdivujem, ke´d idemete domov až po roku...😀

zase sa odpáajam, idem pre natálku na anlgičtinu....
jarka, no, je mi teraz dobre, ale zase kvôli tej angline ma to mrzí, ako sa to dohúkalo všetko...no, idem...

etuska
5. jún 2009

cafte kocky,
my sme sa naobedovali,tatko siel do prace a my sa chystame poobede na ihrisko.Dost sa ochladilo a fuka,ale aspon svieti slniecko.

Vitaj Guza(Martina) 🙂 -my sme sa uz stretli v inej teme,ze? 🙂
my byvame ako spominala Maťka nedaleko Belfastu-v Newry sme par krat boli-je tam pekne-manzel tam bol na 1-prac. pohovor,ale ako pozeram,ty si z Irska,ze(myslimIr.republiky 🙂 )
V Carlingforde sme este neboli,ale ked vravis ze je tam pekne tak sa mozno niekedy vyberieme 🙂

No my vacsinou lietame s Easyjet-om Belfast Intl.-Krakow-aj teraz zac. jula letime,lebo nam to asi najviac vyhovuje,horsie je to v zime.Vo februari ked nas tatko viezol,tak stal potom cestou naspat 8 hodin v kolone,lebo cele tatry boli zasnezene 😒

Tieto Vianoce chceme byt na SVK,lebo chceme ucit Misku lyzovat,tak este uvidime ako priletime na SVK-to je hudba buducnosti 🙂

Martina-kde si predtym pracovala a co manzel?Ste tam spokojni?

guza
5. jún 2009

Hi Etuska,

Tak ja som pracovala v nedalekej restauracii Fitzpatrick, vlastne tam sa mam vratit 1.jula, o maleho sa mi postara manz mama ale len na mesiac a potom neviem co dalej...... mate niekto skusenosti so skolkami, ale velmi su drahe 150-300eu tyzdenne ☹ alebo nejaku babysitterku.
No manzel pracuje az na Dublin aeroporte tak cestuje kazdy den.
Spokojny sme celkom to ujde, len sme velmi osamely, nemame tu nikoho a tak sami so sebou, hlavne mne chybaju nejake kamaratky....
Pomyslali sme aj na navrat na SVK, ale nakoniec sme si to rozmysleli, ani tam to nie je boh vie co, tu je aspon nejaka ta praca tak zatial to tu riesime, ale ako dlho to neviem :O)
Urcite daj vediet ak naplanujete vylet do Carlingfordu, rada s niekoho spoznam, konecneee :O)

etuska
5. jún 2009

Martina-fakt tam nemate nejakych Slovakov,Cechov,Poliakov? 😕 Lebo tu u nas je nas dost 🙂 len zase nie kazdy krajan cloveku povahovo vyhovuje 🙂 My mame super susedov-starsi manzelsky par-su fakt super a aspon si precvicime anglictinu 🙂 hoci ja jej mam aj v praci dost 🙂

V Irsku je materska len 6mesiacov?-alebo chces ist do prace?Tu v Uk mozes ostat az 1 rok-aj preto tu planujeme druhe baboi.U nas stoji skolka cca 23 libier na den-ale vysvetlili mi,ze cast mi mozu vratit spat na daniach 😕 Netusim kolko berie childminderka,ale znama mi napr. pisala,ze ona zarobi 6 libier a polovicu z toho da opatrovatelke 😒

Ja to zatial neriesim,lebo este ani nesnazilkujeme a rok doma je dost dlha doba na hladanie infosiek 😀 No a Miska je uz velka kocka-teraz chodi do Junior Reception Class a od septembra nastupuje do P1-cize povinna skolska dochadzka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre