Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
22. feb 2010

Ahojte
Erika aj ja sa pripajam a gratulujem k vyrociu 😉
Mati- super ze ti to tak ide- len tak dalej- drzim palceky
Nawal- tak sa povyhrievaj na slniecku aj za nas 😉
Evicka je momentalne bez teplot- tak dufam ze uz to je za nami- vcera vecer este mala trosku zvysenu.
Pavli- delena strava sa moze menin kazdy den-nie po tyzdni- ved to by asi nikto nevydrzal 😀
A halusky? Ja ich robim od oka- dam zemiaky(pocuchane)muku ,vodu,vajcia- cesto by sa malo odlepovat od misky.No a potom uz asi vies- sup do vriacej vody cez haluskidlo 🙂 Ale Martinka je vychyrena kucharka tak ona asi pomoze lepsie 🙂 Asi si mala riedke cesto ked sa rozvarili 😒
Ejviska je Ballymene aj malicky bazen pre drobcov?

karolinka2
22. feb 2010

Ahojte.
No Evi dik za kompliment ale som taka kucharka ako vy.. 😀 Ja tiez tak robim halusky na robote nacucham zemiaky mna bolia ruky tak pouzivam robot ja mam ten caldow syndrom ci ako sa to vola tak mam problemy s rukami kvoli tomu mam robot...nacucham zemiaky sol muku ja vajicko nedavam a cez haluskarika robim halusky no a uz podla chuti bryndza syr kapusta tvraroh maslo slaninka.
Evi cesto ma byt take hustejsie ze sa az odlepuje od misky ked ho miesas.

ejviska
22. feb 2010

Evi, je tam velky bazen. Pak bazen, kde je po celem hloubka 90 cm. Je taky hodne velky. Pak je tam dalsi, kde je ten " hrib", vodopad a ten se svazuje, nejhlubsi je 1,2m. A pak je tam jedne maly, kde je malinko vody, tak pro vase decka, je tam hribek, ze ktereho tece voda. Ale tento maly bazen neni moc velky. Tak 1,5 x 3 m.
Je tam velice teplo, i voda je dost tepla. A to kdyz reknu ja, tak to je hooodne tepla 🙂
Vstup je tam kazdou ctvrt hodinu a to na jednu hodinu. Dostanes barevny pasek na ruku. Ale mozna se daji koupi dve hodiny, to nevim. Takze kazdych 15 minut hlasi barvu, ktera musi ven. Je tam i tobogan. A ta voda je tepla i v tom velkem bazene, normalne jsem tam vlezla.
My mame bazen v Coleraine, aleje tam zima.

Ja mam recept na halusky: 750g brambor a pridat hladkou mouku 200-300g, podle hustoty. Bez vajicka. A brambory uvarit dopredu. Ale v zivote jsem to nezkousela 😀 , ale kamoska to tak dela. Ja mam instantni Vitana z CR 😉

etuska
22. feb 2010

ahojte žienky,
dakujeme za blahozelania 🙂 Pravdupovediac spolu sme uz 15 rokov 😀 len 6 rokov sme manzelia.Uz sa na tom smejeme,ze pomaly viac ako polovicu zivota sa pozname 😵

Evi-aj v Antrime je pre male deticky celkom fajn bazenik s plytkou a este plytsou vodickou 😀 a smykalkou-robia tu aj kurzy pre mamicky s babatkami a vstup je tusim neobmedzeny-teda spon nas nikto nikdy z bazena nevyhanal 😵 .Voda je tepla,takze pohodicka.

eviska83
23. feb 2010

Ahojte,
Tak Evicka je uz uplne zdrava- teraz to preslo na Adama- ale ten nema take vysoke teploty- najviac mal 38.2.Dufam ze mu to skoro prejde.
Bola som dost busy- konecne mam zajtra volno 🙂
Dik baby za infosky o bazenoch- my sme chodievali s Andrejom do Lurganu a Portadownu ale tam malicky bazen vobec nieje 😒 ale to sme boli 2 na jedneho. Planujeme niekedy ist ale to musime dohodnut neter a synovca- sami by sme to urco nezvladli 😵 Kvoli Andrejovemu exemu sme prestali chodit -ale chceme zasa vyskusat -mozno to uz bude ok.
A ani ja nic nerobim rucne- som lenivec- ved naco by boli roboty? 😀

karolinka2
23. feb 2010

Ahojte.
Ja som nedavno dosla z angliny mame dvoch novych Indov ale ty sypu po anglicky ved su tu uz desat rokov,ale oni zacali chodit len kvoli certifikatu,ucitel nam vravel,ze v maji budeme robit test aby sme dostali certifikat...
Evi tak pre zmenu skore uzdravenie Adamkovi...
Zase mame riadnu zimu,dnes bolo neskutocne zima fukal ladovy vietrisko,ked sme isli na anglinu zacalo snezit,kedy ta zima skonci ved uz je marec. 😠

jarka28
23. feb 2010

Ahojte....Evi malemu skore uzdravenie...Martinka super ze sa ti dari chudnut..len tak dalej........Erika blahozelam aj ja k vyrociu......u nas akurat prsi a snezi a je kosa no strasne.....ja som po nocnej ale akosi sa mi vobec nechce spat.....ozaj baby ake to mate roboty?ja stale struham o dusu zemiaky...... 😒 kde sa daju kupit po pripade kolko stoja?

ejviska
24. feb 2010

Matko, nam zrovna vcera ucitelka v anglictine taky rikala, ze budem delat maj/june test. JA jsem se prihlasila do uplnych zacatecniku, ale ucitelka nam nekterym rekla, ze se mame jit podivat do pokrocilejsich. TAkze od pristiho tydne budu chodit tam. V tech zacatecnicich jsem prece jenom vsecko vedela. Zato tady total nestiham 🙂 BUde to pro me lepsi.
Ty uz jsi ten test nekdy delala? Ja ho zkusim urcite. Ale vcera jsem si nasla nejaku online, spis teda rozrazovaci, a vubec jsem to nevedala, z 20-ti otazek jenom 6. Neznala jsem slovicka, tak to se blbe doplnuje veta 😀

V Ballymoney bazen neznate nikdo? Je to pro vas z ruky..

ejviska
24. feb 2010

Holky, co to je " after dinner"? V kolik to cca muze byt hodin? Tak po pate? 😀 Mam problemy, co?

karolinka2
24. feb 2010

Evi nerobila som este test tiez sa toho troska obavam ale ten certifikat je dobra vec nie?No Evi narobila si mi chutky s haluskami tak dnes som ich robila s tvarohom a syrom.Ja ti neporadim co je to ten after dinner....

mamartinka
24. feb 2010

ejviska len tolko ti poradim ze after je po siestej.Anglinu neviem ale som to nasla v slovniku 😉

mamartinka
24. feb 2010

Co som este nasla dinner-obed,vecera,hlavne jedlo dna,hostina.Vinikajuci obed.Tak len tolko.Snad niekto poradi viac.

ejviska
25. feb 2010

MAtko, ja ten test zkusim urcite. Je platny v USA, Australii a Evrope.

Marti, diky. Ono to tak nejak bude. Ja jenom, ze oni to tu pouzivaji a cert vi, kdy to je 🙂

mamartinka
25. feb 2010

Baby kde sa nam etula vytratila.Neako sem nepise od 22.02

ejviska
25. feb 2010

No jo! Snad je OK a akorat ma moc prace.

pajakubik
25. feb 2010

Ahojte...
Dnes jsem byla koupit Road Tax,rok od roku je to drazsi. Uz by ta zima mohla skoncit.....
Rano co rano musim odmrazovat auto.
After dinner - tady oznacuji kazde hlavni jidlo,vyplyne z konverzace jestli tim mysli obed nebo veceri.
Normalne tzn,vecere kt.je v 6 a nebo po 6 jak rika Martis. 😉

ejviska
25. feb 2010

Diky. Co si vubec myslite o jejich jidle? Mne ty jejich slichty chutnaji, ale treba co maji decka ve skole...hamburger, sausage roll, pizza apod, tak celkem hruza. Podle toho co je, tak nekdy davam male lunch box anebo na obed jde.

etuska
25. feb 2010

ahojte,
som OK,len som potrebovala trochu veget od netu 🙂
Evi-nasa Miska na obedy v skole chodit nechce a ani sa jej necudujem-ja si dam ked si nic z domu nevezmem-ale nemozem povedat zeby mi to chutilo 😝 😝 😀

ejviska
25. feb 2010

Mne chutna to stew a pie. Ja nevim, jestli to mam dobre napsane. Proste ty jejich gulase.
Jezis, ted me dosla chut na segedinsky gulas!!

pajakubik
25. feb 2010

Evi,ty mas ale chute takhle na noc. No me teda ty jejich slichty nechutnaji vubec,akorat me z toho boli zaludek. Nemam rada vareni,ale jak to vidim co tady ji,tak to radsi neco ukuchtim. Jinak jak jsme se byli divat ve skolce jak to tam probiha,tak musim rict ze meli deti zrovna na obed,varene brambory a rybi prsty a k tomu zeleninu,tak jestli to tak bude i pozdejc tak budu spokojena. 🙂 A kdyz jsme u toho jidla,tak jsem si vzpomela na znamou irku,kt.je v 7 mesici a uz pribrala 30 kg. Bez manzelovi pomoci se sama ani z gauce nepostavi a uz ma problem i vlezt do auta,ale to je vedlejsi,a prave jeji denni jidelnicek jsou fast foody,bricho ji boli az z toho i place,co na to rict. Napadlo by vas nekterou se takhle v tehotenstvi stravovat? Ja jsem teda jedla zdrave a mela jsem i hodne pohybu a v auto jsem tu ridila do posledniho dne...... 😝

etuska
25. feb 2010

Pavli-veru tehotenstvo nie ej dovod na prezieranie.Ja sice teraz castejsie "zhresim" 😀 -ale snazim sa jest vyvazene-a pribrala som zatial len 5kg

jarka28
25. feb 2010

Baby a co to je tie SLICHTY????mne to nejako nedochadza..........nasi tiez v skole neobeduju pravidelne,Sasena sem tam ked maju chicken curry a Marek vobec.......Evi segedin by som si dala aj ja veru....... 😉 Pavli na kolko hodin bude chodit Kubik do skolky? 🙂

eviska83
25. feb 2010

Ahojte
Jarka niesi sama ani ja neviem co su slichty 😀
A ja som baby pribrala 32kg- ale ziadne fasf foody som nejedla- mne tu chuti jedine subway-inak katasrofa a to ma kazdy prehovaral ze chips and fish mi bude urcite chutit-fuuuj nechutilo.A posledne tyzdne som sa aj ja ledva hybala 😒 Do prace som chodila do 27tt takze som soferovala-ale uz mi bolo tazko 😒
Nasi uz su zdravi-chvalabohu- adama to drzalo 2 dni 😉
hmmm- segedin aj ja zboznujem 🙂
Konecne som obajavila sojove kotlety- v polskom obchode 😵

jarka28
25. feb 2010

Evi 32 kil ...ale mala si tam dva drobce .......fish a chips som tu este nejedla...len mcdonald a subway a burger king.....neviem ako chutia ani ich jedla ,akosi nemam chut ani chutnat....mozno niekedy sa pozvem do dobrej restiky na jedlo..... 😉

mamartinka
25. feb 2010

jarka28 tak aj sem sa pripojim a zazelam vsetko dobre k dnesnym narodeninam.Zdravicko,stasticko a lasky vela.Nech deturence posluchaju a uzi si tento dnesny oslaveny den.Vsetko naj 😉

karolinka2
25. feb 2010

tak vy tu o jedle a ja mam dietu. 🙂 No segedinsky idem varit v nedelu kamoska teraz robila a narobila mi chute.Inak ja som dnes varila zeleninovu polievku a palacinky.Karolinka dnes na obed spapala celu palacinku a potom este tanier halusiek so syrom tie ma velmi rada.
No ja milujem zase cinu....

jarka28
25. feb 2010

Martinka dakujem...... 🙂 🙂 🙂 ......Martinka druha zasa-ake robis tie halusky so syrom?zemiakove?a aky syr?ja tiez milujem cinu....... 😉

etuska
26. feb 2010

ahojte kočky,
U nas posledne dni varil manzel a zistila som,ze ked chce (a musi) 😀 tak vie navarit veru dobre🙂
Miske uz 2x tento tyzden piekol palacinky,aj ked predtym sa tvaril,ze nevie ako sa robia a nakoniec spravil lepsie ako ja 😀
No a 2x varil aj masko-raz jahnacinku a potom morcacie-mnam🙂
Jaaaaj-a na segedinsky ste ma navnadili 😀 musime spravit kym este mozem jest kapustu 😀

Jedine tunajsie jedlo ktore mi chutilo bola "Christmas dinner" ktoru sme mali ako zamestnanci v skole 😀
V restike som si tu vacsinou dala rybu 😅 -ale super mi chutilo v Zara´s v Antrime-to je ta indicka restika pri Icelande-boli sme tam este minuly rok s landlord-om -odvtedy sme neboli-hadam ked pridu nasi v lete,tak ich vezmeme- 😀

Idem trochu upratat a uvarit paradajkovu polievku 🙂
pekny den

ejviska
26. feb 2010

JArka, " slichta", to se tezko popise 😀 Proste nejaka patlanina 😀 Jsem ti to vysvetlila, ze? 😀 A vsechno nejlepsi k narozeninam!
Tady maji casto rybu ve skole, tak to male chutna. My mame taky radi Subway, jak Evisci. 😉 Ale ja vubec nedelam smazene, chips pro malou zcela vyjimecne. Stejne si myslim, ze si to objednava ve skole, maji tam vyber. TAdy v Portstewartu mame fast food s cinskyma nudlama, vyyyborne. Tak tam si obcas kupujem. Ale vedle na fish and chips je vzdycky vetsi fronta. Pritom je to hnus. Dnes pecu kure. Zase prijede navstav, jak jinak 🙂 Ale z Anglie, jsou to Cesi.

Pajo, k tomu tehotenstvi, kazdy vi, ze by vuuubec nemel smazene a vidis! Ale co ja jsem videla... mamina s brichem ( matka Tercine spoluzacky ) v 9. mesici, hulila pred skolou! Jeste pred skolou! No nechapu. Uz minuly tyden porodila. Bricho mela obrovske uz v zari. Pak jsem si uz rikala, ze je snad jenom tlusta, kdyz ho mela tak dlouho 😎

Erika, ty nahodou vypadas moooc dobre, dyt uz jsi 27tt. Pet kilo je nic. Ja jsem pribrala 18 kg.. Po porodu jsem mela puvodni vahu, ale postupne pribiram, tak jsem zacala cvicit pilates. Podle DVD. Je to perfektni. Rozhodne jsem si posilila svaly, ze zacatku jsem nemohla nic udelat. A ted uz ty cviky zvladam.

pajakubik
26. feb 2010

No babuse slichty no nevim jak to mam prelozit,vsecko hnusne jidlo. Eviska tak to chapu ze si mela o 32 kg vic ale s dvojcatama. Jari,kubik bude chodit na FT a tj.4.5hod. tak to me prekvapili ja myslela,ze FT je aspon 6 hod.
Ale dobre neco nez nic. A Davidek?
Marti ja mam taky rada cinu a ryby. V restauraci si tu davam jenom ryby a tj.mnamka. I kdyz oni tu maji tolik ryb a vubec jich neji,tj.asi moc zdrave pro nich,lepsi je pro ne asi prave to fish&chips. Muj si jednou po fotbale koupil chipsy s kebabem,z tech chipsu jeste tak kapal olej,zkusila jsem je dat na tri vrstvy ubrousku a prosalo to,byly uplne prosate olejem. Taky jdu neco delat,at toho nemam moc zitra. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre