Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
1. jún 2010

Ahojte
PRAJEM KRASNY MDD 🙂 🙂

@ejviska - tak drzime palce ,ale to urcite zvladnes 😉
@pajakubik - no vy mate teda smolu 😒 ale aspon ze uz je ok
inak Andrej ma uz vsetkych 20 zubov- ja som pisala Adam 😀 😀 😀 ja viem ono sa to pletie A A 😀
@etuska - no ja tiez zboznujem kapustu- ale asi by som uz na tvojom mieste neriskovala 😀 aj ked ktovie mozno mas este naozaj 6 dni k dobru 😀
My ideme za chvilu kupit farby a stol- som zvedava kedy to dame dokopy 😒

pajakubik
1. jún 2010

Ahojte,
Ejvisko taky drzime palce 😎
Evi,no vsak jsem ti rikala,ze ta smula se ma u me dobre,tak se pak dojedem podivat,jaky pokojik jste Andymu pripravili 😀
Eri,no ja bych si jeste dopravala,jak rika Ejviska,vsak toho nesnis kvanta.
Pekny MDD vsem......

etuska
1. jún 2010

@pajakubik
ja uz sa snazim len take dietnejsie jedla-kedze tu nerobia pred porodom klystir 😀
uz som stihla upratat celu kuchynu,aj vrchne skrinky,na ktore som sa chystala uz davno.obed mame zo vcera-akurat hodim rybky na panvicu a je to 😉

ejviska
1. jún 2010

Klystyr ani na prani nedelaji? Ja taky miluju zeli!

Tak test z AJ uvidime jak dopadl, dekuji za palce! Samozrejme clovek mapocit, ze to ma dobre a nebylo to tezke, ale tezko rict....

karolinka2
1. jún 2010

Ahojte.
Pavli ako pise Erika mne bola strasne zle z bigosa,takisto som povedala nikdy viac....
Evi to verim,ze Terezka bola smutna,my vzdy takisto vsetci,ale u nas je to aj tym ze velmi malo sa vidame,ved my sme naposledy boli doma pred 2 rokmi.Ja som nakoniec nesla na ten test z angliny,ale pises ze to nebolo tazke,tak urcite bude vsetko o.k.
Aj my sa pripajame Vsetkym detickam pekne MDD. 🙂

ejviska
1. jún 2010

Hodinu jsem hledala jednu malou panenku!!!!!! Doprovazeno silenym revem, pochopitelne. Chapete to? Asi jo,ze? 😀 😀 😀

pajakubik
1. jún 2010

Ahojte,
Marti,vim,prave na tebe jsem si vzpomela,jak nam bylo zle. 😉
Evi,tak to znam,u nas byva to same nekdy...................
A jak jste si uzili MDD? Ja jsem byla s Kubikem v takovem playground u more ve WhiteAbbey a pak dostal sladkosti a koupila jsem mu lodku,tak ho ted nemozu dostat ven z vany........................
Pekny vecer vsem 😎

etuska
1. jún 2010

@ejviska
Evi-ja si ho pisem do "birth plan"-ale ci mi ho aj daju pochybujem 😖
No hadam test dopadol dobre 😉

etuska
1. jún 2010

Inac my sme mali zaujimavy den MM sa pred par dnami zacali vyhadzovat male cervene vyrazky-najprv si myslel ze ho nieco postipalo.Vcera sa "nalozil" do vane a potom sa mu to zhorsilo(to iste sa nedavno stalo kamosovi a nakoniec boli z toho kiahne )
Dnes mal MM vyhadzane uz cele nohy,kopec vyrazok okolo pasa,na chrbte a na bruchu trochu-tak sme zvazovali ci je to z jedla,alebo je to pasovy opar,alebo kiahne(no kiahne v detstve prekonal- i ked mali slaby priebeh )

Ja som nastastie kiahne mala,takze mne ani babatku v brusku nic nehrozi,Miska este kiahne nemala-ale ak by aj dostala -nebola by som proti

Volala som dokimu,ci ho nepozrie-tak mu zavolal poobede ze ak som aj ja aj MM kiahne mali ze je vsetko OK-a tym to hasne Ani ho neobjednal-nic
Ja som len chcela vediet ci tie kiahne mozeme uplne vylucit-uz len kvoli tomu ze ak by to predsa boli ony,tak asi by nemohol byt pri porode a ci potom izolovat babatko....

karolinka2
1. jún 2010

Erika tak to mi je luto,ze Miro sa obsypal skus poharom prejst po vyrazke a uvidis ci sa skryje ak ano bude to len nieco z jedla to mi teda ukazovala lekarka na koznom v belfaste kedd sa Karolinka tak casto vyhadzovala.Zelame Mirocvi skkore uzdravenie...ti lekari hruza....hadam to nebudu kiahne...

etuska
1. jún 2010

@karolinka2
dik Mati-no zatial ma len asi 2 pluzgieriky-ale len take male,biele a ani ho to velmi neskriabe.sama som zvedava co to je-ale teda aspon pozriet ho GP mohol 😖 nie takto cez telefon 😠

pajakubik
1. jún 2010

Ja to rikam porad,ze tady ti doktori je hruza. No to uz snad ani neni mozne. Nic je nezajima a takove penize berou a za co?
Uz kvuli tomu malemu by mohl udelat aspon prohlidku. Neee,skoda slov.
Eri,prejeme at to dobre s tvym MM dopadne. Drzime palce a dej vedet co a jak!...........................

etuska
1. jún 2010

@pajakubik
dik Pavli,
no ja ani nestresujem,len ma to tiez udivuje ze sa nanho ani nepozreli-ved to moze byt naozaj aj nieco infekcne-mozno cakaju ci neprideme bodkovani vsetci 😝



ejviska
2. jún 2010

Eriko, svedi ho to? Nestovice svedi moc a vzdycky se udela puchyrek, ve kterem je tekutina.
Pasovy opar, je opravdu jenom v urcite oblasti, kolem nervoveho zakonceni, treba cast obliceje, urcite neni po celem tele. A strasne to boli, ale opravdu hrozne moc. Ja to na nestovice netipuju, pokud je mel. A musel by to od nekoho chytit, inkubacni doba je cca 2 tydny.

Doktori hruza, zkus treba neco na alergie, Xyzal nebo Zyrtec.

etuska
2. jún 2010

@ejviska
praveze ho to velmi nesvrbi,ani sa mu viac pluzgierikov nespravilo a pasovy opar to nebude-ja som mala herpes vo vlasovej casti hlavy a to straaasne bolelo-akoby mi osy celu hlavu dostipali-tak uz neviem co to moze byt-ale dnes sa tvaril,ze uz je to lepsie-tak hadam to coskoro zmizne

ejviska
2. jún 2010

Aby to nebylo neco infekcniho, ja bych donutila GP, at ho vezme na vysetreni s tim, ze chce jit k porodu a kdovi, jetsli by ho tam s tim pustili.

etuska
2. jún 2010

@ejviska
ved aj ja som sa velmi cudovala,ze ho nechcel ani vidiet 😖
GP len riesil to,ze ak sme mali obaja "chickenpox" tak ze nic nehrozi.... 😠 -ale predsa -ved ak by som porodila dnes,zajtra-MM by bol infekcny a babo by sa mohlo nakazit velmi rychlo,no nie?

Uvidime co MM povie ked sa zobudi-ak to bude mat horsie-tak ho poslem do nemocky na "emergency" a nebudeme to riesit cez GP-ka

ejviska
2. jún 2010

A mu jinak nic neni? Teplota? Ze by mel treba spalu?

etuska
2. jún 2010

@ejviska
teplotu nema 😕
"spalu"?-co je to?
Ma po tele minimalne 30 cervenych vyrazok-par z nich s bielymi pluzgierikmi

ejviska
2. jún 2010

@etuska
Spala je scarlatina, ale to nebude, to by mel horecku a maji to spis decka. To je streptokokove.

Ja se zeptam zname kozni, ale az odpoledne. Takze 30 cervenych pupinku, par ma bily puchyrek. Jinak mu nic neni, ani ho to nesvedi. A ma to rozesete po celem tele nebo kde? Aj na rukach, na obliceji???
A v puchyrku je tekutina nebo neni?

etuska
2. jún 2010

@ejviska IP 🙂

ejviska
2. jún 2010

Etuli, nemuzu tu znamou sehnat. Ono uz se to mozna vyresilo, ne? 😉 Nejak te tu nevidno.

etuska
2. jún 2010

@ejviska
no MM sa nestazuje,ze by ho to viac svrbelo a ani sa mu nevyhodili nove vyrazky,tak hadam to bude OK.Este raz dik 😉

ejviska
2. jún 2010

@etuska
opravdu neni zac🙂 Ale z hlavy to nepoustim...doufam zitra!

etuska
3. jún 2010

Akurat ma navnadila jedna kocka z inej temy na tento receptik,tak mozno dnes vyskusam(ked dokupim vsetky ingrediencie):

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16567&use...

vonku je krasne-tak si uzite slnecny dnicek 😵

ejviska
3. jún 2010

recept vypada dobre, ale vadila by mi tam ta sklenice tatarky...ale to se muze necim nahradit treba.

Ja ted porad delam takovy salat: v sacku koupim ty ruzne salaty, jak tady prodavaji, dam do misky a pridam pouze tuto zalivku: olivovy olej + horcice+ vinny ocet + sul ( vse od oka 🙂 ). Nalit na salat pred podavanim, jinak zvadne. Fakt jednoduche. Muze se tam cokoliv pridat. Dobre je to jeste s fetou nebo mozzarelou. Klidne olivy, rajcata. Ta zalivka je moc dobra, ale kdo nema rad horcici, tak pro toho neni.

etuska
3. jún 2010

@ejviska
ja horcicu milujem-a najma tu stiplavu 😀
aj ja mam rada taky salatik ako ty-uplne jednoduchy a vacsinou aj take robim-prip. tam este pridam paradajky+olivy

chcem vyskusat dnes tento porovy-akurat tam dam asi skor biely jogurt-lebo ta tatarka je fakt tazka na zaludok 😝

pajakubik
4. jún 2010

Ejvisko,vsechno nej a nej k Tvym dnesnim narozeninam,hodne zdravi,lasky a spokojenosti. 😉

ejviska
4. jún 2010

@pajakubik
Diky!! A diky vsem i na FB. Uz mam 35, jej to to leti. A mam nejakou divnou naladu. 😒 Ale ne z tech narozenin, tak obecne.

Dneska jsem konecne jezdila opravdu v aute 🙂 Rano do skoly, pak na White Rocks jsem zavezla navstevu. Pujdou pak po plazi do Portrushe a pak do Portstewartu. A pak jsem jela do Tesca na nakup. Toz sikovna! A D. mne volal a byl desne vtipny, prej "v tomto veku" je uz na case jezdit v aute 🙂 V CR jsem teda jezdila normalne, samozrejme. Vtipalek 😀 Ale autiko nemam, on jel do prace s kolegou. Tady je krasne, ale od nedele ma porad prset.

Kdovi jak dopadla Martina, uz to ma za sebou!

pajakubik
4. jún 2010

Ejvisko,ale prosim te,jaka blba nalada. Vzdyt to je krasny vek a mela bys to patricne oslavit. Me ceka na vanoce 30tka,nebudu delat zadnou oslavu,chtela bych jet s nasima,segrou a jejim manzelem na hory na 2 tydny a kubik je uz ve veku,kdy uz ho musim ucit lyzovat. A jsi sikulka,ze se ucis tady jezdit,jen tak dal..........................
Ja jsem toho dneska po obede ale stihla:umyla jsem auto s kubikem,uklidila jsem,vyprala jsem(zehleni odkladam az na zitra nebo nedeli)navarila jsem i na zitra. Zitra jedu s Kubikem a znamyma do Irske Republiky-Donegal na farmu k jejich znamym,uz od rana,bydli primo u more a bude i gril,jeste kdyby meli i nejakeho ponika,aby se kubik povozil,on je ma strasne rad.
No holky,kde jste vsechny! Nikdo nic nepise!!!!!!
Taky jsem dnes na Martis myslela,snad je vse o.k.,a Eri co ty? porad se mimi nechce!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre