Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
13. jan 2011

@ejviska
ja som v tomto asi viac optimista 😅

etuska
13. jan 2011

@eviska83
inac z tej agentury mi odpisali ze uz novych prekladatelov zatial neberu 😖 😝

karolinka2
13. jan 2011

@eviska83 ale ved by si este nejake vychovala nie??? 😀
@ejviska tak to mate dobre plany na dovolenku.marian chce tiez ist do skotska,vela toho pozeral na internete tusim aj nieco konkretne uz vybral ale ja chcem ist v maji na svk nakolko sme neboli styri roky.[
Idem ja do postele rano do prace a vlastne zajtra az do vecera.

karolinka2
13. jan 2011

@etuska tak nevedia o aku dobru prekladatelk prichadzaju. 😉

etuska
13. jan 2011

@karolinka2 😀
no ved pevne verim,ze najdeme obaja nieco lepsie-teda najprv MM,ja sa zase az tak do novej prace"nešarpem" 😀
prave vypisujem MM dalsiu aplikacku 😝

ejviska
13. jan 2011

@etuska tak drzim palce, at najdete lepsi prace.
Budu premyslet o te adopci, ja nad tim jaksi moc nepremyslela po pravde. Ale teda chce to byt opravdu silna osobnost, ti co do toho jdou. Mit to v hlave srovnane. 😉

eviska83
13. jan 2011

@etuska -FUUUHA 😕 A to som chcela po skuskach-teda ak prejdem 😒 napisat ziadost .Neskusala si aj Step? Oni ale platia tusim menej a hlavne nerobia kurzy- ale tebe by mozno uznali skolu- ved si vystudovana anglictinarka 😵
@karolinka2 - no jedno -dve by sme mozno este zvladli 😀 😀 Karol by bol uz asi na prasky 😝 To sme sa smialy ze keby som znova otehotnela a zasa by boli 2 😀 😀 😀 to uz by neprezil 😀
@etuska - aj ja Ta v tom obdivujem - neviem ci by som sa ja na adopciu dala- Karol urcite nie.Ale som rada ze nemusim o takom niecom premyslat.Nedavno davali v spravach ze chcu dat vsetky deti do 3 rokov k profesiomalnym rodicom- toto by som urcite nezvladla-uz by som to dieta asi nenechala odist 🙂 Musi to byt ozaj silna osobnost.

etuska
13. jan 2011

@eviska83
mam 2 kamosky,ktore su profi-mamy-tak ma asi nainfikovali 😀

eviska83
13. jan 2011

@etuska - a nieje im zatazko tie deti potom nechat ist?

etuska
13. jan 2011

@eviska83
urcite je,ale deticky uz idu potom priamo do rodin na adopciu a to je super pocit,ked najdu konecne svoju mamku a tatka 😵

eviska83
13. jan 2011

@etuska - ja mam kolegynu a ta mala tiez 2deti - chlapca a dievca,mala ich asi pred 3rokmi a teraz znova.Ale to uz boli starsie deti 10-11r .Musi to byt ale super pocit,len ja by som asi tie deti uz nedala 🙂

etuska
13. jan 2011

@eviska83
zalezi aj od situacie dietata-tie kamaratky maju vacsinou v starostlivosti babatka,ktore idu potom na adopciu.Tu v UK sa skor stretavam s tym,ze deti su u profi-rodiny,ale zaroven sa stretavaju obcas aj s bio-rodicmi.Moja kolegyna zo skoly sa tak stara uz roky tusim o 2 deti(uz pubertakov)

eviska83
13. jan 2011

@etuska - ano ,aj moja kolegyna vravela ze deti sa s bio rodicmi stretavaju kazdy tyzden.Ozaj a kam chce TM ist do prace?

etuska
13. jan 2011

@eviska83
IP 😉

etuska
13. jan 2011

@eviska83
idem este dopisat tu aplikacku-taaaak sa mi chce 😀 😝 🙄 ....spať 🙄 🙄 🙄 😀

ejviska
14. jan 2011

@etuska
@eviska83 ja vubec nevim, o cem to tu mluvite? To je jako system tady v UK, profi rodina, profi-matka???
Jakoze ty deti jsou prvni u nich a pak jdou nekam na adopci? To je divne, vypiplaji je z toho nejhorsiho a pak je daji nekomu jinemu? To bych uz nedala 😀

etuska
14. jan 2011

@ejviska
ano Evi-vola sa to "fostering"-ale funguje to takto aj na Slovensku a urcite aj v Cechach....
no zase nemozes si vsetky deti adoptovat 🙂 a profi rodina je urcite 100% lepsia ako ked dieta vyrasta v decaku 😢 Ono-niekedy su tie deticky v profi-rodinach len par mesiacov a potom idu rovno do rodin(najma teda deticky do 3och rokov tusim).

idem dat Miske obed-akurat prisla zo skoly a asi pojdeme na prechadzku v ramci uspavania druheho drobca 😀

ejviska
14. jan 2011

@etuska aha, diky za vysvetleni 🙂

ejviska
14. jan 2011

@mamartinka nemela jsi jet ted v lednu na tu opeaci na slovensko?

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska Ani mi nehovor.V utorok 18 ideme domov a v stredu idem na zakrok ze zasa ambulantne mi to skusia.Uz sme na nervy z manzelom.Tak najprv kazali kopu papierov vybavit aj ma uspali a nic.Tak ze to spravia az cez MS.No bohuzial to teraz nevide nakolko mi mrska uz pomaly konci.Tak dnes mi povedala som tam volala ze to nevide.A ona ze to nevadi ci je alebo nie MS.Ze to akosi ambulantne spravia.Tak najpr tak a potom tak.Uz nam to pripada ze nas tahaju len za nos.Tak ja neviem.Tak ma objednala na 19.01 na 09.30cas,Tak som zvedava.Aj peniaze tam mame este vlozene od augusta a nic sa stale nedeje. ☹

ejviska
14. jan 2011

@mamartinka tak ted to vyjde, ne? uz se nemuze nic pokazit 🙂
A ty si to teda platis sama?

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska No to dufam ze vide lebo uz na porazenie.Len ma to zaraza ze ma vtedy uspali a nic,hovorila ze to skusia cez MS a teraz ze to nevadi ci bude,je menzes ze mi to akosi ambulantne spravia.A vtedy sa to nedalo,nemohli to ambulantne?Uz sme v koncoch ze stale sa len polip a maternica riesia a nemozeme sa akosi rozhybat dalej.Neplatim si to sama.Len nieco doplaca poistovna a nieco mi.Vypadol nam net tak az teraz odpisujem.Uz mame ist domov tak to zacina blbnut.Vzdy ked mame ist domov nam net vypadne. 😠

ejviska
14. jan 2011

@mamartinka ono asi v dobe ms je ten krcek delozni prostupnejsi pro pristroje. Mozna maji neco noveho, cim to pujde..cert vi.. A ted te nebudou uspavat? asi jo, ne?

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska Uspavat ma teraz nebudu.Ze akosi ambulantne mi to lekarka urobi v svojej ambulancii.Asi mi to skusi neako narezat a tak sa tam asi dostat.Cert vie. 😒 Asi mi to len omrtvi teraz.

ejviska
14. jan 2011

@mamartinka no a tehdy jim to proc neslo?

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska Nemohli sa k tomu polipu dostat nakolko mam akosi uzatvorenu maternicu.Preto mi to teraz asi bude chciet narezat ci co ja viem co.Neviem preco to vtedy nespravili ked uz som bola uspata.Fakt neviem co bude teraz so mnou robit.

ejviska
14. jan 2011

@mamartinka to jsem tady na konikovi kdysi videla jako tema, uzky krcek maternice.

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska 😉

mamartinka
14. jan 2011

@ejviska Nieco som nasla.Asi 2 temy nato.Je to akisi skrateny krcok maternice a robi sa to akosi Americkymi kliestami.Vola sa to akasi Diletacia ci co.To akosi uchytia krcok maternice a rostiahnu trocha kliestami a tak sa dostanu donutra. 😉 Tak asi to mi budu robit.Uvidime.Ze to trva kratko cca 10 min a troska sa len po tom krvaca.A ze to aj boli trocha.Uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre