Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ryba74
23. mar 2009

Ja mam na Slovensku Spolocnu zdravotnu poistovnu.Ano,poradila mi to pani v poistovni.V zivote ma nevidela,len ked tam volam,uz si ma pamata,ze som v Sev.Irsku.

jarka28
23. mar 2009

Ahojte.....u nas vetrisko a padali krupy pred chvilkou,hlavne ze dva dni dozadu bolo nadherne....Erika no velmi ti nepomohy,mas NHS alebo sukromneho zubara?tie stranky poznam,decka ich maju velmi radi a je tam kopec hier a aj vymyslov kadejakych takze stale maju co robit aspon....Zuzka tak malej skore uzdravenie... 😉 idem ja urobit ulohy s detmi....

etuska
23. mar 2009

No Adi,skusim sa opytat u nas-ja som mala VsZP ale ma aj mierne nastvali zlymi infoskami.Manzel ma inu poistovnu a od neho nechceli dokopy nic.

Jarka,mam NHS.Sukromny lekar by si to asi nedovolil 😒 ,no to je dat za bezplatne zdravotnictvo 😅 No zub ma neboli a zac. aprila som opat objednana,tak hadam potom mi ten zub spravia.

karolinka2
24. mar 2009

Ahojte.
Adi tak dobre je to vediet,ze da sa na svk zaplatit poistenie pocas doby pobytu.
My dnes klasika este stale doma,kreslili sme si na pocitaci cez tu stranku co poslala Erika a vytlacali sme si obrazky a kreslili.Karolinka uz zaspava navarene este mame od vcera,a ked zaspinka ja idem upratovat.
Akurat mi vce3ra volala mama,ze uz jej dosli tie papiere co som poslala pre danovy urad tak som zvedava ci to bude v poriadku a dostaneme ten danovy bonus.
Na tyzden uz ide drahy na operaciu kolena tak bude s nami doma styri tyzdne.len ta marodka. 😒
Pekny den. 🙂

karolinka2
24. mar 2009

Ozaj citali ste toho polcajta v Craigavone zabil 17 rocny fagan.

zuzula2207
24. mar 2009

Ahojte zienky.Chcem sa opytat tych co byvaju Cookstowne ze kde sa nachadza ta polska predajna kde predavaju slovenske vyrobky.Keby ste boli take dobre napisali dost podrobne pretoze ja som z Belfastu a este sme tam neboli,a chceli by sme tam zajst cez niektory vikend len nech sa umudry pocasie aspon trochu.Spravili by sme si aj vylet aj nakup lebo strasne sa my ziada z papat pribinacik,niejaku fajnovu klobasku a urcite vela inych nasich vyrobkov uz sa tesim.dakujem tak sa majte papapa 🙂

jarka28
24. mar 2009

Ahojte....Matka niekde som citala ze pocas marodky mozes zavolat na tax office a tusim zaplatia na tu dobu vyssi tax credit-niesom si ista....skus sa informovat na office......mne Davidko este spinka ,navarene mam a nic nerobim. 🙂 Zuzula 2207-ja netusim inak by som poradila 😉

karolinka2
24. mar 2009

Jarka dakujem skusime tam zavolat,vraj aj pocas tej doby ti platia najom na dom to musime zistit na housing executive.
Zuzula ten obchod je pri hoteli royal,ked pojdete po centre tak uvidite kde sa boci k hotelu royal a tam to je,ale pribinaciky nemaju vzdy a takisto nase klobasky som este nenatrafila len polske a litvanske ale mas tam aj tak velmi bohaty vyber slovenskych vyrobkov.

jarka28
24. mar 2009

Tak pozistuj aspon budeme mudrejsie....predsa 4 tyzdne bez vyplaty nic moc 😉

inus95
24. mar 2009

ahojte zienky..skutocne je tu vela zdravotnych problemov... aj my sme dnes nechali syna doma zo skoly, lebo rano ma viezol manzel do roboty a potom syna do skoly, po ceste sa mu urobilo zle od zaludka (na veceru som robila zeleninovy salat a pridala som aj uhorku... on ma uhorky rad, ale uhorky jeho asi moc nie).
Dnes sme boli s autom na MOT a nepresli sme, nemohli nastartovat auto... nikdy sme nemali problemy so startovanim tak neviem ako sa im to podarilo. Zajtra mame o 16.00 hod. novy termin, tak drzte palce.

Zuzula 2207, lepsie ako Matka by som ti to nevysvetlila... je tam skutocne dobry vyber, ale myslim si, ze je tam dost draho. Ale z casu na cas tam chodim aj ja a stale nakupim.
Ja som minule robila pribinacik doma a skutocne nasim detom chutil. Syn vravel, ze je ako skutocny. Skusala som uz vanilkovy, jahodovy a cokoladovy.

karolinka2
24. mar 2009

Inga a ako robis pribinacik ja som skusala jemny tvarok cukor a kysla smotana a je vyborny.

etuska
24. mar 2009

ahojte zienky,
som tu len na skok,lebo mam vela prace
Inga,tak drzim palce,aj my sme na MOT presli az na 2x.
Hmm,tak asi ta uhorka to dokecala ,je na noc dost tazka na zaludok
No baby,ja som malu objednala na bud. utorok k lekarovi-ideme pozistovat nieco o ockovaniach-mam papier od nasej pediatricky,ze kt. uz ma za sebou,tak som zvedava co nam povedia a zaroven sa chcem objednat na "smear test"
Idem makat dalej.
pekny vecer 😵

eviska83
24. mar 2009

ahojte,
ja sa len hlasim ze som stale cela 🙂

jarka28
24. mar 2009

Ahoj Evi-akurat som isla pisat ako si na tom.....tak ty si este cela?a ked ta to nechyti kedy mas naplanovane ist na to?drz sa.....Matka aj to mixujes ci len zmiesas?a kolko coho davas?-pribynacik myslim 🙂

zsuzsu
24. mar 2009

Ahojte.
Vidim že sa mate celkom dobre. eviska ešte cela, tak je dobre.
Co sa tyka toho polského, je najlepšie zistit kedy dostanu ten tovar aby bol aj pribinačik aj klobáska. tento vikend tam nic také nemali, tak koncom tyždna by aj mohol byt. Keby som tam išla tak dam potom vediet.
Niako nemam teraz cas na nic. Poslednu dobu som taka unavena, po dvoch hodinách v praci sa citim ako keby som behala maraton. ja neviem ci to je jarna unava ci co, ale dufam, že to rychlo prejde. Ale zatial som to mavala len v praci. doma som stale aktivna. asi to bude ina unava.
Baby mi doma už asi 3 mesiace pilia nervy, že chcu mat bratčeka. 😀 😀 😀 ale vysvetlujem že som už "stara", ale oni aj tak chcu. Slubuju ako mi s nim pomožu, budu prebalovat chodit na prechádzky atd.
A riešim jeden velky problém, rozpisat to moc neidem lebo je to na dlho, ale riaditelka zo školy na SK na mna našila zanedbanie povinnej školskej dochádzky. ide ma roztrhnut a ja som už pisala aj Ministrovi školstva. Ako može také niečo spravit, ked je to bezdovodné. No som zvedava ako sa to porieši, no a nedarujem to. Pojdem aj neviem ako dalej, ale mna špiniť na SK nikto nebude. Tak som vytočena že by som aj vraždila.
Tak zatial pekny večer. Idem zapletat dcére vlasy .

etuska
24. mar 2009

Zuzi-tak to je fakt nehoraznost 😠 ako si nieco take moze dovolit,ked decka chodia tu do skoly?Ci ste mali chodit na SVK na preskusanie? 😕 No,ak chcete ostat tu,tak sa mozes na nich zvysoka... 😀

heh-ja som zase v tom veku pilila usi nasim,ze chcem asoptovanu 15rocnu sestru 😀

Evi-drz sa 😉

zsuzsu
24. mar 2009

Erika, je to tak, že ešte nemuseli ani na skušky ist, prave preto ma to tak vytáča. Dala som žiadost na povolnie študia v zahraniči, mala som tam napisané aj názvy školy, našu adresu atd., dostala som od nej aj rozhodnutie o povoleni. to bolo v juny 2007. Ešte sme sa dohodli, že ked baby tu nezvladnu školu, tak do oktobra sa vratime. Ale to bolo všetko. no a od mája 2008 už som mala pozastavené rodinné pridavky. Ona to musela dat na urad ešte niekedy v decembri 2007/ako poznam slovenské urady/. Ja som to len minuly tyžden zistila a to uplne náhodou. Teraz vyzeram ako taka neschopna matka ktorá nedava svoje deti do školy. Jaj, a ta pani na urade povedala, že tam mam povoleny študium v zahranici, ale že som neuviedla sposob študia 😀 a nevie kde su deti v zahraniči 😲 Ked som to prečitala detom skoro padli aj oni na zadok. Ved do dnes su dennom kontakte so spolužiakmi, na sviatky posielaju pohladnice, tak to nechápem. 😲 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Teraz rozmyšlam, že aj deti odhlasim zo školy, z dovodu, že sa už na SK nevratime.

jarka28
24. mar 2009

Zuzka ahoj....no otrasne cosi....ja som postupovala tak ze ked mala Saska ist na zapis tak som poslala potvrdenie zo skoly tunajsej ze ju riadne navstevuje....a ziadost o povolenie....a teraz zasa na novo ked mal Marek ist na zapis tak to iste...na skusky mame chodit raz za 4 roky aj skor samozrejme...lenze nejdeme a ani sme este neboli a pevne dufam ze zmenia zakon a ani nebudeme musiet ist....chcela som podat ziadost o vyradenie dietata z evidencie skoly nakolko sme zahranici a neplanujeme sa vratit spat a bolo mi povedane ze jedine ak sa odhlasim z trvaleho pobytu mozem nieco taketo uskutocnit....takze tak...nasrata som bola aj ja 😠 ale kedze mame este cas 2 roky do skusok tak dovtedy to doriesim a odhlasime sa urcite....nezavidim ti tvoju situaciu....som zvedava ako to dopadne.....a mate sa ako?operacia muzova ako?

jarka28
24. mar 2009

Zuzi a ked sa rozhodnes pre toho bratceka pre baby daj vediet a odlozim ti po malom vybavicku...vsecko NEXT 😀 a mam aj kocik behak vsecko staci povedat 😀 😀 😀

zsuzsu
24. mar 2009

Jarka, no dufam, že to niako aj ja vyriešim. No muža ešte neoperovali, dufam že ani nebudu. Tie ladvy su zatial v pohode, akože v pohode. Odvtedy ho neboleli, ale ta jedna je už odumreta, len cakaju ci sa to vstrebava alebo nie. Ked nie tak operacia. Ešte ale stale chodime raz za cas na scan a na niaké vyšetrenia. Ale zatial klop, klpo,klop. Aspon toto. No a ešte teraz 1.4. idem s dcérou kvoli tej nohe. Už nam poslali od nas s nemocnice papier, maju vysledky s CT, tak som zvedava, co nam tam povedia. Tolko starosti a mat ešte jedno babo? 😲 😀

jarka28
24. mar 2009

No preco nie ked sa citis....sak si este mlada..no nie?...ja by som chcela este dievcatko...ale je nas uz jak hadov tak stacilo 😀 tak drzim palce nech vysledky su OK.....idem pozerat serialy 😉

inus95
24. mar 2009

ahoj zsuzsu, tak poviem ti, ze vy mate tu riaditelku riadnu bestiu... ved z kazdym sa nejak da dohodnut, ale toto co ti urobila je vrchol... My sme totiz tiez riesili tento problem a pisala som aj na Ministerstvo skolstva... Z Ministerstva mi odpovedali, ze pokial si deti u nas nedorobia rozdielove skusky (aj napriek tomu, ze maju rozhodnutie o tom, ze mozu chodit do skoly v zahranici) tak nemaju ukonceny rocnik a povazuju to za zanedbanie pov.skolskej dochadzky. Skusky sa nemusia robit kazdy rok, ale po ukonceni 1. stupna a 2. stupna. Nas syn by na SK navstevoval 8. rocnik a pytala som sa na Ministerstve co robit dalej, ked povinna skolska dochadzka je 10 rokov, tak mi napisali, ze ho musim nahlasit na strednu skolu na SK a poziadat o individualne studium. Teraz je to este fajn, lebo na ZS sa robia skusky iba zo Slovenskeho jazyka a vo vyssich rocnikoch zo slov. dejin, ostatne predmety ti zapocitaju podla vysvedcenia, ktore dievcata dostanu tu.... ale neviem ako to bude na stred.skole, tam bude musiet robit asi vsetky predmety.... Nase zakony su postavene na hlavu... ja, ked o tomto poviem napr. poliakom, tak hovoria ci som spadla na hlavu.
Zsuzsu, tak drzim palce, nech vam to dobre dopadne.

A o tom babatku... aj moj syn stale spieva o surodencovi... v akom veku mas svoje baby?...

etuska
24. mar 2009

no kočky,tak to je fakt divne 😒 ale napr. mi pisala jedna znama,ze je moznost "ucit svoje dieta doma"-do 4.rocnika-ak ma rodic pedagogicke vysokoskolske vzdelanie -co ja mam-ale na preskusanie budeme musiet prist asi tak ci tak.
My nevieme dokedy tu ostaneme,tak to zatial neriesim a Miska ma povinnu sk. dochadzku na SVK az od sept.2010,alebo este pripadne skusim poziadat o odklad-ved bezne teraz chodia do skoly az 7-rocne deti.

zsuzsu
24. mar 2009

Inus, no tie naše zakony stoja za .... . Ja ked sa odhlasim s trvalého pobytu, tak to mám vyhrané? Lebo ked tu vybavim tu resident kartu, tak budem nahlasena k pobytu. alebo nie? mate niektorá s tym skusenosti?

No baby mi budu mat tento rok 14 a 13.

jarka28
24. mar 2009

Zeny ja len pevne verim ze bud zmenia zakony alebo sa mi podari zrusit ten trvaly pobyt.....-coz staci sa odhlasit na mestskom alebo miestnom urade a vratit obciansky,ci sa mylim?co viem ze zname v anglicku to riesily takto...

zsuzsu
24. mar 2009

Baby tak teraz som docitala, že ked niekomu zoberu rodinné pridavky za zanedbanie povinnej školskej dochádzky, ako mne, tak sa tie peniaze putuju do obce kde deti chodili do školy. Obec tie peniaze da škole. Riaditelka asi potrebovala na odmeny...tak to vybavila tak. ☹ 😠

etuska
24. mar 2009

juuj kocky,ked ja si tu neviem predstavit zit natrvalo-aj ked sa tu nemame zle,ale doma je doma 😔 Sice ma to az tak na SVK netaha,ale na prazdninky sa neskutocne tesim-vystiskam si rodinku,priatelov,krsniatko a v juli ideme na vylet na Oravu-juuj,tesiiim velmi 🙂

jarka28
24. mar 2009

Erika ani nam tu neni zle a vzdy sa tesim na SVK-milujem Liptov aj moju rodnu Bratislavu,ale neviem ci usetrime na vlastne byvanie ☹ proste neda sa.....

jarka28
24. mar 2009

No Zuzi to je fasa....ale nasa riaditelka nerobi problemy lebo-ona je riaditelka ZDS,jej brat je starosta obce a predali mojim svokrovcom dom v obci po mame...a su teraz celkom dobry znami,tak aspon nieco.... 😉

etuska
24. mar 2009

No Zuzi,tak ako pises-asi islo o tie odmeny 😠
Jarka-s tym setrenim mas pravdu.My tu nejako extra neminame-len bezne veci,co by sme kupili aj na SVK,mame na SVK aspon pozemok,ale kedy a ci sa bude stavat je vo hviezdach.

trochu sa bojim aj toho,ze si tu zvyknem a potom sa mi nebude chciet vratit-no ved uvidime.
Idem zienky prec z "Kona" lebo este musim pracovat + idem spravit franc. zemiaky na zajtra.
Bru nocku.Drzte sa v zdravi 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre