Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
18. apr 2009

evička, tak super, že sa vám tak darí, kojiť dve detičky naraz, super...
treba odpočívať aspoň po chvíľkach, keď sa dá,
ja som mala laktačnú krízu po návrate z nemocnice pri prvej dcérke, potpom ešte môže nastúpiť v 2.-3. mesiaci?
natálku som kojila nakoniec 2 mesiace, chytila ma vždy panika, keď bolo menej mliečka, treba byť v pohode, lebo to môže zablokovať aj psychika,
druhú som kojila skoro do 2 rokov, už som bola viac v kľude,
tak som si trochu zaspomínala... 🙂

ako ti spinkajú detičky? 😉

nám sa rysuje pekný dník, dnes máme na pláne so svokrou pozrieť mesto a nejaké obchodíky, no, typické ženy... 😀

erika, to ja pre úplnosť, tiež som to tak našla v slovníku

eviska83
18. apr 2009

dakujem babenky.
Teraz uz kojime kazde 2.5-3 hod.A celkom sa aj vyspim,cez den ma MM vzdy vyhodi si lahnut aspon na hodinku.Vcera sme ich vazili ,Tak Adamko uz ma 3830g a Evicka 3450g.

jarka28
18. apr 2009

Ahojte...Evicka babetka maju super vahy....je to vyborne ked sa ti takto dari kojit 🙂 ja to moje najmensie som kojila tyzden chudatko moje...dostal koliku a ja poporodnu depku a bolo.....hrozne obdobie.....starsie dve som kojila po 6 mesiacov..potom uz nebolo mlieko,ale aspon nieco 😉 ....u nas sa tiez rysuje krasne pocasicko,po obede idem na vlasy lebo som ako striga uz.....zelam pekny den....Zuzka -aj ja rada shoppingujem 🙂

etuska
18. apr 2009

ahojte zienky,
aj u nas je dnes krasne-netypicke pre Irsko 😅 ale hadam uz to pocasie vydrzi.
Doobedu manzel opravoval vodu,lebo nam netiekla studena 😠 no a poobede sme chceli ist na vylet,ale akosi sa nam nezdal zvuk auta-dobre ze sme nikam nesli,lebo auto nam totalne odislo 😠 ☹ budeme musiet kupit nove.

Tak sme isli aspon s Miskou do parku sa pobicyklovat.
pekny vecer 😵

mamartinka
18. apr 2009

ahojte dievcata.krasny teply a slnecny den zelam. 😉 🙂

inus95
18. apr 2009

ahojte kocky... konecne sa tu uz oteplilo, dufam len, ze to vydrzi co najdlhsie... zajtra mam volno, tak dufam, ze sa aspon so synom vyberieme na prechadzku (ak ho dostanem od futbalu), lebo zajtra totiz pracuje manzel... tak mi sa ako rodina nevieme dostat na nejaky poriadny vylet.

Z.g. pozerala som tvoje fotoalbumy a hrozne si mi povedoma... mozem sa spytat? odkial zo SVK pochadzate?

Matka, dufam, ze Karolinka bude v poriadku... moj syn ked bol maly, tak sa zvykol vyhadzat po kupenych jablkach (museli byt nejako chemicky osetrovane)

Kocky, nemate niektora nejake suveniry z SVK, mi mame totiz o tyzden v robote "international food festival" (neviem, ci som to spravne napisala)... mame pripravit nejake nase tradicne jedla... no neviem, co mam vybrat... a este nadekorovat stol... dajte nejake typy

Prajem vsetkym krasnu a slnecnu nedelu

karolinka2
18. apr 2009

Ahojte.
Na CT bol cech lekar tak mi hned aj ukazal vysledky,vraj je vsetko v poriadku ale na peceni mam nejake cysty a o pol roka ich chce vidiet znova ci sa nezvecsuju,a pytala som sa ho z coho ma potom stale boli ten bok na ;pra vej strane ze nevie.
Karolinka ma stale nove a nove vyrazky ja uz nevienm co jej nemam da vat ;papat.
Evi super ze sa tak pekne drzite.
Zuzka skoda ze nam t ostrestnuitie nevyslo,tak niekedy nabuduce.
Alena mi sme tiez vyba vovali doklad pre karolinku na ambasade ked sme cesgtovali na svk,dali nam ten jednolrazv oy na vycestovanie a na svk sme si ju dali vpisat do pasov.
Pekny vecer vsetkym. 🙂

ryba74
18. apr 2009

Pekny vecer prajem aj ja vsetkym!
Taktiez sa pridavam,co sa pocasia tyka-dnes bolo nadherne,krasne...
Matka,ako uz pisala z.g,ja by som sa pytala na to kozne vysetrenie,pripadne na tu alegrologiu.Moj syn ma tiez vyrazky hlavne po bokoch,najskor ich mal len lokalizovane,teraz sa mu uz rozsiruju a ja sa s nim tiez chystam sem na vysetrenia.Na Slovensku sme preskocili kozne a hned sme boli na alergologii,ale viac-menej preto,ze na alergologiu zacal chodit kvoli tomu,ze je alergicky aj na postipanie komarom.Tam po testoch lekarka zistila,ze je alergicky hlavne na cokoladu,pele,roztoce...Bolo toho dost.Aj nam cosi dala,ale ako vravim-rozsiruje sa mu to,krem uz nezabera,tak pojdem sem a uvidim ako pochodim.My sme sa s tym uz viac-menej "zmierili",ale je to nepekne a nechcem to tak nechat.Tieto kozne problemy su casto ako "boj s veternymi mlynmi" a hlavne je to nadlho-ale o tom by najlepsie vedela z.g rozpravat.Ja vravim len z vlastnej skusenosti.
Co sa teba tyka-napadol ma zlcnik,neviem ci ho este mas,ako ta to boli a kde presne...Ale ked ti robili CT,tak by mali prist na pricinu.Nechcem sa hrat na lekara,tiez hovorim z vlastnej skusenosti,neviem ci ti robili aj sono alebo ine vysetrenia...
Tak este raz pekny vecer a zajtra este krajsi den!
Z.g

karolinka2
18. apr 2009

Adi pytala somsa na alergologiu s malou ale vraj je este mala ze tie vyrazky moze mat z hocicoho vraj treba pockat.no este troska ju posledujem a urcite to tak nenecham.
Ja som bola na operaciu zlnicka pred tromi rokmi nakolko som mala zlncikove zachvaty,tri roky po operacii bol pokoj a a potom ma to chytilo tie iste bolesti ako prizlnciku aj ked ho uz nemam.Bola som na gastro vraveli mi ze mam zaludocne vredy to bolo v lete na svk robili mi krnve tesy a vsetko bolo o.k.potom som bola tu na ultrazvuk a teraz na to CT a vraj je vsetko o.k.,a lekar vravel,ze vraj po operacii zlcnika sa mozu tie problemy vratiti.Ale v prvom rade mne treba schudnut,ja ked chcem viem aj 12 kil schudnut,potom mi je dobre zacnem pekne papkat a kila aj problemy su spat.

eviska83
19. apr 2009

martinka-
vraveli Ti ze je mala na testy? Nam robili prve ked mal Andrej 1.5r.

karolinka2
19. apr 2009

Evi doktor vravel,ze je este mala zbytocne ist na alergologiu.Do rana sa jej zrobili dalsie,jedny jej zmizli a druhe objavili. ☹
Idem ja cistit zemiacky lebo grilujem kuriatko.
Peknu nedelu. 🙂

etuska
19. apr 2009

ahojte zienky,
my mame polievku este od vcera-porovu-doma som ju nikdy nevarila,ale tu robim taku kremovu so smotanou a zemiakmi-mnam-dokonca aj Miske chuti.No a druhy chod este netusim-idem mrknut co mame v chladnicke.Miska sa hra s tatkom v zahrade,kedze auto nefunguje a sme teda nepojazdni 😒 Esteze mame jeden park tak 15 min. chodze od nas.
Manzel pozera ojazdene auta na nete,lebo ja mam do prace a Miska do skoly dost daleko,tak musime to auto kupit cim skor.
Prajem vsetkym krasnu nedelu 😵

karolinka2
19. apr 2009

Erika drzime palce,aby ste auticko kupili cim skor a hlavne dobre a pojazdne. 😉

mamartinka
19. apr 2009

ahojte zienky.tak ja sa s vami ododnes lucim.zajtra letime uz na slovensko.este teraz do obeda sme boli v meste co to dokupit.prisli sme utahany ako psy.este pobalime a finyto.tak sa majte krasne v Severnom Irelande a ak bude cas sa vam z domu ozvem niekedy.ideme na 2 tyzdne.doma net mam tak v pohode.vsetky pozdravujem.majte sa krasno. 😉 🙂 a uzivajte jarnych lucov.

etuska
19. apr 2009

Mati-dik,hadam natrafime na dobre auticko
Mamartinka-tak si uzite nasu krasnu domovinu,my letime zaciatkom jula,tak sa uz teraz tesiiiim.
Uz si aj robime program na leto pomaly-jeden vikend ideme na Oravu-tam som tak davno nebola.jedna nedela je rezervovana na krstiny a straaaasne rada by som sla pozriet do B.Stiavnice-kamos tam ma nejaku starsiu chatu,tak sa asi unho "objedname" 😀 ,no a este klasika-Levoca a Kosice-tam budeme vacsinu casu 🙂

Matka-ta "Bathorycka" sa mi velmi pacila,uz teraz zhanam knihu od Joza Niznanskeho-Cachticka pani,ze si ju v lete precitam 😀
pekny dnicek.Ideme este do zahrady kym je pekne a poobede mame navstevu

z.g.
19. apr 2009

AHOJTE, my sme boli včera v centre mesta na nákupoch, bolo tam veĺmi rušno, snáď celá nikózia si vyrazila do mesta, tu je to dosť v móde- ísť von cez víkend,
v centre bolo veľmi veľa obchodov, do nekonečna, malo to tam atmosféru...
a dnes sme boli v Larnace pozrieť, je tam pekná promenáda, pláž sa mi veľmi nepáčila, tmavý piesok, potom sme išli kúsok za Larnacu, aj sme sa kúpali, bola tam normálne teplá voda!

maťka, keď sa to malej stále opakuje, dokonca zhoršuje, tak by som už neváhala s tým kožným alebo alergol.vyš...
tak si stretla čecha rádiológa...v akej nemocnici to bolo?
maťka, obmedzuj mastné jedlá

mamartinka, tak si to doma užite

erika, dobre kúpte, teraz sú, myslím, ceny áut dobré

inuš, ja pochádzam zo senice, posledných 6 rokov bývame v skalici, a ty si odkiaľ? nakoniec zistíme, že sa poznáme...

etuska
19. apr 2009

Zuzi-parada-tak to by som s tebou teraz menila-ja som veeelmi zimomrava(fakt neviem co ma do toho studeneho Irska tahalo 😀 )-hadam bude pekne leto a ohrejeme sa na Slovensku 🙂

karolinka2
19. apr 2009

Ahojte.,
My sme akurat prisli z Ballymeny,boli sme pri jazere no je tam naozaj nadherne plno vtacikov,preliezok neurekom je to obrovske a deti tam maju o zabavu postarane,Karolinka nam nechcela ist domov aj pocasie nam vyslo.
Zuzkag.bola som v Magerfelte v nemocnici ale on chodi aj do angtrimu,no ja s malou urcite pojdem k lekarovi nebnudem sa pozerat ako sa jej kazde dva tyzdne to vyhadzuje,a co sa mna tyka tak to ano ja musim schudnut.
Erika som rada,ze sa vam pacila bathorycka ozaj super film.
Zajtra by sme chceli si grilovat vonku ked nebude prsat tak uvidime auto nam ma ist do opravy tak nikam asi nepojdeme.
Pekny vecer. 🙂

etuska
19. apr 2009

tak my sme boli dnes len v zahrade ked bolo tak pekne.
Prisli znami s detickami-Miska sa vyblaznila s kamaratkou a ja som si "popestovala" ich 2 mesacne babo 🙂
akurat idem za mojim osobnym kadernikom-rozumej manzel,aby mi zafarbil vlasy 🙂 a prichystat veci na zajtra.Rozhodla som sa,ze v ramci "zdraveho zivotneho stylu" pojdem zajtra do prace pesi a Miska s tatkom na bicykli(ak nebude prsat teda) 🙂

Mati-tak zajtra nedojdete?Staci,ak mi posles IP tu na MK aby som vedela.Pekny vecer 😵

mamartinka
19. apr 2009

etuli ze popestovala babo.len aby sa to na teba nenalepilo co?

etuska
19. apr 2009

Mamartinka 😀 tak to by musel byt kuzelnik,lebo este beriem HAK-ale ako sa vravi"jeden nikdy nevie" 😅 😅
bru nocku prajem 😵

mamartinka
19. apr 2009

aj tebe dobru. 😉

inus95
19. apr 2009

ahojte kocky... este vcera som si myslela, ze budem sediet doma, kedze manzel bol v robote... ale poobede nas kmotrovci zavolali na grilovacku... maju obrovsku zahradu a my sme sa s krstniatkom a synom vyblaznili na trampoline... no tak ma chytilo slnko, ze mam spalenu tvar, hlavne celo...

Matka aj moj otec mal problemy so zlcnikom hoci ho mal uz vzoperovany... ale dufam, ze ti to skoro prejde... a s tym chudnutim, by sme sa mohli spojit, v dvojici by to islo lahsie... ja by som potrebovala zhodit viac ako ty, ale to ti radsej ani nenapisem kolko by som potreboval (ja som riadna buchta-az hroza)

erika, vravis, ze sa oplati pozriet si Bathoricku... minuly tyzden som akurat vravela synovi, aby mi to stiahol... zajtra mam este volno, tak by som si to mohla pozriet...

etuska aj moja svagrina brala HAK a o 9 dni ma termin porodu...takze pozor, lebo ona hovori, ze tu to je asi aj vo vzduchu (ona ostala tehotna cez HAK, ked ich syn mal cosi vyse roka)

z.g. ja som z Michaloviec, takze asi tazko sa pozname... ja som raz bola u sesternici a ona tam mala kamosku (tiez bola lekarka) a hrozne sa na nu podobas... a kde si pracovala na SVK (akosi som to nepostrehla), aku mas specializaciu?

ja idem este prichystat synovi uniformu a telecvik a hajde spat

prajem este pekny vecer a prijemny tyzden...

alena8282
20. apr 2009

Ahojte. Inus mozes mi prosim Ta povedat z akych stranok stahuje syn filmy?Dakujem.

karolinka2
20. apr 2009

Ahoj
My sme akurat dogrilovali,vonku je krasne,mala sa vyblaznila aj sme sa najedli vonku.
Alena my stahujeme z pohladu,dayphorum.
Pekny den vsetkym. 🙂

eviska83
20. apr 2009

Ahojte,
tie posledne dni su fakt naaadherne, vyuzili sme ich naplno prechadzkami.Kedze nemozme ist este daleko (kazdu chvilku chcu papat) tak sa motame okolo domu ale aspon sme von 😀
alena- my stahujeme z war-fora
moji svokrovci dnes letia domov 😀 😀 pomohli nam ale uz som rada ze idu,potrebujeme svoj vlastny klud

etuska
20. apr 2009

Evi-svata pravda-kazdy host-3 dni dost 😀
Matka-jasne,zastavte sa dnes 😉
My sme nakoniec dnes ani nemuseli ist taxikmi,pekne sme si kupili "day ticket" za 1,70 takze celkom v pohode-Miro siel s Miskou a ja som akurat raz prestupovala 🙂
ideme spapat obed,vypravit tatka do prace a hajde do zahrady 😀

karolinka2
20. apr 2009

Veru je nadherne vonku,ja som podavala fotky do albumu za posledne dva tyzdne co sme sa fotili.
Erika zastavime sa. 😉

etuska
20. apr 2009

Matka-tak ja idem hodit veci do pracky nech vyschnu pekne na slniecku 🙂 tesime sa na vas 😉 aspon sa male vyhraju v zahrade.
Ktovie ako sa ma Nawal-tusim maju prist zo Syrie v maji?? 😕
Idem este umyt riad a potom uz pojdeme aj my konecne do zahrady.

z.g.
20. apr 2009

vzdušnou čiarou nie je nawal ďaleko od nás...

inuška, tak to je potom podobnosť čisto náhodná

my sme chceli ísť dnes k moru, ešte bol manžel doma, lebo tu bola "páscha"-veľká noc, ale bolo zamračené, tak sme skočili pozrieť aspoň do mesta, centrum je pekné, historické...

s tou návštevou je to tak, nech idú domov a potom môžu znovu prísť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre