Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
23. apr 2009

Evi-urcite sme nezabudli...a ja by som strasne chcela vidiet tie vase drobce 🙂 ...my stretko planujeme odkedy sme zacali pisat na kona 😀

jarka28
23. apr 2009

Matka,ak by mala Karolinka alergiu na roztoce mala by si pokupovat hypoalergeny matrac,periny vankus atd.....nezmenila si v poslednej dobe prasok,avivaz,po pripade malej kozmetiku,krem sampon alebo nieco?ja len skusam moznosti co tak by to mohlo byt... 🙂 dneska uvarim kur masko na smotane s cestovinkou,taka rychlovka..... stale sa citim nijaka,neviem ci zmenami pocasia alebo co sa so mnou deje,taka som malatna stale....ozaj neviete presny preklad slovicka Moridlo?nasla som strasne vela vyznamov,lenze ja potrebujem kupit moridlo na drevo a tak nech im tam nesplechnem nejaku blbost ako sa poznam 😀

karolinka2
23. apr 2009

Ahojte.
No my sme dnes robila taku dezinfekciu,ze ked nejake bakterie boli tak urcite su uz prec. 😀 Raz za cas taka dezinfekcia neuskodi.
Jarka zmenila som praci prasok,ale pan doktor povedal,ze to nemoze byt on ani sam nevie z coho,tak som rada,ze aj napriek tomu ze velmi nechcel vypisal papiere na tu alergologiu,hoci budeme cakat dlho.
Zuzkag. tie cestoviny vyskusam aj ja moze to byt vynikajuce a smotana nejde?asi nie ked pises ze gto pusti dost stavy.Ten sirup jej davam vecer hoci ho vypluva nechuti jej viac jej chutil ten piriton,ale uz jej prestanem davat lebo uz jej to pomizlo.ma uz len take malicke ktore sa stracaju.
Idem dat spinkat Karolinku a ja dnes idem varit morcacie a kuracie masoi na kari omacke a ryzu,hranolky a hlavkovy salat.
Evi ja ti neporadim le bo ja som kojila len dva tyzdne,ale ja som chodila na babetko a mami mna tam su take rady.
Pekny den. 🙂

z.g.
23. apr 2009

maťka, smotana tam nejde, je to dobré aj tak, ale so zemiakmi, ja cestoviny nedávam, ale čo dáš, to bude, dá sa to upraviť hocijako...
ten sirup ešte určite dávaj, kľudne aj mesiac, aj keď už nemá vyrážky, preto, aby sa nevytvorili znovu,
ináč alergici berú lieky na alergiu trvalo, aj natálka...nemajú nežiadúce účinky resp. veľmi zriedkavo

karolinka2
23. apr 2009

Zuzkag.dakujem za rady. No jasne zemiaky zle som citala ale moze to byt dobre aj s cestovinou,ale urcite vyskusam,dnes som zvedava co uvarim za vytvor este som nerobila s kari omackou. 😉

jarka28
23. apr 2009

Martinka dakujem masticka dorazila....uz potieram..... 🙂

etuska
23. apr 2009

ahojte zienky,
tak ja som utahana ako kon a to je este len 6 hodin 😝 O tretej sme isli s Miskou na autobus,no a samozrejme ze cesta na ihrisko nam trvala 30 a nie 10 minut ako autom 😝
Musela som tu moju sibalku osprchovat lebo bola cela od piesku 😀
hodte nejaky tip na obedik-premyslam sice nad segedinskym,ale mozno ma niekto lepsi napad 😉
pekny vecer 😵

zsuzsu
23. apr 2009

Ahoj.
Tak zasa varite? Ja som robila včera španielske vtaciky a dnes sa to dojedlo. A Zuzke som robila šampiony len tak na štave, nakolko moja milovana sa rozhodla pred 2 mesiacmi že bude vegetariankou. 😠 Už mi to lezie na nervy, nakolko musim varit dvojmo. Ja tu brokolicu a podobmé veci nemusim, a ani ostatny ale Zuzka to zrazu zbožnuje.Akože som rada, lebo su to zdravé jedla, len už nemam napady, co jej davat aj na obed aj do školy na desiatu. Minule sme boli v Subwey-i alebo ako sa to piše, no a ona tam tie bagety miluje. Myslela som že sa naje ako predtym a zabudne na vegetarianstvo, no a ona si to vypytala bez masa a salamy. 😀
Zuzka, vam tam musi byt velmi dobre. Krasne pocasie more, kupanie ako na dovolenke. A ozaj si pisala, že sa tam oplati ist mimo sezony. A pocasie je aj vtedy pekné?
rika, Ty si unavená? To auto chyba. Verim Ti. A poznam to velmi dobre. 😀
Inak som dnes ako ma baterky. Konečne. Posledné mesiace som bola ako slimak. Nic sa mi nechcelo a po par hodinach som už bola unavena. Asi to bola ta jarna unava a dufam že je už prec. 😀
Matka aj k nam možeš prist - dezinfikovat. 😀

etuska
23. apr 2009

Zsuzsu-no tak dcerke drzim palce 😀 -ja by som teda nevydrzala.Maso sice velmi nemusim-ale aspon sunka,parky,rybky a kuracie-no mnam-uplne bez masa by som asi nemohla byt.

Skus jej navrhnut,ci nechce byt polo-vegetarianka-ze zje len polovicu klobasy 😀 😀 😀

zsuzsu
23. apr 2009

Erika 😀 no som rada , že aspon ryby do nej raz za cas napcham. ona aj ked je velka ešte potrebuje látky co obsahuje maso.Ja tiež maso nepotrebujem, ale salamy a klobasy no bez toho si život ani prestavit neviem. 😀 preto vyzeram ako vyzeram 😲 😠

etuska
23. apr 2009

Zsuzsu-to mas pravdu,stale rastie,tak to masko fakt potrebuje a ak nechce,skus na nete pohladat "nahradu" za maso,lebo raz som niekde citala,ze vegetarianstvo to nie je len napchavat sa ovocim a zeleninou,ale namiesto masa co nezjes (a tvoje telo potrebuje) tak to treba nahradit:strukoviny,....bolo tam tusim aj presne kolko strukovin namiesto 100g masa apod-no nechcem trepat-az tak sa tomu nevenujem,ale tusim I.Bukovskemu vysla kniha "Vegetarianske dieťa" tak tam sa asi docitas viac 🙂

ryba74
23. apr 2009

Ahojte baby!
Tak nam zasa krasne prsi-uz bolo asi dlho pekne.Ale asponze je teplo.Vcera som isla o pol jednej v noci peso do prace a bolo nejakych 14stupnov.
Ozaj baby,dnes som bola na Stepe a zohnali mi konecne zubara.Ale potrebujem radu od vas-neviem,co mam urobit.Zubar je v Portadowne,je bezplatny-teda na tie karty NHS,ale sme objednani aj so synom na 8.jula-dovtedy ma plno.Ja idem v maji domov-26teho a neviem co mam urobit preto,lebo vypadla mi ta plomba cca pred mesiacom-sice este ma to neboli,len sa mi zle papa,lebo snazim sa jest na druhej strane,aj ked to mi moc nepomoze.No ale do osmeho jula je daleko a nechcem si tam nechat velky kaz,tak sa neviem rozhodnut,ci skocit s tym zubom na Slovensko alebo ist na pohotovost do Craigavonu-vraj tam je to bezplatne.No neviem-poradte mi.

etuska
23. apr 2009

Adi-ja by som si ten zub dala spravit na Slovensku-ak ta to neboli.Podla mna na pohotovosti ti to nespravia(mozno sa mylim) a toho 8.jula ti aj tak so zubami nic robit nebudu. Na prvej prehliadke ti spravia rontgen,kontrolu-cize si vsetko zapisu-plomby,kazy a max. ti odstarnia zub. kamen-aspon moja skusenost bola taka-mohla som ja presviedcat zubarku,ze som 5 dni na Ibalgine.Pytala sa ma-boli vas TERAZ ten zub?-nie?-tak sa objednajte nabuduce.Ale nestazujem sa---dalsie 2 navstevy mi spravili 3 plomby a mam svaty pokoj 😅

ryba74
23. apr 2009

Aj ja som si tak myslela-viem asi,ze by mi to na prvy krat neurobili.Este som sa chcela spytat,ci davaju aj injekciu-lebo[nesmejte sa],ale ja sa fakt strasne bojim.V zubarskom kresle by sa krvi vo mne nedorezal,mam "husaciu kozu"a dokonca som raz zubarovi od strachu povedala,ze radsej absolvujem 3 gynekologicke prehliadky ako jedneho zubara 😀 😀 😀 .

etuska
23. apr 2009

adi-tu su take injekcie ze ani nic neucitis a zaberaju velmi rychlo-ja som bola tunajsou "zubarinou" nadsena-nemas sa coho bat 😉

karolinka2
23. apr 2009

Jarka len nech krem pomoze.
Zuzka dojdem ti dezinfikovat dom,len musis si kupit dezinfekcne prostriedky,lebo ja som dnes minula vsetky taka som bola zhava do dezinfikovania. 😀
Adi ako pise Erika,ja som davaju tu injekcie a nic necitis ja som tiez mala panicky strach zo zubarov,ale tu chodim rada,vauu ale tak to po dlhej dobe ta objednali,tu u nas sa az tak dlho necaka aspon nas brali po mesiaci.

netmona
23. apr 2009

😔

z.g.
24. apr 2009

ahojte,
ada, pýtala som sa svokry na tú vypadnutú plombu, je zubárka, vravela, že by sa nemalo s tým zubom nič závažené stať do 2 mesiacov, takže by som tiež išla s tým na SVK, veď to už je za chvíľu...
a inak by sa moli naštvať na pohotovosti, že ťa to nebolí, len si chceš dať zaplombovať ten zub a tiež si mslím, že by ti to neurobili

zuzka, sezóna tu vlastne začína ani neviem kedy, ale cez letné prázdniny vraj nie je dobré sem ísť, sú horúčavy, aj plno ľudí, lepší je tak jún a najlepší september, október
iank chodia sem ľudia aj po celý rok, ale
napr. teraz je ešte skoro na dovolenku, ak sa niekto chce hlavne kúpať, niekedy sa aj dá, ale dnes je napr. zamračené a zajtra majú byť búrky

erika, s tým vegetariánstvom je to tak, ako píšeš, dajú sa živočíšne bielkoviny vraj nahradiť rastlinnými, len treba vedieť čo jesť a v akom množstve a takisto pozor na železo atď...
ale celkovo pre detský organizmus je vegetariánstvo nevhodné,
ale moja natálka tiež mäso napapá, nechutí jej, akurát párky, občas zje kuracie rezne,
takže s tým furt bojujme, mala trochu chudokrvnosť a aj kvôli imunite nám kázala alergologička dávať pozor na stravu, ale ak má niekto zase odpor k mäsu, tak zase nasilu sa to nedá, tak potom sa zamerať na tie alternatívne zdroje...

ani ja nemám moc rada mäso, tiež ho nejem v podstate od malička- akurát kuracie si občas dám,
šunky, salámy, párky- akurát to najzdravšie 😀

...tak som sa rozpísala 😝

ryba74
24. apr 2009

Pekne dobre ranko zelam vsetkym!
Ja som prave prisla z prace a tu zasa prsi-celkom vydatne.
Z.g dakujem moc za radu,to vies,vraj zdravotak je najhorsi pacient 😝 .Viem,ze na tej pohotovosti by asi "penili",takze necham si od vas poradit.Ked ja som taka-nikdy sa neviem sama rozhodnut,vzdy potrebujem,aby mi ktosi poradil.
Ozaj a co budete robit vsetky cez vikend?Ja sa asi poriadne vyspim,lebo po tych piatich nocnych po sebe,mam toho akurat dost.No ale jasne-cosi navarit,upratat,oprat...
Tak sa zatial majte pekne,popiste cosi,nech ma zasa inspirujete a hlavne pekny vikend. 🙂

karolinka2
24. apr 2009

Dobre ranko.
My sa akurat chystame do tesca na nakup,vonku je zamracene a vyzera to na dazd tak asi budeme sediet doma.
Zajtra by som chcela ist pozriet na jedno trhovisko a v nedelu do Ballymene do toho krasneho parku co som uz spominala,ale asi nic sa z toho konat nebude,lebo hlasia silne dazde. 😠
Pekny vikend vsetkym. 🙂

z.g.
24. apr 2009

ada, to poznám, keď mám deti choré, alebo mne niečo je, tak hotová pohroma 😀 😀 😀 😝

aj u nás sa dnes pokazilo počasie, cez deň teda bolo príjemne, ale teraz navečer je celkom chladno, cez víkend sme sa chceli ísť kúpať, no neviem...

karolinka2
24. apr 2009

Ahojte.
Akurat som nedavno som dosla z prace,dnes bolo vela riadu,ale ja som rada,aspon zarobim.
Este vcera som pisala,ze Karolinka uz ma ciste telicko a dnes sa zobudila poobede a zase nove vyrazky. ☹ Ja uz neviem z coho to ma.

ryba74
24. apr 2009

Ahojte zeny!
Tak Matka,tu ozaj pomoze len ta alergologia,tusim ani ta dezinfekcia nepomohla.Ked to nikdy predtym nemala,tak si myslim,ze zrejme to bude z niecoho,s cim od tej doby,co sa jej to zacalo vyhadzovat,prisla do kontaktu alebo co dovtedy nikdy nejedla.Ako som uz predtym pisala,aj my sme alergici,najma syn,ten je alergicky napr.na cokoladu,aj na roztoce,na postipanie osou,vcelou,dokonca komarom a na Slovensku bol alergicky aj na postipanie takymi drobnymi ciernymi muskami.Taku reakciu ako mal po takom postipani som este nevidela-okrem lokalnej reakcie,mal zimnicu,nasledne vysoke teploty...Dost tazko sa zistuje na co ti je mala alergicka-myslim pokial nepojdes lekarovi.Niekto je alergicky aj na mlieko,ci med,spominanu cokoladu,strasne vela ludi na kozmeticky tovar.Ja si spominam,ze syn,ked bol maly,kupovali sme vsetko z Jonsonu[ci ako sa to pise] a to mu nerobilo dobre,museli sme to zmenit.Na kedy ta vlastne objednal?
Baby ja som dnes robila brokolicovo-cestovinovy salat.No ozaj dobry.
Tak pekny piatkovy vecer.

karolinka2
24. apr 2009

Adi vravel ze dost dlho sa caka,len nevravel kolko,ved to tu poznas.A prosim ta napis ten salat co si robila.Dakujem.
Idem si ja lahnut.
Dobru noc. 😔

etuska
24. apr 2009

ahojte,
Adi-nehodis recept? 😀
Ja som malej kupovala prirodnu kozmetiku-napr. Weleda,alebo aj ine bez chem. latok-www.bioshop.sk
alebo aj obycajnu detsku kozmetiku "OLI"-a namiesto prasku som pouzivala tie "mydlove orechy"
Mati,skus uplne vylucit cokoladu- i ked je to tazke 😒 no drzim palce nech to karolinke cim skor zmizne 😔

ryba74
24. apr 2009

Brokolicovo-cestovinovy salat:
Uvarit cestoviny-hociake,30dkg sampionov udusit na cibuli,pridat slahacku,1bujon a 20dkg sunkovej salamy.
Ak je to velmi riedke,dame troska muky,ale ozaj len troska.
Medzitym uvarime brokolicu,ktoru potom pokrajame na mensie kusky.
Do hotovej omacky pridame brokolicu,zmiesame a vsetko vylejeme na cestoviny.Ak mame,mozeme dat aj petrzlenovu vnat.
Ja davam viac-menej vsetko"od oka".
Tak dobru chut!

etuska
24. apr 2009

Adi-vdaka,vyzera to skvele-mnam,dala by som si 🙂
dobru nocku 😵

mishka711
25. apr 2009

ahojte ake mate pocko tam u vas dnes sa tam chystame pozret 😉

karolinka2
25. apr 2009

Miska dnes tu prsalo je zatiahnute ale vyzera ze sa vycasi. 😉

jarka28
25. apr 2009

Ahojte babulky...u nas svieti slniecko,az na to ze fuci viacej je krasne...pojdeme volakde do parku asi.......akurat sme kupili svokrovy letenku tak dojde na 12 dni....co tu zijeme pomaly 3 roky este tu u nas neboli a stale sa vyhovaraju na nieco ..som strasne nasrata lebo Davida videli raz a to mal 4 mesiace 😠 davaju prednost psovi lebo ze ho nemaju kam dat....tak som volala svokre a povedala som jej ze skor ako nedojdu k nam tak ja tam s Davidom nejdem......no a tak svokor uz aj leti a ze potom na striedacku svokra......(o peniaze na letenku neslo lebo sme im vraveli ze ich pozyvame)...tak hadam sa svokrovi bude pacit..Sasena bude mat svate prijmanie a strasne sa tesila kedze dojde aj dedko...kazdy tam bude mat kopec ludi a len my zasa len nasa family... 😀 ....baby ja sa priznam ja do kostola nechodim,ani neviem co si obliect na svate prijmanie a co mam chalanom obliect obiect...hadam nemusia mat oblek,staci nejaky formalny svetrik popripade vesticka a polokosela a rifle?ja neviem poradte.......Adi salatik planujem urobit zajtra vyzera super a urcite aj chuti dobre.ozaj kedy nahodis foto do albumu?.......no ja sa stale citim jak o zem buchnuta,sople ,kasel..hlava ma boli a citim akoby som mala vnutornu horucku,raz mi je teplo potom zima....ale to mam urcite zo zmeny pocasia jak sa poznam.....dneska uvarim len najmesiemu rybku a zem.pyre a my sa napapame v mc donalde lebo je Mareka a velky aj maly maju meniny.....idem ja uspat Davida...pekny den zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre