Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
26. okt 2009

ešte som nestihla odpovedať včera, lebo som pozerala superstar 😝

evicka, manžel bude chodiť tak často, ako sa bude dať, je to teraz skomplikované, lebo nelieta skyeurope, tak čo ja viem, ako často???...á 2 mesiace?...to je najdlhší interval, ktorý sa ešte dá... 😀
a niekedy pôjeme zase my tam...ale radšej cez prázdniny, lebo babky, keď varovali natálku, tak na nejaké školské veci kašľali, tak ma to nazúrilo... 😠
tak dúfam, že tú chrípku nedostanú detičky...
no neviem, či je nákazlivoť až 100%

maťka, s tým očkovaním sa rozhodni sama...
my, zdravoťáci sme napísali svoje názory, aj adka napísala názory ďalších zdravoťákov...

iank ani mne sa tá vakcína nepozdáva, vraj bola registrovaná krátko po tom, ako vypukla chrípka alebo tak nejako...a vždy upozorňujú, že treba očkovať PRED sezónou, a nie, až keď je v plnom prúde, hlavne rizikové skupiny a nemusí to zabrať, lebo sa môže meniť štruktúra vírusu...ale pri tejto chrípke to je všetko akosi ináč zorganizované...ale keby som mala chronicky choré deti, tak by som sa poradila s odborníkmi na túto problematiku, že čo je menšie zlo, ale inak..

a dobré je preventívne sa vyhýbať kolektívom, ako sa dá...

idem, ešte mrknem facebook, mám roboty doma a ešte k tomu vo štvrtok nám prídu meniť okná...

ejviska
26. okt 2009

Ahoj, my mame prazdniny! A vypada to, ze dneska bude hezky.
Zuzko, NAtalka s vama nebyla a zustala kvuli skole doma?
Tady nastesti nijak nenadavaji, kdyz ji tyden nedam do skoly a jedeme domu. Ale v nekterych skolach pry delaji problemy. Akorat teda my chceme jet na cely!!! duben na dovolenou. To nevim co nam reknou 😒

ejviska
26. okt 2009

Eriko, neco jako ty vase " shoe boxy", to byvalo i v CR. Do detskych domovu. V obchodaku byl vanocni stromecek oveseny darkama, kazdy si utrhl darecek a v nem bylo konkretni prani od Jeziska. Tak se to koupilo, zabalilo a odevzdalo. Ale ty pranicka byly strasne skromne, treba fixy a tak... takze samozrejme to cloveku nedalo a nakoupil toho mnohem vic 🙂

jarka28
26. okt 2009

Ahojte,baby neviet ako to je ked MM zostane doma na statutory sick pay?dostane 70 lybier a neviem z coho zaplatima najomne do slaka...bol u lekara s tou platnickou a musi povinne 2 tyzdne ostat doma,nervy v nohe lavej mu uz nereaguju a ked po 2 tyzdnoch ziadna zmena tak do nemocnice...no ja si to neviem predsatvit z coho budeme zit?...je nejaka moznost o nieco poziadat?

nawal
26. okt 2009

jarka poziadajte o housing benefit. 😉

karolinka2
26. okt 2009

Jarka moj tak nedavno marodoval po operacii kolena skoro 7 tyzdenov a veru ziadna slava vyplava,vravela som mu nech zavola na tax credit a on ze nie,ze to sa aj tak odzrkadli v rocnom prijme a peniazu mu vratia mne sa to nejako nezda skus zavolat na tax credit ako je to v takom pripade....no a na ten housing benefit tiez nie je zle skusit mi sme tam tiez nevolali lebo najprv nam to s chvalili a potom sme este aj spatne vracali....

ryba74
26. okt 2009

Ahojte baby!
Ja som tu tiez uz marodovala-najprv s tlakom a potom s tym "gyn.problemom",tiez poberam tax,aj som tam volala a ich otazka bola,ze ci mi z roboty nevyplacaju marodku-u mna to bolo nejakych 80£.A ja som im povedala,ze vyplacaju mi ju,takze oni s tym nemaju nic spolocne.No a ked som sa pytala,ze co by bolo,keby mi ju nevyplacala praca,tak sa mam vraj obratit na Job centrum,kde sa vyplnuje nejake tlacivo a na zaklade toho ti stat vyplaca marodku.Mne pocas marodky tax nezvysovali,len ma upozornili,ze ak by som marodovala tusim viac ako tyzden,tak mi tax pozastavia.A to som ako "slobodna mamina".takze som si myslela,ze mi daju viac pocas marodky,kedze som iny prijem nemala.Ja som nemala vtedy ani Housing benefit,takze nebyt" mojho muza",tak asi zijeme zo vzduchu.
Ale-maju v tom ich papierovani-ci v taxoch alebo housingoch riadny bordel.Zavolas tam-dnes ti povedia jedno a zajtra uz zasa nieco uplne ine.A o tych ich dopisoch ani nehovorim.3krat za tyzden mi poslu z tax kreditu list a stale cosi menia.Ja som na Housing benefit cakala rok a tych papierovaciek okolo toho...no jeden dom by sa z toho postavil.Ale viem,ze vsade chcu kazdu zmenu hlasit.
Pekny den.

eviska83
26. okt 2009

Ahojte- Tak ja sa hlasim -stale sme zdravi 😉 😉 😉 Dnes je den 5.tak dufam ze uz je to za nami 😵 😵
Erika - shoe boxy robievame aj my- a robi to velmi vela ludi (teda mojich klientov) a je to uzasna myslienka 🙂
Zuzi- a kam nastupujes?- viem ze TM je na RTG ale zabudla som aku speci mas ty.. 😎
Nawal -ako Iman? Verim ze lepsie kedze nic nepises 🙂
Mati -uz ste sa rozhodli co so slv programy???
Jarka- asi by som aj ja volala na tax credit- aj ja tam idem volat- tento mesiac dostanem poslednu matersku 😒 😒 😒 Tak snad nam nieco priznaju 😒
Ozaj a ako chces ist studovat??Mas uz neaky plan? U nas v praci je sice moznost ist postupne hore,ale dost dlho to trva- teda ja som po pol roku urobila NVQ2 a hned ma nasa ucka doporucila na NVQ3- ale kedze som otehotnela tak sa to rusilo- dufam ze akonahle nastupim do prace tak ma hned pripisu na cakacku.Ono je to strasna vyhoda - oni my to platili+platili cas ked som bola v skole+ preplacali benzin(skola bola v Banbridge) No ja mam tiez v plane pokracovat dalej- ale ci to vyjde???? 😵
Ejviska- na cely????April??? super....

z.g.
26. okt 2009

som tu len na skok, budem tiež robiť na RTG
natálku sme nechali tentokrát doma, minule som si povedala, že je zbytočné jej kupovať letenku, lebo sa tam enormne vždy nudila, ale by aj veľa zameškala zo školy- až 2 týžnde, teraz to majú husté v 1.ročníku...
evicka, ja som našla na internete info, že nakaziť sa možno po 7 a viac dňoch...dám sem link ale nesklr, musím k malým...ale verím, že vás to obíde...v inej diskusii s jednou virologičkou, že príznaky sú rovanké ako u bežnej chrípky aj dĺžka a liečba...
zatiaľ...

ejviska
26. okt 2009

No jo, na cely duben!!! To naplanoval muj muz. Na dalekou cestu se vydame vsichni tri 🙂

eviska83
26. okt 2009

zuzi- dik- no aj my sme dnes znova volali do blavy- povedala ze zvycajne je to na 3 den ale uplne za nami to bude az po 8 dnoch- tak zasa cakame ☹
Takze tiez RTG?aspon si s manzelom mozte konzultovat pripady 😀 😀

z.g.
27. okt 2009

evicka, veru, mozeme konzultovat...je to vyhoda, 🙂, manzel je uz odobrnik, tak ma priuci 🙂....az na to, ze mi povedal, ze sa z toho netesi, ze ma rentgenu dost v robote a doma chce odpocivat... 😝 😠 😀
ja som inak robila kozne, ale nemam si kde dorobit prax k atestacii, resp. by som musela dochadzat v zuime, aj po tme vyse 30 km a robit na dvanastky, co je nerealne, kedze tu nemam nikoho na strazenie, a ani som nechcela zhanat pani na strazenie, dost, ze su deti momentalne bez otca, tak som sa na to s velmi tazkym srdcom vykaslala...to ma bavilo...ale co uz...

no nenasla som uz ten clanok, kde bola spominana inkubacna doba, a nasla som vo viacerych odkazoch, ze vyvoj vakciny trva mesiace...co teda vieme, ze...len to potvrdzuje, co sme pisali vyssie...

tak ako, evicka, nawal?

my ideme zajtra menit okna, brrr, nechce sa mi, ale budem to mat z krku, toto je stary ciziak, jedno okno mame rozbite, druhe hrozne zle tesni, takze dnes idem chystat...2 mame vymenen, teraz idemem menit zvysne 3 a bude pokoj...

neviem, kedy sa najblizsie ozvem, lebo aj pocitac budem schovavat....

tak zatial...

karolinka2
27. okt 2009

Dobre ranko.
Baby chcem sa opytat ci mi neviete poradit kde by som nasla na internete ako sa volaju tie sukromne platene skolky pre deti????dakujem
Zuzka a ake davate okna eura ci plastove????
Nawal ako dcerka?
Jarka drzime palce,aby manzel bol v poriadku.
Evicka nevieme sa rozhodnut co s programami najlepsie by bolo ziadne slovenske len anglicke ze sa ucim...
Erika co nevolnosti???
Idem robit zemlovku,,,tak pekny den.

nawal
27. okt 2009

ahojte, no uz sme chore vsetky 3. Ja kaslem a mavam aj teploty, iman to uz pomali ustupuje a lili mala vcera skoro 39C a kasle.
dufam, ze do piatka vyzdravieme lebo by sme sa chceli ist pozriet na ohnostroj 😎 😀

eviska83
27. okt 2009

Ahojte
My zatial ok- a zacinam verit ze to ten kolega nemal- nikto z manzelovej prace zatial neochorel 😉 😉 a vraveli ze zvycajne sa to prejavi na 3-4 den- dnes je den 6 😉 😉
Zuzi- to mu verim- my ked sme obaja robili v lidli tak sme sa poriadne o nicom inom nebavili 😠 😠 ved ku koznemu sa mozno este vratis...
Mati- skus tuto -http://www.daynurseries.co.uk/day_nursery_searc...
Nawal- tak to drzim palce.... aj my by sme chceli ist v piatok na ohnostroj 🙂
Jarka- volala si na tax? ja ano - ale az 6.11 my konci materska (9 mes.) tak az vtedy mozu oni nieco poriesit..

karolinka2
27. okt 2009

Evi dakujem je aj u nas v Randalstowne tak tam skusim zavolat ako to fungujr.
Nawal rychlo sa uzdravte.

ejviska
27. okt 2009

MAtka, vcera jsme byli v obchode, kde prodavaji bundy Regatta, meli az velikost 26. Tady je takovy obchod na promenade, maji to tam dost levne. Levnejsi nez jinde. Ale prodavaji to vsude a ty bundy jsou fakt dobre. Ja mam takovou za 19 liber, neprofoukne a nepromokne.

Ty soukrome skolky jsou strasne drahe, nasi znami davali za 2 deti na 4 hod denne udajne 1500 liber.

etuska
27. okt 2009

ahojte kocky,
akurat som prisla z prace-Miska hned vytahovala z ruksaku domace ulohy 😅
No Mati-uz som si myslela ze sa to lepsi a rano skoncili cele ranajky vo WC 😝 ,ale potom mi bolo OK-teraz varim aspon cestovinky.

Mati-veru-sukrtomne skolky su drahe.Ta co je na nasej ulici-chceli cca 23 libier na den ako pausal(netusim na kolko hodin).Mozno lacnejsie vyjde nejaka childminderka,ktora sa stara o viacero deticiek-netusim-este to neriesim-do prace sa mi aj tak neoplati ist skor ako mi skonci MD kedze mi vobec nezdvihli plat 😖 -zajtra idem za riadeitelom na vazny pokec-dnes stale niekam behal.Nech aspon viem na com som a ci sa mozem po MD vratit do tej istej skoly,alebo si hladat nieco ine-lebo diplom z VS mam uznany+3 roky praxe a plat ako upratovacka.

A to mi rok trvalo kym mi vsetko potvrdili,kopec prekladov,penazi,vybavovacky-potvrdenie z Min. skolstav SR a pod. byrokraticke veci 😖 a roky studia-tak preto mi je to luto...-uvidime co mi na to povedia.

MM maju volat vo stvrok ohladom tečj prace v Larne tak by bolo fajn keby mu to vyslo.

Nawal,Eci-dufam,ze vas ta pliaga obide 😔
pekny den-idem dat Miske obed.

ejviska
27. okt 2009

Childminderka - jedno dite na cely den, druhe dite bere ze skoly ve 12 hod a ma ho do peti a vychazi to cca 850 liber za mesic.

Etusko, my teda porad domaci ukoly nemame nebo o nich nevime 🙂. Drzim palce manzelovi, at to vyjde.

ryba74
27. okt 2009

Ahojte baby!
Vidim,ze sa to tu zacina mnozit chorobami-ale to prinasa tato jesenna doba-treba jest vela vitaminov,dopriat si dostatok oddychu,nezdrzovat sa vo vacssich kolektivoch...Ale to by sme asi museli len doma sediet.Prave som pozerala spravy a davali,ze v Svedsku sa po ockovani na prasaciu chripku nakazilo nou okolo 20 zdrav.sestier.No ale aj media dokazu urobit z komara somara,ale v kazdom pripade netreba to brat na lahku vahu.
Ozaj Etuska-spomenula som si aj na teba-davali,ze na Slovensku ucitelia musia zacat ziskavat kredity,aby si prilepsili na plate.Darmo-ja stale vravim,ze ucitelia a zdravotnici neboli nikdy doceneni.Svagrina ako 45rocna-tiez ucitelka,ale v materskej skole, odisla do Rakuska opatrovat do rodin starych ludi.A je tam uz skoro 5 rokov a akosi neuvazuje ani nahodou o tom vratit sa domov,robit ucitelku a zit od vyplaty do vyplaty.Ono,niekedy cloveka okolnosi donutia a ides do zahranicia a robis nieco uplne ine,co je na mile vzdialene od tvojej povodnej profesie.Napr.aj tu upratovacku alebo opatrovatelku starym ludom...-ked je to praca dobre platena,tak preco nie?A v dnesnej dobe ti skutocne neda nikto nic zadarmo a povedzme si na rovinu-peniaze su strasne dolezite na to,aby clovek prezil.
Pekny vecer.

etuska
28. okt 2009

Veru Adi-clovek je rad ak ma nejaku pracu v dnesnej dobe.Ide len o to,ze to bol taky sen-asi ako ma kazda jedna z nas a aj urcity dovod preco sme sem prisli.My by sme si chceli zarobit na vlastne byvanie,lebo predtym sme byvali s mojimi rodicmi.Za vela sme im vdacni,ale jednoducho uz chceme ako rodinka byvat samy-a kym si nezarobime aspon na 1/2 vlastneho byvania,tak nad odchodom na SVK zatial vobec neuvazujeme.

No a to moje uznanie vzdelania bol dost nedosiahnutelny ciel -a teraz ked mam papier v ruke tak sa nic nezmeni????-je to sklamanie,ale aj motivacia zaroven.Jednoducho to nevzdat a ist si za svojim snom 🙂

A vravim si,hlavne ze sme zdravi-ostatne pride neskor.Teraz sa sustredim najma na to,aby som este ako tak prezila 1.trimester a babo bolo OK.

Idem si dat harmancekovy caj-hadam mi upokoji zaludok.Spala som cca od 20:00-taka som bola unavena po celom dni +vecernej prechadzke.Teraz sa mi ani nechce,no pojdem pomaly-lebo coskoro je rano.
Zajtra posledny den do prace-stvrok a piatok je skola zatvorena.

lubi44
28. okt 2009

ahojte babenky,dlho som tu nebola,ako sa mavate?my celkom fajne,ale ta poobedna ma zabija,ale nevadi,ja uz si stale eln vravim ved to nejako vydrzim a o chvylu ideme na matersku,mozno mi ta robota este aj chybat 😀 no dufam,ze nie
viete,aj my sme prisli sem do irska,koli tomu aby sme si zarobili na spolocne byvanie,chvala bohu a nam to aj dari,domcek nam uz stoji,tento tyzden nam pokladaju skridlu,este okna a je uzavrety,dokonca aj vnutorne priecky su uz porobene,mne je tu luto tych ludi,ktory tu robia a nemaju nic,no niekedy ma to aj nastve lebo sa stale stazuju aj ked si zato mozu sami,myslim takych pubertakov,ktory celu vyplatu prepiju a my co sa tu trapime snzime zarobit nejaku korunku uz pokladaju za milionarov,no nemam pravdu?keby tak ty niektory slovaci vedeli ako je to tu niekedy tazke.... ☹

etuska
28. okt 2009

Veru Lubka-az tak sa tu teraz vyskakovat neda ked libra sla dole.Ked som zila pred 10timi rokmi v Anglicku tak bola skoro 70 Sk za libru a ked som ako Au pair dostala 50 libier na tyzden,tak som si ledva par keksikov kupila 😒 a vsetko som si platila sama-cestu,skolu...-rodina nebola nejaka stedra-a robila som teda dost.

Dnes som mala vazny pokec s riaditelom-tak to vyzera ze po MD si budem hladat iny job,lebo za taky plat ako kvalifikovana ucitelka s praxou robit nebudem.On sam priznal ze som na svoj job "over -qualified" -ale zvysit plat -to nie-este uvidim ako mi upravia pasku,lebo sa tvaril ze moj plat by mal byt nieco medzi "classroom assistant" a "teacher"-ale tam je rozdiel obrovsky a ja mam ten najnizsi plat ☹

Nie som clovek zatazeny na peniaze,ale 10 rokov studia(5 rokov bilingvalne gymnazium a 5 rokov VŠ+ 3 roky praxe) za hlavu zahodit nechcem-nehovoriac o tom kolko to vsetko stalo..

Na jednej strane som sklamana,na druhej si aspon budem hladat nieco lepise platene- i ked to asi bude znamenat lietacky autom medzi viacerymi miestami-ale nevadi.

Teraz aj tak ostavam do konca tehu na skole a potom si hadam budem uzivat babatko 😵 a viac sa tesit z deticiek.
Hlavne nech sme vsetci zdravi.

Evi,Nawal-ako sa mate dnes-dufam,ze vsetko OK.
Idem prichystat nieco na obed.
pekny zvysok dna 😵 😵 😵

ryba74
28. okt 2009

Ahojte baby!
Veru,libra sla riadne dolu-este minuly rok,ked sme sem prisli so synom,tak bola cez 40sk a teraz?Uz sa pomaly vyrovnava euru.Vela ludi domov odchadza.Moj muz sem isiel ako prvy pred viac ako tromi rokmi.Ciel-vyplatit pozicky na dom.My mame vlastne byvanie,ale zasa sme nan brali vela poziciek a na Slovensku nebolo mozne zarobit na ne.Ja som najskor pracovala v nemocnici-tam bol plat o nicom,ale potom som nastupila na kraj-na operacne stredisko zachr.zdravotnej sluzby a tam to uz bolo o niecom inom-co sa tyka penazi-i ked nenormalne tazka praca na psychiku cloveka.Kazdu chvilu hrozil "syndrom z vyhorenia".Muz chodil domov maximalne raz za rok-to bolo o nicom a vzdy som dufala,ze sa rozhodne ostat doma.Ale jeho to na Slovensko zatial vobec netahalo a ani zatial netaha.Tak som urobila ustupok ja ,hodila som vsetko za hlavu,vzala syna a prisli sme za nim.Inak som uz nedokazala zit.Sama na syna,na dom,na zahradu,z 12stky do dvanastky,z nocnej do dennej-vtedy este bez vodicaku,bez auta...Trvalo to tie 3 roky a bolo to strasne tazke.A este ku tomu problemy v rodine...Aj tak kolkokrat rozmyslam,co vsetko musi clovek v zivote prekonat a to stare zname"co ta nezabije,to ta posilni",to je jedna velka pravda.
Tak pekny zvysok dna. 🙂

karolinka2
28. okt 2009

Ahojte.
No tak to je asi kazdeho sen prist do zahranicia zarobit na nieco aby sa mal lepsie...ale uz to nie je to co byvalo pred rokmi....
A presne ako pises Adi,je tazko takto zit stretnut sa s rodinou raz za rok,aj ja som nechala na svk velmi dobru pracu a rozhodla som sa prist sem...
A zije sa tu vlemi tazko z jedneho platu,tax credit tiez ziadna slava,preto by som chcela ist do prace,my sme dostalvali aj na dom smiesnych 36 lybier mesacne a potom nam to zatrhli este sme aj vracali a poznam tu poliakov ktori dostavaju na dom aj 440 lybier a takisto muz pracuje a zena s dietatom doma,tak nechapem podla coho to vyplacaju....
Erika takze si velmi nepochodila u riaditela.
Pekny vecer.

etuska
28. okt 2009

Mati-ako sa vravi-vsetko zle je na nieco dobre....uvidime co prinesie buducnost-netrapim sa nad tym-su v zivote dolezitejsie veci 😔

Hmm-tak to fakt nechapem podla akeho kriteria rozdeluju tie housing benefits... 😕

Na druhej strane ked si to vezmeme-na SVK nie su az take socialne istoty-teda my by sme sa pre 2-he babo na SVK asi este nerozhodli-ale tu je to ine-uz len z toho hladiska,ze materska je predsa lepsia (aj ked kratsia) a najma to ze teraz uz byvame samy.Ak by sme mali na SVK vlastne byvanie,tak by sme sa do zahranicia urcite nevybrali-no nelutujem...

ejviska
28. okt 2009

To jsme na tom stejne, jako tady vsichni. Vydelat na dluhy a neco na barak 🙂. Taky jsem se vzdala dobre prace, protoze rodina na dalku je o nicem. A taky jsem videla ten benefit, ze se dcera nauci anglicky a ja snad taky trochu. Je otazka, jak dlouho tu vydrzime, ale plat tady je proti CR mnohonasobne vyssi. Navrat bude hodne tezky. Ale zit trvale v zahranici, to nevim.....

jarka28
28. okt 2009

Ahojte.....tak ako aj vy aj my sme sem prisly zarobit a planovali sme sa vratit domov,lenze lybra klesla...ja som otehotnela este pred tim ako som zacala zarabat a bolo.....teraz popravde nenasetrime ani penny nakolko zijeme z 1 platu a credits su neni bohvieco...preto chcem ist aj ja pracovat......ako pise Matka,poznam viacero rodin-Poliakov Lytovcov co dostavaju benefity od vymyslu sveta,housing benefit nenormalne velky atd.....a to aj preto lebo klamu v ziadostich a udavaju ze su slobodne matky s detmi atd,potom maju narok na prispevky plus este aj partnery zarobia a je to....nam nedaju ani housing ben.a to mame 3 deti a robi len jeden,je to kolkokrat o drzku a som zvedava o dva tyzdne ked MM dostane len 80 lybier kto nam doplati na rentu a na stravu ...neni nikoho kto by to riesil a to chceme pomoct len na to obdobie ked je MM na sick pay......ja sa len modlim nech ma vezmu do tej prace.........

ejviska
28. okt 2009

Asi mate pravdu, se mnou v kurzu je Polka a ona neco takove rikala ( mele po polski, tak ji prd rozumim 🙂 ),ale rikala, ze ji dojede matka, tak hned ji nahlasi, jako clena rodiny, ktery taky nepracuje.
A taky je tam starsi Polak, v jejich rodine pracuje jen manzelka a maji 5 deti!!! A tvari se spokojene. 🙂 Proste Polaci, ti v tom umeli vzdycky chodit.

Tak JArka, at to dobre dopadne!!!

karolinka2
29. okt 2009

AHOJTE BABY.CHCEM VAS POPROSIT O POMOC....NEVIETE PORADIT NEJAKU PRACU PRE CHLAPOV KDE PRIBERAJU. ☹ DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre