Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ejviska
11. nov 2009

MAtko, kolobezka je jeden z nejlepsich darku, co kdy Terez dostala. Jezdi od 2 let a neustale. TAhame ji vsude. Kup tu co ma 2 kolecka, urcite nekupuj tu s tremi.
JArko, jsem ti napsala...

karolinka2
11. nov 2009

Jarka ja robim zemlovku:kupujem take okruhle kolace sladke ako nasa vianocka,do mlieka dam zltka cukor vanilkovy cukor,vyslaham si bielka,vianocku mocim do mlieka a ukladam na vymasteny pekac,na to dam tvaroh zmiesany so zltkoma cukrom ovocie podla chuti a na vrch znova zemlovku namocenu v mlieku dam zapiect a pred koncom dam sneh z bielkov a dam dopiect.

etuska
11. nov 2009

ahojte kocky,
tak som sa dnes aj v duchu nasmiala na Usg.Cakala som nejaky normalny a namiesto toho mi lekar vravel ze ten pristroj je starsi ako ja-takze nemame ani fotecku 😝 -ale babatko je OK,ma vsetko co ma mat,srdiecko pekne bilo a rozmery ma zodpovedajuce 11tt.

Zaciatkom decembra som objednana k midwife. Trochu som sa tesila ze bude fotecka,no nevadi-hlavne ze je babatko OK.A lekar mi dal aj lieky proti nevolnostiam.

pekny dnicek 😵

karolinka2
11. nov 2009

Erika tesim sa s tebou,ze vsetko je v poriadku. 🙂

jarka28
11. nov 2009

Erika vyborna sprava ze babetko je v poriadku a zelam nech lieky zaberu a nech si vychutnavas tehulkovanie.....Matka ja som drevo ja take narocne asi nezvladnem-sladke sa mi nedari ale vyskusam....vdaka.... 🙂

eviska83
11. nov 2009

Erika- super ze je vsetko ok, a bolo tam iba jedno 😀 😀 dufam ze lieky zaberu 🙂
Ja robim zemlovku z obyc bieleho toastoveho chleba a do mlieka nedavam vobec nic, ale inak skoro vsetko tak ako Martinka. My velmi sladke jedla nemusime ale tak raz za 2-3 mes si nieco sladke ukuchtime. 🙂
Zuzi- tak to mas doma dve sikovnice 🙂 🙂 Ako sa spalo v skolke?
Ejviska- Tym sme si presli asi vsetci- ja niekedy az nechapem kolko ty ludia u nas dokazu na seba nakydat- niekedy aj nakricat - a nikto sa ani neozve 😲 No maju smolu ked som doma - ked mi predavacka v obchode kricala ze to nevidim ze ide s paletou ze co neuhnem tak to ste mali vidiet tem humbuk(ja som inak velmi kludna osoba)
Nasmu Adamovi lezie 6 zubov naraz- 4 horne uz ma skoro von a uz sa mu tlacia aj ocne 😒 ale je len trosku umrncany 🙂
Jarka -tak kedy uz nastupujes naostro?

ejviska
12. nov 2009

Etuska, tak parada 🙂. TO je sranda, ze tu dela vsechno GP 🙂
Evi, ale stejne bych si na to zase zvykla 😉 . Ale jsem si na tebe vzpomnela, samy humbuk, navstev nekolik denne, kazdy nas chce videt. Blazinec 🙂
A mala zacala strasne kaslat. Prvni jsem si rikala, ze to prejde, ale budu ji muset dat leky. Tady vrcholi chripkova sezona a v sobotu jdem na velkou oslavu, tak doufam nic nechytnem.

z.g.
13. nov 2009

čaute, adrianka spala dobre v škôlke, no dnes ráno trochu špekulovala, že tam nechce spinkať😀 😝 ...ale potom ju to, našťastie, prešlo...nič iné jej aj tak nezostáva...

ja mám posledného pol dňa pre seba a zrazu neviem, čo s tým...odkiaľ začať...nič sa mi nechce...🙂

aspoň že sa počasie umúdrilo...

etuska
13. nov 2009

ahojte kocky,
Lieky beriem vacsinou len rano-lebo to je vzdy kriticke-no som po nich dost ospala-to je taky blby vedlajsi ucinok,ze utlmuju a neodporuca sa pri nich ani soferovat,no do prace to mam cca 10 minut,tak to sa da 😅

Vonku krasne svieti slniecko a ja pijem cajik a chrumkam zazvorove keksiky 😅 aby sa mi upokojil zaludok.
pekny den vsetkym 😵

z.g.
15. nov 2009

čaute, kde to sme, až na 3.strane?

adrianka je chorá, tak som sa v piatok predčasne tešila, že skôlku zvláda aj po zdravotnej stránke, mala len soplík a zvýšenú teplotu, teraz má horúčky, nerozpráva, v noci nemohla dýchať...tak sa starám...lieky som musela zháňať, lebo sme u našich nič nemali a zajtra idem do práce... 😝 ..tak snáď ju babka postráži...asi brnknem zajtra detskej ...

erika, tak nech ti je už dobre...

ejviska, malej skoré uzdravenie...

evicka, no dobré, toľko zúbkov naraz...a malý nič...

u nássa dnes vyjsnilo, ale aj tak sme doma... ☹

karolinka2
15. nov 2009

Ahojte.
Dnes bolo vonku velmi pekne,Karolinka dnes nespinkala cez obed tak uz zaspava.Dnes sme boli na navsteve pri Erike,dievcata sa aspon vyhrali.V piatok som bola na pohovor v Okine a hned v sobotu mi dosiel papier ze som presla pohovorom a som na cakacej listine,ked sa nieco uvolni daju mi vediet.
Ejviska nech sa mala skoro uzdravi,a kedy sa vraciate spat?
Zuzka detickam skore uzdravenie a ty uz zajtra nastupujes do prace,spominala si az v decembri ci sa mi mari?
Pekny tyzden.

ejviska
16. nov 2009

Ahoj, tak uz za chvilku jedem na letiste. Hrozne to uteklo. O vikendu bylo pekne, tak jsme si to uzili. A zitra uz Terez do skoly. Docela se i tesim zpatky.

etuska
16. nov 2009

Ejviska-stastnu cestu 😵

Inac dnesny den sa zacal pre mna fakt "uspesne"-na parkovisku pre personal sme sa "tukli" s jednym rodicom-totiz dost prsalo,ja som cuvala-on tiez a akosi sme si nevsimli ze cuvame v rovnaky cas-nastastie my mame vzadu gulu a isla som velmi pomalicky,tak ani na jednom aute nie je ani skrabanec-len ma rozculilo to,ze som cuvala kvoli tomu,aby jedna mamicka mohla vyjst z parkoviska a ten otecko tam tiez nemal co hladat-je tam velka tabula "striktne len pre personal" 😠 😖 -no furt je to tam rano napchate a rodicia tam drzo parkuju aj ked dobre vedia,ze tam vyvolavaju len chaos,kedze v tom case prichadaju aj ucitelia,ktori chcu zaparkovat.Nacase aby uz bolo hotove nove planovane parkovisko.... 😖

Potom som sa rozpravala s kolegynou ohladom platu a vyzera to tak,ze ak chcem vobec nejake zvysenie platu(na ktore mam narok) 😠 -tak asi budem musiet kontaktovat odbory.Jej vraj tiez nechceli zvysit plat a potom uz teda museli 😖 (nehovoriac o tom,ze moji kolegovia maju 3x taky plat ako ja 😠 )-takze hoci nema taketo veci rada,za svoje peniaze sa clovek musi bit vsade...

z.g.
16. nov 2009

ahojte, erika, tak nech je skoro nové parkovisko a aj plat nech ti zvýšia...no nepríjemné, ale hlavne, že je auto celé, aj toho pána...
maťka, nastúpila som už dnes, lebo ma naháňali, že nemá kto robiť...
adrika ešte stále nemá hlas, v sobotu v noci sa aj dusila, chúďa...toľko máme apotéky...dnes som s ňou išla k dr...tak ma napadlo, že tam u vás liečia len medom a hotovo...to by sme sa dusili doteraz...
ejviska, šťastnú cestu, tak ste si to doma užili...
pozdravujem aj ostatné...

karolinka2
16. nov 2009

Erika len ked si v poriadku....urcite si sa zlakla,no to ti verim,ze rano aj poobede su tie parkoviska pred skolami plne,ved ked som isla raz s vami odviest Misku tak tiez som mala problem s cuvanim nakolko auto na aute.
Zuzka tak nech sa ti dari v praci a deticky nech su coskoro zdrave.
Ejviska taktiez prajeme stastnu cestu.

z.g.
17. nov 2009

aj v tej škole, kde chodila natálka- v ésrku, to bolo podobné, ešte tam aj prerábali školu, tak miesta bolo ešte menej, my sme to mali, našťastie blízko, tak sme chodil radšej peši...hrúza...
a aj teraz , keď ideme do školy okolo 7.30- detto, ale ja začínam v práci o 7.00, takže to tam bude ešte miestaaa 🙂

adrianka už trochu lepšie- klop-klop, už aj hlkások má, aj keď zachrípnutý, no bola to "sranda", len posunkami a kývaním hlavičkou sa dorozumievala, alebo šepkaním...no pantomíma...

my máme dnes štátny sviatok-17.november, tak som domka...

ejviska
17. nov 2009

TAk uz jsme zpatky. Cesta narocna, protoze jsme museli z Belfastu vlakem do Coleraine. TAm priserne prselo, cekal nas kamarad a odvezl dom. To uz bylo 11 v noci, takze jsem nakonec nechala dnes malou ze skoly. Strasne kasle, tak at se aspon vyspi. Navic jsme meli v Londyne na prestup 50 minut, coz neni moc, takze mala cely prestup bezela, chudinka. A bylo to tak tak. A cesta Londyn - BLF je nepopsatelna. 😀 Uz pri vzletu rikali, ze se mame pripravit na silny vitr a turbulence. NO HRUZA!! Letadlo se kymacelo zprava doleva, trepalo. Hlavne u BLF. Dosedl na drahu celkem dobre, ale pak se zase oprel silny vitr zboku do letadla, tak se to naklonilo..... no ja hotova. Terez u okynka v pohode a jenom rekla, ze teda " nic moc" 😀 , ty decka jsou svetove, fakt 🙂

Zuzka, aj u nas je svatek, ja jsem zapomnela a rikam si, ze uz mas dovcu ci co... 🙂
Eriko, u nas ve skole rodice taky parkovali vselijak, tak prisel dopis od reditele ( on vubec posila 3 tydne 🙂 ) s upozornenim a je to lepsi. Ale na parkovisti zamestnancu neparkuje nikdo z rodicu, i kdyz je obrovske a z pulky prazdne. Uz je ti lip od zaludku?

Dnes je krasne, tak pujdem ven. A musim objednat ty darky na Amazonu.
Zdravim vsechny ostatni!!

etuska
17. nov 2009

ahojte kocky,
manzelovi dnes rano opat neslo nastartovat auto,tak som este napoly rozospata isla 6:45 s nim do prace a potom spat.No zaludok to zvladol asi tak,ze keksik co som stihla predtym zjest skoncil vo WC-ale dala som si potom tu tabletku,naranajkovala sa a v skole som to nejako zvladla 🙂

MM ma dnes 30-ku,tak sme mu s Miskou blahozelali.Takze okrem 20-teho vyrocia Neznej revolucie si stale pripominame aj MM narodky 😵

Evi-tak neprijemne teda,ale dobre ze ste uz v S.Irsku.
Zuzi-pevne nervy zelam v praci-skoro teda zacinas 😝 -ja ledva stiham na tu 9-tu byt vychystana....-ale to je aj tym tehu.
drzte sa
pekny tyzden

karolinka2
18. nov 2009

Ahojte.
Erika pisali sme Mirovi na mobil,tak neviem ci dostal sms,ak nie tak Vsetko naj naj k narodeninam. 🙂
Baby myslim,ze sme to tu uz rozoberali davno,ale uz nepamatam,chceme zrusit pevnu linku aj tak ju vobec nevyuzivame a ak viete poradit nejaky lacny internet.dakujem
Pekny den.

etuska
18. nov 2009

Mati-Miro dakuje za blahozelanie 😵
Mati-zelezi od toho na co internet pouzivate,lebo my mame ten mobilny (broadband)-ktory je sice lacny,no nefunguje nam potom Skype,a neda sa ani nic pozriet-niekedy seka aj uplne kratke videa-takze ak vyuzivate internet len na bezne surfovanie-tak vam vystaci aj mobilny,no my si naopak asi budeme musiet zaviest pevnu linku kedze chceme lepsi Internet.

idem navarit rychly obedik a trosku upratat.Vecer chceme este s MM prejst otazky na pohovor.
pekny den

karolinka2
18. nov 2009

Erika zajtra ide Miro na ten pohovor tak drzime palce a potom dajte vediet co a ako...No dost vyuzivame internet ale myslela som ze nieco bude aj mimo pevnej linky a lacnejsie.

etuska
18. nov 2009

Mati-dik 🙂
No ja pisem len pre to o tom nete,aby ste potom neboli sklamani,lebo nas je obcas veeelmi pomaly.
Nasi zrusili na SVK pevnu linku-takze uz im nebudeme moct volat za 1,5p/minutu-tak preto chceme rychlejsi internet,aby sme mohli opat normalne Skype-ovat.

No bezim uz od PC 😀
drzte sa kočky

eviska83
18. nov 2009

Ahojte,
Erika - manzelovi dodatocne vsetko naj a nech sa mu zajtra dari na pohovore.To by mal krasny nar.darcek keby ziskal pracu 🙂
Mati - no my mame pevnu linku tiez hlavne kvoli netu. A inak my volame cez Nonoh-je to free na pevnu a tusim 0.11 na mobil 😉
zuzi- tak uz zarezavas? tak prajem kludnu pracicku 😵
ejviska- vitaj spat 😎

ejviska
18. nov 2009

Matko, muzes zrusit telefon a nechat si jenom pronajem linky, u BT to je asi za 11 liber a poridit si internet od nekoho jineho. Treba Telefonica O2. Doufam jsem to nepopletla 🙂 Jinak internet od BT je asi za 25 liber, ale beha to dobre.

Evi ahoj.

etuska
19. nov 2009

Evi-dik 😵
nedavno som prisla z prace a vymenili sme si akurat kluce od auta 😵 kedze ho este cakala cesta do Larne.
No uvidime co z toho bude....
pekny dnicek vsetkym

PS:Jarka som zvedava ako zvladas pracu 😵

Inac pred par dnami som sa dobre zasmiala-hovorim kolegynke ze som tehu a ona mi na to."Ja tiez" 😀 😀 😀 -takze sme opat na skole 2 tehulky-ona ma termin tusim len par dni po mne 😵

z.g.
20. nov 2009

ahojte,
erika, držím palce manželovi, nech to vyjde!!!

jarka, tak už robíš? teiž ma zuajímajú tovje dojmy....

ja si zvykám v staronovej práci, nový odbor- srandy kopec, + 2 deti...najhoršie budú rána, ešteže mám dnes to voľno...budem vždy pozerať, kedy bude nejaký št. sviatok, prázdniny a pod...🙂...a za necelý mesiac nám príde mužíček na 3 týždne domov, tak sa tešííííme!!!, meter asi budem strihať, to bude úľava🙂

idem sa trochu poučiť a niečo doma porobím- teda snáď, lebo mám malinkú doma, ešte kašle, ale je to už zase o niečo lepšie...musím si ale zaklopať...
len mi, opica, nechce papať ATB, ani v čaji, ani inde, už som jej to nasilu vstrekla do pusinky, tak som zvedavá ako dens, už sa "teším"... už len 2 dávky, našťastie...

ejviska
20. nov 2009

Z.g. to te teda obdivuju! S tou praci a vubec..vsechno zvladnout.

Eriko, pomohly ti ty leky? Ty jsi myslim nepribrala ani deko,co? Ani se poradne nenajis. A at manzel dobre dopadne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre