Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
21. feb 2008

Ale včera som mala maso. tak dnes mam cestoviny. alebo nie? Ups, niečo robim zle?

karolinka2
21. feb 2008

Nie Zuzi robis to dobre,len nemusis mat jeden den rastlinny a jeden zivocisny,ja mam niekedy aj styri dni rastlinny a dva dni zivocisny podla toho co mas navarene.

zsuzsu
21. feb 2008

dakujem. ale už som mala cestoviny, takže sviečkova až zajtra. a davaš si obcas aj sladké? Alebo krupicovu kašu?

karolinka2
21. feb 2008

Sladke nejem,ale raz za mesiac si dam krupicu alebo puding ked robim malej a tycinky sem tam tie zboznujem.

karolinka2
21. feb 2008

Ozaj a ja zboznujem ovocie,tak ja jem vela ovocia.

zsuzsu
22. feb 2008

Ahojte kocky. 🙂
Mata, aj ja mam rada ovocie. ale ja sa stoho najest neviem. 😀 ešte viac som hladna. ale niaka ta cokoladka ma skor zasiti 😀 a také suchare možem jest miesto chleba? Lebo som už dva dni nemala chleba. A ešte k tej polievke. aké variš, s coho nepribaraš?
Co budete dnes robit?
Jarka aka bola knedla?
Jaj, ja sa dnes tešim na sviečkovu. Musela som schovat za jednu misku, aby mi ostalo. 😀
Tak pekny dnik prajem. A ozvite sa. papa

zsuzsu
22. feb 2008

A co ešte spinkate?! 😨

karolinka2
22. feb 2008

Ahojte Zuzi ja varim kadejake polievky,len ked tam je nieco co v ten den nemozem tak si to nalozim bez toho,ty normalne var ako doteraz len vidis co mozes a co nie,a cokoladku si radsej odpust. 🙂 ja som si dala kusok pred menzesom.Tak budem koncit lebo pratam a mala mi tu pomaha.

jarka28
22. feb 2008

Cauko zienky...dneska teda je naaadherne pocasicko u nas ze tusim po skole ostaneme vonku na ihrisku.... 🙂 a co vy ako?riesite delenu stravu?ja delim o dusu ale sa mi volaako neposuva rucicka na vahe,stale na jednom mieste,som zvedava ze ci aj schudnem do slaka...ale nevzdavam to,ked klesne za 70 budem spokojna a potom uz to hadam dotiahnem...ale teraz akoby to zamrzlo,dufam ze mem pokazenu vahu 😀 joj ozaj knedlu som nerobila lebo nemam kvasnice,tak som sa tesila ze uvarim knedlu a nic,tak nabuduce....akurat dovaram plnenu papriku,este poumyvam zem a hotovo dneska,teda zatial lebo ked pridu andilci zo skoly tak mozem vsetko na novo zacat....zajtra ideme do Ikey tak sa tesim,lebo ja zboznujem ikeu...boli ste uz pozriet?my sme boli ked otvorili,ale zajtra chcem ist poriadne popozerat...tak som tu teda,ked tak napiste?a robotky nic zatim?u mna nic....

zsuzsu
22. feb 2008

Ahoj Jarka.
Robotka nič.
Delime stravu aj mi o dušu. Sice ja len od stredy. ale vysledok zistim v stredu u pani kde upratujem . Maju taku dobru vahu, tak mi ukaže ci sa mi to oplati, alebo nie.
V Ikei som nebola. Ja mam Belfast daleko, ale možna niektori deň sa tam vyberiem. Spravim si celodenny vylet. Rano do mesta a večer domov.
A u vas je pekne? Sice aj tu teraz svieti slnko, ale strašne fuka a prši. Všetko dokopy.

komisakpd
22. feb 2008

ahojte, mam k vam taku netradicku prosbu..chceli by sme si s manzelom zarobit na prestavbu domu, no nevieme kde a na koho sa obratit aby to bolo spolahlive..velmi agenturam neverime..skuste mi nejako poradit. Vdaka.

jarka28
22. feb 2008

komisakpd....ste stale na slovensku predpokladam,ze?najlepsie je mat niekde znamych,ktory uz su vonku,alebo sledovat jobcentre kde su dennodenne ponuky prace,neviem ako ste na tom s jazykom,popripade aky tip prace hladate,teraz som citala na jobcentre ze prijmaju pracovnikov a je tam mozne aj ubytovanie,takze da sa najst si pracu aj ubytko pokial sa nechystate ist hned aj s detmi...samozrejme treba si pripravit peniazky dopredu pokial clovek n
enjade robotku musi platit ubytko atd....ale cez agenturu by som nesla...
Zsuzsu u nas je super...ozaj kedy sa chystas urobit si celodenny vylet?nestretneme sa niekedy v Belfaste?vies tak po kavickach a tak...som dlho nebola na kave so slovenkou....

zsuzsu
22. feb 2008

Jarka, tak by sme sa mohli dohodnut. Ja možem byt v Belfaste už rano 9-tej 😀 ale spat už musim kombinovat, aby som stihla posledny bus v Magherafelte, sem k nam do našej dedinky. 😀 Ale bolo by tu super. A neni to nemožne. Tak sa dohodneme , určite.

karolinka2
22. feb 2008

Ahojte baby,ja som akurat doupratovala,mala spinka.Jarka vcera sme objednali nocnik pre malu a rozmyslam ako ju to vlastne budem ucit kakat a cikat nevies poradit?Aj ja uz akosi stojim na vahe dva tyzdne,ale to je normalne to taky mesiac budem stat a malo by to ist dalej dole s kilami.tak dufam,lebo este zdaleka to nie je tych 20 kil co chcem schudnut. 🙂Chodili nam letaky ked mali otvorit ikeu,ale my sme tam nesli,ja osobne Belfast nemam rada pre mna prilis velke mesto.moj stale tam chce ist po obchodoch ale ja nie,ked tade prechadzame do Dublinu tak mam dost. 😠 Ale ikeu aj ja mam rada,ked som chodila do Bratislavy stale som tam zavitala.Inac u nas tiez strasne fuka a prsi a ta schranka na dverach tak trepe az mam z toho nervy este aj cez kozub pocujem ako fuci.
Ani mne sa nikto neozyva ohladom zehlenia normalne nie ze ten Randalstown je taky velky a nikto nema zaujem. ☹
Aj ja by som uz spravila plnenu papriku,ale uz tri mesiace u nas v tescu nemaju mlete maso,neviem co sa stalo,stale sme tam kupovali,ale mna z toho strasne pali zaha.
Zuzi prosim ta kedy posles foto som velmi zvedava?a drzim palce s tou delenou stravou uvidis ze kilecka pojdu dole. 🙂

jarka28
22. feb 2008

Karolinka,ja som malych ucila tak ze ked teda sa kupil nocnik,tak skusali posedkavat na nom,potom som dala dolu plienku a posadila na nocnik,proste bol stale po ruke,a skusala som v ramci hrania dole plienku a sup na nocnik,semtam sa zadarilo,a stale som pochvalila ked sa podarilo,uvidis to pride same,ale ona ked bude zrela na to tak ti zacne chodit na nocnik,kazde dieta inak zacina...Mne mala chodila uz okolo roka na nocnik,ale plienku na spanie mala este ako 2,5 rocna....a zasa Marek ten vobec na nocnik,ten hned na zachod ....takze staci ak bude po ruke a sem tam ju posadis...

zsuzsu
22. feb 2008

Matka, foto ešte nemam 😀 ale niaky zazrak nečakaj, až taky strih nemam. ale skusim sa od fotit a mužik mi to potom prida.
mne sa lubila moja Zuzka ked bola mala. kedže je oktobrova tak na leto bola tak akurat.a ako 10 mesačna chodila, tak u mamky na dvore sa jej strašne lubilo. Ved ako na dedine, kačky, sliepky a všetko možné.a kedže moje cez leto doma behali bez plienky, len v nohavičkach,mamka vždy ked videla, že ide tlaciť, tak ju zobrala a že nech sa vykaka vonku, že zvieratka sa budu tešit. Tak ona sa vykakala, mamka zobrala s lopatkou preč, a Zuzka štastna. Lenže aj doma mi to začala robit 😀 a ja ked som bola v kuchyni, a mala v obyvačke tak zachvilu došla za mnou, že mama a v ruke držala svoju malu lopatku do piesku a na nej naložené to co patri do zachodu. 😀

jarka28
22. feb 2008

Zsuzsu-musela byt uzasna malinka...to su paradne spomienky... 🙂

zsuzsu
22. feb 2008

To su teda spomienky. Inak mne Zuzka nechcela sadnut na nočnik. Kupili sme asi 15. každy nočnik iny.mal auticko, klasicky , korytnacku a co ja viem co všetko. Nakoniec kde si sadla a aj ostala do konca bol moj nočnik, co moja maka niekde vyhrabala, bol to taky mini a plastové, také priesvitné 😀 A Katka mi tiež chodila na záchod hned. Ale ona bola šikulka.

zsuzsu
22. feb 2008

ešte len tolko, že by som mala ist do mesta vybrat korunky, lebo tu mame pokazeny bankomat už asi 2 tyždne. a manžel to dnes nestihne. ale nechce sa mi. Vonku je otrasne pocasie. prši, fuka. ale musim, lebo mam len niakych 13 lybier a to je na vikend malo 😀

jarka28
22. feb 2008

Isla som si von zapalit,a zrazu sa zatihlo,vetrisko a prsi...je to normalne?a ja po vychadzke do slaka.... ☹ ked musis tak musis...davaj pozor nech ta neodfukne....

karolinka2
22. feb 2008

No uz sa tesim objednali sme cez ebay take prasiatko ze ked sa vykakaa vycika tak bude to hrat.Juuj Zuzi nezavidim ti do toho pocasia ist este ze sme take silnejsie ze nas neodfukne. 😀
Jarka a v obchode si kupujes cigy alebo od poliakov za lacnejsie?

zsuzsu
22. feb 2008

no Jarka napiš, som zvedava aj ja. Akože kde kupuješ?
No snad ma neodfukne.Asi ta dieta ešte tak rychlo nezabrala 😀
15.10 mi ide autobus. Možno bude pekne co pochybujem.

zsuzsu
22. feb 2008

Matka, ako treba objednavat cez ten ebay. Možno som zaostala, ale ja mam s toho haluz. Tam je aj niaky ten cas. a ako platiš? nasla som tam dobry keybord pre deti, že 10 libier. Ved to je blbost. Ďakujem .

karolinka2
22. feb 2008

Zuzi to ti napisem vecer ja si len vyberiem nieco a moj to plati,viem ze kliknes na buy it a platis cez paypal,a to co treba drazit to sme este zatial nekupovali,vzdy kupujeme len to co je hned na predaj to znamena ked je pri vyrobku buy it now mozes to kupovat hned.tu drazbu sme este nerobili.

zsuzsu
22. feb 2008

Dobre Matka, dakujem.

jarka28
22. feb 2008

Uz sme my doma,deti naobedovane a ja si davam ale len omacku a zemiaky bez maska....no ja mam este zasoby zo slovenska co sa tyka cigariet,lebo nam doniesli krsny a my sme si doniesli pred tim,ale kupujeme normalne v obchode ked nemame,alebo sem tam od susedov litovcov,teda ked maju,ale uz svine vysoko rubu ceny tak radsej kupim drahe a menej fajcim ze mi vydrzia dlhsie....ozaj ja na ebay som kazdy den,aj drazim aj kupujem hned...som velakrat vydrazila za par korun a vzdy my vsetko prislo,tak sa nebojim platit vopred...zsuzsu-treba sa zaregistrovat ked chces ist kupovat alebo drazit,a platis najlepsie cez paypal to je cez kartu vlastne,tam som si tiez vytvorila ucet a hotovo,co som citala tak je to bezplatne....ale fakt su tam niekedy perfektne veci a dobre znackove hoci co.....

nadina
24. feb 2008

Ahojte zienky,

Republic of Ireland zdravi North Ireland 🙂
Pozeram, ze Vam zmrzla diskusia,
tak idem trosku napisat.
Ja som bola dnes opat na plavarni,
no super, len poobede prislo vela ludi.
Ako sa mate?
Co nove Zuzi?
A Martinka ako trenujete s nocnickom? Ide to?
Pekny vecer,
nadina

karolinka2
24. feb 2008

Ahojte zienky dnes ani nebol cas pisat mali sme navstevu.Nocnik by mal dojst zajtra tak som zvedava,normalne sa na to tesim. 🙂 Juuj Nadi ako ti zavidim 🙂 tu plavaren,aj ja by som si hned isla zaplavat,ale ako s malou ked musim byt pri nej mozno mi ju postrazi plavcik kym ja byudem plavat. 😀 tak dobru nocku vsetkym.

nadina
24. feb 2008

Martinka,

vsak malu zober zo sebou,
ja som mala vcera aj mojich troch chlapov zo sebou
a dalo sa 😉
Dnes som na plavarni videla aj pol rocne babatenka...
Dobru nocku

zsuzsu
25. feb 2008

Pekné ránko prajem.
Ahoj Nadina. 😉 Tak plavareň, zasa? Ale je to dobre. A noha už boli menej?
Martinka, aj ja som mala navštevu. 😀 A v sobotu som išla do mesta troška minut peniažky. 😀 Potrebovala som niečo na seba a aj botasky.Ako citam, veeeelmi sa tešiš na ten nočnik, nie že to Ty vyskušaš ako prva 😀
Inak tu je dnes zamračené. To je novinka, co?
Dnes zasa idem do mesta dat sek do banky, ale dnes to bude len na otočku.
Ešte som sa chcela pochvaliť 😀 Co som dala ten inzerat na to upratovanie, dala som tam telefonné cisla, tak aby sa dali odtrhnut. A dve mi už chybaju. Ale volat mi nikto nevolala 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre