Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
3. sep 2010

@eviska83
u nas je to s jedneim u Misky podobne 😝
no dnes chcela na desiatu mrkvu 😀

ejviska
3. sep 2010

@eviska83
TAkze ja uz jsem na ten lunch box vyzrala, porad jsem resila, co tam davat. Takze davam 1.ovoce ( banan nebo mandarinku ), 2. jogurt ( se lzickou), 3. sladkost ( treba Bebe Brumika nebo takovou cokoladovou rolku Cadbury nebo nejradsi Kinder pingui nebo Kinder mlecny rez). 4. nekdy prekvapeni, treba 3 bonbony nebo malinke baleni gumovych medvidku, to se rozdeli s kamoskama.

U nas ji vsichni v jidelne, nekteri si kupuji obed za 2.20 a nekteri z lunchboxu. Ale zezacatku v P1 jedli ve tridach, pomocnice jim nosily obed tam.

ejviska
3. sep 2010

@etuska
No byli jsme na vysetreni, samozrejme jsme zdravi 😀 , ale naplanovali jsme si IVF na rijen. Takze to na me musite moc moc myslet. Kazdopadne to bude slozite, budu asi 14 dni v CR a Terka bude tady s tatkou, takze musime sehnat nejake hlidani. Myslite, ze soukroma skolka by ji vzala jenom na 14 dni. Takove ty skolky, co deti vyzvednou ve skole?

ejviska
3. sep 2010

@eviska83
Na tu svacinku jsem ji treba davala jogurtove mlecko , jak je Actimel nebo takove ty jogurty v pytlicku. A nekdy jsme ji chystala do krabicky ovoce na kousky, kdyz jsem jeste vymyslela, co davat. Ale ty svaciny ted nechce.

etuska
3. sep 2010

@ejviska - 🙂 tak to su super spravy-budem na teba mysliet 😉
No nech sa D. skusi niekde opytat-ale problem by byt nebol-alebo potom nejaku childminder-ku

ejviska
3. sep 2010

Dneska rano ucitelka cosi rekla a ja rikam: "Asi si mate vybrat knizky". A Terezka: "Ale mamko! Mame si po sobe uklidit hracky." 😀
Toz tak ja umim anglicky a to jsem se vcera chlubila zvladnutym ESOL testem 🙂 Je videt, ze to je jenom druhy level.

etuska
3. sep 2010

@ejviska
Miska ma na desiatu vacsinou ovocie a do lunch boxu jej davam podobne:1.sendvic
2.Actimel,alebo jogurt
3.obcas nieco sladke,alebo dalsi kus ovocia.prip. buchtu-ale u nas je to s jedenim bieda 😝
Vacsinou potom normalne obeduje varene o 14:30 ked prideme domov

etuska
3. sep 2010

@ejviska 😀 -no decka sa ucia rychle
budes chodit niekam na kurz aj tento rok?

ejviska
3. sep 2010

U nas je tady hned kousek jedna skolka, vim, ze z ni vyzvedavaji v nasi skole deti. Vidim tam jejich auto.
Tak to ti reknu, jak to dopadne...zase tam posle me, at se tam trapim 😀 . A porad me nuti telefonovat, to je nejhorsi neco vyridit po telefonu!

Segedos je vyyyborny, aj kulajda!

etuska
3. sep 2010

@ejviska
no chce ta prinutit komunikovat 😀 ja by som tam zasla osobne-po telefone je to fakt ovela tazsie 😝

ejviska
3. sep 2010

@etuska
Terka ji pak taky doma obed.
Jasne, ze budu chodit. Zase na NRC. Ale predstavte si, vloni byl poplatek rocni 10 liber a letos je 53 liber!!! Tak to zdrazili. Ale pry je v tom poplatek za zkousku, ta se vloni platila zvlast 30 liber. Ale nekdo na ni nejde, takze ted to bude mit o dost drazsi. My mame uzasnou ucitelku, strasne jsem se tam naucila. V zari jsem byla uplne mimo, ted jsem mimo min 🙂

ejviska
3. sep 2010

@etuska
Urcite osobne, no to bych vuuubec nevyridila 🙂 Ale je to tu kousek vedle tesca

etuska
3. sep 2010

@ejviska -no si sikovna kucharka 😀
ja akurat kocikujemˇŠimona nohou,obedujem a pisem na Konika 😀 -my mamy musime zvladat taky ten "multitasking" 😀 😀 😀

etuska
3. sep 2010

@ejviska
tak super ze ides 😉

ejviska
3. sep 2010

@etuska
😀 hotova chobotnicka 😀 Tak dobrou chut!

etuska
3. sep 2010

@ejviska 😀 😀 😀
idem este dovesat pradlo a o chvilu pre Mišku do školy 😝
pekny vikend 🙂

eviska83
3. sep 2010

No teda kocky vy ste pekne podiskutovali 🙂 Dakujem za rady ohladom lunch boxu 🙂
@ejviska - no to je super ze idete na IVF- budeme na teba mysliet a drzat palce- poniektori sa aj modlit 😉
No do sukromnej Ti ju vezmu len ak maju volne miesto- neviem ako busy su u vas ale my sme na skolku cakali 6mes.Ale myslim ze po skole by to mohlo byt ine 🙂
Co je kulajda? polievka?
@etuska - a ako Miska? Stastna ze vidi Joshuu kazdy den? 😀

ejviska
3. sep 2010

@eviska83
kulajda je polevka z jiznich Cech. Vari se ve vode houby a brambory, pak se zahusti smetanou s moukou a prida vajicko a kopr, dochutioctem. Urcite to budete mit pod jinym nazvem.

eviska83
3. sep 2010

@ejviska - no tak ja take nieco vobec nepoznam 😝 ale musi to byt dobre 🙂

eviska83
3. sep 2010

Ozaj baby ste spominali ze davate do lunch boxu obcas aj sladkost- u nas je to zakazane.

ejviska
3. sep 2010

@eviska83
u nas se nesmi davat cokolada, teda Terka rikala, ale ty tycinky, co ji davam, jsou obalene v cokolade. Nikde me ale jinak neupozornil.

karolinka2
4. sep 2010

ahojte.
vidim,ze temou cislo jeden je skola skola skola. 🙂 nas to caka az na rok,viem,ze u nas su sladkosti takisto zakazane....
My sme dnes mali perny den,drahy tapetoval kuchynu uz len cakame kedy nam dojdu vymalovat dom,len teraz sme skoncili este som poupratovala a mozem ist spat a zajtra do prace. 🙂

ejviska
4. sep 2010

Ahoj, to se teda pokazilo pocasi. Odpoledne se udelalo lip, tak jsme vylezli na Air Show. Dalo se, ale stejne jak vloni, stihacky dnes nebyli, ty nas zajimajinejvic 🙂
Ja jsem se rano probudila pekne nachlazena, neni to zadna hruza, ale ryma, ucpana "hlava" 🙂. Tak uz piju zazvorovu cak+med+citron+whisky ( slivovice neni ). To je nejlepsi lek 🙂

karolinka2
4. sep 2010

@ejviska tak sa skoro uzdrav...

eviska83
4. sep 2010

Ahojky
No teda to pocasie je hnus 😠
@ejviska - neboli stihacky? Nad nasim domov preletelo 7 cervenych sipov - vraj sa tak volaju- to bol ramus 😵
Slivovicu mame - chces? 😀
@karolinka2 - uz viete presne kedy pridu malovat? to zas bude roboty 😒

jarka28
4. sep 2010

@karolinka2 ja mam tiez ten pocit uz velmi dlho ze zijeme ako dvaja cudzi ludia a sme spolu koli detom....
@nawal uvidim ako vsetko pojde ,aj som si nahodila do kalkulacky naco by som mala narok a kolko by mi vedeli prispiet na dom kebyze zijem sama a ukazalo ze rentu by mi preplatili...coz je dobre vediet....
@eviska83 rozmyslala som aj nad takou moznostou ,ale zistovala som nieco ohladne toho a strasne vela ludi v horsej situacii je na cakacom liste a su to tisice ludi,jedina sanca by bola ist do stvrte kde nikto nechce ist a tam ja by som sa bala zit medzi asocialmi............zit takto je dost tazke,preto som najradsej v robote ........ako citam vela ste popisali ...ja som mala dve nocne stvrtok a piatok a dneska som prespala pol dna..........uz sa strasne tesim ze vypadnem na slovensko.......ozaj ak niekto nieco potrebuje priviezt dajte mi vediet...... 😉 😉 dakujem za podporu ani neviete ako sa mi ulavilo ked som to dostala zo seba.......

ejviska
5. sep 2010

@eviska83
Tak nakonec stihacky byly, presne v sedm vecer a to je ramus uplne sileny. Divali jsme se z okna, to je fakt zazitek.
To co jste videli jsou Red Arrows ( snad dobre napsane), oni vypousti za sebou barevne cary a maluji obrazce, je to moc pekne, ale vcera, kvuli nizke oblacnosti, meli jen pul programu.
@jarka28
Jeste jsem ti chtela napsat, ze jak tak sleduju v okoli, tak vetsina lidi, kteri spolu zustavali kvuli detem, tak toho pak litovali. Ze od sebe meli jit uz davno. Deti to stejne citi, ze vsechno neni v poradku. Ale to rozhodnuti je strasne tezke a zavazne, snad nikdy nebudu takove muset delat. ☹
Nekdy pomuze napsat si na papir pozitiva a do druheho sloupce negativa a jak to clovek vidi cerne na bilem, tak je to jeste vetsi realita.

ejviska
5. sep 2010

Tak dneska jsme byli na farme prihlasit Terku na jezdeni na koni. Berou od peti let. Takze v sobotu jde poprve. Uz tam maji dve deti, jako zacatecniky. Tak jsem zvedava, nadsena teda nejsem, mam z toho strach. Ale chce si to zkusit, tak at si to zkusi. Porad je to snadnejsi zajistit tady nez v CR. A ta Maddybenny farm ( mozna je to blbe napsane) je od nas 2 mile. 🙂 Stoji to hodina 18 liber 😝 , ale jak jsem psala, aspon na to bude mit ten child benefit 🙂

nawal
5. sep 2010

@ejviska aj ja som rozmyslala ze dam iman na konikoch, lebo ked tu bolo nedavno pri nas sutaz a tam poniky a deti na nich, tak bola taka smutna, ze aj ona chce. no ale 18£ sa mi zda vela dat, nato ze u nas robi len rado 😖

jarka28
6. sep 2010

Ahojte 😉 deti su v skole a mi s drobcom mame doma klud......My sme pozerali v okoli farmy s konami a boli sme pozistovat co by to stalo atd,lebo sasena ze by chcela jazdit,no ale tu to stoji 17 na hodinu a to ja si nemozem dovolit,aj mi jej bolo luto ale som jej to vysvetlila a pochopila to.......takze tak ......uz robim len tento tyzden dve nocne plus piatok sobota nedela mam zopar calls a koniec dva tyzdne dovolenky ...tesiiiiim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre