Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
28. jún 2008

Matka,ano, prve 2 tyzdne budeme byvat u bratranca,lebo on prileti za rodinkou na SVK a my si chceme aj nieco ine potom pohladat.

z.g.
28. jún 2008

Ja som sa znovu pýtala muža na to, či sa teda paltí alebo nie za to natilonal insurance number, a potvrdil mi, že áno a celkom hodne a že mu to strhli z platu. Tak teda neviem kto kecá, či to je novinka, alebo ako tomu mám rozumieť. A mne a malým to pôjde z tej jeho platby alebo tak nejak, proste že my už platiťi nebudeme.

karolinka2
28. jún 2008

Zuzka g.neviem ako to ma manzel ale moj neplatil a ani my nie.takze neviem ako to je ci niekde sa plati alebo je nieco po novom.

etuska
28. jún 2008

Baby,ja sedim cely vecer pri PC a hladam nejaky "teaching job" v Sev.Irsku,v Anglicku je ich od septembra kopec a ked vytukam Northern Ireland,tak nic 😠 😠 😠 -akoby tam ani skoly neboli,no uz som z toho mimo...
Aj som pisala priamo na jednu stranku a dali mi tam nejaky link,ze sa mam zaregistrovat,ale prac. ponuky na nete ziadne 😠

Ale letenky su uz kupene,takze pekne kranse 9.7 nabehneme asi na urad prace a opytam sa co a ako. Pre istotu sa idem zaregistrovat aj na angl. stranku,lebo tam je tych ponuk habadej...A zarabala by som celkom slusne cca 90-150pounds denne-zelezi od oducenych hodin.

Uvidime co sa postasti mangelovi,ak nic,tak si to asi strihneme do Manchestru.Az sa mi nechce verit,ze ziadne ponuky na nete nie su 😠

ale ved uvidime na mieste.

A vy ako.

Zuzka,ty chces byt ako dlho na MD?Chces v Irsku aj pracovat?

zsuzsu
28. jún 2008

Ahojte.
Takže za national insurance number sa neplati. Teraz to vybavovala aj kamoška a sama. Ani jedno pi za to neplatila. Zuzka a manžel si to nepoplietol s spracovnym povolenim? Lebo za to sa plati 90 libier.ale za insurance nič.
Etuska, a kam do sever. irska idete? Možno si to už pisala, ale som to nenašla.
Matka tak zachvilku budete spolu s maželom, co?
Aj mne sem pride mamina a sestrina dcérka 30,7. a Krstna dcérka 15.7. Juj, tešim sa lebo pridu zasoby 😀
Dnes som videla v cestovke do Turecka zajazd pre troch dospelych 309 libier na 7 noci. To sa oplati, ne? Ale mi tento rok budeme asi bez dovolenky. U manžela v práci cakaju velku zákazku,a ked to pride teraz, tak bude bez dovolenky. Ale šla by som do Portrush-u aspoň na vikend. Tak uvidime.

etuska
28. jún 2008

Zsuzsu-ideme do Antrimu,vy ste kde?

zsuzsu
28. jún 2008

Etuska, troška dalej 😀 pri Magherafelte presnejšie v Tobermore. Ale do Antrimu chodime obcas na nakupy a tam chodime aj na pohotovost, alebo na vyšetrenia.

etuska
28. jún 2008

ako daleko je to od Antrimu?

etuska
28. jún 2008

Baby,este sa chcem opytat:V sev.Irsku chodia deti tiez do skoly od 4-och rokov?

z.g.
28. jún 2008

Zuzka,musím sa to môjho chlapáka opýtať, či si to teda nepoplietol. Ale veď to je fuk.
Erika, ja zatiaľ chcem byť doma ešte s deťmi asi do 3 rokov malej. Ak by som tam začala robiť, musela by som začať od začiatku. Tu som robila kožné, tam by asi ebola šanca sa dostať na tento odbor, čiže by som musela najprv 2 roky cirkulovať po oddeleniach, a tu už mám niečo za sebou, tak sa mi doi toho nejako nechce. A je to vraj makačka, pri deťoch určite. Tak uvidím, ale skôr by som sa potom vrátila na Slovensko dorobiť si atestáciu. Muž má zmluvu na pol roka- do konca októbra,a potom sa rozhodneme, či tam ešte zostaneme, alebo sa presunieme niekam inam alebo sa možno vrátime. Zatiaľ netuším, ako sa to vykryštalizuje.

A pozerala som na mapu, Craigavon, Antrim a Magheragfelt sú okolo jazera Lough Nough len každé z inej strany, v tvare trojuholníka, my sme na juhu.
A ostatné holky kde bývate v Írsku?

z.g.
28. jún 2008

opravujem - Lough Neagh
vyslovuje sa to /láf níf/ alebo ako?

jarka28
28. jún 2008

Ahojte...Etuska hej chodia pokial dovrsia vek 4 roky do septembra tak nastupuju do P1.ZUZKA G. manzelovy ak strhavaju na NATIONAL INSURANCE NUMBER tak to ma riadne odvody z kazdej vyplaty mu tam idu peniazky,a plati sa tu fakt len za vybavenie Home office -registracie pracovnikov 90 lybier ako Zuzka spominala...ja nepracujem a to National IN.som si vybavila a plati ho za mna stat nakolko nerobim este...nemoze sa zan platit nakolko je to len poistovacie cislo pod ktorym sa ti zbieraju peniaze na odvody...tod vsio...kazdy kto tu pride si ho musi vybavit ,je potrebne...Home office sa vybavuje po nastupeni do zamestnani takze ten nemam este.... 😉

z.g.
28. jún 2008

Jarka, tak už mi je o trochu jasnejšie, o čo ide.
Malinké dnes zaspali nejako neskoro, mám na návšeteve sestru a bratovu dcérku. Boli sme dnes v Strážnici na folkórnych slávnostiach, je to od nás kúsok. Zajtra asi pôjdeme do ZOO do Hodonína. Tak si ešte užívame poslené dni na Slovensku. No, neviem, či sa v tom Írsku nebudú malé nudiť, myslím, že im bude dlho, aspoň tej strašej. ešte sa spolu moc nezabavia, tak jej budú chýbať rovesníci.
Tak namiesto toho , aby som sa chystala na odlet, tek beháme hore-dole. Zas budem rbiť všetko na poslednú chvíľu, a potom nebudem stíhať.

zsuzsu
28. jún 2008

Zuzka, aj Ty si doktorka?

jarka28
28. jún 2008

My sme v CO.DOWN... blizko Downpatrick mesta v malej dedinke,ale nestazujem sa je tu fajn klud a majitel super...dneska sa nam auto nedalo nastarovat ,majitel hned dosiel na aute a pozical nam ho zakial sa neopravi to nase...som pozerala ako puk...to by sa mi doma stat nestalo asi...ZSUZSU- ty ako?dcera ako je na tom s okom co si spominala?ozaj ak mam problem s ocami mam ist k lekarke alebo do optiky?popripade ako mam postupovat?porad prosim...

zsuzsu
28. jún 2008

Jarka, tak najprv som šla do optiky a tam ked videli, že sa to nezlepšilo, tak dali papier do nemocnice. Ja neviem, ale najprv by som skusila optiku. No a Zuzka moja to už ma dobre, tak dufam, že to tak aj ostane.
Teraz som vypila jedno pivo, a normalne som s toho opita. Ledva vidim na pismenka. 😀 😝 😅 😵

z.g.
29. jún 2008

Zsuzsu, aj sa som doktor ☹ ☹ ☹
Čo predpísali dcére, aké kvapky, keď sa môžem opýtať?
Zuzka to je fakn, že už to má dcéra v poriadku. Aaj moje dve malé mali problémy s očkami, že sme museli ísť na očné. Jedna mala červené očko až mesiac, nič moc jej nepomáhalo, kvapky ju skôr dráždili, tak som to nechala tak, nemala to až také divoké. Pomákali len hormonálne kvapky, ale nechcela som ich dávať dlhodobo.

etuska
29. jún 2008

ahojte kocky,som tu len na skok,bezim za Mimi.Len sa chcem opytat Zsuzsu-fakt je taraz v S.Irsku cca 15 C?Viete mi odporucat v Belfaste nejaky dobry obchod so sport. vecami.Chceme si kupit nepremokave bundy,no neviem ci na SVK nebudu drahsie.nejake mame no su uz starsie....

zsuzsu
29. jún 2008

Takže , Etuska, neni 15 c. Je 18 😀 ale stale su prehanky, a teraz fuka vietor. Ale Belfaste neviem, je to takych 35-40 mil od nas tak tam može byt chladnejšie, a je tam aj more, asi tam bude vlhko. No a nepremikavé bundy asi kupite tu všade. Ale deti ked chodia do školy tak maju vlastne, co kupite s uniformou spolu.
A Zuzka, preco si smutna že si doktorka? To je dobre, aspon nam možeš dat niaké rady, hlavne co s akné?
No a kvapky co mi dali sa volaju: Chloramphenicol Eye Drops BP - toto zacalo hned pomahať. Potom sme mali tri krát denne davat aj Betnesol, a ešte niaké, ale to sme minuli, takže meno neviem.
Ideme na plavaren, tak sa zatial majte a oddychujte.

zsuzsu
30. jún 2008

Dnes asi tu nikto neni. ASi už balite sem , však?
Ja som na kapana, mam zaapal hrdla a nosnej dutiny alebo co.Bola som u doktorky, lebo som tam musela už konečne na ten vyter s krčka maternice. Tak mi držte palce, aby som mala dobre vysledky. Strašne sa bojim.
Asi tolko. Pekny dnik.

jarka28
30. jún 2008

Ahojky...ja som tu aj niesom...deti maju prazdniny tak sa ani neda pri nich velmi pista...akurat dosiel muzik z robotky tak mam chvilku klud....Zsuzsu-drzim palec...neboj dobre to bude,za par tyzdnov mas doma vysledok...ja som tiez stresovala ked som cakala na vysledok...ozaj cajik s medom si daj a paralen,mne to vzdy zaberie ked som nachladena... 😉 ozaj do akej optiky treba ist ci to je jedno?tam ma vysetria bez papieru od lekarky?

karolinka2
30. jún 2008

Ahojte baby Zuzka drzim palce aby si mala dobre vysledky.Aj ja som bola minujly tyzden na ultrazvuk zlcnika a krv a dnes som bola na gastroskopiu co som spominala ze mam tie bolesti zlcnika,hoci som nan bola operovana.hroza gastroskopia,ale zvladla som to,tak mam tam nejake m ale vrediky tak mi predpisala lieky.
Dnes na prsalo na Slovensku ale len taky jemny dazdik.
Pekny vecer. 🙂

zsuzsu
30. jún 2008

Jarka, ano ja som išla do optiky - tam kde dali mužovi okuliare. Povedala co mame za problém, ved oni to aj videli, no a hned ju vyšetrili. a ked nezabrali ich kvapky, tak oni dali papier do nemocnice.
Jaj, veru tie prazdniny. 😠 aj moje sa stale hadaju, kto kedy bude na PC.
Spravim si caj s medom, snad to zaberie. ale mam aj antibiotika.

z.g.
30. jún 2008

Čaute, ja už dnes idem niečo baliť. Ale tááák sa mi do toho nechceee.
Od zajtra budem bez internetu, máme ho pozastavený od júla, tak sa ohlásim až z Írska.
Tak sa majte zatiaľ....

etuska
30. jún 2008

ahoj Zuzka 🙂
Ja som dnes akurat trochu zehlila a otvorila som kufre-no zatial v nich nic nie je 🙂
tesim sa na spravicky od teba. 🙂

z.g.
30. jún 2008

Erika, aj ja sa teším na Tvoje správičky.
Idem dnes pozrieť moje veci, čo si vezmem dám na bok, aby som to mohla zajtra poprať. Všetko len tak pozvoľna...
Už sa odpájam, lebo tu skysnem, a zase nič nespravím.... 😀 😀 😀

etuska
30. jún 2008

Zuzka-podobne 🙂 Ja som poslala par ziadosti,kedze ku dnesnemu dnu mam v praci vypoved a uz mi zacina byt teraz smutno za mojou Bambulkou.Idem jej dat kalciovy sirup ,lebo zacina kaslat ☹

..a zobudit draheho,nech pre zmenu posiela CV on 🙂

jarka28
1. júl 2008

Ahojte zienky-no teda pocasie otrasne dneska...leje a este k tomu vetrisko,som isla len smeti odhodit a ma to zoslahalo ☹ ako je na slovensku?poslite trosku slniecka a teplucka,lebo toto je hruza...zasa nebude nic z leta ...

etuska
2. júl 2008

ahoj Jarka,akurat som sa chcela pýtat na pocasie 😀 .U nas na Spisi bolo dnes horuco, v krataskach sme chodili,ale uz pomaly balime ,ved len par dni a sme v Sev. Irsku,cize normalne si mam brat mikinu, nepremokavu vetrovku a topanky,ze? ☹

etuska
2. júl 2008

Jarka-tusim ze ty si opatrovala,alebo si mala opatrovat nejake babo????-Kolko priblizne platia v N.I ak sa starate niekomu o dieta?-viem,ze je to individualne,ale aspon orientacne.Vdaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre