Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
30. júl 2008

Erika, to by som brala, tie hodiny pre deti a aj súkromné hodiny angličtiny, škoda, že nie si bližšie. 😔
Tu je kurz angličtiny pre dospelých na strednej škole, začína od septembra, tiež zaraďujú podľa testu. Ešte som sa nebola zapísať, ja som teraz nejaká lenivá, na všetko mám čas... Ale asi tam ani teraz nebudú. Ale je to len raz do týždňa, tak si možno ešte niečo zoženiem...
MMCH-Som zvedavá, ako mi dopadne ten test, lebo ja sa učím angličtinu ako samouk, cca 7-8 mesiacov prerušovane, prešla som Headway Elementary, teraz začínam Pre-Intermediate, pracne som si zohnala aj
Class CD´s. /Najprv som začala chodiť na Slovensku na kurz, ale ten viac nebol, ako bol, tak som začala sama./

Jedna moja kamoška vyučuje na Slovensku angličtinu pre deti podľa Helen Doron, bola som na jednej hodine, páčilo sa mi to. A má veľa práce s tým pripravovaním na hodiny, vyrába si pomôcky a tak, takže ani nerobí inde.
Tú angličtinu má, myslím, 1x do týždňa s každou skupinou.

Inak tu celý deň prší, prerušovane, máme tu veselo, je nás tu 6 báb, za chvíľu ideme niekam von... Páči sa tu sestre aj švagrinej.

Jarka, pozerala som na mapu, tak to ste fakt blízko moríčka, parádička. 😎

Tak pápá zatiaľ.

zsuzsu
30. júl 2008

Ahojky.
Erika no to je teda vyborny napad. Držim palce, nech Ti to vyjde. Ja si myslim, že by zaujemci určite boli. Ved cudzincov je tu habadej. Aj ja by som sa prihlasila, ale aj mne si daleko.
Inak ja normalne nic nestiham. Včera nam odišla krstna dcérka a zajtra už pride mamina s druhou. Ja chodim do prace, inde žehlim, doma sa mi kopi.
Matka vitaj spat.
Ako citam aj u vas je podobne pocasie ako tu. Ale teraz už neprši. A pozerala som predpoved, hlasia aj na zajtra aj na pozajtra.
V nedelu sme si aj mi spravili krasny vylet do Portstewardu. Boli ste tam už niektorá? Ked nie, tak tam určite chodte. Nadherna pieskova plaž pri oceane. Citila som sa tam ako v Bulharsku. A aj sme sa kupali. Voda sice nebola bohvie aka tepla, ale dalo sa , no a tie vlny... Bože tak nam bolo fajn, len škoda že sme tam neičli hned rano.
Jaj idem aj ja dovarim, teraz som len začala a valim pre chlapov do prace no a musim aj niaky nakup spraviť. No a upratovať.
Jaj, ešte Erika ked si už tak rozbehnuta.Tu v okoli v Magherafelt-u nebudu niaké kurzy tej angliny? Ale večer? Staci mi aj niaka adresa.Ja si to kuknem. Dakujem.

etuska
30. júl 2008

Babule-dik za povzbudenie,mozog mi pracuje na plne obratky,aj som poslala e-mail do"centraly" Helen Doron 😀 -Zuzka,dik za tip,mne sa ich metoda stale pacila,tak uvidime.... 🙂

karolinka2
30. júl 2008

Ahojte Zuzka dakujem som rada aj nie ze som spat,znova kym si zvyknem potrva to dva tyzdne.Mas super uces,vyzeras vyborne.
My vacsinou chodime do Porthrushu v Portstewarde sme zatial neboli.
Musim koncit lebo mala zaspava a nie je nadsena ked tukam do klavesov.
Pekny vecer.

etuska
31. júl 2008

Zsuzsu-mrknem vecer ked budem mat viac casu.
Prajem Vam vsetkým krasny dnicek 🙂

karolinka2
31. júl 2008

Ahojte kocky tak to mame dnes znova uprsane pocasie. ☹
Ten den ide tak pomaly ani vonku.hroza.

etuska
1. aug 2008

Ahojte kočky,
Ja som bola vcera taka nasr....(nasrdena) 🙂 -off course,ze som sem ani nepisala.Dnes sme sa mali teda stahovat do domceka vedla,no agenti z realitky,kt.mali spravit inspekciu domu sa vobec neunuvali ozvat.Tak sme tam zasli opytat sa co sa deje a oni,ze pridu bud. tyzden,lebo sef mal dovolenku 😠 tak nestihali.A to uz bol za nas urgovat 2x aj sused,kt.sa s majitelkou domu dobre pozna.

Hned vecer som jej pisala mail,tak povedala ze im zavola a potom brnkne aj nam.Ona je velmi zlata,povodne chcela dom prenajat az v nov.,no ked sme ju poprosili,ze sem chceme priviest aj Misku,tak suhlasila,ze od augusta,lenze byva v Australii,takze aj to dohadovanie s realitkou je take ake je.

Podla mna su ti uradnici strasne pohodlni a neprofesionalni 😒 ,poobede budem asi mudrejsia.

Teraz este idem pozerat nove ponuky na jobcentreonline.Pekny den 😉

karolinka2
1. aug 2008

Ahojte baby no dnes mame celkom pekny slnecny den. 🙂
Erika to mi je lluto s tym domom,to mas tu tak na vsetko len dlho cakas este sa pozlostis kym tu budes neboj. 😀
Juuj baby co varite ja som uz za ten mesiac a pol vysla z cviku.
Pekny den vsetkym.

jarka28
1. aug 2008

Erika to mi je fakt luto ..ked sa nieco nedari tak sa nedari...ale drzim palce nech to vyjde co najskor...ja som dneska tesiva lebo vykuklo slniecko,a potom sa citim hned lepsie...od septembra idem na kurz angliny a co takze este?nic tusim no uvidime ja vzdy ked som tesiva nieco sa podzube....Karolinka ja varim polievku zeleninkovu s haluskami krupicovymi a spenat zemiaky a vajicko....take zeleninove dneska vsetko.... 🙂 idem ja dovarit zemiacky este paacko zatim...

etuska
1. aug 2008

No žienky,sedim tu za netom uz dobre 3 hodiny a hladam joby,uz ma to normalne nebavi 😠 Poslala som dalsie 2 application forms,closing date bol 30.7 a nic-vobec sa nikto neozyva...z toho prveho jobu som bola aspon na pohovor ☹

Este skusim ist 4.8 do Citizens Advice Bureau,tam ma byt stretnutie dobrovolnikov a pozvala ma tam jedna energicka Irka,kt.sa snazi pomahat kde sa da-strasne zlate ziena,tak uvidime...Som ochotna ucit AJ par hodin zdarma, v ramci prace pre miestnu komunitu cudzincov,no a hadam tam ziskam kontakty a niekto bude chciet aj sukr. hodiny...uvidime,lebo mi uz z toho hrabe 😀

Poobede ideme upratat nas buduci domcek,vlastne vsetky veci,kt.tam ostali po starkej,kt. nedavno zomrela,davame do jednej miestnosti,tak si to tam aspon opat okukam a porozmyslame ako co zariadiat a pod.No a hadam z realitky v pondelok dokvitnu.

karolinka2
1. aug 2008

Ahoj Jarka este ti nedosla posta ved som to posielala v stredu 1.triedou. 😠 dufam ze sa to nestrati.

jarka28
1. aug 2008

Matka doslo to dakujeeem....prepac nemohla som dat hned vediet..... 🙂 🙂 🙂

z.g.
1. aug 2008

Ahojte, ahojte.
Tak to sa mám asi na čo tešiť pri prenajímaní. To teda nebude tak, že zajtra zavoláme, pozajtra sa pôjdeme pozrieť na dom a od budúceho mesiaca sa nasťahujeme, alebo aj hneď??? 😠 😠 😠

My sme boli dnes na celodennom výlete na Giant´s Causeway. Nádhera, fakt ma tam tá príroda uchvátila. Dokázala by som tam sedieť pol dňa a kukať na tie útesy a oceán. A potom sme išli na hrad Dunluce a na pláž pri Portrushi. Malé išli do plaviek!!!! /staršia dcérka so sestrenicou/. A nechceli z tej ľadovej vody!!!
Myslím, že budeme kupovať neoprén a surfovú dosku.
Takže taký sme mali dnes deň, počasie vyšlo, ale včera tu nechutne lialo. Tak sme poobede išli do mesta s deťmi do super zábavného centra, také niečo som ešte nevidela, malé boli celé spotené...

Zajtra ideme do Belfastu, kam sa tam oplatí ísť? Máme na pláne W5 alebo 5W- tú prírodovednú expozíciu alebo také niečo.

Malá mi tu piští, idem...

Ta sa majte zatiaľ...

karolinka2
2. aug 2008

Dobre rano vsetkym
Jarka som rada,ze ti to doslo.
Zuzkag.aj my sme tam boli je to naozaj uzasana priroda,ja som bola v tretom mesiaci zisli sme autobusom dole a chodili sme po tych skalach a vtedy som sa smykla a spadla a mala bola v poriadku.Ale je to krasne ked bude mala vacsia urcite tam pojdeme.a co sa tyka Belfastu takto ti neporadim ja tam poznam len to velke nakupne stredisko.
Pekny dnik. 🙂

z.g.
2. aug 2008

Karolinka, tiež dobré ráno. Slniečko nám vyšlo, tak sa snáď neschová!!!
Mne sa na tom Giant´s Causewayto nenormálne páčilo, ale išli sme len po tej ceste dole, ako chodí autobus, hore na tie kopce išla len časť výpravy, ja s malou nie, lebo sme mali kočík, malinká tam sedela, pozerala a potom zaspinkala, asi ju tá príroda ukľudňovala. Bola som prekvapená.
Na budúce by som chcela ísť bez kočíka, práve hore po tej "steske".

V tom Belfaste by malo byť viac toho na videnie, pozerala som večer turistického spirevodcu, ale aj tak to asi tentokrát nepostíhame.
Zajtra vezieme našich do Dublinu, tak cestou snáď tiež ešte niečo mrkneme.

Karolinka, ako malá, už je zdravá?

K tomu vareniu, my sme robili napr. franucúzske zemiaky, kuracie mäsko na zeleninke.

Zuzka, ako vyrážky?

karolinka2
2. aug 2008

Zuzka u vas je slniecko a tu prsi a to hlasili slniecko.
Dakujem za opytanie Karolinka je uz o.k.to asi ta zmena bola vzdy ked dojdeme na svk tak vsetci ochorieme.
Vidim ze vacsina letite z Dublinu,aj my sme mali vynikajuci spoj Dublin Kosice,a na letisku nam vraveli ze od novembra su pozrusovane lety Dublin Kosice a Dublin Bratislava,vraj nie su vytazene a pritom vzdy su plne lietadla.

etuska
2. aug 2008

ahojte kocky,tak to som prekvapena,ze tie lety rusia ☹ .No vcera davali v spravach ,ze niektore nizkorozpoctove spolocnosti zrejme aj skrachuju a ostatne dvihnu ceny leteniek.
No moja svokra bude letiet na SVK v oktobri,tak hadam dovtedy nezrusia.Teraz letia z Krakowa,lebo to je jediny priamy let sem a nechceme aby s Miskou prestupovala.
Pekny dnicek 🙂

Maťka,dufame,ze bud. tyzden uz budeme vo svojom,tak potom vas pozveme na tu slubovanu kavicku

zsuzsu
2. aug 2008

Ahojte.
Zuzka, tak vyražky su už asi tyžden preč 🙂
Ja tu mam mamku a sestrinu dcerku, tak sme šli k oceanu a na kolotoče do Potrushu. Mamka hotova ked videla ocean. Prvy krat v živote. Cakala na to 61 rokov. Tak tam chodila vo vode bosa, chutnala vodu, ako mala 😀 . A už je spokojna. Baby sa tam citili tiež fajn, vyhrali plno hračiek plyšovych. Naozaj bolo fajn. Ešte zajtra asi znova pojdeme do Potrstewartu k oceanu, no a potom už len tu na okoli budeme . Asi pondelok pojdeme k jazeru, utorok na plavaren a do Antrimu na nakupy. No ešte niečo na stredu a vo štvrtok rano ich beriem do Dublinu na letisko.
Mna cely den tak strašne boli hlava, ale asi s toho pocasia. A teraz by sme mali ist ešte s kamoškou a jej navšetvou na Discotéku, ale niako sa nam dnes nechce. asi pojdeme spat.
Zasa som vela napisala, co? 😀

karolinka2
3. aug 2008

Ahojte Zuzka tak to mate pekny program.My sme tiez uz boli v Portstewart asi dvakrat nevedela som si spomenut kde to je ale drahy mi to pripomenul je tam taky pekny zamok okolo celeho zamku idu schody az hore boli ste tam ci len na plazi.
Akurat som sa chystala s malou vonku a zacalo prsat. 😠
Dnes som bola v kostole tak som doniesla zo Slovenska panu fararovi studentsku pecat tak mal radost ze som myslela na neho.chodite niektora do tu do kostola?
Peknu nedelu. 🙂

z.g.
3. aug 2008

Maťka, tak to som rada, že už nemá malá problémy a že ti , Zuzka, vyrážky zmizli.
My sme dnes odprevadili baby na letisko, cestou naspäť sme sa chceli zastaviť na zámku Malahide, zle sme odbočili /dostala som typ od susediek z Ísrka haló/, ale aj tak už máme toho habadej, tak nabudúce. Ten Portsteward je kde asi? Blízko Portsrushu?

Na omšu som zatiaľ neišla, ešte som nezistila, kde je kostol a kedy bývajú omše.

karolinka2
3. aug 2008

Zuzka g.Portstewart je velmi blizko Portrushu asi 5 mil.
U nas je jeden katolicky kostol a asi 10 protestanske a u nas je omsa o 9.00 a 11.00 hod.a krstili sme tam aj malu mame skveleho farara.
Zuzka a uz ste si zvykli tusim si pisala ze nedavno idete na svk.az vam zavidim. 😉

etuska
3. aug 2008

ahojte kocky,
No my tu chodime do "Presbyterian Church",sme evanjelici,takze nam to vyhovuje a stretli sme tam kopec skvelych ludi,kt. nam pomahaju.Jeden pan daroval manzelovi bycikel,aby nemusel chodit na nocne pesi 😉 a su ozaj uzasni,najma susedia,taki starsi manzelskí par-uz som ich asi spominala.
Osobne mi v tychto tazkých chvilach viera velmi pomaha 🙂

Maťka,mrknem ti vecer tie kurzy aj v Randalstowne,aj tebe Zuzka-slubujem,len som teraz nejako nestihala.Pekny vecer 😵

karolinka2
3. aug 2008

Erika dakujem cez internet som pozerala co je u nas paris centre ale nic tam nie je.
Erika ja tu chodim do kostola od zaciatku t.j.dva roky a taktiez my to velmi pomaha a ako som pisala mame skveleho knaza.
My pozerame na eurosporte finale tenis nasa cibulkova a ruska safina. 🙂
Pekny vecer.

z.g.
3. aug 2008

Maťka, ideme vo štvrtok na Slovensko. Dnes tam bolo vraj 29 st.C, tak sa ideme trochu zohriať, ale ja by soom prijala, keby sa ochladilo. Aby to pre nás nebol teplotný šok.
Pomaly si tu zvykám, teraz sme mali návštevu, za 4 dni ideme domov, tak mi to tak nepríde. Uvidím neskôr, tak po pol roku, či sa mi tu páči alebo nie. Príroda je tu naozaj nádherná, po tom piatkovom výlete som dostala chuť precestovať to tu, hlavne pobrežné oblasti, ja som na more a oceán vysadená...
Ale je mi tu často clivo a prázdniny s deťmi sú tu nuda. Keď je človek len doma, s nikým sa tu v podstate nebavím- zatiaľ, len s divokými detvákami 😀 , je to niekedy "o držku".
Dosť som zničená po celom týždni, malinká zle spávala, bola z návštevy rozrušená.
Ešte sa mi doperie prádlo a idem do hajan.

Tuším ste tu písali o rušení letov. Aj ja som počula, že Sky Europe ruší lety cca od októbra alebo novembra. Ale Raynair zatiaľ nie, myslím. Že sa ešte rok udrží, aj ceny leteniek ešte udrží nejaký čas, ale že sa plánuje preprava osôb bez batožiny . Tak neviem, čo je na tom pravda. A aké budú potom ceny leteniek, a ako budeme lietať, asi z Viedne alebo Budapešti, alebo sa potrepeme do Prahy a odtiaľsa dá priamo do Belfastu, ak aj to nezrušia.

etuska
3. aug 2008

No ja keby som tu uz mala moju Bambulku tak som najstastnejsi clovek pod slnkom.S ubytkom to vyzera slubne,zajtra budem mudrejsia,tak sa hadam uz aj prestahujeme.
Maťka,Zsuzsu-idem vam mrknut tie kurzy kym mi neklipkaju oci.

Drahy isiel do nocnej a ja som mala s bratrancovou zenou "English lesson",normalne mi to ucenie chyba 🙂

etuska
3. aug 2008

Maťka,Zsuzsu-IP 😉

z.g.
4. aug 2008

erika a nemohla ti prísť malá už skôr?

idem rozmýšľať, čo dnes navarím, malá to nemá rada, keď som pri počítači, idem

jarka28
4. aug 2008

Ahojte zienky...u nas dnes svieti slniecko tak je fajn lebo vcera prehanky boli...ja sa vytesujem ,dostala som provisionaly driving licence,a z autoskoly my volali ,takze uz len pockam az mi instruktor brnkne a hor sa do ucenia...akurat sa obavam otazok z teorie...neviem ci to zvladnem s tou mojou anglinou..ale je tam mozne mat prekladatela tak uvazujem o tom...hadam sa zadrai...od septembra idem na tu anglictinu na ten kurz tak som zvedava ci pomoze,inak nic u nas nove..zasa som na diete a tak dufam ze mi to tento krat vydrzi... nase malinke zacalo chodit cez vikend tak ma cakaju perne dni behania za nim... 🙂 ani ja vobec neviem co uvarit..prezriem mrazak ci sa tam da nieco najst,ale masko uz nie sme mali tri dni posebe a stacilo..tak nveim mozno nieco zeleninkove....Zuzka ti poviem ste tu kratko a presli ste viac ako my za dva roky..kde vyhladavas tie miesta kam ist pozriet?my sme v podstate este nikde neboli..ale pocula som ze velmi pekne je EXPLORIS AQUARIUM...deti tam boli na vylete zo skoly a ze je to fakt super tak musim vymysliet aj ja vylet tam...no idem ja lebo malinky je na nervy ked si ho nevsimam..ERIKA ako domcek?uz je to vyriesene?a robotka ako?stale nic?majte sa zatim a pekny den.... 🙂

karolinka2
4. aug 2008

Ahojte zienky.No ja som sa vytesovala ze ked uz mala bude mat tri roky tak si najdem nejaku robotku a suseda mi vravela ze skolka je tu od 4 ci 5 rokov. ☹
Mala uz spinka idem ja vyvesit pradlo dufam ze nebude prsat.navarene mame od nedeli tak aspon to nemusim a asi si trocha zdriemnem lebo mala je hore uz od siestej.
Takze ked sa tak vsetci davate na tu anglinu tak pojdem aj ja. 😀
Pekny dnicek. 🙂

etuska
4. aug 2008

ahojte kocky,
Zuzka-no este nie sme v tom domceku nastahovani,tak som tu Misku nechcela tahat kym nie sme zabývani a manzel zaraba tiez dost malo.Musime sa nejak rozbehnut a ja ju nemozem tahat po meste ked mi treba nieco vybavit,lebo zatial nemame auto.Z domom sa to pomaly vyjasnuje,tak hadam dnes budu kluce a poobede sa nastahujeme.

No a druha vec je,ze leti so svokrou a ta skor nemoze,lebo ma na prazdninach aj svagrove deti a v sept. ide este k lekarovi na kontrolu.

Idem sa prave pytat do skoly na tu "Reception class" + mrknut nove joby na jobcentreonlne.

Maťka-skolky su aj skor,ale su teda dost drahe.Uvidime kde dame tento rok Misku,na skolku je uz velka,tak ta Reception class,kt. som spominala by bola fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre