Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
8. aug 2008

Ľudia, ja som tu nejaká lenivá, asi ešte aklimatizácia, alebo z tej cesty. V noci som spala ako drevo aj malé.

Teraz mám chrobáka v hlave, muž dostal zaujímavú ponuku tu na Slovensku, a má sa vyjadriť, či po tom ďalšom kontrakte v Irsku nastúpi alebo nie. No, udivíme, ideme intenzívne premýšľať. Aj čo s bytom na Slovensku.
Teda môjmu chlapákovi sa moc nechce naspäť, ale ide o to, kde chcem ja potom robiť a či dostane ešte takú ponuku.
Neviem takto dopredu, čo bude o rok...

Zuzka, si šikovná, že si zvládla cestu do Dublinu.

Erika, nech pre malú vezme svokra nejaké cukríky, lízatko alebo žuvačku kvôli uškám. Teda neviem, či to pomáha, Mne cukríky malé pojedli už popredu, žuvačky som zabudla kúpiť, ale mala som vodu, tak aspoň pri pití trochu prehĺtali.

z.g.
8. aug 2008

Pred chvíľou sme prišli od našich do nášho bytu, malinké sa vytešujú z hračiek ako na vVanoce, akoby boli nové.

jarka28
8. aug 2008

Ahojte zienky..mne je par dni mizerne az sa mi nechce pisat ani...nemozte niektora mrknut na SKYEUROPE lebo chcem kupit letenky,je tam akcia ze za 288sk komplet jedna cesta a nedari sa mi to najst,vlastne mi to nevyhlada,lebo davam aj spravny termin a nic stale ukazuje eurace a vysoke sumy tak neviem...len ak by sa vam chcelo.... 😉

z.g.
8. aug 2008

Jarka, aký termín?, lebo od októbra sú lety zrušené.

z.g.
8. aug 2008

Sorry, teraz som to pozerala, od konca októbra sú zrušené. Ale vraj v lete zase budú lietať do Dublinu.

z.g.
8. aug 2008

Ryanair má výhodné ceny tiež. Ale škoda, radšej by som letela s tým Skyeuropom.

jarka28
8. aug 2008

Uz som to pozrela aj ja poriadne...ja ked tak by sme leteli v strede oktobra to este letia tusim lebo by naslo lety....ale dakujem Zuzi...idem ja lebo je mi blbo...pa zatim a pekny vecer... 😉

z.g.
8. aug 2008

Čo robíte inak žienky? Nikde nikoho...
Ja dnes sedím pri počítači, aj tu dnes večer poriadne lialo. 😖 Ale nejako mi ten dážď neprekáža, asi mám tréning z Írska... 😀 . Teda, keď neprší tri dni v kuse, to už nemusím...

Práve som pozerala na fotky od známych, boli na západnom pobreží na Slieve League. Boli ste tam niektorá? Sú tam druhé najvyššie útesy v Európe, vyzerá to fakt nádherne. Tam sa určite pôjdeme pozrieť.
Aspoň mám motiváciu, keď sa budem vracať naspäť, teda ešte ďalšia silná motivácia je aj u mňa štúdium angličtiny. Lebo počítam, že po tých 2 týždňoch sa mi moc nebude chcieť do Írska 😝

Idem hajať, tu je už pomaly polnoc. A skoro sa tu stmieva, nezvyk... Ale slovenské pečivo je aj tak naj...Od včera len jem, všetky dobroty sú mi vzácne a malým najviac Pribináčiky... 😅

etuska
8. aug 2008

No Zuzka,dufam,ze sa vratite 🙂 dokedy ma manzel kontrakt v S.Irsku?Tak my sme si povedali,ze ked sme sa uz na to dali,tak tu ostaneme aspon 1-2 roky.Ked tu bude nasa Bambulka tak to bude parada,urcite pojdeme na jedno super ihrisko kt. som tu videla a na plavaren.Akurat som bola dnes v Tescu pozriet ci nezlacnili jedny super plavky co som jej vyhliadla,len pre seba tu ziadne plavecke nemozem najst a v bikinach sa mi teda na plavaren nechce

z.g.
8. aug 2008

Jasné, že sa teraz vraciame, to určite, len sa mi nebude asi chcieť.
Išli sme sem všetci štyria, manžel ide v pondelok naspäť, my 26.8.
Prvý kontrakt mu končí v októbri a berie aj ďalší polročný kontrakt- do konca apríla. To bude potom dohromady rok. Čo potom, to sa ešte budeme rozhodovať. Ale ja by som si chcela dorobiť atestáciu na Slovensku. A potom sa môžeme znovu vybrať niekam do sveta. Myslím, ž nás to bude znovu lákať... 😎
Ale neviem ešte naisto, ako sa rozhodneme...Keby nedostal také ultimátum, tak ešte zostávame do budúcej zimy /resp. do septembra, kedy začína škola/,a až potom ideme naspäť. No, ťažká to situácia, babo raď... 😝
Ďalšia možnosť, vykašľať sa na medicínu, zostať v Írsku dlhšie, lebo po dlhom čase sa ťažko vracia do toho. Veľa človek pozabúda...

z.g.
8. aug 2008

...a teraz už idem naozaj spať 😵

z.g.
8. aug 2008

ale ešte posledná, naozaj posledná vec: pre tie deti sú v Írsku fakt pekné atrakcie, malej sa bude páčiť...

v Portadowne je Peter´s Pan Neverland, to už so písala, paráda, aj ja by som sa tam vyšantila... 😀

dobrú---

karolinka2
9. aug 2008

Dobre ranko,to mame dnes pocasicko co? 😠 vcera bolo pekne a dnes...........no co narobime.
Zuzkag.si velmi rada,ze si na svk ani spinkat sa ti nechce,no tak vy to mate pochodene v tom severnom irsku naozaj dost a co je to ten peters pan neverland,vravis ze si o tom pisala tak sa pojdem mrknut.
Erika vcera sme boli v tom polskom obchode je super slovenske horalky 🙂 a vraj dostava aj bryndzu no ale teraz mam dietu lebo zase ma chytil ten bok ja uz neviem co,ved na svk som bola na gastro zhruba vsetko o.k.len nejake malinke vrediky tam mam ale lekarka vravela ze by som sa mala pytat este na magneticku rezonaciu ci nemam upchate zlcove cesty nakolko uz zlcnik nemam takze momentalne ziadne dobroty nie su. ☹
Dnes ideme ku kamoske na oslavu 1.rocika jej dcerky no mali varit na zahrade gulas,ale v takom lejaku asi nie.
Pekny vikend vsetkym.

z.g.
9. aug 2008

Maťka, tak nech sa ti skoro uľaví. Pýtala som sa manžela, to MR vyšetrenie je najlepšie vyšetrenie na žlčové cesty, tak sa na to pýtaj.
Po operácii bývajú také obtiaže, ale mohol sa aj vytvoriť žlčový kamienok v žlčových cestách. Ale dúfam, že to nie je tvoj prípad.

Ten Peter Pan´s Neverland to je kryté zábavné centrum pre deti v Portadowne v centre. Malým sa tam veľmi páčilo. pltí sa tam 5 libier na 1,5 hod. na dieťa, dospelí zdarma ako doprovod.

My ideme tiež variť guláš, malinké sú furt v izbičke, fakt sú tie hračky pre nich ako nové.

karolinka2
9. aug 2008

Zuzka a prosim ta co v takom pripade ak tam je kamen a v zlcovych cestach tiez operacia?

z.g.
10. aug 2008

Maťka, to sa vyberá sondou, také niečo ako gastroskopia, ale ide sa nižšie. Ale neboj, bude to OK.

Včera tu bolo počasie ako v Írsku, pod mrakom, ochladilo sa, ale nepršalo. Aj som si tu pochodila po výpredajoch, v Írksku moc nie je kedy, s malými sa to nedá.
s Natálkou by sme mali ísť a odbery, chúďa malé, to zas bude. Radšej by som išla ja. ☹
Večer vezieme tatka na vlak, prespí u svokry a ráno letí. 😖
Tak pekný dník.

karolinka2
10. aug 2008

Ahojte,Zuzkag. dakujem dufam ze bude vsetko v poriadku.
A co je Natalka chora ze ide na odbery?
Urcite vam bude smutno za ockom,aj nam bolo ked sme boli teraz na slovensku styri tyzdne bez neho.ale ved za chvilu ste naspat. 🙂
Aj tu dnes rano lialo priserne isla som do kostola a nestihali stierace a teraz vyslo slniecko.
A poobede ked mala vstane tiez chceme ist do Antrimu na nakup hlavne karolinke kupit nejake kozene topanocky.
Peknu nedelu. 🙂

z.g.
10. aug 2008

natálka nie je chorá, musím si zaklopať, ale chodíme k alergoloičke, má alergiu a zníženú imunitu, tak ideme na kontrolné odbery
tu sa dnes vyčasilo, čistá obloha, aj je už teplo, tak si to trochu užijeme

etuska
10. aug 2008

ahojte kocky,nam blbne internet,mame iba taky s mobilnym modemom a uz nam dnes konci platnost,cize si musime dobit 😒 Prave som rozpravala s Miskou,normalne uz ma hlasky ajo dospela,aj hlas ma taky dospelejsi 🙂 ,co robi mesiac s bratrancom a sesternicou,kt. su v podstate uz v puberte 🙂 A dnes jej maju prist zablahozelat krstni,tak sa uz vytesovala a opat rozvesali balony vo verande.

Ja som jej tu zatial kupila 2-balenie pyzamko za 3.50-super cena za 2 sady a jedno triculo vo vypredaji za 0.75p.A v Tescu maju 4ks triciek s dlhym rukavom za 7libier,ale nemali jej velkost.

Maťka,neboli ste dnes v Junction 1,my kedze nemame auto,tak sa nam tam nechce trepat,len som chcela vediat ci nemali nieco pekne v Next-e

jarka28
10. aug 2008

Ahojky dievcata...poradte hlavne ty Matka kde kupim dobre topanocky pevne hlavne...Drobec chodi ale spickuje a ja som na nervy a neviem kde tu zozeniem pevne boticky pren....vsade same tenisky ale kotnickove poriadne nikde som nenasla... ☹

karolinka2
10. aug 2008

Ahojte tak mi sme si dnes zrobili vylet popri oceane presli sme 130 mil.
Erika ani sme neboli v antrime nakoniec sme isli na vylet a po ceste sme sa zastavili v colereine.na tyzden sa mozme dohodnut v sobotu tam pojdeme ak chcete mozete tam ist s nami prideme pre vas ale to sa este dohodneme ci vam to bude vyhovovat.
Jarka mi sme vzdy kupovali topanky na slovensku ked sme boli aj vacsie cislo som si vzdy priniesla,a teraz jej tiez treba nejake kozene topanocky tak suseda mi poradila ze v junction one vraj v obchode clark.
Pekny vecer vsetkym ja som dnes utahana ako kon a Karolinke sa ani nahodou nechce spinkat.

etuska
10. aug 2008

ahojte kocky,
Maťka,tak to by sme brali,my sme okrem Larne nikde inde neboli.Ved sa urcite cez tyzden dohodneme 😉 Ja som malej tiez kupila pre istotu kvalitne topanky este na SVK.Tu su sice lacne napr. botasky,sandalky,ale take ozaj kozene som tu este nevidela,mozno v Junk 1,ako tu volaju to nakupne stredisko Junction 1,alebo v Ballymene...Take dobre gortexove nepremokave topanky som Miske kupila este na SVK v Mimibazari,tak sa vytesujem,ze bude mat na dazdive pocasie + na jesen.

jarka28
10. aug 2008

Baby co to je ten junction 1 a kde to je?nejake obchodne centrum? 🙂

etuska
10. aug 2008

Jarka,ano v Antrime

ikaika
10. aug 2008

ahojte kocky,

neviete ci nahodou nema Next zlavy?

etuska
10. aug 2008

vitaj Ikaika 🙂 -odkial si?
Hmm,s tym ti neporadim.Urcite mali nejake letne vypredaje,ale viac ti povedat neviem 😒

jarka28
11. aug 2008

No musim si to najst a ist ten junction omrknut niekedy..som to pozerala cez net a je tam toho fakt spusta...Etuska idem ti pisat postu.... 😉

karolinka2
11. aug 2008

Dobre ranko,Erika ja som myslela ze v sobotu ideme do antrimu do junction one tak ak by ste chceli ist lebo si spominala ze sa ti tam nechce ist peso,ale urcite ked este do konca prazdnin pojdeme niekam na vylet tak vam dame vediet. 😉
No mne sa zda,ze mam Karolinku zachripnutu,uz mi nic nechytba lenze by ochorela ved nedavno bola na slovensku. ☹
To pocasie ma deprimuje tu dnes od rana znova leje
Jarka a co uz mate letenky domov,ja som troska smutna ze tie lety dublin kosice a bratislava rusia pre nas to bol idealny spoj,hlavne ked som letela s malou sama.
Pekny dnik vsetkym.

jarka28
11. aug 2008

My este nemame letenky...chceli by sme letiet v oktobri no uvidime ci sa podari..dufam ze hej...Ryanair vam neleti tak ako by vyhovoval?u nas stale prsi a je mi z toho na nic...sa odstahujeme na novy zeland a bude 😀

karolinka2
11. aug 2008

Tak to uz mame potom jedno ci idem dublin bratislava a bratislava kosice,alebo potom belfast londyn a londyn kosice,aspon nemusim ist tri hodiny do dublinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre