Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
18. dec 2007

Jaj, a ešte tolko. A odkedy sa ráta že to už "vybavuješ"? Mi sme to nahlasili v auguste , a vtedy zobrali aj rodné listy deti a koncom septembra poslali formuláre už s čislami. Tak od ktorého dátumu to mam rátať? No napište mi pravdu, a zoberte mi náladu. ☹

jarka28
18. dec 2007

Neboj daju ti po ten datum co nastupis ti vyplatia spatne a od datumu co budes robit tak ti preratajy novu sumu...neboj...dostanes co ti patri...Magherafelt ani neviem kde je...musim to ist omrknut...my sme z trnavy ...a vy?

zsuzsu
18. dec 2007

My od Bratislavy. Tak dobre. Ved nech mi daju to čo mi patri. Ale mohli aj teraz , bolo by dobre mat tie korunky už pri sebe. A čo zvyknete robiť cez vikendy? Nudite sa tiež?

jarka28
18. dec 2007

ja som z blavy ale vydala som sa do trnavy...vikendy?cez leto a ked je teplo tak chodime k moru alebo do parku takeho pekneho kde je vela aktivit pre decka...ale inak nuda ti poviem...a ozaj NINO mas vybavene asi ze?mne to vybavenie primrzlo lebo som ho dlho nemala...

karolinka2
18. dec 2007

Jarka ja som tu rok aj pol,prisla som tu v tretom mesiaci no a rodila som tu,aj my ked sme vybavovali benefity tak to trvalo dlho ale spatne to vyplatili.
Zuzi pisala som ti,ze sme zacali nedavno dostavat housing benefit,a uz nam prisiel papier ze uz nemame narok lebo platy vraj isli hore aj credit a este mame aj vratit 83 lybier.tak mame radost.

jarka28
18. dec 2007

aj ja som tu rodila...bola si spokojna?lebo ja hej...a velmi...

jarka28
18. dec 2007

ti poviem housing nam ani nedali a to mame len jeden prijem tri decka a muz zarobi normalne nic extra...co uz ,je to svinstvo,mohly by trosku pomoct s rentou...

zsuzsu
18. dec 2007

Ja to NINO nemam. Nemam, lebo mi povedali, že ked požiadam o benefity, tak ma automaticky zavolaju na pohovor. Tak neviem. Vybavujeme všetko na mužové meno. A akurat som sa aj ja stažovala, lebo tiež som žiadala ten hausing benefit, a dnes mi pisali, že mi to pozastavia, lebo som nedodala papiere. Oni od nas chceli, vypočet tych benefitov work tax, atď. Lenže som to ešte nedostala, tak im nemam ani čo odniest. Ale čo ma štve, že sa musim odvolat len pisomne. A ako , stači po slovensky?
A kedy išli hore platy? Ja som to necitila. 😀

jarka28
18. dec 2007

no to ani ja som nepocitila...no teda je to hruza ale zasa lepsie ako na slovensku si myslim...jooj musim letiet najmensie place a starsi sa mlatia...no hruza...rada som pokecala...zasa dojdem..papa zatim baby... 😅

karolinka2
18. dec 2007

Bola som spokojna cele tehotenstvo so starostlivostou aj porod boli skveli ludia,len tie sestricky potom to uz nie s placom ma bral moj domov o styri dni na vlastnu ziadost.
Ja tiez nerozumiem mi sme dostali housing benefit a to moj ma minimalnu mzdu majitelka nam dala ze mesacne platime 450 lybier a schvalili nam 8 lybier tyzdenne,teraz mu zdvihli plat o 20 lybier co je smiesne tak nechapem kolko t musis mat a platit najom zeby si mala narok na housing benefit.
a ja uz pre dnes koncim zachvilu pojdem kupat malu.tak pekny vecer.

zsuzsu
18. dec 2007

Tak zatial sa majte.
Ved večer sa tu ešte ukažte. 🙂

karolinka2
18. dec 2007

Zuzi bola som na tej webovej stranke co si mi poslala ale neviem kde mam potom kliknut tam mi skacu nejaki panacikovia vianocni. 🙂

zsuzsu
18. dec 2007

Ved ano, to som ja a moja rodinka. Ved Ti tancujeme 😀 😀 😀 😀

zsuzsu
19. dec 2007

Halo. Dobre ránko?
Tak čo ten link ste už videli? Ja sa tomu tešim ako malé dieťa. 😀

jarka28
19. dec 2007

Ahojky,ja len tak na skok lebo o chvilu idem pre deti do skoly...joj zabudla som vcera ...co sa tyka toho spatneho vyplatenia no neviem...ja som musela mat najprv NINO,lebo child tax credit bol pre mna...ked nerobim,a potom po pohovore mi dali nahradne ktore poslali na HM Revenue aby mi mohly vyplatit davky s tym ze vratili spatne od podania ziadosti,a po case mi prislo uz normalne NINo...musis dupat po tom aby ta pozvali na pohovor ohladne NINo nech ho mas co najskor...a sem tam treba zavolat a popytat sa ako to je s tou ziadostou ...

jarka28
20. dec 2007

hallo...je tu niekto? 😉

zsuzsu
30. dec 2007

Kde ste ? Skapal koň? Aké ste mali sviatky? Čo porábate?

karolinka2
30. dec 2007

Ahojte zienky,sviatky tradicne ja som sa ani nejako neprejedala aj napriek tomu mi bolo zle na zaludok takze brali sme pancreolan a nospu 🙂 vkuse niekde behame a ku nam tiez stale niekto dojde,aj teraz sme dosli z tesca a moj pecie nejake rolady bananovu a mandlovu.tak vam prajem prijemneho silvestra.

jarka28
31. dec 2007

Ahojte babule...tak ako?pripravene na oslavy noveho roka?my vobec jednak to aj prespim...pri babetku co mozeme oslavovat...ale prajem vam vsetko len to najlepsie a vela zdravicka a aj detom...vela uspechov a radosti...

karolinka2
31. dec 2007

PRAJEM VSETKYM STASTNY NOVY ROK 2008 A VELA ZDRAVICKA VAM AJ VASIM RODINAM.

zsuzsu
1. jan 2008

Aj ja prajem pre Vas aj pre vašu rodinu Novy rok plny zdravia, šťastia a lásky. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mishka711
1. jan 2008

Stasny novy rok aj do severneho irska 🙂 (my sme v dubline)))

zsuzsu
15. jan 2008

Kočky kde ste? Kam ste sa mi schovali?

jarka28
18. jan 2008

ahojcek...kde ste baby?dlho sa tu nepisalo....co mate nove?Zsuzsu,tak ako robotka uz je daaka?my letime 24teho domov na par dni tak sa tesim....piste

zsuzsu
18. jan 2008

Ahoj Janka. Ešte som doma ☹ ☹ ☹
Tak domov idete? A ako idete? Cez Dublin? A ako dlho tam budete?
Inak ked sa nudite dobehnite na kávu.

jarka28
18. jan 2008

Hm na kavu by som dosla ale je to tak na 3 hodiny cesty od nas... ☹ no co uz....letime len na 9 dni,z Dublinu do Blavy....tesim sa jak blska 😅 lebo som nebola doma 16 mesiacov....minule som citala inzerat ze tam k vam beru do obchodu predavacku ,nebola si tam pozriet?a z pekarne sa neozvali?a co tie peniazky,uz doslo nieco? 😉

zsuzsu
18. jan 2008

Takže. Až tri hodiny cesta netrva. Na predavačky tu potrebuju fluenty english, čo neviem. A peniaze, ešte nič, naposledy mi poslali papier, že ako nahle budem mat Nas.Ins.čislo, mi to vyplatia. Teraz mam čakat, aby ma jobcenter zavolal na to interwiu. Ja vždy tak dopadnem. Už ma to nebavi. Z pekarne sa mi len ani neozvali, a včera som bola zaniest aplikaciu sem ku nam na upratovanie. Tam tiež sice žiadali excelent english, len neviem načo. Tak uvidime, v pondelok je uzávierky, tak necham sa prekvapit.
To že sa tešiš domov, to Ti verim. Ja tiež chodim cez Dublin. Škoda že z Belfastu nič nelieta. Ale ani do Viedne.
Čo si robila dnes? Ja nič ako obvykle, doteraz tu pršalo, ale je dost teplo.

jarka28
18. jan 2008

no ja som bola s tym vybavovanim na tom uplne tak isto ako ty,stalo to lebo som nemala NIN,ale neboj po pohovore,ti pride domov take NIN zlozene s tvojho datumu nar,a potom ti dojde normalne,ja ked som dostala NIN som volala hned tam ze im ho nadiktujem a bolo vybavene...potom uz som len cakala....no english na upratovanie,no neviem naco tiez....ty nevies nic po anglicky?ani trosku?hm?drzim palce,mozno sa zadari,a dobre bude....je ked najmenej dufam sa zadari vzdy....jooj,ale odstahovat sa chcem odtialto...sa mi tu nelubi uz...brrr 😒 a muzik kde robi?myslim co...ak to nieje tajne...ten moj v masiarskom zavode....brrr 😖 ale co uz treba robit nech mame z coho zit...ozaj kolko platite rentu?mne sa zda ze my platime daako vela za takyto studeny dom...mame 3 bedroom a davame 100 tyzdenne....no neviem

zsuzsu
18. jan 2008

Niečo viem po anglicky, ale ja skor rozumiem, ako rozpravam. Hanbim sa.
Mne na tom papieri čo poslali z tax creditu, tak je napisané, že mam dočasne čislo, len to je na ich vnutorné použivanie. Tak ja už neviem. Ale ved počkam, iné mi aj tak nezostane. Muž pracuje zváračskej firme a zvára. A rentu platime 75 tyždenne tieý 3 bedroom. Ale odstahovat by som šla hned. Ja na tej dedine nemam nič. Keby som bola v meste tak aj pracu by som lahšie našla, ale takto 😠 ☹ Mame v pláne do Anglicka, ale nevieme ešte presne kedy . Či tento rok cez leto , alebo až za rok.

jarka28
18. jan 2008

To ako aj my...ja chcem anglicko tiez...pojdeme spolu co ty na to?niekedy by sme mohly dat kafco v belfaste nie?tak v sobotu rano a mame cely den na seba....ozaj s tym co ti dali to cislo ti staci na vybavenie tych peniazkov,aj ja som ho mala a [potom az mi doslo origos....]mate dom prenajty o zamestnavtela?ci sukromne?ozaj kde to robi tvoj muzik v akom meste je ta firma?ze by sme sa prestaovali blisie k sebe nech sa nenudime takto na dialku...ve dvou se to lepe tahne.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre