Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
13. okt 2008

no my zatial radsej nechceme ziadne slov./ceske stanice,lebo potom nie sme nuteni pozerat telku v anglictine 😀 ,aj tak ju pozerame minimalne-Miska obcas nejake programy pre deti,napr. take kde nieco vyrabaju,alebo sutazne programy a "Lazytown" 😅
Idem ja doumyvat riad a nieco uvarit-pekny den kocky 😉

etuska
14. okt 2008

ahojte žienky,
prisla som vam popriat dobre ranko,lebo zajtra urcite nebudem stihat 😅 Prave som dokoncila "lesson plan" na zajtrajsiu hodinu anglictiny,tak dufam,ze studenti pridu v hojnom pocte.
ako sa vam dari?
Zsuszu-asi makas ako diva,ze? 🙂
Zuzka-uz ste spat z dovolenky?
Matka-Karolinke sa v cirkuse pacilo?Oplatilo sa to?
Nawal-dufam,ze dcerkam je uz lepsie
Jarka-ako sa dari?
Mamartinka-ako dlho este ostavate v Irsku?

karolinka2
14. okt 2008

Dobre rano.
Erika bolo super,len tych zvierat mi bolo luto.
My ideme na kontrolu s malou k lekarke.
Zuzkag.daj vediet ak dojdete z dovolenky ako ste sa mali.
Jarka a ty kedy letis na svk?
Ideme mi sa poobliekat,lebo sme objednani na 9.30 tak nech sa neplasime ako vzdty.
Pekny den. 🙂

jarka28
14. okt 2008

Ahojky zienky...u nas vsetko po starom...stale v jednom kole....letim v sobotu rano,tak dufam ze bude vsetko ok,a nezrusia mi let 😀 neviem co potom....Erika kde je v Dubline ten pub co si spominala...ozaj ty tak poznas dublin,ste tam zili?jo a ako vnimate celosvetovu financnu krizu?vsade sa prepusta a robia sa velke zmeny...a elektrika ako strasne stupla,no nemam slov,nestiham dobijat popravde povedane...hruza a potraviny no proste vsetko ...som zvedava ako to dopadne vsetko .... 😉

mamartinka
14. okt 2008

etuli moja asi este na dlho to vyzera v irsku tak na rok a pol.uvidime.teraz by sme chceli ist na vianoce domkov.aj vy pojdete ci ostavate vianoce tuna.

etuska
15. okt 2008

ahojte kocky,
Jarka-je to pub a hore je restika-v centre,myslim ze zelena budova. A pozna to asi kazdy nasinec co tam zije,je tam aj ten najznamejsi pub-Temple bar a myslim ze aj cela ta cast v centre sa tak vola.
My sme boli v Dubline len jeden tyzden minuly rok s manzelom a veeelmi sa nam tam pacilo,no je to drahe mesto.Kebyze som slobodna,tak tam idem hned,ale s rodinkou teda nie-hlavne mala by sa asi zblaznila z tolkych ludi.

Martinka-my domov na Vianoce nejdeme.Financne nie sme na tom najlepsie a ani sa nam nechce trepat domov,potom asi radsej na jar kupime letenky nasim nech sem pridu mrknut.

Financna kriza??? 😕 Myslim ze sa nas to dotkne vsetkych,ale ja si to nejako nepripustam,na SVK sme zili z jedneho ucitelskeho platu,tak horsie to asi uz byt nemoze 😀

Ja som bola vcera v Civic Centre ucit opat anglinu a uz som sa odvazila ist aj autom,lebo nic ine mi neostavalo.No nebolo to take zle 😅

Dnes opat kopec vybavovaciek,tak sa idem do toho pustit.
Prajem vam vsetkym pekny den 😵

nawal
15. okt 2008

ajojte holky, ako sa mate?
mojim babam uz je o cosi lepsie. Uz tolko nekaslu 😀
Inak u nas nic nove. Radko v praci a ja doma. 🙄

nawal
15. okt 2008

jaj baby este mi napadlo, ze by sme ohli dat mini stretko 😀 Co vy nato?

etuska
16. okt 2008

Nawal,no napad je to dobry,len netusim kedy to zrealizujeme.Ja som prave dovarila segedinsky,tak mam na 2 dni pokoj,akurat pre Misku nieco uvarit.Ale zajtra bude mat bravcove masko s ryzou,lebo ona segedinsky teda nemusi.Akurat ten knedlik sa mi zda taky divny,no nevadi,ved ja sa naucim 😀

Zajtra mam "English lesson" s jednou Polkou Monikou-podla toho co sme kecali po telefone je dost dobra,tak som na nu zvedava,co chce vlastne doucit 😅 Bru nocku,ci skor dobre ranko vsetkym 🙄 😅 😵

karolinka2
16. okt 2008

Dobre ranko.
Odkedy robim po veceroch,tak sa mi nic nechce,s malou cez den spinkam a som rada,ze stiham si porobit aj doma,ale nestazujem si som rada,ze mam robotku,lebo na vecer sa robota hlada tazko.A teraz uz aj sobotu mam do vecera do deviatej,rano idem pratat do Marianovej roboty,potom jeden dom a teraz uz aj vecer tu kaviarnicku co tam upratujem cely tyzden.
Nawal o tom stretnuti sa tu hovori uz dost dlho,tak hadam niekedy sa nam ho podari zrealizovat. 🙂
Erika ty si taka nocna mora a k tomu este aj varis v noci a kedy spinkas? 😉
Idem ja nachystat drahemu desiatu do prace a nieco navatit lebo dnes budeme mat navstevu,pride ta kamoska Katka co tu obcas pisala tak sa deturence aspon trocha pohraju.
Zuzi a ty ako pokracujes s pracou,este to zvladas?
Pekny den. 🙂

etuska
16. okt 2008

bre ranko,
Matka-ty si pracantka,ale je super ze sa to tak rozbehlo ,ze?
Ja spim tak od 2-8:00,uz som si zvykla,niekedy sice zaspim s Miskou,ale to si musim dat budik,aby som potom stihla aspon co to spravit.
Prave som nahadzala veci do pracky,kedz svieti slniecko tak to treba vyuzit.
Pekny dnicek 😵

etuska
16. okt 2008

ahojte zienky,
tak uz sa nam opat zvikendieva 🙂
ja som mala dnes "English lesson" s Monikou(jednou Polkou)-starsne zlata baba a asi jedina Polka s kt. som kecala len anglicky.Je fakt dobra,tak je to aj vyzva pre mna 🙂
aky ste mali den?

jarka28
17. okt 2008

Zenusky ...tak ja sa chystam akurat a o 12tej ma muzik vezie do Belfastu a odtial idem na bus do Dublinu...majte sa pekne,ja sa ozvem z svk...packo 🙂 🙂 🙂

karolinka2
17. okt 2008

Jarka prajem stastnu cestu a uzi si dovolenku. 🙂

etuska
18. okt 2008

Jarka-pozdravuj od nas Slovenskoooooo 😀

zsuzsu
18. okt 2008

Ahojky.
Bab niako to tu spi. 😀
Jarka šťastnu cestu, ale už spat, lebo teraz si už doma na SK. Tak si oddychuj a uži si to.
No ja ešte žijem, schudla zatial 7 kil, ale to akože nevadi. Ešte takych 40 aby to bolo aj vidno 😀 😀 😀 .
Moj oblubeny napoj posledny mesiac je redbul a bust. No musim aby som ostala na nohách. Dnes som nepracovala nikde, tak sme boli minuť vyplatu 😀 Zajtra chcem na plavaren, ale ja hlavne do sauny. Potrebujem sa dat troška dokopy.
Nawal, to stretko by sme už naozaj mohli dat, ved ja som to už davno navhla. Do vianoc to ale určite musi byt.
A čo Zuzka sa ešte neozvala? Asi je im na tej dovče veeeelmi dobre.
Jaj tolko som sa zasmiala.Cookstowne do polského obchodu zaťali nosit slov.české potraviny. Len tak ceny nahodim. Banany v čokolade 0,79 lib.,Mak už mlety /maly/ 2,29 lib., Matej pašteka 1,69 lib., kofola 1,79 lib.,polohruba muky 1,19lib., atd. Akože som kupila všetkého okrem kofoly, lebo som už nedostala, ale tie ceny 😠
Tak zatial tolko pekny večer prajem.

z.g.
19. okt 2008

ahojte, v noci sme sa vrátli, bolo tam krásne,
ešte som nestihla čítať, čo ste napísal, tak mám čo robiťi medzi praním 😵

karolinka2
19. okt 2008

Ahojte,aj mne sa velmi nechce nic odkedy robim,za tie dva roky som vysla z cviku. 😀
Zuzka to je super ze si schudla,len tak dalej,ja popri tych mojich zaludocnych problemoc som schudla 9 kil,ved jem len same dietne jedla,a drahy si vcera dal taky kebab ze mi bolo az zle ked som na neho pozerala,a to som bola taka hladna lebo som dosla vecer o osmejz upratovania tak klasika sucy rozok so sunkou a caj. ☹
Zuzkag.to je super ze ste sa mali fajn,ved potom urcite popises co a ako a nezabudni dat fotecky ked budes mat cas.
My ideme dnes do Ballymeny na nakupy hlavne pre malu.
Pekny den, 🙂

nawal
19. okt 2008

Caute, Z>G> vitaj nazad do tejto zimy. 😎 potom hod foto nech sa troska ohrejeme 😀 😀 😀
Dnes idem s detmi a kamaratkou do Belfastu a vecer mame narodeninovu party. Kamoskina dcerka ma 2 roky. 😎

etuska
19. okt 2008

ahojte kocky,
Zuzka-vitaj v S.Irsku 🙂 -tesime sa na fotecky 😉
Zsuzsu-vidis,aspon na nieco je ta robotka dobra 😀 Nam priniesla svokra mak zo SVK-rovno 5 balickov-mlety,lebo Miska by stale jedla rezance s makom 🙂 a nieco hadam zvysi na vianocne pecenie 🙂
Matka-prijemne nakupy
Nawal-vam zase super oslavu 🙂

Ja som "vypravila" draheho do prace,doobedu sme boli v kostole,takaaaa je tu zima,fuci ze az.Miska zjedla akurat slepaciu polievku,teraz jej idem dat masko so zemiakmi ked sa uz vytancovala.Poslednu dobu miluje "Lazytown" 🙂 no a este nas cakaju nejake "domace ulohy".Pekny zvysok dna 😉

jarka28
19. okt 2008

Ahojte zienky,ako sa mi mate?mne sa to krati tak vas len chcem pozdravit.... 🙂 je tu krasne pocko tak si uzivame...

etuska
19. okt 2008

Jarka-tak nam potom prines kusok slniecka 🙂

z.g.
19. okt 2008

ahojte, už mám končne chvíľu čas a voľný počítač

my máme zase zmenu- manželovi stiahli ponuku z toho anglicka, druhú ponuku do írska predtým odmietol, a my tri máme už kúpené letenky na slovensko, chceli sme ísť domov, zatiaľ čo by sa muž presťahoval do anglicka,
takže momentálne sme na bode nula...

dovolenka bola výborná, vôbec sa mi nechcelo naspäť do írska, ešte sa z toho spamätávam,
teplo bolo okolo obeda a poobede, často sme mali zamračené, vtedy bolo chladno na kúpanie,
ostrov vyprahnutý, ale v letovisku plno paliem, kaktusov, krásne pláže, na západnom pobreží "divoké vlny"- sranda
natálka sa tam nudila, často to bola naháňačka okolo detí, let vyše 4 hodín, ale dalo sa to vydržať
tak asi v skratke vystihnutá naša dovolenka po 5 rokoch, prvýkrát celá rodina
fotky dodám, keď bude čas, dnes som prala, a ešte budem aj zajtra, lebo bola obsadená práčovňa

etuska
19. okt 2008

Zuzi-tak mi zatial ostavame v S.Irsku asi do augusta,potom sa uvidi.Manzel ide v utorok do Belfastu na "burzu prace" pre konciacich inzinierov,tak uvidime ci tam ziska nejake kontakty.
Mna ide porazit,lebo "oficialne" som vraj zamestnana od 1.9,ale kvoli tomu "police check-ku" v skole robit nemozem 😠 ,ale aj tak mam toho dost,takze sa nestazujem 🙂

karolinka2
20. okt 2008

Dobre ranko.
Zuzkag.takze pises ze dovolenka bola vyborna,a v tomto case tam ie je velmi teplo?nakolko pises ze vacsinou bolo zamracene ze sa nedalo kupat,lebo mi sme tiez uvazovali ked dovolenku tak mimo sezony vraj je tam tiez dobre pocasie.A stravu ste mali alebo ste si kupovali?Takze idete na svk a na ako dlho?Ja chcem aby mamka dosla v marci uz som aj pozerala letenky a su dobre ceny ale ryanair,skyeurope ma strasne drahe letenky.
Erika drzime palce manzelovi aby si nasiel nejaku dobru robotku,a ked mas dost prace tak sa zatial trapit nemusis 😉 ,ja som bola po sobote taka unavena dosla som vecer o deviatej.a co kedy dame stretko asi velmi nie ked si taka vytazena cez den.
Jarka uzivas si slovensko,ked tak vsetky pisete ako idete na svk tak mna hadam tiez chyti amok a pojdem s malou. 🙂
Zuzka ti poliaci maju obchody vsade drahe ale myslim,ze inac by sa im to neoplatilo predavat,a musim povedat ze poriadne vela tovaru maju po zaruke.
Pekny den. 🙂 hoci u nas poriadne fuka a prsi.

z.g.
20. okt 2008

maťka, to počasie celkovo keď zhrniem, tak bolo fajn, ale niekedy by som prijala 2-3 stupníky naviac, na kanároch ani nebývajú veľké horúčavy,
niekoĺko dní bolo slnečno a teplo celý deń, ale často bolo zamračené poobede, no, kúpať sa vtedy dalo, ale skôr pre otužilých,
ale kúpali sme sa každý deň, vždy sa dalo od takej 11.00-16.00 zhruba, takže nám to celkovo stačilo
ale posledné 2-3 dni bolo 24 st.C na tom ostrove, kde sme boli my /fuerteventura/, a pozerala som teploty na ostatných ostrovoch -27st.C, tak možno tam je teplejšie
stravu sme mali v hoteli, a dobre sme urobili, lebo ceny v obchodoch sú vysoké podľa mňa, aj celkovo je tam draho oproti írsku, ale oplatí sa navštíviť parfumériu a oplatí sa aj prenajať auto- od 26 eur na deň a sú lacné aj palivá- cca 0,86 eur za liter nafty
my sme mali auto na 4 dni, precestovali sme to tam a dobre sme urobili
a bola som prekvapená, že zájazd na kanáre je tu lacnejší než na mallorcu...
maťka, kam sa chystáte? na kanárske tiež? našla som dobrú stránku ohľadom cestovania, sú tam ľudia, čo precestovali svet, môžno sa tam opýtať na hocičo- www.orbion.cz, tam som dostala aj typy, kam sa máme ísť pozrieť, atď...

neviem, ako dlho zostaneme na slovensku, veci sa vyvíjajú úplne ináč, než sme chceli, ale možno zostaneme už tam

erika, tiež moc moc držím palce manželovi

karolinka2
20. okt 2008

Zuzkag.na rok ideme na formulu do anglicka takuvidime kedy pojdeme na dovolenku a kam.
Tak to ste sa mali super,urcite su kanarske ostrovy krasne.
Zuzkag.nebodaj planujes uz ostat na svk.

z.g.
20. okt 2008

vložiula som fotografie, ak chcete, sa mrknite, ale ešte som ich nepomenovala
http://www.nasefoto.estranky.cz/fotoalbum/rodin...

karolinka2
20. okt 2008

Zuzkag.velmi pekne fotogrqafie,aj krasne prostredie,urcite bolo vynikajuco.A ty aka si stihla.

etuska
21. okt 2008

Matka,Zuzka-dakujeme,hadam sa mu zajtra nieco postasti.
Ja som prave dopisala "lesson plan" na zajtrajsiu "English lesson",ale budem rano vyzerat 😕 😅 🙄
Veru,neviem kedy dame to stretko.Ja este oficialne ani nepracujem a furt nestiham,ale mam aspon ciste svedomie,ze sa viac venujem Miske ako na Slovensku ked som robila "full-time" 🙂 ,takze vsetko ma svoje plusy aj minusy.

No a uz b mi bodlo pozriet aj do tych papierov,co mi priniesla Monika(moja naj studentka 🙂 ),lebo v stvrtok mam s nou hodinu.Ale pozitivum je ,ze ma to furt bavi a stale snivam o vlastnej jazykovke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre