Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
28. máj 2009

Zuzka ze 17 st......no my mame mat cez vikend az 18 a uz sa vytesujem 😀

etuska
28. máj 2009

no presne ako Jarka pise-my sme nenarocne 😀
ja som dnes bola u zubarky-robili mi tu korenovu vypln a objednali ma potom o mesiac.zatial je to OK,vobec to nebolelo,kedze mi dala 2 injekcie,no este stale mam cele lice opuchnute-MM ma strasi,ze on bral 3 dni lieky proti bolesti ked to odpuchlo-no uvidime,ale aspon je to na dobrej ceste 🙂 hadam uz budem mat so zubami pokoj a je fajn,ze mi chceli tu korenovu vypln spravit a ze mi ho nevytrhli.

Mali sme este hodinku casu,tak sme zbehli pred obedom k nam do Castle mall-u a do charity shopov,lebo tam sa malokedy cez tyzden dostanem,kedze ja nerada chodim nakupovat s Miskou-ju to nebavi a mne je luto,ze ju vlacim po obchodoch,tak radsej takto 🙂
Kupili sme si par veci v dunnes Stores-maju teraz super veci najma pre deticky,tak som co to mrkla a teraz premyslam co z toho sa zide Miske ,alebo krsniatku Evicke.V charity shope som kupila asi 5 veci uplne novych este s vysackami-za 0.49-0.99p-take nakupy mam rada 😀

Idem hodit veci do pracky,umyt riad...a snad mi ten zub odpuchne a pojdeme s Miskou trochu vonku.
pekny den 😵

karolinka2
28. máj 2009

Erika mohli ste sa zastavit na kavu,ked ste boli v Randalstowne.Super,ze si bola spokojna s nakupmi a ozaj najlepsie je ist sama,ja s Karolinkou nemozem ist kupit ani mlieko,lebo lieta po celom obchode ako vichor a to nehovorim,zeby som mala ist nakupovat oblecenie. 😀
Cez vikend ma byt 21 stupnov tak to hadam bude aj pravda.
Zuzka to ti verim,ze si uz nervozna z cesty ja som taka ista ked niekam ideme a to uz mam teraz cestovnu horucku a na formulu ideme az o dva tyzdne.

z.g.
28. máj 2009

...v lete vám pár stupňov zabalím a pošlem... no, pre nás to bude teplotný výkyv, keď priletíme, tak beriem do príručnej batožiny aj bundičky...

erika, dobrý nákup si urobila, aj ja mám také rada... 😀 a takisto nerada beriem deti na nákupy, do potravín chodíme v pohode, ale inde...radšej idem sama, ak sa dá...
tak nech zub poslúcha

maťka, tak sa aj tešíte na tú formulu, budete mať výlet a kde to kontrétne bude v tom anglicku? ja toto vôbec nesledujem ...

ja som dnes zapiekla zemiaky, aby sa spotrebovalo, čo máme v chladničke...za hodinku príde tatko, ešte skočíme na húpačky do škôlky pod nami, domáci sú majitelia, sú zlatí, že tam môžeme chodiť, keď tam nie sú deti...

etuska
28. máj 2009

ahojte zienky,
poobede bolo veru krasne.
Matka-aj by sme sa zastavili,no ani rozpravat by som nemohla,take som mala cele lice opuchnute,ale uz je to Ok a zatial som nemusela nic brat od bolesti.

Poobede som umyla riad,vyvesila pradlo a pod.,okolo 4tej sme sli do zahrady a boli sme tam asi 3 hodinky.Miska sa hrala,nahanala macku a pod. a ja som trochu plela-super bolo teplucko.Vobec sa jej nechcelo teraz spat.

Miska ma teraz 4 dni "oFF"-piatok a pondelok nejde do skoly,tak si uzijeme zabavu 😀 Dufam,ze aj vikend bude taky krasny.

Zuzi-hmm,tak uz mas cestovnu horucku 🙂 Ja pomaly premyslam komu co priniest na SVK,lebo predsa po roku sa patri aspon cokoladu a pod. 🙂

Nejake veci mam pre krsniatko a deticky kamaratiek,kt. mali narodeninky,este asi dokupim nejake sladkosti a caj a bude 🙂

Minule sme kupili v Tescu znamu hracku Fisher Price (pre krsniatko Evicku)-u nas na SVK stoji takmer 900 Sk -tu v tescu ho mali za 11libier,aj to nam dali 5 libier dole,lebo sme mali voucher-neskutocne ceny su teda na SVK.Som zvedava ked prideme domov.

z.g.
29. máj 2009

...ja som to teraz "vybavila" čokoládami, fakt neviem, čo by som kúpila, akurát do MŠ sme kúpili učiteľom suveníry... také malé sviečky s ostrovom Cyprus s mušličkami...v lete si dám viac záležať... 😝
nákupy sú v írsku dobré, tu sú ceny rôzne, ale potraviny sú všeobecne drahšie ako na SVK, tak sa mi bude zdať lacno doma... 🙂

ja ešte periem aj dnes 😝 😝 😝 , pre istotu to nenechávam na tatka 😀 😀 😀 , asi sem ešte nakuknem...tak zatiaľ...

...a ešte nejaké photos...
http://www.nasefoto.estranky.cz/fotoalbum/rodin...

karolinka2
29. máj 2009

Dobre rano.
Od dnes hlasili slniecko ale zatial ho nikde nevidno.
Zuzkag.prajem stastnu cestu domov. 🙂
Pekny den vsetkym.

jarka28
29. máj 2009

Ahojte.....od rana cakam na to slnko a nic....v predpovedi je ze o 10tej bude slnko tak hadam sa vycasi,lebo od rana mrholi a tak som sa tesila na par teplejsich dni......Zuzka ste velmi pekna rodinka,aj vam zavidim ten cyprus 🙂 fotky su krasne.....isla by som hned......Dneska mam navarene zo vcera tak ked David zaspi porobim co treba,nech mam cez vikend klud.Deti idu v nedelu na party spoluziakovy tak bude 2 hodiny klud....Buducu nedelu maju zasa sportovy den v skole tak bude o zabavu postarane....Zuzi letite skyeuropom domov?ides sama s detmi ci aj tatik ide s vami na par dni domov?......Erika mas pravdu ceny sa nedaju porovnat,tunak nakupime za par korun a hracky od vymyslu sveta.....Ja mam velmi rada charity shopy,da sa velmi dobre kupit za par......Miska ma volno v skole tak si budete uzivat,len nech vyjde pocasie...V sept.pojde do prveho ci druheho rocnika,ako je to ked je teraz v pripravke?Matka este nadchujete?..........peknyden zenusky...ja zasa pridem.....

karolinka2
29. máj 2009

Zuzi nadherne fotky,zlate dievcatka,ta starsia je cela ty.A ten Cyprus je fakt nadherny ako vam zavidim. 😉 A Ty aka si kocka. 🙂

etuska
29. máj 2009

ahojte zienky,
my sme si konecne po dlhej dobe rano trochu pospali(rozumej cca do 8:30) 😀 lebo to uz Miska behala po dome a stale nieco vymyslala 😀
Doobedu sme sli este s tatkom do parku ,a potom klasika-naobedovat sa-tatko do prace-no aspon tento vikend ma konecne volny(tak verim ze sa nic nezmeni).

Jarka-Miska ide do prveho rocnika P1,hadam tam bude spokojna.Ucitelka-moja kolegynka Fiona je sice prisna,le spravna zena 😀 -na Misku treba obcas bic,tak som aj rada ze bude mat taku ucitelku.

Zuzi-prajem stastnu cestu na Slovensko 😉 juuj-aj man uz chyta cestovna horucka-je nam tu dobre ale po roku sa uz fakt tesim na rodinku,znamych,priatelov,nase lesy,hory 😅 -urcite budeme mat nabity program-obidve babky,ostatna rodinka,Miskini krstni,vikend pri Martine,este sa chceme nasackovat ku kamosovi na chatu nedaleko B.Stiavnice 😀

Bezim vonku-u nas je krasne,svieti slniecko,tak sme s Miskou v zahrade 😵

eviska83
29. máj 2009

ahojte,
Zuzi- stastnu cestu, kraaasne fotky ,hned by som sa dala presvedcit ist tam aspon na 2 tyzdne 😉
my sme od rana von ,je naaaadherne 😀
S tymi nakupmi mate pravdu ,ja ked vidim ceny (detskeho oblecenia a hraciek) na svk tak mi je az zle,preto kazdemu prizvukujem aby nasim hlavne nekupovali nic doma.jadine co kupujeme doma su body s dlhymi rukavmi a ciapocky na viazanie.
Uzivajte si slniecka pokial neake mame 😀

z.g.
30. máj 2009

ahojte, vďaka,
tatka sme nechali tam, teraz som išla sama s deťmi ☹,
dorazili sme dobre, let v poriadku, ale bolo zase meškanie - 3 hod, hrúúúza,už ma štve ten skyerupope, minule meškali 2,5 hod,
malé na letisku vôbec nespali, behali hore-dole, no, unavená som neskutočne...ale dostali sme na letisku 3 poukážky na občerstevenie po 7 Eur, no, nechápala som...
tak sme sa zvítali, ukázali fotečky, porozprávali dojmy...ale už teraz mi to tam chýba...
tak zatiaľ...

jarka28
30. máj 2009

Ahojte...Zuzka super ze ste v poriadku doleteli,ozaj skyeurope ide dolu vodou,a o meskaniach som uz vela pocula...hlavne ze ste v pohodicke.......dneska bolo krasne tak sme cely den boli vonku ...aj sa mi ruky opalili 🙂 ....zajtra idu deti do Newcastlu na party tak sa trosku vyjasia v COCOS parku......utahana som ako kon....idem si uz lahnut...tak dobru noc ....

eviska83
30. máj 2009

skyeurope mi ani nespominajte 😠 😠 😠 V januari sme kupovali letrenky na april pre nheter a synovca.asi 2 tyzdne pred odletom zmenili casy odletov , ale kedze oni leteli belfast- london- poprad,museli zmenit a den lebo nestihali pripoj.To by bolo ok ,prebukovali sme let a pohoda.neskor MM kontroloval ucty a zistil ze nam stiahli 91 eur este raz.Volal a vraj sorry,vratime.Zatial nic nevratili 😠 MM tam volal znova ,ze ich nahlasi policii ze nam UKRADLI peniaze .Bez nasho vedomia pouzili nase udaje.

etuska
30. máj 2009

ahojte zienky
Zuzka-super ze ste uz doma 😉
Veru Skyeurope sa kazi.Nasi ked minule leteli,tak hodinu cakali v lietadle,lebo nemali vraj povoilenie na odlet 😠
No a od Bmi Baby sme tych 90 libier tiez nedostali spat-vraj nezemnili cas odletu o viac ako 5 hodin,takze nic nevratia 😠 😠 😠 😠

etuska
30. máj 2009

my sme dnes mali krasny den-najpr v jednom "narodnom parku"-Glenariff Forest park(je toi nedaleko Ballymeny)
normalne sme sa vytesovali,lebo nam to pripomenulo Slovensky raj a celkovo raz krajiny sa podobal viac tej nasej,tak som bola cela vytesena ,boli tam aj vodopady,2 male riecky -skratka nadherna krajina.Dokonca aj v trickach nam bolo horuco-to bol doteraz asi najteplejsi den v Irsku odkedy sme tu.Potom sme este zakotvili na chvilu na plazi-Miska behala po vode az nakoniec spadla cela do vody este stastie ze mame v aute stale nahradne oblecko

Vecer sme pozvali nasich susedov(ktori nam nedavno pozicali karavan) na veceru,tak sme mali ozaj bohaty program.
krasnu nedelu vsetkym 😵

z.g.
31. máj 2009

ahojte, tak sme spali všetky tvrdo celú noc..., doobeda som sa ešte spamätávala, aj mi prišlo ľúto, že manžel sa chystá k moru 🙂🙂🙂, ale už sa dostávam pomaly do normálu...
...akurát, že tu prší stále...

evička, aj nám tak zrušili let tiež na ten apríl,
ale nám to bolo, našťastie, jedno, či pôjdeme 8.4. alebo 7.4., ale kto prestupuje, tak sa na nich teda spoliehať vôbec nemôže...
a vidíš, musím skontrolovať, či nám to tiež znovu nezaúčtovali...

erika, tak ste teda nepochodili s tým vrátením peňazí...☹
my sme tiež prerobili vyše 100 Eur, ale zase z iného dôvodu, dávali akciu že na prázdniny, tak som bookla letenky a teraz dali ešte lepšiu...ale to je risk...ale aj tak sme boli napálení...☹

idem k malej, chce spinkať...

karolinka2
31. máj 2009

Ahojte.
Zuzkag.super,ze ste doleteli o.k.,uzite si svk. 🙂
Erika a co dobre si nachystala pre susedov nejaku slovensku specialitku?
No my sme si tiez vcera urobili pekny dnik.Ked prisiel tatik z roboty tak sme do vecera sedeli na dvore a grilovali si ,nakolko budu mat tatik napozajtra narodeniny tak sme mu uz aj zablahozelali a kupili bonbonieru a cigarety.
Rano sme boli v kostole a doteraz sme sedeli na terase,naobedovali sme sa vonku,to je normalne zazrak to pocasie,ktovie ako dlho nam vydrzi.Clovek az ma hned lepsiu naladu.
Karolinka uz zaspava a ja by som mala ist zehlit ale nejako sa mi nechce.
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
31. máj 2009

ahojte kocky,
no dnes bolo opat krasne,tak sme hned po kostole zjedli akurat spagety 😅 a vyrazili k moru 😀 -MM a Miska sa normalne kupali-mne sa zdala teda voda studena,tak som Miske aspon vynmenila plavky za druhe suche,trochu sa ohriala na slniecku a isla este raz,no a v aute samozrejme zaspala 🙂 -ale teraz uz opat beha po zahrade.

Zuzi-no tak to je s tymi let. spolocnostami tak 😒
Mati-pozvali sme ich do restiky-boli sme v Antrim Park-u-varia tam fajn a nie je to az take drahe raz za cas.Slovenska specialita bude az ked priveziem v auguste bryndzu 😀
pekny tyzden 😵

karolinka2
1. jún 2009

K DNESNEMU MDD VSETKYM DETICKAM LEN TO NAJ............. 🙂

jarka28
1. jún 2009

Ahojte.....mame krasne pocasie tak ma clovek dobru naladu......ozaj citali ste ,stratilo sa lietadlo spolocnosti Airfrance.....to je hrozne vyse 200 ludi na palube.....az ma zamrazilo ked som to citala.... ☹

etuska
1. jún 2009

Matka-pridavam sa k blahozelaniu nasim drobcom🙂
Jarka 😕 mrknem vecer-hod nejaky link ak najdes.
O chvilku pride kamaratka s detmi,tak trosku upratujem a podvecer idem na jedno stretnutie dobrovolnikov,tak mame riesit co bude dalej-aj ohladom tych kurzov anglictiny 😕 tak soim zvedava.
pekny dnicek

eviska83
1. jún 2009

AHOJTE
Aj ja sa pripajam a prajem vsetko naj k MDD 🙂
To je naaaadhera,naposledy tu bolo tak ked sa narodil Andrej,asi musim castejsie chodit do porodnice 😀 😀 😀
Pridala som par novuch fotiek tak kuk

z.g.
1. jún 2009

no hrozné s tým lietadlom...a nechcela by som byť nielen v koži tých cestujúcich ale ani príbuzných, čo teraz čakajú na správy, ako "dopadlo" to lietadlo... ☹

u vás pekne, u nás hnusne, depresívne, akurát navečer sa mraky rozohnali a vykuklo trochu lsniečko, ale prikurujem elektrickým ohrievačom aj trúbou 😠 😀 😒 ☹
...a dnes na mńa dopadla nejaká depka... 😀 ...ešte asi aklimatizácia...a aj to počasie...niečo som išla vybaviť, nákup, niečo som uvarila, potom sme išli s deťmi do dráčika - deň detí, no...
...a veci mám ešte v kufri, ale to sa mi ani vlastne moc neoplatí vybaľovať... 😉

evička, no máš ty len chutné detičky... 😵

idem spinkať, brú..., my fungujeme ešte podľa cyperského času...

jarka28
2. jún 2009

Ahojte babulky......pocasicko nam praje...ja uz dva dni soplim kaslem a bolia ma priedusky...asi som si uskodila kedze je horko a pila som studene bublinkove....davam si calciovy a na kasel tak to hadam prejde co najskor......Evi deticky su krasnucke...len tak dalej.... 😉 Zuzka no prisla si z teplucka do zimy....ale urcite sa zaklimatizujes coskoro.....planujete ist cez leto nazad tusim nie?...ked je take teplo nic sa mi nechce,ale periem o dusu a schne to na moj vkus prilis rychlo a potom musim zehlit a zehlit 😝 ........idem ja uspat najmensie....pekny den zelam.....

z.g.
2. jún 2009

...ideme nazad koncom júla, išla by som aj na celé prázky, keby tam neboli v lete také horúčavy, už teraz že začína byť peken horúco...manžel má taký "termometer"---ak udrží na riadiacej páke po robote ruku viac ako 3 sek, tak bolo chladno...tzn. pod 35st.C 😀 😀

ja som bola meniť pneumatiky, ešte sme mali zimné 😀 ,
zbehli sme na nákup s adrikou, pobehali sme prieskumne po nákupnom centre, no nič sa tu nedá kúpiť...už sa teším na leto na cyprus a na výpredaje...hlavne topánky tam majú senzačné oproti tomuto tu

tak zatiaĺ---adrika zaspáva...idem ju skontrolovať, lepšie je, keď je tam sama, lebo ju vyrušuje moja prítomnosť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre