Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
2. jan 2010

Tak,tak.Po sviatkoch a Novy Rok pred nami.Dufam ze bude lepsejsi nez bol 2009.Co nas zasa caka a neminie.

etuska
2. jan 2010

No veru mati-aj my sme pozerali ci nahodou Danube Wings nezlacneli,lebo mamina pride k nam asi v juli-ale drzia sdi svoju cenu,tak uvidime-do leta casu dost a ten Easyjet z Krakowa to isti 🙂
Chcete ist v lete na SVK?

mamartinka-no ja verim stale ze dalsi rok bude len lepsi 😵 a stale sa tesim co prinesie

z.g.
3. jan 2010

čaute, veru, už tie sviatky preleteli, teraz sme mali 3 dni voľna, to bolo super... 😀

včera som bola na káve s kamoškou, čo pracuje v luxemburgu, á 3 mesiace, ke´d príde domov, máme také stretnutie...

...ináč sme len doma...kašľala najprv staršia a potom aj mladšia malá...
...tak sa ešte tešíme z tatíčka...

...no ja vám tie ceny leteniek závidím, čo by som dala za to, keby aj tie naše lety stáli 99 eur tam aj späť...mohol ten skyeurope ešte rok vydržať...aj keď tie meškania, to bolo o nervy... 😠 😠 😠

karolinka2
3. jan 2010

Ahojte.
Erika chceli by sme ist uvidime podla cien ci v lete alebo v septembri,,,pozerala som easy jet uz tiez su dost drahi no co narobime.Ja som nedavno dosla z kostola a auto stale zamrznute ledva som videla na cestu a tie mrazy hlasia stale ale radsej nech je mrazivo ako dazdivo.
Zuzka tak nech sa dievcence rychlo uzdravia...takze si bola na kavicke s kamoskou no ja som uz strasne davno nebola nikde taka damska jazda....
Ideme sa naobedovat...
Peknu nedelu. 🙂

etuska
3. jan 2010

ahojte kočky,
Zuzi-no praveze kazda cesta stoji 99Eur,tak ak by sme chceli letiet vsetci traja,tak je to cca 600Eur.Easyjetom nas to vyslo 400Eur (3xspiatocna letenka)-ale to sme kupovali asi 4 mesiace pred Vianocami.

Mati-veru,riadna poladovica je,vsade sa smyka,musim davat pozor aby som nespadla-vacsinou chodim na prechadzke po trave,alebo sa drzim MM 😀
My uz nastupujeme zajtra do skoly,ja do prace-taaak sa mi nechce,no co narobim-musim si rano privstat,aby som rozmrazila auto a v pohode dosla do prace ked je tak klzko.

ako sa mate ostatne baby?-Jarka,Nany,Zuzka,Evičky?... 😕 😵
pekny tyzden prajem 😵

ejviska
4. jan 2010

Ahoj holky, tak jsme dojeli dobre. My uplne v pohode. Tatinek autem PHA - LOndyn za 14 hod, to pry bylo taky dobre, ale cely den cekal v lOndyne na let do Belfastu, zase mu ho easyjet posunul. Byl rad, ze to nezrusili.
Nastesti jsme nastartovali auto, bylo komplet zamrzle, aj sklo zevnitr, coz nechapem.

Rano sla mala do skoly, tak ten led vsude je sila. Dostali jsme ve skole kalendar na letosek, s fotkami trid, je moc pekny, jsou tam i fotky mesta a vepsane co se ktery mesic deje, kdy skola konci driv a tak. A taky DVD z vanocniho koncertu. 🙂

Dnes jsem byla ve skole v Coleraine, tak jsem obhlidla ty slevy, tak zitra zajdu male neco do Nextu nakoupit, meli tam dvoje teplaky za 6-7 libr a tak.. moc legin, sukynky. Tak par blbin ji koupim. Ja mam ten Next rada, fakt jsou tam pekne veci.

ejviska
4. jan 2010

Ja jsem vam asi nepoprala do noveho roku.. tak nam vsem, at to tu zvlednem a splneni vsech prani!!

etuska
4. jan 2010

Evi-tak super ze ste uz "doma" 🙂
Ja som bola v Next-e dnes.my tu mame Outlet,ale uz boli veci dost prebrane,nic som tam Miske nekupila 😖
Idem pisat pripravy na zajtra 😝 -taaak sa mi nechce.Uz sa aj zacinam tesit na matersku-aj ked budem musiet vozit Misku do skoly,ale trochu vypnem od pracovneho zivota-dufam 😵
pekny vecer 😵

eviska83
5. jan 2010

Ahojte divcence,
Kde ste vsetky?????
Erika,Ejviska - vitajte doma 🙂
Tak dnes nam zasa Andrej isiel do skolky po dlhej dobe- ani sa mu nechcelo 😒
Drobci su konecne zdravi -tak sme aj von konecne boli- len na pol hodku,ale aspon trosku 😉

nawal
5. jan 2010

ejviska su tu 2 tobogany a maly bezenik pre deti, neaky ten vodopadik. ja som tam bola uz straasne davno, ale muz tam brave deti a paci sa im. 😝

eviska83
5. jan 2010

Ahojte- to -kde ste vsetky? si nevsimajte- mne ukazovalo posledny prispevok 1.1 😀 😀 nechapem 😲

ejviska
5. jan 2010

Nawal diky. Asi se tam nekdy vypravime.

Tak jsem byla na ty nakupy, malej jsem v Nextu koupila dvoje teplaky, dvoje leginy, maskacove kalhoty, rolak, halenku a riflovou sukni a cele za 39 liber, tak jsem spokojena. 🙂 Ovsem obchody chci videt nejdriv v kvetnu 🙂) Sobe jenom par malickosti, ovsem ve sportsdirectu jsem si koupila cerne saty za 1 libru!!! 🙂

Rano byly normalne suche cesty, pritom vcera prselo, ale je fakt, ze bylo plus jedna stupnu. Cekala jsem pohromu. 🙂 Akorat mala byla zklamana, chodime do skoly pesky, tak se ji libilo, jak to klouze 🙂

karolinka2
5. jan 2010

Ahojte.
Ja som nedavno dosla z angliny ako vzdy vymrznuta. 😠
Ja som bola minuly tyzden v castle mail v antrime a vsetky obchody polovicne zlavy super ceny,vravela som Karolinke ze ku nam bude chodit jezisko po vianociach....Fakt super zlavy...
Evjiska nasa Karolinka sa zase boji chodit po chodnikoch ze sa smyka,vzdy povie uz ideme domov.
Matka veru super akcia policajtov...a chudak ten slovak co mu tam dali tu vybusnicu..

etuska
9. jan 2010

http://news.bbc.co.uk/1/hi/northern_ireland/844...

Mati-ani som o tom nevedela a stalo sa to v Randalstowne 😕 😖 😲

mamartinka
10. jan 2010

Ahojte,
zijem v Belfaste, pracujem tu ako tlmočnik, tiež doučujem anglictinu. tak ak ma nahodou niekto zaujem kludne sa možte ozvať na email abelavaboxo@yahoo.com pekny den Andrea.To mala jedna baba na komunite exil inzerat.Ak by niekto potreboval.

karolinka2
10. jan 2010

Ahojte.
Ano Erika ten policajt bol z Randalstownu a stalo sa to medzi Randalstownom a Antrim na hlavnej ceste.mal 33 rokov a pred tromi mesiacmi sa zenil.
Ako ste prezili vikend?my taka klasika dnes uz nebol rano mraz potom sme boli v Kilrei u svagra keby ste videli kolko je tam snehu.
Pekny zvysok vikendu.

ejviska
10. jan 2010

My jsme dneska byli v Ballymene v bazenu. Vezli jsme kamarada do Antrimu na letiste, tak na zpatecni ceste jsme se tam stavili. Celkem dobre, voda teplucka, ale nepochopili jsme moc ty otviraci hodiny, takze jsme tam byli jen 45 minut. Ale stacilo.
Nazpatek jsme jeste navstivili v Coleraine ceskou kamosku, co tam zacala pracovat a den byl pryc.
S tou bombou to je teda hruza.

dodka007
10. jan 2010

.Dcéry chodia do školy,ktorá ako všetky v Irsku má školskú uniformu.Odmietaju ju nosiť a každé ráno je kvoli tomu u nás plač.Mladšiu ešte ako tak prehovorím ale so staršou je to horšie.Musia mať zapnutý vrchný gombík na košeli čo odmieta a aj ked ju presvedčím,prikívne my a poobede pride zo školy s poznámkou že nemá uviazanú kravatu (ked odchádzala z domu ju mala) ....alebo ,že pod sakom nosí mykiny(nosí si ich tajne so sebou ) namiesto predpísaného svetra.. Ako mám dcéram vysvetliť,že uniformu MUSIA mať.A musia ju správne nosiť?...PORADTE MI PROSIM...

etuska
10. jan 2010

ahojte kocky,
Mati-ja som bola v stvrtok v Randalstowne u zubarky na preventivku 😖 -zajtra sa kolegynky z prace opytam,ci nie je ten policajt nejaka jej rodina,lebo ona tiez byva v Randalstowne a ma take iste priezvisko ako on 😔

V sobotu bola Miska s tatkom v lese,trochu sa vyblaznit na snehu a ja som zatial trochu pochodila Junction 1.Kupili sme si do izby krasne oranzovo-ruzovo-cervene zavesy+ k tomu postelne pradlo rovnakeho vzoru za super cenu,tak sme si hned skraslili izbu v tomto smutnom pocasi-normalne mam lepsiu naladu-cela izba je rozziarena,tak sa vytesujem 😵

Dnes sme boli doobedu v kostole a poobede pri jazere-bolo tam kopec ludi-fotili si zamrznute jazero 😅 ,no a podvecer sme este sli na navstevu a vikend je za nami.

Vitaj Dodka-no tazko radit.Moja dcera nosi uniformu bez problemov,ale to bude asi tym,ze mala len 4 roky ked tu nastupila do skoly.No musis ist asi na starsiu nejak diplomaticky,aby pochopila,ze niektore veci musi respektovat,aby nemala problemy v skole.Proste ju nejako motivuj-ja viem,ze niektore uniformy su hrozne,ale jednoducho s tym nic nenarobime.Slub jej napr. nejaky pekny vylet,alebo party pre kamaratky-alebo jednoducho nieco co na nu zaberie 😉
Drzim palce 😵

Mati-aby som este nezabudla-bola si sa pytat na Karolinkinu skolku????-lebo tusim do konca januara treba dat prihlasky.

karolinka2
11. jan 2010

Ahojte.
Tak uz tu mame nase stare irske pocasie v piatok hlasia dokoncia plus osem stupnov,,,,,vonku prsi takze dnes budeme doma upratovat pojdeme si vystrihovat a malovat.
Erika si bola u zubarky mohla si prist na kafco,,,ja mam termin u zubarky niekedy v januari ale nikde neviem najst listok dufam ze som ho uz nemala musim zavolat a opytat sa aby ma nevyradili.Papiere uz mam do skolky bola som pre nich cez tyzden vecer ich musime vypisat a ze zajtra odnesiem do 20.1. ich treba odovzdat.
Pekny den vsetkym. 🙂

dodka007
11. jan 2010

Aku 3kolsku niformu nosia vaše deti? 😀 Pači sa vam?

ejviska
11. jan 2010

Holky a jak je to tady se zubarem? To se vsechno plati? My mame ceske karticky ZP, takze jsem nas objednala na prohlidku na unor, jak budem v CR.

Dcera ma 5 let, tak uniformu nejak neresila. A to se jinak " paradi". Ona si zamilovala ty cerne boty, protoze maji podpatek 🙂. Maji sedou sukni, sede puncochy nebo bile podkolenky, blede modre triko a tmave modrou mikinu. BArevne ujde, ale ja si jinak nemuzu uniformu vynachvalit. ZAdne vymysleni, co si rano oblece. Nehlede na to, ze do skoly chodi tvorit a podle toho uniforma vypada. 🙂 Od barvy a kdeceho, obcas.

Dodo, ty jsi odkud?

dodka007
11. jan 2010

so banskej bystrice

eviska83
11. jan 2010

ejviska- no zubara si platis pokial nemas NHS(napisala som to spravne?) karticku, alebo si tehotna ,alebo mas deti do 1 roka.Inak my chodime na kontroly kazdy polrok.Len posledny X ked sme boli tak Andrej neotvoril usta 😠 ,
Dievcence davate deti zaockovat na pr.chripku? Dnes nam volali ci teda chceme- neviem sa rozhodnut 😒 a to Andrejovi musia objednat speci vakcinu kedze je alergicky na vajcia.
dodka- vitaj 🙂

etuska
11. jan 2010

ahojte kocky,
Mati-rada by som,no ja som si na preventivku len odbehla z prace.Bola som objednana na 11:00 a potom som hned sla spat do skoly,kedze ucim do 14:00.Ale niekedy ked budem fit sa mozeme zastavit-uz som si vyskusala jazdu do randalstownu sama a nie je to nic hrozne 😀

Mati-ta skolka pre Karolinku je "funded place"????-to znamena ze sa nic neplati-na 12,5 hod/tyzdenne????

Ejviska-my mame s MM "NHS exception cards"-ale to dostanes len vetdy ak poberas "Tax Credists" kvoli nizsiemu prijmu-inac sa plati(okrem tych vynimiek o kt. pisala Evka)-neplatia tehotne a zeny do roka po porode 😉

Evi-ja osobne sa ockovat nedavam,ani Misku-akosi nie som vnutorme presvedcena ze je to pre nas spravne.Malej davam teraz "Imunoglukan"-my s MM sme trochu nachladeni a ona je fit 🙂

Dodka-ako dlho ste v UK a kde byvate?
My mame celkom peknu uniformu-zlte tricko,modra mikinka a siva sukna

dodka007
11. jan 2010

etuska...........No byvame v Amagh.Od septembra ale pravdepodobne sa budeme sťahovať do Londýna.To mate dobrú uniformu.Ako ti nanu zareagovala dcera?.Ked sme našim prvykrat povedala ze budu nosit uniformy tak sa tvarili asi takto: 😖 a ked sme im ju ukazali 😨 😲. no ale nic sa neda robit.aj ked tie pravidla k uniforme su prisne:vrchny gombik na košeli zapnuty celu dobu,kravata uviazana pri krku,ziadne sperky,nausnice nic,kosela zakasana v sukni......a vy mate ake pravidla k uniforme?

etuska
11. jan 2010

Dodka-my ziadne pravidla nemame-akurat ma byt stale uniforma cista a upravena-a dcerka ziadne namietky nemala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre