Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
19. máj 2010

Ahojte 🙂
Erika- ideme 3.7- uz mame lodenky 😉
Martinka- o muskach ani nevram- my mame jazero asi 2mile- nastastie okolo nas je pohoda,ale Andrej chodi do skolky blizkop jazera a to je katastrofa ☹ som sa pytala preco to nepostrekuju tak na mna divne kukali ze ved to je potrava pre ryby nie????
No ja to nechcem zakriknut ,ale Andrej zatial nema sennu nadchu a to ma Karol kolegu kt. zacal slzit vzdy v ten isty den ako Andrej- a ten uz slzi od minuleho pondelka- zeby zaberalo kozie mlieko?Len dufam ze to aj tak ostane 😵
Ja som vcera varila zapekanu zeleninku s batatom- az som nechapala kolko drobci zjedli 😉

karolinka2
19. máj 2010

Evi ze lodenky.a kde sa plavite?????? 🙂 a co je to prosim ta to batato????Ja som dostala sennu nadchu pred piatimi rokmi naraz s bratom..toho roku ma nejako obchadza...klop klop aby som nezakrikla...

eviska83
19. máj 2010

Mati-plavime sa z Larne do Cairnryanu 😵 😵
Batat je sladky zemiak,ja som to pred tym vobec nepouzivala ,ale je to super hlavne na prve prikrmy- chuti podobne ako butternut squash.Nasim to velmi chuti 😉

ejviska
19. máj 2010

Evi, vy fakt jedete lodi?? A dal ze Skotska jak?
A co s temi bataty delas? JA jsem je koupila, ale moc jsem nevedela co s tim.
Nam uz odletela navsteva dneska. Bylo to moc fajn, ani nevadilo, ze si to o tri dny prodlouzili.

nawal
19. máj 2010

caute, inak blbe 😖 napisem spravu a jej nikde 😠
pisali ste o obcianstve, ima a lili dostali teraz v marci uk obc.
rado nam dojde za tyzden teda ak odleti a bude tu skoro 3 tyzdne a my sa vraciame okolo 25.7

etuska
19. máj 2010

ahojte žienky,
Akurat mi zacalo paradne tvrdnut brusko,tak uvidime ci uz je to tu,alebo len plany poplach.....

mamartinka
19. máj 2010

etuli drz sa.Myslim na teba.Ak nieco daj vediet.Poslem ti ip este 😉 etuli mas i.p

eviska83
19. máj 2010

Evi - zo Skotska do Anglicka a potom dlha ,dlha cesta 😒
Erika- tak sa drz- myslim na teba a modlim sa 🙂

karolinka2
19. máj 2010

Erika drz sa.myslime na teba.

etuska
19. máj 2010

dik kočky-hadam to nebude len plany poplach-uz by som rada Šimiho z bruska vyhnala 😉
ved ak nieco-poslem SMS a ked nic,tak tu rano prikvitnem 😵
bru nocku 😵

etuska
20. máj 2010

ahojte kočky,
no my stale 2v 1.Takmer celu noc som sa budila co mi tvrdlo brusko,ale kontrakcie boli nepravidelne,takze som si obcas aj pospala Teraz je to uz pohodka-maly si veselo kope

ejviska
20. máj 2010

Etuli, to uz se blizi! Drzim palce, at to probehne hladce a rychle!

etuska
20. máj 2010

Evi-vdaka 🙂 No do terminu este 8dni-ale nenahnevas sa ak porodim skor 😀
Rano som bola sice unavena,ale bolesti nikde-este som aj Misku sla zaviest do skoly-ved keby nieco-nemocnica je cestou 😀

ejviska
20. máj 2010

🙂
My jsme pred 14 dny zapomneli dat ven popelnici ( nam tu vyvazi jeden tyden modrou a jeden tyden cernou ), takze ted jsem dala ven popelnici a tri pytle a oni tam samozrejme pytle nechali!!! By se zblaznili, kdyby to vzali. Ale pravda je, ze jsem to cekala.

Tak my mozna v Portstewartu zustaneme i dalsi rok. D. se rozhoduje, nabidli jim permanentni kontrakty. Za ty je ovsem mene penez nez za locum. Ale tady mame kamarady, Terka je zvykla ve skole, pekny dum. Tak je to na zvazeni. Zase to letecke spojeni je sem blbe, navic jeste s tou sopkou. Z Anglie clovek i autem zvladne dojet.

ejviska
20. máj 2010

Holky, jak se tu zakoncuje skolni rok? Jarka ma deti ve skole, ale tu tady moc nevidet. Nosi se neco ucitelce, jak u nas? Erika bude taky vedet....
A taky v moji anglictine mame pristi tyden posledni lekce, tak to taky nevim. Nase ucitelka je perfektni, ma i hodne osobni pristup, mozna by se neco sluselo, jako podekovani. Co myslite?

Jdu uklizet! Na vikend zitra uvarim gulas, jsem vymyslela. V tydnu jsem delala maso se zeleninou do tortilly, bylo to moc dobre.

etuska
20. máj 2010

Evi-vacsinou deti nosia "Thank you" postcards-alebo dostat aj take "For a special teacher"-prip. nejaky maly mily darcek. Pamatam si,ze minuly rok dostali niektore ucitelky (teda vacsinou len od polskych,ceskych a slov.deti) kvety a boli milo prekvapene... 😅

etuska
20. máj 2010

..alebo nosia aj take malicke cokoladky,dezerty-naozaj len nejaku malickost.

ja som minuly rok taketo "mini-dezerty "+pohladnicu poslala pre Miskinu ucitelku+classroom assistant

ejviska
20. máj 2010

Eriko, diky! Myslis, ze by se pro moji ucitelku hodila orchidej v kvetinacku s tou kartickou? Moc diky, o te karticce jsem nevedela. Ona ma moc rada kvitka, to vim. Je fakt dobra, nejenom ze prijde a oduci lekci AJ, ale snazi se vsem i pomoct, kdo potrebuje cokoliv poradit soukrome.

A ve skole, jak chodi Terka, to davaji posledni den? Diky ti moc moc za rady!!!!

eviska83
20. máj 2010

Ahojte
takze Erika v noci bol plany poplach? 🙂
No ze ja som vobec nieco pisala o sennej nadche 😠 😠 vcera poobede to zacalo 😒 - takze aj my bojujeme s kvapkanim 😒
My mame zo skolky v sobotu sponsored walk tak som zvedava ci vobec niekto pride okrem nas 😀
Zajtra zasa maju teddy bear picnic 😉
Aj ja som chcela dnes upratovat ,ale kedze bola katastrofalna noc (andrej sa stale budil) tak sa na to vykaslem a idem spat.Karol berie deti na nakup tak budem mat klud 🙂

etuska
20. máj 2010

Ejviska-nemas za co 😉 Ano-v skole -klasika -tak ako u nas-posledny den sk. roku 😉

Eviska-no zda sa ze ano 🙂 -ved raz hadam vylezie... 😀 Ja som si tiez teraz asi 2 hodky pospala,kedze v noci som len chodila hore-dole 😝 ,MM isiel pre Misku do skoly a ja idem nieco narychlo uvarit..Hmmm-tak ta senna nadcha je teda tiez riadna pliaga-drzte sa

etuska
20. máj 2010

Mamartinka-sila 😖
sama som na ten spot zvedava...-ci ide fakt o "reklamu"-alebo skor je to nieco ako psychologicka poradna ..... 😔

ejviska
20. máj 2010

Evi, ja silim nakupovat jenom s Terysem a on jde na nakup s obema?? 😀 No muj obdiv ma!!
U nas je hrozne pocasi, je 20st, ani listecek se nepohne, uplne bezvetri, takze je strasne dusno. A do toho kvetou vsechny stromy, na alergie jak delane. A vubec je strasne vedro, jenom v tricku jsem byla a bylo mi teplo! Jak v Thajsku tu je 🙂

ejviska
20. máj 2010

Teda mme zaujalo, ze v UK je legalni interupce az do 24.tydne. Dyt takove dite, kdyz se narodi predcasne, se uz snazi zachranit.

etuska
20. máj 2010

Evi-asi to bude len vynimka,napr. ak je ohrozeny zivot matky.... 😕 lebo inac by sa mi to zdalo teda dost krute....

veru-teplo je tu-ale ja sa z toho vytesujem 😅

eviska83
20. máj 2010

evi - my meme 3 deti- takze bral vsetky 3 🙂 A nakoniec z mojho spanku nebolo nic- prinutila som sa upratat- ale len taka rychlovka 😉 Budeme sa tesit ak ostanete dalsi rok 😉
No veru to je sila- to fakt do 24tt? 😲
No ale take teplo mi velmi nevyhovuje- fuuuj je sparno ,vlhko- no ale vzdy lepsie ako keby malo prsat 😵

mamartinka
20. máj 2010

Aj u nas je baby teplucko.A cez vykend ma byt este teplejsie.Len sa zohrievajme zakial sa da. 🙂

mamartinka
20. máj 2010

Inak baby my uz takto tyzden budeme na Slovak.Ci odletime.Dufajme.Ideme na tyzden a 2.06 ma caka zakrok 😝 Sa uz aj tesim domka.Len dufam ze tam nepomrzneme lebo ze hlasia este aj mrazy na Slovensku buduci tyzden.

ejviska
20. máj 2010

Evi, toz s trema to uz vubec ne! Ja jsme myslela, ze je zamykate do sklepa ( pivnica ), kdyz jedete na nakup 😀 😉 Taky mi to teplo nevyhovuje, mam pocit, ze nemuzu dychat.

Mozna je to tak mysleno, ze vlastne do urciteho tydne je "potrat" a pak uz predcasny porod. Pokud se na genet. UTZ v 22 tt.zjisti vada,treba neslucitelna se zivotem, tak dite musi porodit. Fuj, pryc od toho...

Marti, to teda uteklo! A az to budes mit za sebou tak co? Zase vam daji cas, jestli to pujde prirozenou cestou?

mamartinka
20. máj 2010

ejviska neviem.Az po manzelovom spermio sa bude vediet dalsia liecba.Zatial musim absolvovat ten zakrok a manzel spermio.A potom uvidime co dal. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre