Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
26. máj 2010

Jarka vdaka za pozvanie ale drahy na leto planuje Skotsko,tiez nejake zabavne parky a tak pod. tak uvidime,ale karolinke by sa to urcite pacilo....
Baby to asi vsetci planujeme ten Pariz 😀 ,aj my zvazujeme disneyland ale niekedy az o tri roky....
A co to pise v prispevkov modrym nase nicky???

mamartinka
26. máj 2010

@karolinka2 myslis totok Mati?

karolinka2
26. máj 2010

ano Matka

mamartinka
26. máj 2010

@karolinka2 To si kliknes odpovedz a vyhodi ti to takyto zavinac.To akoze kto na teba mysli ti ukaze zasa hore ako mas internu postu. 😉

ejviska
26. máj 2010

Evi, mne zubarka rekla, ze to NaF ( taky mam z CR ) se musi uzivat 300x za rok, jinak nema ucinek. Tzn.ze muzes vynechat 1x tydne. Nevim, jestli je to pravda, ale rekla mi to tak. Ja davam 1 tbl. denne, maximum se muze davat 2tbl denne. Dcera moji kamaradky, ted ji je 13 let, ma "flekate" zuby. Zubar ji rekl, ze to je z nadbytku NaF, pritom to uzivala, jak ji rekl.

ejviska
26. máj 2010

Musim mrknout na ten Legoland. Koukam, ze se asi potkame vsichni v Parizi 🙂

eviska83
26. máj 2010

@ejviska -tak idem prestudovat ako to vlastne je 😀 mne to takto povedala zubarka na svk 😵

eviska83
26. máj 2010

Liek sa obvykle užíva 1x denne, vždy večer pred spaním po vyčistení zubov. Jednotlivá dávka u detí vo veku 1/2-2 roky je 1 tableta, vo veku 2-4 roky je o 1-2 tablety a vo veku 4-16 rokov je to 2-4 tablety. Pokiaľ je to možné, tablety sa neprehĺtajú, ale nechávajú sa uložené medzi lícom a ďasnom až do úplného rozpustenia. U dojčiat môžu byť tablety rozdrvené a rozpustené v lyžičke vody, čaju alebo ovocnej šťavy (nikdy nie v mlieku alebo alkalickej minerálke!). Dĺžku liečby určuje lekár.
Účinné látky-
tak toto som nasla ale nic viac 😒

ejviska
26. máj 2010

Evi, no vidis a mne rekla max 2tbl. Cert aby se v tom vyznal. Ja davam jednu vecer, ale ona to vzdycky rozkouse.

mamartinka
26. máj 2010

Caute.Babule ja sa lucim.Rano smer letisko.Ak to bude mozne sa z domu ozvem.Doma net mame tak v pohode.Vsetky pozdravujem a Erika drz sa.Majte sa.

mamartinka
26. máj 2010

Inak sa vraciame 04.06 😉

karolinka2
26. máj 2010

Mati este raz stastnu cestu a hlavne napis co ako vysetrenia. 😉

jarka28
27. máj 2010

Bre ranko.........ako sa mame zienky??Erika ako v nemocke vcera?Martinka aky bol let ?Martinka druha co ta trapi?citala som nieco na FB......

ejviska
27. máj 2010

Marti, dobre docestujte, to se vracis na moje narozeniny 😉

Matko, co se deje? Taky jsem cetla na FB...

Zdravim Jarku! Ted jsi tu nejak casteji, to je dobre 🙂

etuska
27. máj 2010

ahojte žienky,
tak vraj to na porod vobec nevyzera.Uz mi chceli dat aj vyvolavacku-no odmietla som .Bábo je OK,dnes je mimoriadne aktívne a ak vraj v najblizsich dnoch neporodim,6.júna sme objednani do nemocky.

Idem teda pracovat,nech sa to uz pomaly spusti 😀
pekny den

jarka28
27. máj 2010

Erika no tak som zvedava kedy sa ti to rozbehne..... 🙂 Ejviska som tu veru castejsie...mame uz doma dve auta a tak uz som neni pod tlakom a mam casu viacej .... 😉 ked sme mali len jedno bolo to dost o drzku...po robote domov odviezt Mareka do prace,hned deti do skoly,potom nakupit atd...a po obede pre deti a robit ulohy a potom pre Mareka......aj teraz som po nocnej ale som v pohode....a mam casu...........u nas je celkom fajn pocko ,trosku zatiahnute ale da sa.......

karolinka2
27. máj 2010

Ahojte.
Mna dnes mimoriadne bolia ruky,uz len cakam na papiere z nemocnice ale neviem ako to vyriesime,le po operacii musim mat v klude ruku tri tyzdne a potom este mesiac a pol marodka a nenamahat...a drahy tak dlho nemoze zobrat volno mama tiez nie tak neviem....Inak to na facebooku sklamala som sa v niekom,ale nejako som si uz na to zvykla ze vzdy sa sklamem v niekom komu zacnem verit.taky je zivot. ☹
Dnes som mala na plane upratat vrch domu ale ako som pisala tie ruky ma velmi bolia tak nevladzem.Akurat dovaram brokolicovu polievku a spagety s mletym masom.
Pekny den vsetkym.

ejviska
27. máj 2010

Eriko, ja kdyz jsem cekala Terku, tak jsme byla v pondeli rano na kontrole, tam mi rekli, ze to vubec jeste nebude a vecer jsme jeli do porodnice 🙂 D. byl predtim nejak tri dny skoro v kuse v praci a nespal. Takze kdyz jsem ho v noci vzbudila, tak rekl, ze dneska teda rozhodne rodit nejede 😀 Terka se narodila rano v sest a on jel z porodnice do prace na sedm, ale pak ho primar poslal domu, ze se na neho nebude divat 🙂

Jarka, my mame jedno auto a je to nekdy naprd. Ve stredu, kdyz ma Terka irish dancing, tak jdu do skoly a ze skoly 6-8x. Je to cca 1 km, takze se opravdu projdu. Vcera se D. divil, ze jsem tak znicena. Vyhoda je, ze mam pohyb. Ale cim dal vic uvazuju, ze je potreba koupit druhe auto. Nam by se docela hodilo i neco vetsi, jak je Picasso, Zaphira, proste 7 seats. No uvidime.
Jak vase Saska s tou vahou? Nejaky pokrok jste udelali?

Decka dneska meli mit ve skole sportovni den a kvuli pocasi ho zrusili. Tolik tydnu neprselo, to je jak na potvoru. Ja jsem se premohla a umyla cast oken zevnitr, uz je objednany pan na venek. Aspon uvidim na ten destik. Tady stridave slunko - dest.
Dneska prijedou rodice, tak se tesime moc!

etuska
27. máj 2010

@karolinka2
Maťka-aj ja sa chystam varit brokolic.polievku 🙂 No mozno ta tie ruky bolia ked sa teraz tak trochu ochladilo-zmena pocasia,tlaku-ci myslis ze pre nieco ine? 😕
@ejviska
parada-tak to budete mat vzacnu navstevu 🙂 Moji rodicia priletia zaciatkom jula-uz sa na nich tiez velmi tesime-teda najma Miska sa nemoze dockat 😅
@jarka28
Veru-bez auta je to tu tazke 😝 My mame tiez 2-ked som chodila do prace,tak sa ani inac nedalo,lebo MM chodil rano na 7-mu a to ked som ho chcela zaviest,musela som nechat Misku cca 10min. samu doma-lebo este spala a mne bolo este vtedy dost zle od zaludka-no a druhym autom sme chodili my do skoly.Teraz je to uz OK,lebo MM je na nocnych.

Tak som sa opat vykecala a pokracujem v upratovani a vareni 😅
pekny den

ejviska
27. máj 2010

Matko, co mas s rukama, jdes na operaci?

karolinka2
27. máj 2010

Vola sa to KARPALNY TUNEL...Dostavaju to muzi ale prevazne zeny,pri namahavej praci,praci s PC alebo v tehotenstve,ja som to dostala v 6.mesiaci tehotenstva,potom to preslo ale po roku sa to opat vratilo,a je to strasna bolest nie je to kazdy den taka silna bolest ale momentalne mam silne bolesti,je to trpnutie ruk,vypadavaju ti veci z ruk,predvcerom som jedla polievku a cela miska mi spadla z ruk na zem,alebo nedokazem zapnut gombik alebo karolinke uviazat cop....a ja upratujem ten dom tak ak ma tie ruky bolia tak je to katastrofa styri hodiny upratovat a zehlit,ale uz som si nejako na to zvykla za tych par rockov od tehotenstva,ale v poslednom case ma to boli viac a viac tak som si bola dat vypisat papiere na operaciu,lebo lekar mi uz predtym povedal ze na to nie su ziadne lieky len operacia to sa operuju nervy na ruke od velkeho prsta smerom hore a tam ma aj najvia boli....takze tak...

ejviska
27. máj 2010

To vim co je. A oni ti to potvrdili, jo? Tu nebo na SVK? A na operaci by jsi teda sla tady?

eviska83
27. máj 2010

Ahojte kocky 😉
No vy ste toho stihli popisat 😵
@mamartinka -uz teda neprajem stastnu cestu lebo uz si urco doma 😵 Drzim palceky na vysetrenia- daj vediet ako ste dopadli 🙂
@karolinka2 - No teda nemas to lahke 😒 a po operacii by mali bolesti uplne zmiznut?
My sme mali jedno auto - ale akonahle som zacala pracovat- bola som nutena kupit dalsie- bez 2 aut by sme sa my nezaobisli vobec.a je dobre ze na druhe auto sa dava lacnejsia poistka 😵
U nas uz parkrat sprchlo ale ja som rada - Andrejove ocka su lepsie 🙂

pajakubik
27. máj 2010

Ahojky holky, 😉
dlouho jsem tu nebyla,nestihala jsem. Delala jsem skoleni a jakoze uz bych mela nastoupit do prace,ale ztratili muj police check tak jsem ho musela vyplnovat znova a ted cekat kdovi jak dlouho.Tak jsem se sla prihlasit na pracak a blbec jsem rekla,ze praci mam jistou ze uz jen cekam na ten vypis,sedela jsem tam hodinu a vyplnovala papiry,jeste me 3x volali dom a ptali se na to same dokolecka a pri poslednim hovoru me rekli,ze stejne nic nedostanu,protoze uz mam jistou praci.tak po dnesnim dnu,jsem se presvedcila,ze tady se musi jen lhat a lhat.Do toho me maly pokazil pracku,rucku od dvirek,tak jsem zhanela vsude opravare,ale pozor ne kazdy opravar opravuje vsechny znacky pracek.jeden opravuje hot point druhy tamto,tak jsem vyplazla 50liber. Tak uznejte samy,ze ja se opravdu nenudim.
Mamartinko,tak at ti to vsechno dobre dopadne na SK.
Ejvisko,ty se mas,ze tu mas vasich.
Marti,to musis trpet s tou rukou,zkus si to potirat fancovkou a pak nechat v klidu,moje mamka ma zase problemy s nohou a ta francovka ji aspon castecne pomoze od bolesti, ☹
Eri,ja jsem taky zvedava,kdy se to male ozve,ze uz chce jit ven 🙂
Jarus,tak to je dobre,ze mate dve auta,aspon uz nemas takovou litacku
Ale jsem se rozepsala,jdu zehlit,nebo toho mam na kopu
Pekny vecer vsem 🙂

ejviska
27. máj 2010

Ahoj Pavli, to se teda fakt nenudis. Toho "papirovani" se ja desim, zatim jsem nastesti nic nemusela 🙂

pajakubik
27. máj 2010

Ahoj Evi,
tak ted tady zacaly padat kroupy a tma je takova ze by se dala krajet a to jsem mela jet s malym v 6 na meeting.
Mas pravdu,tolik papiru co jsem za posledni 2 tydny vypsala,hruza,aspon ze uz tu pracku mam opravenou,aspon to vsechno nemusim uz prat v rukach a ze toho maly teda zasmudli hodne. 🙂

etuska
27. máj 2010

@pajakubik
no veru-mas to pestre 😉
@karolinka2
Mati-to je mi luto,ze mas take bolesti,hadam ta operacia to vyriesi 😔
@ejviska
ako dlho ostavaju rodicia v UK?
@eviska83
tak parada ze Andrejovi sa polepsilo 🙂
@mamartinka
Hadam ste Mati dobre doleteli

idem vybrat malu z vane-uz sa tam cvachce celu vecnost-pocut ju az sem ako sa rozprava s Ariel a ostatnymi babikami 😀
pekny vecer 😵

eviska83
27. máj 2010

Baby potrebujem poradit- co si myslite o bunk bed?ale ta kde je dole kreslo a stol- rozmyslam aj nad takou moznostou- mate niektora skusenosti?

ejviska
27. máj 2010

Pavli, byli jsme v Belfastu pro rodice, no strasne prselo, hlavne kolem Ballymeny.

Eriko, mala se taky vzdycky koupe pul druhe hodiny. Nanosi tam hracky a taky s nimi porad povida 🙂

Evi, co to je????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre