Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
16. nov 2007

ahoj.
Ja nepracujem. ☹ Ja len hladam pracu. Ale ne a ne najsť. Čo by som mohla, tak mi bus nechodi. Ale vybavuju mi niaké upratovanie, už par mesiacov, a nič s toho.a poriadna robota no poriadna niaka na cely deň sa rysuje až od januara. dovtedy skolabujem nervamy.

miriama
autor
18. nov 2007

jaj..si tusim veru spominala, ze byvate akosi tak bokom, kde moc nemas dobre spoje...a co afticko? to by si nasla lepsie a aj by si to ty mala rychlejsie.. 🙂

zsuzsu
18. nov 2007

ano, už sa na aftičku pracuje. Lenže zatial mame len jednu vyplatu. A deti tiež toho dosť precestuju, a stale im treba niečo pokupovať. Ale bude sto krat lepšie, ako nam pridu tie benefity, a tak. A vyzera, že pre mňa robota bude, od 2. alebo 6 januara. Dufam, že to nebudu znova len sluby.
Aky ste mali vikend?

miriama
autor
18. nov 2007

tak drzim palce,aby urcite bola 🙂
deticky vedia po anglicky dobre?
weekend bol...no nic moc..moj sa babral s autom a ja som tak po dome..a dnes na chvilu v praci...
a vy?

zsuzsu
19. nov 2007

Dobre rano.
Zasa pondelok. Všetci vypadli do prace a do školy, a zasa som sama. Ale mam čo robiť, lebo v stredu mi pride maminka aj s krstnou dcérou, tak idem pripraviť postelné a veci čo potrebuju, aby som toho nemala vela. Ešte dokončim kupelňu, lebo som ju kachličkovala, a majitel mi teraz doniesol šparovačku, lebo čo som mala tak som to už minula. Aj okna som chcela umyť, ale tu prši, aj pršalo cely vikend. Aj pradlo sa mi nazbieralo na žehlenie, tak snaď to všetko stihnem. Ale aspoň mi deň rychlejšie prejde. A v stredu budem od rána na ceste, lebo idem pre nich do Dublina.
Či deti vedia anglicky? Vedia viac ako keď sme došli. Ale ešte su veci, ktorym nerozumia. Ale mam šťastie na učitelov.Naozaj klobuk dole.Ale veď oni sa dotoho dostanu, len sa hanbia rozpravať. Akurat ma štve, že podla slovenskych zákonov, by mali chodiť domov na Sk každy rok robiť skušky. Ale neviem načo.Veď sme EU, a vysvedčka by im mali uznavať. Nepoviem, keby sme sa potom vratili, tak ano, ale zatial to v plane nie je.
Tak asi tolko. Prajem krasny dnik.

karolinka2
19. nov 2007

Ahojte mozem sa k vam pridat,Miriamka s tebou som si raz pisala ale uz si sa mi potom neozvala.my zijeme v Randalstowne asi 10 minut od Antrimu,mam 10 mesacnu dcerku Karolinku.

zsuzsu
19. nov 2007

Ahoj Karolinka.
Ja si myslim, že žiadny prolém, aby si sa k nám pridala. Randalstown poznam , akože viem kde to je. Keď som chodila z Magherafeltu do Antrimu, tak sa mi zda, že autobus ide cez vas. A čo porabate? Manžela maš z SK?

karolinka2
19. nov 2007

ano urcite sa prechadza cez Randalstown.manzel bez papierov 🙂 je slovak a urcite to poznas pracuje od rana do vecera este aj soboty a ja s malou som cely den doma,no ale dnes nemozme ist ani vonku hrozne tu fuka,a ty?

karolinka2
19. nov 2007

citam ze ty uz mas velke kocky a ze ti pride maminka,tak to ti hrozne zavidim 🙂 my sme boli doma teraz v oktobri po roku a pol aj to sme boli celu dovolenku chori.My sme boli raz v Magherafelte,takiez citam ze nepracujes,aj ja by som strasne rada isla do prace ked bude mala vacsia aspon nejake upratovanie po domoch,ked som sem dosla tak to tu bolo strasne s robotou nic som nemohla najst,kazdy vyzaduje dobru anglictinu este aj na upratovanie.no uvidime ved este je Karolinka mala tak kym vyrastie hadam sa aj v jazyku zdokonalim. 🙂

zsuzsu
19. nov 2007

Mi sme tiež z SK všetci. Tak isto manžel pracuje aj soboty a občas keď treba aj v nedelu. Ja mam o troška staršie deti 😀 , chodia do Magherafeltu do školy. A byvame v Tobermore ☹ Ja som doma, robota neni, ale asi už konečne bude od januara. A počasie aj tu je otrasne. Ale čo už. A idete na vianoce na SK? mi nie budeme tu, a ani mi to nevadi. v stredu pride mamina, a donesie zasoby 😀 aj na vianoce.A Ty si tu pracovala? A ako dlho st tu, malu si tu porodila?

karolinka2
19. nov 2007

Nie nejdeme na Vianoce domov terazs sme boli a zasoby sme si doniesli 😀 ale vsetko uz sa tu da kuit v tescu a lidli su tu polske obchody tak nie je problem.ja som tu rok aj sest mesiacov prisla som tu v tretom mesiaci a rodila som v Antrime.a kde budes pracovat tak to ti naozaj drzim palce aby ti to s tou robotou vyslo v januari.

karolinka2
19. nov 2007

budem zatial koncit lebo mala sa zobudila.ozvem sa neskor.pekny dnik

nadina
19. nov 2007

Ahojte baby, zdravim z Irska, nie zo severneho, ale z IRL... Zsuzsu, super, ze mate diskusiu zvlast pre severne Irsko, tak preto si sa u nas uz neozvala... 😉 . Trosku som Vas citala a chcem Ti len povedat ku tym skuskam na SK, pisali sme o tom v diskusii Irsko Halooo, teraz neviem, ci si tam vtedy este bola, ale predsa sa to da vybavit, aby ste mali len vyuku v UK a nie aj na SK. Nie je to tak, ze je to povinne chodit aj v UK aj na SK...
My to tak mame s dcerkou, takze sa to da. Ine je individualny ucebny plan
a ine je povolenie plnit skolsku dochadzky v zahranici... Len mozno o tom nemaju u Vas na SK spravne info?

Tak drzim palce. Pekny dnicek.
Nadina

zsuzsu
19. nov 2007

Nadina, ahoj a ďakujem.

miriama
autor
19. nov 2007

ahoj karolilnka,
prepaaaaaaaaaaaaaaaac, asi som si nevsimla, ze si mi napisala..ale myslela som na teba, ze si bola kuk tu u nas v tescu..skoda..sme sa mohli stretnut... 😒 ved snad este budete mat cestu.

Idete na vianoce holky na SK? my by sme ani nesli ale ked mame obaja tyzden volna v pracach tak preco nie...a treba aj svadbu dotiahnut 😉

karolinka2
19. nov 2007

Ahoj no v tescu sme boli a nikdy viac,20 minut kym sme nasli miesto na parkovanie,v tescu plno ludi,uzko medzi regalmi tak to sa neda ani porovnat s antrimskym tescom.a tak pises ze budete mat svadbu tak to su pekne pripravy,my na SVK nejdeme boli sme teraz doma.pekny dnik

zsuzsu
19. nov 2007

Miriama, mi na vianoce budeme tiež tu. Ale Ty máš aj iné pekné povinnosti.Tak držim palce, aby si všetko vybavila.
🙂 🙂 🙂
Karolinka, a Ty kedy začneš ozdobovať stromček? Tiež tak skoro? A na Mikuláša, tiež budeš davať sladkosti?

miriama
autor
19. nov 2007

karolinka, ale to bolo len preto take dive v tescu, ze sa to otvaralo..teraz je to wpoho...uz sme tam boli asi 4x a uplne v norme 😉

zsuzsu, buduce vianoce budeme asi aj my tu..uvidime....ale teraz veru tahaju povinnosti..aj tak nebudeme cela rodina, sestra zajtra odlieta do Moskvy na 4mesiace. A my sme tiez skoro nesli 😅 koli robotkam..ale to preto, lebo si berieme este tyzden navyse volna, lebo cez vianoce nevybavime nic..a to bol problem..ale uz nastastie vyrieseny...

takk papa, utekam do prace 😒

karolinka2
19. nov 2007

zsuzsu,no stromcek ked to bude ako po ostatne roky tak na poslednu chvilu este len budeme zhanat stromcek. 😔 ale doteraz sme mali zivy,no presvedcila som mojho ze tento rok nie kvoli malej lebo vsetko stahuje,a predsa ten umely je lahsi a vtescu maju 1,80 m za 10 lybier.no a na Mikulasa Karolinka je este malinka na sladkosti mne netreba a hadam mojmu nieco kupim.tak idem krmit moju malu,lebo tu krici.

zsuzsu
19. nov 2007

Aj mi budeme mať umely. Aj tu su dobre ceny. Ale akurat som pozerala v argose 1,8 a s ozdobami /červené+zlaté/ za 24,99. Tak asi to kupime. Ale nie teraz. Nam stači až 23.decembra lebo ja mam vo zvyku zdobiť deň pred vianocami, a to už asi budu predavať len za par libier 😀 😀 😀

karolinka2
19. nov 2007

Aj moj chcel ten ozdobeny zargosu,ale mame plno ozdob z predchadzajucich vianoc tak radsej cisty.no dnes uz nebudem pisat lebo dosiel moj z roboty a ide robit nieco na pocitac a ja idem kupat malu.pekny vecer.

etuska
19. nov 2007

Jeej,ahoj Karolinka2 🙂 ,trosku som blúdila po témach,vacsinou som na Irsko haloooo, no nedalo mi ,aby som sa nemrkla aj tu.Tak sme sa tu stretli. drzte sa, tento tyzden mam hekticky,no po víkende sa ozvem a poslem aj nove foto. 🙂

zsuzsu
20. nov 2007

Dobre ránko.
Ako sa dnes mate?

karolinka2
20. nov 2007

ahojte skoro tak ako po ostastn dni len dnes mi mala vobec nechce
spinkat.

miriama
autor
20. nov 2007

jeeee, vy tu zdobite stromcek..no my si tiez chceme nejaky kupit aj ked tu nebudem cez vianoce..ale v januari aby sme este mali taku vianocnu atmosku na baraku 😉

karolinka2
20. nov 2007

Ahoj zsuzsu ked si dobre pamatam tak ty zajtra ides pre rodinku do Dublinu,no uz nebudes cez den sama urcite sa tesis.a ako sa chystas autom alebo autobusom?my tiez sme isli z Dublinu a kazdu polhodinu chodi odtial autobus do Belfastu na letisko.

karolinka2
21. nov 2007

Ahoooojte kde ste vsetci?

etuska
21. nov 2007

Ahoj Karolinka2,ako sa držíte?Malá sa drží? Skús vytukat v Google www.disney.com a postupne sa preklikas na celkom mile rozpravky, pesnicky...a takto sa mozes ucit "English" aj ty. 🙂 Nasa Miska ma tuto stranku velmi rada, myslim , ze je to ak mickeymouse playhouse.Bru nocku

miriama
autor
22. nov 2007

avojte, tu sa nebuva?? 😅

karolinka2
22. nov 2007

ahoj Etuska dakujem za webovu stranku a my vsetko po starom,drzim malu tak sa mi zle pise.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre