Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
19. júl 2010

@mamartinka Matka ako na svk este sa nenudis????a horucavy stale rovnake ci uz sa ochladilo???
Mna do rana chytilo hrdlo a priedusky,aj viem,ze som ich oparila s ladovou vodou,z nosa mi tecie....Dnes som po tyzdni isla do prace,celkom pohoda....

pajakubik
20. júl 2010

@karolinka2 -Ahoj Marti,ale te chytlo,snad se z toho brzy dostanes,drzim palecky. Me zas chytnul zub,uz tyden me v nem skube,az me z toho nehorazne boli leva pulka hlavy. Ale uz me segra objednala u nas jak povezu Kubika. V pondeli rano prijedeme do Bratislavy to asi cely den prospim,budu odpocivat a v utery rano jdu k zubari pak nakoupit co potrebuju a vecer se vracim opet sem. Jestli nekdo neco chcete privezt piste,ale musite si pak pro to prijet,ja uz mam cely srpen pracovne nabity,aby se me po kubikovi moc nestyskalo,tak nebudu met moc casu. ☹

karolinka2
20. júl 2010

@pajakubik Pavli dakujem,beriem paralen a kalcium tak hadam to zaberie....a akurat som vytlacala pomarance a karolinka vypila stavu z piatich pomarancov co nikdy nechcela....Myslela som na teba ja som bola na tom,ze 22.letis

eviska83
22. júl 2010

Ahoooj kocky,
Vy to tu neako flakate 😠 😠 😠 😠
Vcera vecer okolo 20.00 sme docestovali- len tak tak sme stihli lod z Francuzka do Dublinu- prisli sme 10 min pred odplavanim 😉
Dnes som vsetko povybalovala-caka ma kooopa prania 😒
Drobci sa tesili ako male deti (ved su 😀 😀 ) ked videli svoje hracky,postielky....
Andrej zvladol rozlucku uplne super- som myslela ze budeme plakat obaja- ale ani slzicku nevyronil- a uz sa tesi na let lietadlom 😵
Foto neskor popridavam na FB 😵
Ako vy?
@etuska- uzivas si rodicov? este su tu obaja ,alebo uz iba mamina? a ako Simi? este zvracia?ozaj tak ma napadlo mas Vigantol? ,lebo som zistila ze ja mam este asi 3 flasticky a uz nedavam.
@karolinka2 - prajem skore uzdravenie. super ze ste presli cez MOT 🙂
@pajakubik - tak nech zubok skoro prestane boliet- a co Kuba tesi sa za babkou a dedkom?
@ejviska- ako na vylete na Slovaci? Ja uz som aj rada ze sme z tych horucav prec
Fuuuha ale som sa rozpisala 😀 😀 😀 chybalo mi to 😵

karolinka2
22. júl 2010

@eviska83 Evi vitaj spat,tesim sa na fotecky.
My sme dnes mali take ministretko s Nawal a detmi tak,hadam sa baby stretneme niekedy len tak s detickami co vy nato????

ejviska
22. júl 2010

Ahoj, jsme zpatky 🙂 Velky Meder dobry, ale prvni den jsme byli celkem v soku ze vsech zakazu, ktere tam maji. Napr. do velkeho bazenu se nesmi s nafukovacimi pomockami, do brouzdaliste zase nesmi nohy rodicu, takze tam treba neni mozne sedet s malym deckem. Zato tam muzou deti vseho veku i vyrostci... ale jinak fajn. Bydleni pekne, deti se zahrali, takze spokojenost. TAdy je porad vedro, ale zitra se ma ochladit, jak je v Irsku??

@eviska83
Dobre, ze jste v poradku zpet. 🙂

ejviska
23. júl 2010

@karolinka2
My se vracime az na konci srpna, zatim letenky nemame. Ale zari byva pekne, tak nejake stretko vymyslime. Ja uz jezdim autem, takze vlastne muzu kamkoliv. Teda do Belfastu nejedu 🙂
A Simonko bude taky vetsi, tak se treba zucastni. Jeste je v planu ta grilovacka na plazi! Ale dvojcata nikam nejedou, takze musime vymyslet neco jineho 🙂

@pajakubik
Stastnou cestu!

eviska83
23. júl 2010

dobre rano 🙂
@ejviska - nooo-my si to snad este rozmyslime a mozme grilovat 😀 😀 😀 Ale urco sa nieco musi zorganizovat 😵
@pajakubik -stastnu cestu zelam tiez 😉
Konecne mam vsetky veci na svojom mieste 😵 😵

pajakubik
24. júl 2010

Ahoj Holky,
moc diky,letime v pondeli,ale z belfatu vyjizdime ve 2 rano.
@eviska83 Evi,vitej zpatky,pak musis povykladat jaka byla cesta atd.
Dnes jsem byla nakoupit jeste neco segre a mamce. Zas me boli zub,ale me v nem skube,nic me nebavi,to az se chce cloveku plakat od bolesti,ale jeste 3 dny a uz budu sedet u zubare.
Ja jsem taky pro nejake stretko,to by bylo super 🙂
Pekny vikend vsem 😎

etuska
24. júl 2010

ahojte kočky,
my sme dnes vytiahli maminu na plaz a bola to aj Šimonkova premiera pri mori 🙂
@eviska83 -vitajte "doma" 😀 je tu uz len mamina(do 10.8)-tatko bol len tyzden.Ja Vigantol Šimimu nedavam-Miške som davala poctivo a pri Šimonkovi som na to uuuuplne zabudla 😝
Este vrackame-ale polohujeme a nosim v babysatke-tak je to trochu lepsie

karolinka2
25. júl 2010

Ahojte.
My sme dnes kupili novu autosedacku do 36 kil,vcera vecer o jedenastej dala jedna pani dva nove autosedacky graco za 12 lybier v ballyclare,tak dnes rano sme boli pre jednu,tak som velmi rada lebo uz sme ju chceli kupit v obchode.hodim link aku,len farbu mame inu...
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

@etuska Erika tak ste si uzili vcera dnik pri mori,my sme vcera prvykrat grilovali a slvoenske spekaciky....

ejviska
25. júl 2010

@karolinka2
mati, bud je to ona nebo je dost podobna. Ona je do 36kg, protoze pak nechas jenom ten podsedak. Ale muzu rict, ze tady v CR Terka jezdi jen s podsedakem a je to nic moc. Ani bezpecne, ani pohodlne.Ta hlava neni nijak chranena a kdyz spi, tak se nemuze oprit. Dokud tam vleze, tak budu urcite pouzivat celou sedacku.

karolinka2
25. júl 2010

@ejviska Evi ano potom ked ju rozoberies ostane len ten podsedak....Evi kedy ta mozem zastihnut na facebooku prosim ta potrebovala by som s tebou nieco prebrat ak by si mala chvilku cas....vdaka.

etuska
25. júl 2010

@karolinka2
@ejviska
no veru-podsedak je dobry tak akurat po meste 😒
My sme tiez Miske kupili sedacku od 9-36kg-ved o chvilu ju pouzije aj Šimonko ked bude priberat takymto tempom-uz mame cca 5,7kg

ejviska
26. júl 2010

@etuska
no jo, poradny chlap 🙂

nawal
26. júl 2010

caute, erika teda rychlo priberate 😝
a my zas len doma, rado pracuje a baby su celi den na zahrade ked neprsi 😀

eviska83
26. júl 2010

Ahojte
@etuska - teda Simi je uz riadny chlop 🙂
Dnes som bola u zubara na kontrole- 6.60 chceli vydieraci 😠 este ze vsetko mam ok. 😉
Neter chodi na prechadzky s drobcami a ja si mozem v klude popratat- je to super mat taku pomocnicku 😵asi si ju tu nechame 🙂

ejviska
26. júl 2010

@eviska83
jasne, nechte si au-pairku. 🙂 D. plati u zubare v CR 290 kc = 10 liber. Jenom za prohlidku + zubni kamen.

etuska
26. júl 2010

zajtra pride health visitor tak uvidime ....to sme ho vazili len my samy 🙂
Evi-tak taku au pair mam zatial tiez,ale len prechodne.
Uvidime ako to budem vsetko stihat ked mamina odide a najma si neviem predtstavit ake to bude ked pojdem v zime do prace-radsej na to nemyslim a uzivam si.... 😵

eviska83
26. júl 2010

@ejviska - to fakt? ja som myslela ze u nas je prehliadka zdarma- teda na svk 😲 Karol za cistenie kamena tiezplati okolo 10£- mne to este nerobili 🙂

ejviska
26. júl 2010

@eviska83
On nema ceskou pojistovnu, takze si to v CR plati cele.

karolinka2
26. júl 2010

@etuska Erika len tak dalej nech vam len pekne rastie a pribera,ze bude z neho poriadny chlapisko.Neboj vsetko zvladnes,my zeny sme silne stvorenia. 😀
Aj my sme dnes boli u zubara,teda marian a karolinka,mna to caka na tyzdne.karolinke zubarka vravela,ze ma krasne zdrave zubky a marian chudak po hodine vysiel zmoreny nedavno sa mu vnoci odstiepilo zo zuba a dnes bol druhykrat ale hodinu mu robila zub a este raz ma ist o dva tyzdne,my mame tiez zubara zadarmo nakolko mame tax credit...dnes mi volala pani ohladom upratovania z fairhilu mark and spencer,pytala sa ma ci chodim niekde upratovat a ked som jej vravela ze tri dni tak bola taka zufala,ze surne potrebuje dlhodobo niekoho,ale aby som dosla v stredu ze sa nejako dohodneme aj na vikendy a poobedia,tak uvidime ci z toho nieco bude teda na kolkko hodin to bude potrebovat,ci sa mi to vyplati aj kvoli benzinu.tak drzte palce.

ejviska
26. júl 2010

@karolinka2
To by jsi mela dve prace? To by teda byl zahul! Tak at to vyjde!

karolinka2
26. júl 2010

@ejviska dakujem,ano bola by som rada keby to vyslo....

eviska83
26. júl 2010

@etuska - tak nech je vsetko ok zajtra - napis potom aktualne miery 🙂 a neboj stihat budes najdes si svoj system a pojde to jedna radost 😵 ale mala pomoc je na nezaplatenie 🙂
@karolinka2 - tak to drzime palceky aby to vyslo 😉 to by si jazdila do Antrimu?
Ja som mala zubara zadara do 1 roka drobcov ale uz ee. 😒

karolinka2
26. júl 2010

@eviska83 Evi a vy nepoberate tax credit ked robis na part time????ta praca je v ballymene...

eviska83
27. júl 2010

@karolinka2 - poberame ale nemame karticku - zavisi to od prijmu- raz sme ju mali ked pracoval iba Karol - ale potom uz nie 😒

etuska
27. júl 2010

@karolinka2
@eviska83
aj nam tax credits uznali-ale NHS karta uz MM neprisla(ja mam este zadara-tak ako pisala Eviska-rok po porode)-mam nastastie len 1 maly kaz-ktory mi maju opravit tento tyzden 🙂
Horsie je na tom zo zubami MM-tak si to hadam da do poriadku na SVK v zime-uz mame kupene letenky 🙂

etuska
27. júl 2010

@eviska83
Šimi vazi cca 5,5kg(to ho vazila health visitor pred papkanim 🙂 -ale pochvalila nas,ze aj napriek grckaniu pekne pribera(teda na plne dojcene babo je to vraj super) 🙂

karolinka2
28. júl 2010

@etuska len tak dalej Erika,nech vam Simi rastie a pribera..,ved je to poriadny slovensky chlap. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre