Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
18. aug 2008

Bre ranko..u nas lialo celu noc,ale boli to dobre slehy..teraz sa to ukludnilo a je klud tak dufam ze nebude dnes uz prsat lebo ma picne...Erika ja by som sla aj do fitka a aj plavat ale nemam kedy,lebo muzik stale v robotke ,v utorok- stvrtok- piatok- robi cely den az do 9tej vecer ,v stredu chodime shoppingovat a teraz robim ten vodicak tak budem jazdy kazdy volny den....a pri 3 detoch sa tazko dostanem niekam,a este aj to ze nemam vodicak a autobusom sa teperit tam a potom taxikom naspat lebo autobus sem tak neskoro uz nejde..ale hadam ked urobim vodicak bude to ovela lepsie a budem volnejsia...Matka ja mam aj nadvahu pri mojej vyske mam toho vela co zhadzovat,ale trap ma najviac brucho a boky a stehna,tam sa mi nenapadne usadil tuk a nejde dole...a brucho moje to je velka katastrofa,po troch cisarskych koza ovisnuta fuj.. 😝 pomoze jedine operacia brucha v mojom pripade..ale to ma cas lebo nemam peniazky na to a este som ani nezhodila tolko kil co by som chcela,ale dam sa na to urcite...Ja dneska tiez nemusm varit ,zostalo nam odvcera tak mam klud....idem ja co to porobit..pekny den a packo zatim... 🙂

etuska
18. aug 2008

ahojte žienky,
Vonku sice skarede pocasie,no ja vyskakujem od radosti 😀 😀 😀 ,Miška dostala miesto hned v prvej Primary school.Vezmu ju do tej "Reception class",co je pripravka pre deticky,kt. uz mali 4 roky.Je to sice len od 9-12:00,no aspon bude medzi detmi a pochyti aj co to z "English".Juuuuj,taka som rada a super som si tam pokecala s jednym panom,netusim mozno to bol riaditel,lebo mi spominal,ze tu nebude,ale ja mam priniest bud. tyzden vyplnenu prihlasku a porozpravat sa so zastupkynou.Maju tam dost polskych deti,aj nejake slovenske a je to katolicka skola,ale to mi je v podstate jedno...tesim sa ze bude medzi detmi,lebo ona by sa doma zblaznila.

Hned som sa pytala ,ci nehladaju "teachers",alebo "classroom assistants",tak hovoril,ze kym nemam potvrdene vzdelanie tak sa to oficialne neda,ale ak by som chcela robit "classroom assistant" tak mozno budu mat pocas roka nieco volne,este sam nevedel,ale mala som z neho velmi dobry dojem-ozaj prijemny clovek .

Juuuj,ale som sa rozpisala.Idem uvarit tie zemiacky a este ma caka jeden preklad pre bratrancovu dceru,potrebuje to mat tak o 2-3 hodinky hotove tak sa idem do toho pustit a potom mam este s jeho manzelkou English lesson.

No a predstavte si,ze sa mi teraz ta Polka ozvala,velmi sa ospravedlnovala za vcerajsok,ale ze nemohla 😠 -no comment. A ze by chceli mat aj s priatelom "English lessons"-no uvidime co z toho bude

Maťka-napisala som ti dlllllhu IP a neposlalo mi ju ☹ :ale dakujem za pozvanie,ak budem mat viac casu,urcite sa ozvem.Krasny dnicek 😵

karolinka2
18. aug 2008

Erika to je super ze ti vezmu Misku do tej skolky.vidis,ze mas velku radost. 🙂
My sme isli vonku ale priserne lialo tak sme sa vratili dnu,pot0om prestalo a tak chodime hore dole. ☹

zsuzsu
18. aug 2008

Erika, tak nech Ti to vyjde hlavne v tej škole, no a potom aj s poliakmi. Ešte že sa ozvala, že mala tolko slušnosti.
Tak už možeš spat kludnejšie, ked maš pre malu tu školku/školu, co? Ja viem co to je, vlastne nie ja ale manžel by vedel rozpravať. On im totiž vybavoval školu.
Dnes je tu tak oničom pocasie. ako v novembri. ale som rada, že mi gladioly vykvitly, už mam aj vo vaze 😀 no ale ta moja kukurica co som sadila, tak jedna ma asi 20 cm, ostatne tak do 13 cm 😀 , ale hore mi to kvitne no a na jdnej už su aj vlasy. Takže bude kukurica na varenie, ale len asi taka 3 cm 😀 😀 😀 😠 😠

z.g.
18. aug 2008

zuzka, aké ste to mali problémy s tou školou, nech viem, načo sa mám pripraviť

jarka, ja mám 2 cisaráky za sebou,
ako potom prebiehalo to tretie tehotenstvo, bolo to v pohode?, lebo mńa primár vystrašil, že už tretie tehotenstvo radšej nie kvôli zrastom na maternici, a tak, zatiaľ neplánujem tretie bábo, ale možno neskôr.... alebo sa zase prihodí 😀

erika, tak super, že máte školu, a keby sa tam ešte podarilo aj to miesto...

etuska
18. aug 2008

ahoj Zuzi,
vdaka 😉
Manzel sa informoval ohladom Natalkinej skoly?-lebo oni ju proste musia niekam vziat,kedze ma "compulsory age"-drzim palce

z.g.
18. aug 2008

do tej jednej školy volal minulý týždeň viackrát, nikto tam nebol, dnes neviem, dúfam, že áno, ešte sme spolu nehovorili

zsuzsu
18. aug 2008

Zuzka, neboj nebolo nic važne, len plno behania. A vieš ked clovek chodi do prace, a volno len tak vybrat nemože, ani ta anglina ešte nebola na takej urovni 😀 chudak. No ale zvladol to. Taky menši problem sme mali len akurat v tom, že aj tu u nas v dedine je primmary school, a chceli aby sme tam dali malu. Lenže mi sme chceli, aby chodili od zaciatku spolu , a high school tu neni, no tak manžel musel vysvetlovat dovodu atd.
Konečne som vyžehlila. mala som toho neurekom, ale už to mam za sebou. Teraz ešte do obchodu, nieco vymisliet, co navarit zajtra. a potom asi idem spat. cely den ma boli hlava s toho pocasia. ešte dnes hlasili silné dažde, no a potom už len miestami. ale sa tešim, lebo u nas by už nemalo pršať, no a v piatok už nikde.
Dnes som bola v meste, no a ako idem do banky, tak tam je cestovna kancelaria, a skoro som odpadla na tych cenach. Keby som si dnes kupila zajazd, tak na Cyprus na 11 dni pre 4 dospelych / ja už totiž nemam deti 😀 / ranajky +večera za 230 libier. No ved to je skoro zadarmo. Lenže už zacina škola a mnžel ma velmi vela roboty, takže nic ☹ ale by sa to oplatilo.
Pekny večer.

etuska
18. aug 2008

Zuzi,urcite nech pootravuje ,v skolach uz bude aspon sekretarka tak okolo 10-11a.m,poobede uz asi moc nie 😒 ,viem ze je to tazke takto ked aj pracuje,ale treba otravovat:Ja som dnes isla len tak,ze ci tam niekto bude a hned Misku vzali a to som si myslela ze ake buem mat behacky po Antrime,len nech nezabudne original rodny list.

jarka28
19. aug 2008

Ahojte zienky..u nas akurat vykuklo slniecko 🙂 tak dufam ze uz sa neschova...vcera som mala dalsiu uspesnu jazdu ,a zadarilo sa mi ,aj som sa domov sama doviezla...v stredu idem zasa a v sobotu do velkeho mesta vedla tak sa trosku obavam lebo v sobotu je wery busy road ☹ ale hadam to zvladnem....ZUZKA ja po dvoch cisarskych som uz neplanovala,a lekar ma strasil ze to bude riziko atd...ale stalo sa a tehotenstvo prebiehalo najlepsie zo vsetkych troch,a aj porod... 😉 ZSUZSU ty si pestovatelka teda ti poviem...kukuricu uz aj pestujes?papriky slovenske sa nechystas?dala by som si a aj rajciny...to co tu predavaju je des..ja tomu neviem prist na chut 😒 ERIKA super ze malu prijali,aspon jedna dobra sprava no nie?a ako s robotkou nikto sa ti neozval?juj skoda ze sme neni susedy,ja by som brala lessons kazdy vecer,hlavne teraz ked sa ucim otazky na vodicak,su tam strasne slovicka niektore... 😢 no co uz ked som sa dala na boj tak dobojujem nejako....ZUZKA poslem ti IPtak ak budes mat chvilku tak to omrkni....idem ja dovarit a poroboit co to pokial spinka najmensie....

etuska
19. aug 2008

ahojte kocky,
no ja som prave prisla zo stretnutia z tou Polkou 😀 😀 😀 (to som si len ja myslela v telefone,ze je to zena-a vyklul sa z toho chlap-a k tomu gay 🙂 ,a chce chodit na anglictinu aj jeho priatel-tak si budem musiet davat pozor na toho mojho chlapa 😀
Idem este poposielat nejake maily manzelovi do prace a konecne navarit obed(aspon s tym sa nemusim az tak ponahlat,bo manzel vstava tak o 3-4p.m
No a vecer este "English lesson" u susedov.S pracou zatial nic nove-pohovor mam v pondelok-tak mi proisiiiim drzte palce 😉

z.g.
19. aug 2008

eriak, tak to som sa pobavila, hlavne si ich nepúšťaj domov kvôli manželovi

zsuzsu
19. aug 2008

Erika, no to by som asi odpadla. 😀 Tak budeš mat veselo. Ja neviem co by som spravila. Som tolerantna osoba, a nikto mi nevadi, ale ja by som asi umrela smiechom a pred nim 😀 No naozaj ich domov neber, alebo muža vždy niekam schovaj 😀 😀 Ach jaj, ta moderna doba.
Ja som už navarila. Spravila kôprovu omacku, knedlu, a par langošov, jaj aa držkovu polievku /sačkovu - made in SK 😀 /.

z.g.
20. aug 2008

zuzka, tak to si toho teda dosť navarila, ja pri dvoch malých, havne pri tej malinkej, uvarím obyčajne jeden chod, a som rada
až raz budem moooc bohatá 😀 😀 😀 /to akože sotva/, tak si ako prvé najmem kuchára 😀 😀 😀

z.g.
20. aug 2008

a ešte si dávam záväzok, keď prijem do írska, že aspoň 3x do týždňa budem chodiť behať, lebo moja kondička je na bode mrazu, to budem fučať ako lokomotíva
môžeme sa takto vzájomne povzbudzovať... 😀 😀 😀 a motivovať, že kto častejšie športuje 😝 😝 😝

z.g.
20. aug 2008

mne sa pro tých pôrodoch nejako prehodilaasi metabolizmus, alebo je to tým behaním okolo malých, neviem, kilá nemám navyše, ale chcem spevniť brušné svalstvo, a športovať pre zdravie...
no, aby som bola presná, po tomto druhom pôrode som mala asi 9 mesiacov nejaké kg navyše, nešlo to dole, bol som nešťastná, že budem ako bečka, ale potom išlo odrazu samé...

zsuzsu
20. aug 2008

Ahoj.
Každa vas je štihla , iba ja nie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Na hanbu som tu ja zasa pribrala 22 kg / 😨 😅 😲 😠 😢 🤐 /.Takže asi tak. Ale ja potrebujem pracu, taku, kde stava skoro rano, a idem spat večer. aby som mala na to už poriadne nervy, no a potom sa mi to zacina stratit. Aspon dufam.
Zuzka inak varenie ma tiež zabija. Ja to nemusim, vlastne musim a iba kvoli tomu varim. Ale ked mi povedia čo chcu, tak to spravim,ale neznašam, ked musim rozmyšlať pol dna.
Zajtra nam pridu robit do obyvačky parkety. Už sme povedali majitelovi baraku, že by to už bolo na čase, no a on je poriadny a šikovny 😀 Ešte ho presvečiť, nech da do celeho baraku. /aj ked ja osobne parkety nemam rada. doma na SK ich mam, a som vlastne bola som neštastna./
Erika ako dopadla včera party s poliakmi? 😀 😅
Jarka, Matka kde sa schovavate?
Pekny dnik.

karolinka2
20. aug 2008

Ahojte.
Zuzi aj ja som riadna buchta 😀 mne by trebala zhodit najmenej 20-30 kg.Ale pohyb velmi ziadny cez den s malou vonku sem tam ked sa prinutim zacvicim co uz bolo davno a tak,na svk ked som robila bola som stale v pohybe a to som pravidelne chodila do fitnes nakolko sme ho mali v robote a cele leto som hrala tenis 6 rokov vkuse a teraz 2 roky nic.
A cop sa tyka varenia tak toho uz aj ja mam vyse hlavy,akurat som dorobila pirohy s syrovou natierkou a slaninkou a kyslou smotanou to pre draheho a mne s malou pirohy s lekvarom a struhankou a akurat sa zobudila mala no nepospala dlho.a to tiez zboznujem ked sa opytam co mam varit a odpoved co navaris to bude.velka pomoc. 😀
Idem dat malej papat aj ked uz druhy tyzden toho vela nepoje.neviem preco. 😠
Pekny dnik vsetkym. 🙂

etuska
20. aug 2008

ahojte kočky,no ja som este rano napisala dlhy prispevok a vobec mi ho nevzalo 😠
Od rana cumim do PC a hladam nove ponuky,ale uz idem trochu do zahrady,lebo vykuklo slniecko a to je tu zazrak 🙂
Obed mame od vcera,a zajtra sparvim len cestoviny s tvarohom,co som kupila v polskom obchode-mali sme maso 3 dni za sebou tak to netreba prehanat ,no a v piatok spravim asi rybky.

Bezim ja vonku kocky na slniecko.
Zuzka-vecer som mala hodinu s bratr. zenou (s Poliakmi mam az buduci tyzden cez vikend,lebo inac nemozu)Pekny den aj Vam 🙂

jarka28
20. aug 2008

Ahojte babule...ja nic nestiham,to moje sidlo male mi dava zabrat ..aspon keby som chudla pri tom ako beham s nim a za nim,ale ani 10 dkg...ale dobre je ze nepriberam..musim zacat aspon behavat alebo walkovat..ale ked to pocasie vobec nepraje...dneska mam dalsiu jazdu tak sa tesim..Erika vecer ti napisem IP lebo potrebujem prelozit zopar sloviciek z theory testu a neviem ich nikde najst,tak nech viem co znamenaju,ale to az vecer lebo teraz nemam cas...dneska bude len pizza lebo nestiham nic ine ani urobit...idem ja devuchy..akurat nam tu slniecko vykuklo tak to potesi...pekny den a vecer som tu...paaaaaaaa 🙂

z.g.
20. aug 2008

ahojte, kde ste všetci, furt sem pozerám... a ešte nespím...beda mi!!!

Dnes som mala úspešný deň, lebo som si kúpila vo výpredaji pekné tyrkysové plavky a aj peknú športovú bundu super zľava z 1800,- na 500,-. No, nekúp to...Tak sa teším.

z.g.
21. aug 2008

tuším je u vás pekne a ste všetky vonku...
aj tu je pekne, ešte stále teplo

v španielsku havarovalo lietadlo, čo išlo na kanárske ostrovy, zhorel mu motor , veľa mŕtvych, zopár ľudí prežilo, ale sú v zlom stave
tak sa mi v utorok bohvieako nepoletí, nuž, čo má byť, sa stane... 😝
a v aute je to menej bezpečné, taká som napálená, dnes ako som chcela vojsť na kruháč, išlo tade auto, dávalo smerovku, ale neodbočil, išiel ďalej po kruháči, skoro som doňho vpálila...

malinká spinká, idem si aj ja ľahnúť, ešte predtým niečo porobím
zajtra sa už idem pomaly baliť, lebo cez víkend ideme ešte k našim, v pondelok večer ideme v svokre do BA, prespíme a v utorok letíme
ale ešte sa asi pripojím dovtedy
tak čaute...

karolinka2
21. aug 2008

Ahojte veru dnes mame teplucko. 🙂 len nech nam to vydrzi.
Zuzkag.pozerali sme to o tom lietadle,hrozneeee.ale keby sme stale mysleli na take veci tak by sme ani nesadli do lietadla,auta,lod a pod. 😉 Zuzka mozem ti poslat IP chcela by som poprosit o lekarsku radu.dakujem.
Mala spinka drahy tiez lebo je doma a ja sa strachujem lebo idem k zubarovi o tretej,tu ma volaju kazde sest mesiace na preventivnu prehliadku a cistia mi zubny kamen. ☹
Navarene mame este od vcera pirohy len malej som zrobila zeleninovu polievocku a idem si trocha lahnut.
Pekny slnecny dnik.

etuska
21. aug 2008

ahojte kočky,
ja som sa tesila,ze porozpravam trochu s malou,ona ma sice pocula aj videla cez Skype,ale ja ju nie 😒 ,uz aby bola tu.Ideme susedovi poliat zeleninu do sklenika a potom asi skocime na nakup,lebo uz skoro nic doma nemame 😝 ,len ked to je take blbe ked clovek nema auto a musi to vlacit pesi 😒 ,uz sme aj jedno celkom fajn nasli,ale nam ho niekto vyfukol 😠

z.g.
21. aug 2008

Ahojte, ja som dnes úspešne poupratovala detskú izbu, to bolo radosti triediť hračky! Inwk som upravtovala ajcelý byt, lebo to tu bolo ako po boj. Ešte ma čaká kopa riadu, ale až zajtra.
Dnes som bola znovu na nákupe, kúpila som si šľapky k plavkám O´Neill, malinkej jesenné topánočky kožené za dobrú cenu. Ešte som bola niečo povybavovať a kúpiť, vonku sme boli na ihrisku s kámoškami. A teraz čučím do počítača. Musím si to zakázať. 😀
Natálka je teraz u druhej babky, potom pôjde naspäť k tej prvej, ešte sa o ňu pobijú.
Malinká je ešte viazaná na mňa, keď odídem, tak sa na mňa vypytuje, hlavne, keď je unavená a chce spinkať. Zlatý vek... 😅

Martinka, písala som ti IP.

Idem ja radšej haj-haj.

etuska
21. aug 2008

No a kym som nebola doma ,nasi Skype-ovali ,tak si aspon drahy pokecal s Miskou a mu normalne vazne povedala,ze kde je maminka,ze ju chce vidiet,ze uz jej je za nami smutno ☹ A potom mu ukazovala kufor na kolieskach co dostala od krstnych 😔 Uz aby bola tu,strasne mi chyba 😢

zsuzsu
21. aug 2008

Erika, ja vie, že Ti strašne chyba, ale neboj, čas rychlo preleti a zachvilku tu už bude s vami. 😵 😵 😵 😵 😵

etuska
21. aug 2008

ved aj ja si hovorim,ze uz len par dni a pride. Ked clovek nevedel do coho ide a mysleli sme ze budeme bez nej maximalne mesiac...,ale uz to nejako vydrzime.
Idem sa ti mrknut na ten jobcentreonline 😔

zsuzsu
21. aug 2008

Dakujem 😉

etuska
21. aug 2008

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre