Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
11. nov 2008

ahojte, ako sa máte? aj mi chýbate ☹
aké máte počasie? aby som vedela, ako sa mám obliecť, keďže v piatok letíme do dublinu

nawal
11. nov 2008

caute zenusky, zajtra rano letime na sk, potom sa vam odtial ozvem, papa 😵

z.g.
11. nov 2008

nawal, tak sranda, my ideme zase opačným smerom

jarka28
12. nov 2008

Bre ranko....Zuzka chladno mame,ako vzdy...fuci silny vietor...momentalne neprsi,uvidime....na ako dlho idete? 🙂 Nawal stastnu cestu,aj zavidim by som isla zasa....uz sa tesis urcite ze?

karolinka2
12. nov 2008

Dobre ranko.
Nawal prajem stastnu cestu a uzi si dovolenku. 🙂
Ja rozmyslam ze pojdem na dva tyzdne niekedy v marci,nakolko mamka tu mala prist na tri tyzdne ale zo zdravotnych dovodov nedojde.
Baby neviete ci skyuerope zrusili docasne alebo natrvalo lety Dublin Kosice,lebo som pisala uz dvakrat do skyeuropu a ani sa neunuvali odpisat.
Zuzkag.no je tu teda poriadna zima,urcite na svk takto nie je aspon co viem od nasich,tu je uz tyzden priserny vietrisko.Aj tebe prajem stastnu cestu sem.
Pekny den. 🙂

etuska
12. nov 2008

ahojte kocky,
normalne nestiham 😝 , v pondelok som zacala teda pracovat v jednej miestnej zakl. skole ako "learning assistant"-pomaham tam detom cudzincov s anglictinou.Este sa len okukavam,ale je to dobra robotka na zaciatok i ked biedne peniaze,ale aspon mam odrazovy mostik do skolstva a to sa rata.

Vcera som bola vecer opat ucit dospelych a zajtra mam este hodinu s Monikou.
Cez vikend sme sa prestahovali,tak ani neviem co kde mam-polovica veci natrepana v kufroch 😝

Zuzka-veru chladno je tu,aj cizmy som si musela lupit,co mi v poltopankach bola zima.
Tak stastnu cestu vsetkym cestovatelkam 🙂

karolinka2
13. nov 2008

Dobre ranko.
My sme dnes hore od pol piatej.neviem co sa stalo ale tak skoro sme este nevstali 😕
Vonku leje,takze musime sediet dnu a tak hlasia cely tyzden.
Erika a kolko hodin denne robis?

z.g.
13. nov 2008

ahojte, ahojte!
letíme zajtra, vraciame sa v utorok

no, to počasie ma dojalo, pozerala som teraz predpoveď, tak to nám zostáva len dúfať, že sa to zmení, ako monohokrát predtým, lebo sme chceli niekam vyraziť...

inak zatiaľ u nás vcelku nič nové
natálka mala včera teplotu, bolela ju hlavička, majú toho veľa v škôlke, tak je doma
prihlásila som sa na kurz angličtiny, včera sme mali honidu, bolo fajn

erika, tka nech sa darí v robote

z.g.
13. nov 2008

neviete, dá sa na letisku plastové vrecúško napr.na kozmetiku do príručnej batožiny?

z.g.
13. nov 2008

a pre malú môžem zobrať čaj do fľaše, však? je to obmedzené množstvom?
díky

etuska
13. nov 2008

ahojte zienky,
Zuzka-myslim ze detsky napoj mozes a obmedzene by to nemalo byt o kozmetike netusim.
Matka-robim iba 2,5 hodinky denne kym je Miska v skole,lebo potom ju nemam kam dat,Miro ma teraz poobedne,ale napr. vecer mi pride na hodinu Monika,takze dovtedy musim Misku uspat 😝

Teraz isli do Antrim Forum -na nejaku pohybovu hodinu pre deticky a ja varim obed.
Pekny dnicek

karolinka2
13. nov 2008

Zuzkag.ja som mala pre malu aj mlieko aj caj a vpohode a kozmetiku myslim,ze mozes mat v prirucnej len vonavku nemozes mat/.

z.g.
13. nov 2008

vďaka
tak len dúfam, že aspoň jeden deň nám nebude pršať 😠

z.g.
13. nov 2008

erika, a ako sa ti zatiaľ pozdáva v robote?

etuska
13. nov 2008

Zuzi-moze byt 😉 ,vela sice nezarobim,no aspon som v skolstve a okukavam ako to tu chodi 😉 A prac. dobu mam akurat ked je Miska v skole,takze fajn,aj ked rano su fofry 😝

z.g.
13. nov 2008

určite to zaváži, keď budeš hľadať prácu
ako miška?, určite už speakuje jedna radosť

etuska
13. nov 2008

No Miska speakuje 😀 to mas pravdu a ked nevie anglicke slovko povie svoju oblubenu frazu "Eni hini...." 😅 ,ale da nam zabrat...je asi taka naladova ako to irske pocasie 😒 ,ale to pripisujem aj tomu,ze sme sa stahovali,je to pre nu dalsia zmena...takze tak.

A vy ako?

z.g.
13. nov 2008

no, natálka má tiež nejaké nálady, kontrétne býva niekedy drzá, asi to bude tiež tými zmenami
a adrianka sa týždeň budila v noci

inak sa máme fajn, oveľa lepšie ako v írsku, zrazu sa mám s kým povyprávať, kam ísť, len horšie to bude, keď sa pozrieme potom na výplatnú pásku...

ešte sa musíme pobaviť s mužom o našej budúcnosti, je to blbé po telefóne,
v utorok letí s nami naspäť, lebo ide na kongres na slovensko, tak bude príležitosť,
pol roka by som ešte niekde zvládla, tak uvidíme

natálke pomohli v angline aj tie dva mesiace, niečo v tej hlavičke zostalo
predtým nechcela chodiť na angličtinu v škôlke, a teraz ju to tuším aj baví, a má peknú výslovnosť

z.g.
13. nov 2008

...a aj mne to pomohlo, aj keď som tam nemala ten pocit, fčul hviezdim na kurze 😀

etuska
13. nov 2008

Zuzi,tak to vas obdivujem,ze sa Vam chce takto pendlovat.My sme tu od jula a domov sa chystame az v lete-aj kvoli Miske,lebo teraz to stahovanie jej vobec neprospelo,ale snazime sa vybudovat nejaku rutinu a najst si kamaratov...a hadam ked prideme na buduci rok naspat(myslim po dovolenke na SVK) tak nebude plakat ze chce ist naspat 😕

My sme si povedali,ze ked uz sme tu,tak zatneme zuby a ostaneme a potom sa vratime natrvalo na SVK-aspon tolko nase plany-uvidime co prinesie buducnost 😅 😅

z.g.
14. nov 2008

no, nechce sa nám pendlovať, ja by som sa už rada niekde usadila,
len sa situácia takto vykryštalizovala,
keby zobral muž nie anglicko ale to írsko, tak sme možno už tam...
ale momentálne už som rada, že me tu doma

pozerala som predpoveď počasia, dnes to vyzerá sľubnejšie, na sobotu len zamrčené, v nedeľu slabý dážď
hlavne kvôli ségre a švagrovej nech to vyjde, aby sme ich ešte niekam zobrali

tak čafte, ozvem sa možno z írska

etuska
14. nov 2008

Zuzi-tak nech vam vyjde pocasie,dne sbolo celkom O.K,az k veceru sa rozfukalo,ale cez den bolo prijemne pod mrakom 😀

z.g.
15. nov 2008

ahojte, let sa dal, len todosť hádzalo, hlavne pri rpistávaní, to sme sa držali sedadiel
adrika tam zabávala spolucestujúcich, spala až po ceste z letiska
dnes by sme chceli skočiť do newcastlu

etuska
16. nov 2008

ahoj Zuzi,
kt. spolocnostou si letela?Hmm,tak prijemne nakupy,ja uz by som tiez mala nieco kupit na Vianoce,ale cakam na vypredaje 😀 ,tak asi kupime co-to Miske a na nase darceky si pockame potom.

karolinka2
17. nov 2008

Ahojte.
Ako sa mate po vikende.My vsetko po starom,akurat to pocasie je o nicom,takze sedime dnu.
V stredu idem na tu gastroskopiu so zaludkom. ☹
V Blefaste su vianocne trhy do 20.12. nieco take ako na svk take drevene stanky moze to byt super my sa tam chystame buducu nedelu.
Pekny den. 🙂

jarka28
18. nov 2008

Ahojky zienky...u nas vsetko po starom zhon atd,stale to iste dookola si pripadam uz jak blbec,no co uz...decka v skole a najmensi spinka,stale je podrazdeny mu idu zubky a len sopluje...Erika ako v praci?paci sa ti?Matka a vy ako?Zuzka g...ako?rodine sa paci? 😉 😉 😉

karolinka2
18. nov 2008

Ahojte baby.
Zajtra idem na tu gastroskopiu tak drzte palce. ☹

z.g.
19. nov 2008

maťka, tak držím päste, chúďa...

leteli sme s ryanairom dublin-bratislava a späť,
pri pristávaní v dubline bol silný vietor, tak sme mali výrazné turbulencie, skoro buchlo lietadlo kríldlom o zem,

naspäť let úplne v pohode, bolo dobré počko, nad írskom a britániou krásne, takžo bolo nádherne vidieť,
oblaky naopak nad pevninou

z.g.
19. nov 2008

počasie nám vyšlo ako naojednávku

našim sa páčilo v írsku, boli sme v newcastli, potom v belfaste- boli sme pozrieť Queen´s university a botanickú záhradu vedľa - je tam pekne, doporučujem
a ešte sme boli chvíľu pri jazere
a posledný deň sme išli na nákukupy, v jednom obchoďáku a v tesku bola nádherná vianočná dedinka

tak, batožinu sme odviezli v pohode, ani som to nečakala, zostalo tam už len pár vecí

ale ryanair začína sprísňovať pravidlá na príručnú batožinu, posielajú maily- už aj notebook a nákupy v duty free shopoch musia byť v jednom kuse batožiny do 10 kg

karolinka2
19. nov 2008

Zuzkag.dakujem,nerobili mi gastro,bol tam taky velmi sympaticky doktor pakistanec a vravel ze najskor to bude od obliciek,zobral mi krv a moc vravel ze uvidi podla vysledkov co a ako ked bude vsetko v poriadku na oblickach a peceni urobi mi magneticku rezonaciu,naozaj bol velmi zlati.No ryan air si je vedome ze teraz je jedina spolocnost co robia bratislavu tak sa aso aj podla toho tak spravaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre