Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
21. jan 2008

My chodime do belfastu,tam je taky malinky ale vacsinou tam maju dost stare vyrobky,uz aj po zaruke tak ma to dost odradi vzy...maju tam aj chlieb a tvaroh a take vsetko mozne zavareninove a konzervove....ale chyba mi tu dost toho...aj u nas v Mace maju malinky kutik vyrobkov...slize atd...da sa ale nase je nase...no ne? 😀 mali by sme rozbehnut biznis...slovensku restiku a aj zakusky ponukat...by kukali ako puk co vsetko vieme ponuknut....letim do skoly pre drobca...ved sa zasa ohlasim...ozaj Karolinka ako sa dari po tyzdni na delenej?islo dole kilecko? 😉 😉

zsuzsu
21. jan 2008

Jarka, ja som už nadtym rozmyšlala, ale odradi ma hned: papierivačky a financie. A pritom naozaj mame čo ponukat. Ja by som bola za. Možna by stačilo na zaťiatok aj niakej reštike sa dohodnut, aby začali varit slovenské jedla,a zákusky piect.Hodit reklamu, a keby sa to rozbehlo tak by sme otvorili vlastnu. 😅 A povedzte mi, ktorá by ste nedali dobru kofolu?

karolinka2
21. jan 2008

Jarka pises ze idete na Slovensko,ako dlho vam trvalo vybavit slovensky rodny list,lebo my sme s tym mali neskutocne opletacky vdaka dublinskej ambasade.A este som sa nevazila az po mesiaci zo zaciatku by mali ist kila dole pekne,potom sa to zastavi a uz to pojde pomalsie.popritom aj cvicim aspon sa snazim cez tyzden mam aj stroj na brucho len na nom som uz nebola tyzden.
No v tom polskom obchode maju zhruba vsetko co potrebujem.urcite chyba vela potravin zo Slovenska ale co uz narobime.
Hladmi neumrieme. 🙂

jarka28
21. jan 2008

No o tom rodnom liste...nemam chut pisat,lebo stale ho este nemam...ako sa David narodil v septembri,muz hned vybavil rodny tuto,ja som to hned poslala do londyna apostilovat,ako mi to doslo zac.novembra som to poslala na SVK,nech mi to prelozia ATD,lebo viem ze to trva dlhsie,ale prosim ta dokedy sa svokrovci rozhybali poslali ti mi to do Blavy na spec.matriku az v decembri...mna skoro slahlo,lebo letenky uz kupene na 24teho januara ....tak som musela kontaktovat znameho v blave a ten tam ma chvalabohu kamaratku veducu oddelenia kde to robia a v piatok to odoslali na matriku v mieste trv.bydliska,a tak cakam ....hadam to dorazi lebo ma picne...uz aj jednosmerny cestovny mame vsetko....tebe kde nastal problem?

karolinka2
21. jan 2008

Tak to si mala stastie ze ste tam mali znamu,uz teraz je cakacia doba az 4.mesiace,mysme uz tiez mali letenky na oktober a na ambasade sme boli v juni a vraveli ze cakacia doba je 2 az tri mesiace a tak sme si dali rezervu a letenky sme si objednali na oktober.v juli som volala na matriku do Bratislavy ze ci uz dosli nase papiere a vraveli mi ze nie,tak som volala na ambasadu a oni ze je im to luto ale ze nase papiere sa stratili aby sme poslali na novo.a ja im vravim ale mame letenky a dovtedy sa to potom nestihne oni ze budu robit co sda da ze urcite sa to stihne.o dalsi mesiac som volala do Blavy papiere tam stale neboli, a na ambasade mi vraveli ze oni to uz posielali diplomatickou cestou vraj to trva tak dlho,tak som napisala na ministerstvo zahranicnych veci ze ako je mozne ze ambasada moze stratit take uradne doklady a odpisali mi ze volali na ambasadu a uistuju ma ze do oktyobra sa to vybavi.ja som uz len potom rozpravala s tou pracovnickou z Blavy bola velmi zlata vravela ze nakolko mame taky problem a nie je to z nasej strany hned ako dojdu ku nej papiere tak nam vystavi rodny list ze taketo pripady urychluju a vravela mi ze dublinska ambasada vzdy straca doklady..konecne niekedy koncom septebvra dosli papiere do Blavy a ta pani mi vola ze zase ambassada nam nevravela ze je potrebne dolozit aj pravoplatny rozsudok o rozvode nakolko som rozvedena,myslela som ze odpadnem ked som bola podat ziadost v Dubline tak som im vr5avela ze som rozvedena,ci im netreba aj rozsudok o rozvode a oni ze nie,hned som im volala na ambasadu a vynadala im ze aky neschopni ludia tam robia.Nakoniec ta pani z matriky mi vravela ze ona by mala spravne poslat tie papiere spat na ambasadu ale ze mi pomoze tak aby som rozsudok o rozvode poslala jej do Bratislavy a ona mi vystavi rodny list tak vdaka nej sme stihli letiet v oktobri domov inac by nam prepadli letenky a nikto by ich nepreplatil vdaka neschopnosti dublinskej ambasady,ta taku mam ja skusenost s ambasadou a este ked sme boli pre jednorazovy doklad na vycestovanie pre malu tak bola natolko sprosta ze sa mi ani nepozdravila ani neodzdravila ked som odchadzala z ambasady,tak oni narobili si problemy a na mna este bola nasrata zrejme ze som na nich pisala staznost na ministerstvo.

jarka28
21. jan 2008

Ani nehovor,som sa zasmial,lebo ked bol moj muz terz vybavovat jednorazovy tak zrovna ti tam bol otecko niekoho a rozculoval sa ako je mozne ze sa strati diplomaticka posta...im sa to stava asi pri kazdom druhom pocitam....ale chvalbohu ze ti to tak vyslo....treba podla mna vzdy ak je nieco taketo ohlasit sa na vyssie miesto....svokrovci podavali v mieste bydliska tie papiere a ta krava co sedie na matrike im nepovedala ze treba urobit najskor zapis o tom a s tym to poslat do Blavy...vratili im to spat z blavy...a do mna sto certov ,ale tak ako viem byt prijemna som jej ukazala ze viem byt aj neprijemna....krava dedinska len tam pije kavicku na tej matrike ale ze by si prestudovala ako sa riesi rodny zo zahranicia to ju nenapadne...jooj ,dufam ze sa to stihne lebo ma fakt trafi slak....ja by som aj ostala dlhsie s detmi ze doletim neskor,ale kde to bude stale platit tie letenky...ved nestoja euro....

jarka28
21. jan 2008

Hallooooo girls.... 😉 😉 😉 kde ste?

zsuzsu
21. jan 2008

Hallooooo girls. Ja som tu. Ale striedam sa s detmi. Ja to už nemam tak jednoduché. 😠 😀 Takže pridem, prečitam, pripadne napišem, a už ma vyhodia 😠
Čo robkáte? Zajtra na mna myslite.

jarka28
21. jan 2008

Nebuj ja urcite budem....ved ked skoncis tak sa ozves dufam ze co a ako...ale nemyslim ze to bude az take dlhe ako pisu,ze 1,5 hod.....tak pol hodky mne to trvalo....dievcata kedy chodia zo skoly?uz su na strednej?alebo jedna tusim z nich je ze? 😅 hladna som zasa...joj hruza so mnou...

zsuzsu
21. jan 2008

ANo jedna je už na strednej. A chodia domov o 16.10.hod.
Ja som bola tiež hladna, spravila som vajičko na tvrdo, paradajku a syr. Jedla som to bez chleba, a veru stale citim, že by som si ešte niečo dala. 😅 😲
Jasnačka, že sa zajtra ozvem. Len neviem kedy pridem. Kamoška ma volala, nech idem ku nej, uvidim aké bude počasie. Aj na plavren by som šla, ale zasa bez deti by som sa citila zle. Ja som taká, že ked oni neidu, tak ani ja.

jarka28
21. jan 2008

Preco?chod aj sama...just relax.... 😉 ja by som isla hned...no neviem ci by som sa ale ukazala v plavkach 😀 lebo mi sunky trcia este....ale hadam by som sa odhodlala....na kavu?chod,ved co budes doma sama....treba....

zsuzsu
21. jan 2008

Ved ano, ale uvidim ešte. A plavky? Ja ked vodu vidim, tak mi je jedno, či vyzeram ako balon, nevadia mi ani šuky čo vysia. Vtedy mi je všetko jedno. A chodime, a možem povedat, že nikto na Teba nekuka, každému je jedno ako vyzeraš, a či máš na sebe plavky , ktoré vyšli z mody. To je troška iné ako na SK. Štastie.

jarka28
21. jan 2008

ja som este nebolu tu v irsku na plavarni...len v lete sme boli na beach a to som bola tehotna tak som sa necitila zle....ale isla by som veru poplavat...musim vymysliet nieco...ty kam chodis s babami?to je fajn ze je tu kazdemu ukradnute ako kto vyzera a co ma oblecene...mne aj tak pridu kolko krat tie Irky ako strasidla oproti nam....

jarka28
21. jan 2008

ozaj co je tam ake mesta popri magherafelde?pozeram si job centre,a neviem kam zaradit magherafeld,je to county derry?a mesta na okolo su ake?

miriama
autor
22. jan 2008

zsuzsu, dakujeeeeeeeeem 😵
jasne, ze som nezabudla...len mi 5dni nesla vobec MS, to hned ako sme sa vratili sem...a potom tu bola dva tyzdne sestra...a tak cas ubehol, ze ani neviem ako 😅

idem vas pocitat trochu...ste sa baby rozpisali 😎 😵

miriama
autor
22. jan 2008

**karolinka, aj tebe dakujeeeeem 😵
a urcite si mozes dopriat torticku....neboj, ked nejedavas casto, tak z jedneho "uhnutia" ti nenabehnu kila, neboj... 🙂

zsuzsu
22. jan 2008

Ahojte, a pekné ránko prajem.
Miriama, Ty nočná sova 😀 😀 😀

Baby ja teraz len tak na kratko - DRŽTE MI PALCE /bojim, bojim, bojim.../

jarka28
22. jan 2008

Neboj sa ty nicoho...a este tam bude tlmocnik tak nestresuj...budes mat cislo a to je dolezite.... 😉 potom sa ozvy ako si dopadla...drzim palec... 😅

miriama
autor
22. jan 2008

**zsuzsu, drziiiiiiiiiim aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂

a ozaj baby, neviete poradit?? kamoska polka caka twins 😵 a zhana kocik....neviete poradit? okrem argosu..abo kde sa daju zohnat nejake v dobrej "forme" aj pouzite?? neviete??

vdakaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

karolinka2
22. jan 2008

Ahojte zienky zuzi drzim palce.....
Miriamka aj na ebay su dobre kociare za dobre ceny....
idem sa venovat Karolinke.pa

zsuzsu
22. jan 2008

Ahojte. Tak som doma. Tlmočnik nebol ☹ ale som to zvládla sama 🙂 🙂 🙂 , predsa niesom až tak tupa. Ale pani bola zlata, rozprávala pomaličky tak som to zvládla na jednotku. Niečo už zo mna bude 😅
Idem sa najest, potom sa ozvem. A ďakujem, že ste držali palce. 😵

jarka28
22. jan 2008

No a tolko si sa obavala....super...tesim sa stebou....ja mam krizu akurat,ale to je nadlho.... ☹ uz sa tesim domov lebo ma picne tu uz....uz len dva krat sa vyspim a hajde.... 😅 bola si aj plavat a na kavicke u kamosky?

zsuzsu
22. jan 2008

Jarka, a čo Ťa trápi? ☹ Držim palce, aby Ta to čo najrychlejšie prešlo, a bolo všetko dobre. 😵
Plavat som neišla. ALe u kámošky som bola na káve. A bolo dobre, troška vypadnuť a pokecať.

miriama
autor
22. jan 2008

ahojte babenky 🙂
no ona z ebaom nema dobre skusenosti... 😒 ...no nic...
ale dakujem 😵
jarka, tak idete domov? tak supeeeeer 🙂 a snad uz depka presla..
prave sa hrabem na ebay aj ja....len neviem ako sa tam nakupuje.. 😅 🤐 ☹ 😖

jarka28
23. jan 2008

Joooj,ja uz zajtra letim... 😀 sa tesim lebo ma slahne uz tu....sa mi vsetko vali na hlavu...krpec stale place...s muzom mame zle obdobie a neviem ci sa rozv.?alebo nie....kebyze tu mam aspon niekoho s kym pokecat pri kave....hruza so mnou....ozaj ja mam s Ebay velmi dobre skusenosti...som tam pokupila vela a vzdy vsetko doslo nacas....musim balit este,a Marek mi dostal teplotu a hnacku tak neviem do kelu ze co a ako bude.... ☹ ☹

zsuzsu
23. jan 2008

Jarka, držim mooooc palce. a na tu kavu možeš ked sa vrátite domov. /teraz to už asi nestihneš/ Ked máš auto, tak v sobotu vyraziš a je to. A budeme kecat a kecat a kecat 😀 Neboj všetko zle sa ooči na dobre. Ved aj ja už iba v tom verim. Ale niak bolo niako aj bude. A ked je zle, tak pride len to dobre. Prajem to pre nás všetkych 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a keby si nestihla tu ukázať, tak prajem štastny let a krásnu dovolenku. Užite si to doma 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

karolinka2
23. jan 2008

Ahoj Jarka aj ja ti prajem stastnu cestu a prijemnu dovolenku.........
a to s tym muzom sa urcite urovna..... 😉

jarka28
23. jan 2008

Rada by som dosla na kavu,ale ja neviem soferovat...jedine stretko niekde....ja len dufam ze horsie nebude lebo je to neunosne pre mna uz...este ze letime lebo fakt ma picne tu uz....co mam kamosky Irky,tak tie su fajn ale neviem tak plynulo a nepoznam vsetky slovicka este tak to by bola dlha konverzacia 😀 😀 ale no vsetko sa uvidi,a hlavne som zvedava co bude ked budeme doma....a ked sa vratime si chcem najst job...pomohlo by mi to....no ved ja tu budem dneska este strasit lebo som nervozna zo vsetkeho....a ked tak vam napisem aj z domu pozdrav....ozaj KAROLINKA ked si letela s malinkou,tak da sa kde prebalovat a krmit na letisku a v lietadle?

jarka28
23. jan 2008

No ako tak som pobalila celu family.... 😉 tak uvidime,ale ako sa poznam tak necham urcite nieco potrebne doma...vystresovana som uz tri dni z letu aj som schudla kilo... 😀 sranda ne?ale tesim sa na veterniky tak hned sa mi to vrati...kde ste babule?pocasicko aj u vas uprsane? ☹

zsuzsu
23. jan 2008

Ahoj. Jarka, a Ty ešte nespinkáš? A ako idete do Dublina? Leti vám o 12.20, že? Dnes mi mama hovorila, že jej jedna povedala z dediny, že skyeurope už nebude chodit z Bratislavy, len z Viedne. 😲 Asi spravia to isté ako v Budapesti.Tam to tiež zrušili kvoli daniam. Tak neviem. Ale pozerala som stránku, a nič také tam nebolo. Možná to bolo len že jedna babka povedala... Tak Ty si schudla? Tie nervy su lepšie ako delena strava, čo? Ja to tiež poznam. Kym muž bol tu ja doma, tak som behom pár mesiacov zhodila vyče 18 kil. A od jula to mám skoro dvojnásobne spat 😠 Ale ja som skoro nejedla. Doma sa to dalo. Chodila do práce, prišla domov, tam ma čakala "druha" smena, mala som nervy. Prišla sem, hned tehotna, tak som jest musela začat, a jojo efekt sa nastal. Potom to jedenie ostalo, a teraz ked aj vyváram vypekám, tak to aj ochutnám, a už je zle. Dnes som spravila segedinsky s knedlami, baby tak mi je špatne. Som sa prežrala ako prasiatko. Dvakrát som si nabrala, lebo je to neskutočne dobre, ale teraz tu jajkam. Ale tak mi treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre