Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
11. apr 2009

Zuzkag. nadherne fotky. 🙂

ryba74
11. apr 2009

Veru,prekrasne fotky.A my tu mozeme len v tomto uprsanom Irsku "slintat"...

etuska
11. apr 2009

Zuzi-ze si ma nepribalila do batoziny 😀 Ja som dnes mala na nohach normalne cizmy 😒 uz nech je teplo 😅

mamartinka
11. apr 2009

etuli to nemyslis vazne.ze cizmi.a ja v teniskach.u nas dnes bolo horuco.hura.

etuska
11. apr 2009

No-neboli to zimne,ale take prechodne cizmy a bolo mi v nich akurat 🙂

mamartinka
11. apr 2009

a co ste dnes porabali?ja este cakam muzika.

inus95
11. apr 2009

Prajem vsetkym prijemne prezitie Velkonocnych sviatkov, dievcatam vela vody, chlapom vela vodky a detickam vela cokoladovych vajicok. 🙂 🙂 🙂

z.g.
12. apr 2009

peknú veľkonočnú nedeľu vám prajem,

vďaka za pochvalu, bolo tam fakt krááásnee, to je vraj najkrajšia pláž ostrova,
ešte sú pekné aj na tureckej strane, tak sa tam niekedy vyberieme

neuveríte, tu je móda nosiť čižmy, čierne, vysoké, asi je ešte chladno domorodkyniam...
takže v írsku sú "in" šľapky a tu čižmy... 😀 😀 😀

etuska
12. apr 2009

Zuzi-no nie je to "na hlavu" postavene? 😀 Ja tu budem teda cizmy nosit asi do maja 😀 -ale nie,teraz ideme von,tak si dam tenisky 🙂
Nedavno sme prisli z kostola.Dnes decka namali nedelnu skolu,cely cas boli v kostole s nami,tak im aspon dali malovanky a kreslili si kade tade-nasa Miska tiez stihla asi 4 strany .No aspon mali co robit a nenudili sa 😅

Ideme teraz trochu vonku,hadam nezacne prsat.
pekny dnicek vsetkym 😵

etuska
12. apr 2009

ahojte,aky ste mali dnes den?
my sme boli so znamymi na ihrisku,Miska mala so sebou bicyklik,tak sa trosku povozila a bola ceeela zamazana od zmrzliny.Kocky sa vyblaznili a ja som z toho cerstevho vzduchu taaaka unavena,ale este chcem dnes stihnut jeden preklad 😝
pekny vecer a zajtra vela vody 😀

karolinka2
12. apr 2009

Ahojte.
My sme dnes boli u svagra,Karolinka sa vybehala na zahrade bolo celkom pekne,a len co sme sadli do auta hned nam zaspala.
Zajtra na vylet nepojdeme,lebo tatik ma velke bolesti,chceli sme ist dnes na pohotovost ale ked ho to neprejde tak pojdeme zajtra rano,koleno mu opuchlo tak neviem.
Pekny vecer a veru zajtra vsektym zenam vela vody. 🙂

eviska83
13. apr 2009

ahojte,
uz ste boli vysibane a poolievane?Andrejko mal z toho nesmiernu radost a mal tu az 3 baby napolievanie.Babku,segru a mna 😀 😀 .Vcera sme boli 1x na prechadzku,bolo krasne 🙂 🙂 .
Martinka dufam ze TM je uz lepsie

z.g.
13. apr 2009

my sme vypolievané ešte neboli, ráno sa manžel ponáhľal do práce, ale dúfam, že si manžel ani nezmyslí 😀, ja osobne tie velkonočné pondelky nemusím
maťka, ako manžel? boli se na tej pohotovsti, mal tam výpotok?
mamartinka, tak to je zázrak...a bez postihnutia mozgu...

karolinka2
13. apr 2009

Ahojte.
Nas rano troska tatik pooblieval a potom prisiel svagor slusne s vonavkou.
O pol desiatej sme isli na pohotovost,chvalabohu bolo tam prazdno tak sme boli hned vybaveny,pozrela mu to neviem kto to bol ci sestricka alebo lekarka a vraj vodu tam nema a ze je to vsetko o.k.,vraj ho to este nejake tri dni bude mat tam hrcu tak uvidime co.
Dnes je vonku dost chladno,asi pojdeme len troska sa prejst s malou do mesta.
Ozaj co bola mala vyhadzana z pribinacika tak som sa vyhodila aj ja,ked som ho zjedla,viac ho uz urcite nekupim,neviem ci to vyrabaju zvlast pre anglicko na vyvoz a davaju tam nejaku umelinu aby to bolo trvacnejsie ale na svk ked sme boli tak sme jedli pribinacikov a nic.
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
13. apr 2009

ahojte zienky,
tak my sme po dnesnej oblievacke a sibacke isli este k bratrancovej rodine a poobede do Bangoru.Predtym sme tam este neboli-peken mestecko.Bla tam Easter Parade-promenada roznych velkonocnych priseriek a zvieratiek-aj obrovske velkonocne vajce so zajkom,zajaciky,vcielky...neskor pridam foto.Miska s tatkom sa vyblaznili aj na kolotococh.Miske sa pacili najma auticka ako do seba narazaju.Na obed bolo este pekne,ale dobre ze sme si vzali vetrovky,lebo ked zapadlo slnko,tak bola zima.
pekny vecer 😵

etuska
14. apr 2009

ahojte zienky,
mysleli sme ,ze dnes pojdeme tu:
http://www.finvoyfunfarm.co.uk/

,ale akysi sme dnes lenivi,prave sme sa naobedovali a asi pojdeme na prechadzku.Ako sa mate vy?

karolinka2
14. apr 2009

Ahojte.
My by sme chceli dnes ist k jazeru,ale Karolinka este stale spinka,tak uvidime ake bude pocasie.
Pekny den.

etuska
14. apr 2009

Vidis Mati,tak nam to celkom dobre vyslo-aj sme boli vonku na cerstvom vzduchu a aj sme sa nakoniec stretli 😀 Hod nejake pekne fotecky do albumu ak budes mat cas.
Ja som pridala par z Bangoru.

karolinka2
14. apr 2009

Erika akurat som dopozerala fotky co Marian fotil deti ako take modelky zlate su,teraz pozera Marian futbal a potom ich pozmensuje a dam ich do fotoalbumu.

etuska
14. apr 2009

Miska este pomahala Mirovi umyt auto,uz bola taka unavena,ale akosi sa jej nechce spat 😝

z.g.
15. apr 2009

ahojte, dobré ránko, asi ešte spíte, my už máme 9 hodín

erika, tak ste mali pekný deň v tom bangore

dnes svieti slniečko- zatiaľ,
včera bolo zamračené, aj spŕchlo trochu, išli sme pozrieť do obchodov, tak bolo fajn, že nepražilo slnko...,
je to vcelku zážitok chodiť s dvoma deťmi, lebo tu jazdia všetci ako blázni,

dnes zase niečo navaríme, posedíme na teraske, pôjdeme porieť mačky do garáže, na ihrisko a večer skočíme so svorkou do Marks and Spencers a Mathercare

tak pekný dník...

etuska
15. apr 2009

bre ranko,
u nas je take uprsane rano,ale dnes mi to nejak extra nevadi,hadam sa poobede vycasi tak ako vcera 😀
Juuj baby,aby som nezabudla,kamoska mi vcera hodila link,ze si treba prevarat vodu na pitie,umyvanie ovocia. V tom clanku sa pise,ze zobrali 3 vzorky z jazera a vsetky boli v poriadku,ale vraj odporucaju ludom vodu prevarat-takze zrejme v tej vode nieco bude. 😒

jarka28
15. apr 2009

Ahojte babulky....decka su doma tak ani neni casu sa ozvat....v pondelok sme boli v Castleward pozriet...je tam nadherne,krasny zamocek,nadherne zahrady a morska zatoka.a..parada....konicky ,akcie pre deti ...bolo super...ludi bolo strasne vela,najvacsia sranda bola ze ich bolo najviac zasa pri stankoch s jedlom 😀 .....Zuzka ako vidim celkom si to tam uzivate ze?more je tam nadherne....rozmyslam ze by sme skusili Cyprus ako miesto na dovolenkovanie....no mozno tak mimosezony ked nebude naval ludi..... 🙂..na obed dnes len dukatove buchticky,varim a varim a decka nic nezjedia..... ☹ pekny den zelam...

z.g.
15. apr 2009

jarka, áno, vraj je lepšie ísť mimo sezóny, aj kvôli hustote turistov, aj kvôli teplu, v lete tu vraj býva vyše 40 st.C a v noci neklesne teplota pod 30,
asi je najlepšie ísť tak v júni a potom september, október
a vybrala by som skôr juhovýchod ostrova- tá Agia Napa, a možno aj Protaras?
inde som ešte nebola, tak to omrknem, cez víkend cheme ísť znovu k moru

a celkovo... vedela by som si predstaviť, že by sme tu zostali dlhodobejšie, aj manželovi sa tu páči...

deťušky chcú pozerať rozprávku, tak im idem pustiť...

karolinka2
15. apr 2009

Ahojte.
Jarka mnam dukatove buchticky tak ked u vas ich nema kto papat tak pridem ja. 😀 Minuly tyzden som pozerala v Ballymnene ze Cyprus je celkom lacny na rodinu tam vyslo nejakych 500 az 600 lybier myslim ze tam v tom bola cesta,poistenie a ubytko a strava neviem.
Nasa Karolinka sa znova vyhodila uz tretikrat presne to iste co prvykrat ked jej povedali ze maovcie kiahne,ked sa vyhodila druhykrat tak sme boli u lekara ze este nemusi ist na alergologicke ze to je skoro na take dieta,vraj v jej veku sa moze vyhodit z hocicocho,presne na tych istych miestachsa znova vyhodila,pribinacika som jej uz nedavala a rozmyslala som co papala jedine tesco pudingy tak zeby z mliecnych vyrobkov neviem.
Zajtra drzte palce idem na to cetecko co ma boli ten bok tak dlho.
Peknyv ecer. 🙂

etuska
15. apr 2009

Mati-tak drzim palce nech to zajtra dobre dopadne.U nas je tak hnutne cely den,ze sme ani paty z domu nevytiahli 😠 hadam sa uz pocasie coskoro umudri

jarka28
15. apr 2009

Ahojte babulky.....Matka drzim palce nech je vsetko v poriadku......dukatove buchticky sa nepojedly tak ja uz neviem cim ulahodim deckam..... ☹ pocasie o nicom cely den,David nervozny ze nemozme ist von,no tak som ho natiahla do prsiplasta a gumackov a bol spokojny aspon na chvilku 😉 mna boli hrozne chrbtica,tak sa musim nechat vymasirovat manzelom 😀

z.g.
16. apr 2009

maťka, skús si pospomínať, čo všetko jedla malá pred tým, než sa vysypala /ovocie, mlieko, čokoláda, vajíčka.../
ten puding resp. nejakú čokoládu jedla aj predtým, keď mala výsev? a vlastne bol ten puding čokoládový?
ešte všeobecne výsevy môžu byť napr. z liekov, pri súčasne prebiehajúcej infekcii- ale to už je menej pravdepodobné, keďže sa to zopakovalo 3-x, pele, prací prášok atď...
ja by som eventuálne najprv navštívila kožného lekára, aby určil presnú diagnózu a podľa jeho rozhodnutia prípadane aj to alergologické vyš., ale my sme tam štandardne neposielali, iba v komplikovanejších prípadoch
áno, je pravda, že u detí bývajú pomerne časté takéto problémy, tak sa zatiaľ neznepokojuj...
...hlavne pozor na tú stravu, najmä teraz, keď je vysypaná a liečky proti alergii jej dávaj aj dlhodobejšie...čo užíva?

aj mne sa obidve malé vysypali v írsku

tak aj u nás dnes trochu prší, domáci snáď vyhlásia štátny sviatok, toľko zrážok tu nezažili už 10 rokov..., ale už aj vyšlo slniečko...

jarka, aj ja má problém s chrbticou, aj mám zmeny na "platničke", bola som na MR vyšetrení,
to mám z tehotenstiev a z toho nosenia detí...

maťka, tak nech to dobre dopadne dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre