Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

butterfly22
16. jún 2013

@etuska
@lubica1405 no po novom robia už len 2 utz... aj v Antrim, aj v Craigavon :-/ a info nemám žiadne, lebo midwife je z antrimskej nemocnice, tak mi nevie poradiť nič ohľadne Craigavonu.... a v nemocnici som bola len 2 krát...prvý krát som sa mohla spýtať, ale bolo skoro...a 2. krát som bola len vyslovene na scane...toť vsio ☹ som z toho dosť nešťastná...neviem vlastne nič... ani akým spôsobom a kedy mi zavolajú prekladatelku k pôrodu...lebo je jedna, ktorú určite nechcem... potom si chcem napísať birth plan...ani to neviem, kedy a komu odovzdať...v každom prípade to bude zaujímavé

antosek
16. jún 2013

@butterfly22 😀 ne ja tam jedu za pritelem. Nejsem těhotná 😉

eviska83
16. jún 2013

@butterfly22 - bohuzial aj ked som chcela ani raz som nerodila na maternity unit - prveho syna som prenasala 9 dni takze som sla na induction takze na delivery suit -ale lekara som pri sebe nemala ( na odd bol ) mala som len jednumidwide a jednu studentku - manzel tam bol cely cas ,porod bez problemov ( 3 hod od prvych bolesti ) Na odd sme si pobudli 3 dni 😉Druhy krat som rodila dvojicky takze znova na delivery suit ale uz na sale kde bolo asi 12-13 ludi pre kazdy pripad - zasa induction v 38tt - na odd. sme ostali 5 dni 😵

butterfly22
16. jún 2013

@antosek jaaaaj , prepač, ja už iné ako tehotenstvo ani nevnímam 😀 tak nech sa ti tam darí...je tam veľa slovákov aj odtialto, co odisli robit tam...určite sa s niekym rychlo spoznas 🙂

butterfly22
16. jún 2013

@eviska83 jeeej ďakujem, konečne od niekoho info z prvej ruky...z mojich známych nikto v craigavon nerodil... a včera som dokonca našla video na internete, kde tehotnú prevedú pôrodnicou...aj maternity unit, aj delivery suit, tak uz si to viem predstavit... maternity unit mi pripadá viac domáckejšie..ale ani delivery suit nie je nejaké strašné...ak som dobre videla, aj tam by mala byť vaňa...tak hádam mi dovolia byť v nej..to je jediné moje želanie 😀

eviska83
16. jún 2013

@butterfly22 - na maternity unite mi rodila kamoska a bolo to tam uzasne 🙂 🙂 🙂 ( to som ja bola tehotna s dvojkami a bolo jasne ze tam rodit nebudem) -velmi sa mi tam pacilo 🙂 Na delivery suit som mala prvy porod v takej izbicke - bolo to tam velmi pohodlne- polohy som menila ako som chcela a studentka robila co mi na ociach videla 🙂 hned po porode som vliezla do teplej vane kt. uz bola pre mna pripravena a manzel si uzival prve chvile so synom . 🙂 Pri druhom porode to bolo trosku ine - viac ludi -epiduralka ale aj tento porod bol rychly a pre mna ozaj prijemnym zazitkom. 😵

butterfly22
16. jún 2013

@eviska83 jooj mohlo by sa mi podariť nejako vybaviť predsa len maternity unit.... ono s tym stavcom inak problem nemam, len ma bolieva chrbat velmi... vraj ovela viac, ako iných ľudí...a nemalo by to robiť problém...ale tak nejako sa s tým nestretli, tak sa asi bola... no ved uvidime...a kebyže som v tej delivery suit mohla byť vo vode aj počas pôrodu, nielen po?? nehovorím, že tam musím byť celý čas...ale aspon, kým mám kontrakcie a este netlacím... bo mne aj pri menštruácii teplá voda úžasne ulavila od bolesti ... skúsim si to napísať do birth plan-u a uvidíme 😝

eviska83
17. jún 2013

@butterfly22 - tak to ti budem drzat palce aby Ti to vyslo 🙂 ves za pytanie nebiju 😲 😉

antosek
18. jún 2013

Ahoj,potřebuji poradit.
Jak je to s mateřskou dovolenou v Severnim Irsku? Pokud otěhotním v Severnim Irsku a nebudu tam pracovat, mám na něco nárok? Popřípadě jak dlouho bych musela pracovat? Dále je pravda, že v Sev.Irsku platí rodině s dítětem veškeré výdaje (kočár, bydlení atd)? Vůbec netuším jak to tam chodí. Proto bych byla ráda kdyby mi někdo poradil. Všem moc děkuji 🙂.

eviska83
18. jún 2013

@antosek -na matersku mas narok len ak odrobis min 26t- vtedy mas narok na 52tyzdnov . Kazdy zamestnavatel ma trosku ine pravidla ,ale zvycajne je to prve 3 mes. full pay dalsie 3mes.half pay +SMP ( ak mas nan narok- tam je podmienkou ze musis zarobot min.170 t) alebo MA (tam tiez musis odrobit min.26 t) potom dalsie 3 mes. len SMP alebo MA a posledne 3 mes. mozes ostat doma ( nemusis) ale bez penazi . Otec dietata moze poziadat o Paternity leave. Ak je to tvoje prve dieta mozes si poziadat aj o SSMG- je to jednorazovy prispevok pri nar.prveho dietata 500£- asi to si myslela ako prispevok na kociar. Ostatne prispevky zalezia od vasho spolocneho prijmu - byvanie a pod.Ak neodrobis nic nemas na matersku narok ,ale mozes ziadat o ine benefity podla zarobku partnera.
pisala som ti to aj na FB 🙂

lubica1405
22. jún 2013

ahoj 🙂 uz som v 13 tyzdni a este stale som nemala ultrazvuk a neviem ci mam este stale cakat kym sa mi ozvu z nemocnice alebo tam rovno zajst a pytat sa tam alebo este mam ist znova za svojim doktorom? myslite zeby mi spravili ultrazvuk hned keby som isla do nemocnice(Craigavon)? U svojho lekara som bola v 8 tyzdni a stale sa mi nik este neozval... ☹

eviska83
22. jún 2013

@lubica1405 - ja by som zasla za svojim GP - keby si len tak prisla do Craigavonu bez app. urcite by Ti ultrazvuk neurobili. Este si asi nedostala ziadny list z nemocnice ze?

lubica1405
23. jún 2013

@eviska83 ano eviska ziadny list mi este nedosiel, ale moj doktor posielal nejaky list do nemocnice tak vedia ze som tehotna a neviem co mam robit nemam este ani ultrazvuk ani krvne testy no nic.... lenze to sa budem musiet zase objednat u svojho lekara a to bude tak o tyzden co ma objedna a potom zase cakat tyzden este na list z nemocnice,to pojdem na svoj prvy ultrazvuk v 15 tyzdni ja uz vazne neviem... Baby vy ste uz mali v tomto case ultrazvuk?

eviska83
23. jún 2013

@lubica1405 - ja by som sa k GP neobjednavala len mu zavolaj a opytaj sa ho - kazda surgery by mala mat urcene hodiny na telefonat s dr.- zavolaj si na recepciu a oni ti urcite povedia .Ja som to skor myslela tak ze ked mas nejaky list z nemocky ze by si si mohla zavolat priamo tam - nenasla som cislo na antenatal dep.- mozno by so aj volala na midwifery a mozno by Ta prepojili .

lucy1378
15. máj 2014

@eviska83 ahoj ja som z Banbridge a hladam si nejaku priatelku ktora ma tiez deti. Ja mam 4 , a teraz cakame piate. Ak mas zaujem ozvi sa. 🙂

januska010
22. júl 2014

@lucy1378 Ahoj, o pár dní sa sťahujeme, mám tiež 4 detičky. 🙂

lucy1378
22. júl 2014

@januska010 a kam sa stahujete?

mamartinka
22. júl 2014

@lucy1378 no ta obdivujem na dnesnu dobu tolko deti.

mamartinka
22. júl 2014

@januska010 z Nemecka sa stahujete do Irska?A kam sem presne.Inak aj facbook ak tam si aj
@lucy1378 tak skuste.Tam viac baby uz su ako tuna.

januska010
22. júl 2014

@lucy1378 Belfast
@mamartinka Áno, ale len na rok ... Zatiaľ, teda ak bude dobre, tak ostaneme.

mamartinka
22. júl 2014

@januska010 no co viem par bab tam je co su na facbooku.

lucy1378
23. júl 2014

@mamartinka Tak my mame radi deti. Oni su moje vsetko. Ja byvam v Banbridge ale kto chce moze aspon popisat ked nic viac.

slavka1307
24. júl 2014

SPIEVANKOVO
Pocas leta sa vidime skor pri vode alebo na horach ako na podiu. Vynimkou su len 2 koncerty, ktore budeme mat koncom augusta v Irsku. Ak ste teda z Irska alebo prilahlych zemepisnych sirok, mozeme sa vidiet bud v Dubline alebo v Corku:

30.08.2014
Mária Podhradská a Richard Čanaky DEŤOM,
Ballincollig Community Centre, bližšie info: oblacikjane@slovakcentre.ie, 16.00 hod. , Cork (ÍRSKO)

31.08.2014
Mária Podhradská a Richard Čanaky DEŤOM,
Griffith Conference Centre, bližšie info: oblacikjane@slovakcentre.ie, 16.00 hod. , Dublin (ÍRSKO)

kimina7
7. jan 2015

@zsuzsu vo finsku cez leto 18-25 stupnov, moze sa stat, ze bude aj 3-5 tyzdnov prsat. posledne 2 leta vsak boli lepsie ako na slovensku a skoro vkuse horuco a bieda s dazdom :D v juli je vsade prazdnota, lebo vtedy je kazdy na dovolenke a po 11.auguste znova prazdnota, lebo zacala skola. Jun, jul su prazdniny a prvy aug tyzden

mamartinka
7. jan 2015

@kimina7 ty si to kde tu vyhrabala taku registrovanu osobu.Z ktorej strany este.Tato tema uz prachom zapada a ty si si zrejme pomilila temu.

mamartinka
7. jan 2015

@kimina7 a dokonca je uz od 2007 neaktivna tak pochybujem ze ju tvoje info bude zaujimat.

kimina7
8. jan 2015

Nesledujem kto je aktivny, vyhodilo mi tuto temu z hlafacika ked som chcela najst istu skupinu...

zsuzsu
8. jan 2015

@mamartinka ja som stale tu 😀 😀 😀 😀

milanli
18. feb 2015

....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre