Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
11. nov 2010

@ejviska - to uz bolo davno co sme sa registrovali ale tusim sme to robili na ich stranke - tu sa zaregistruj http://www.tesco.com/clubcard/clubcard/- takze by si mala mat 27.6£ 😉

ejviska
11. nov 2010

@eviska83 aha :( Ja ze treba 2.760 🙂 🙂 dekuju

eviska83
11. nov 2010

@ejviska - no vobec niesi skromna 😀 😀 😀

ejviska
11. nov 2010

@eviska83 😀 ale su. Ja su skromna a vtipna 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉

eviska83
11. nov 2010

@ejviska - ked to vravis ty tak to musi byt pravda 😀 😀 😀

mamartinka
11. nov 2010

Baby chcem sa spitat.Neviete ci sa v Irsku da zohnat nieco na oddialenie menstruacie?Citala som ze vytamin C je dobry uzivat aj alebo citron ze je aj dobry.Neviete mi poradit?Dakujem.Potrebujem v januari ist zasa na ten zakrok a chcem aby mi to vyslo pocas menzesu.Lebo mi to musia vtedy robit.A ja sa bojim ze mi to zasa nevide ☹ My ideme na Slovensko 18.01 na tyzden.

ejviska
11. nov 2010

@mamartinka to jsou hormony. A co kdyby sis nasadila HA, to pak chodi jak hodinky a naplanovala zakrok podle toho. TAky kdyz vyjis dve plata HA za sebou, tak to nedostanes. Az jak prestanes brat.

eviska83
11. nov 2010

@mamartinka - no presne teraz ma napadlo aby si brala HA.O citrone som pocula ale to nieje velmi spolahlivy sposob.

mamartinka
11. nov 2010

Ale to je len na predpis nie?Neda sa to volne kupit?A kto by mi to tu predpisal?

eviska83
11. nov 2010

@mamartinka - no u nas Ti to predpise tvoj GP a je to zadara 😉 Netusim ci sa da aj volne kupit- asi to nikto ani nerobi kedze na recept je to free 🙂

mamartinka
11. nov 2010

@eviska83 Dakujem.Ja som myslela ci sa tu v Irsku nedaju kupit neake lieky nato okrem HA.Ale dakujem vam.

eviska83
11. nov 2010

@mamartinka - no vy v Irsku mate trosku ine zdravotnictvo 😒 Ale asi by som na tvojom mieste skocila do lekarne- lekarnik by mal poradit 😉

mamartinka
11. nov 2010

@eviska83 Dakujem.

eviska83
11. nov 2010

@mamartinka - za malo 🙂

etuska
11. nov 2010

@mamartinka
tusim na to su aj ine lieky ako HA-Ja som to raz dostala od gynekologicky na SVK ale netusim ako sa tie lieky volali 😝

etuska
11. nov 2010

@eviska83
inac Evi-z FB som si vytlacila toto:

*
Vazeny pan Vilkovic,

nadvazne na dnesny telefonicky rozhovor sa uvodom chcem ospravedlnit za pripadne problemy sposobene krajanom a sucasne vyjadrit presvedcenie, ze ide o nedorozumenie, ktore sa nebude opakovat.

Zalezitost som dnes osobne prerokoval s riaditelkou Konzularneho odboru MZV SR p. Jurikovou a nasledne som instruoval konzula nasho velvyslanectva v Dubline p. Ivana Sebina (ivan.sebin@mzv.sk).

V sulade s doterajsou praxou bude velvyslanectvo SR v Dubline nadalej poskytovat obcanom SR so sidlom v Severnom Irsku vsetky potrebne konzularne ukony s vynimkou tych, ktore predpokladaju overenie britskych dokumentov a ich porovnanie s britskymi podpisovymi vzormi a vzormi peciatok, Vzhladom na skutocnost, ze Severne Irsko je sucastou Spojeneho kralovstva velvyslanectvo v Dubline ich vzory nema k dispozicii a teda nemoze niektore ukony vykonavat (uznavanie/overovanie apostil apod.). Velvyslanectvo v Dubline takisto nemoze vstupovat do kontaktu s oficialnymi organmi v Severnom Irsku. Uvedena pravomoc spada do vylucnej posobnosti zastupitelskeho uradu v Londyne.

Ostatne "standardne" ukony (predovsetkym vystavovanie nahradnych cestovnych dokumentov, podavanie ziadosti o vystavenie cestovnych pasov a ich nasledne vydavanie ziadatelom, zapisovanie novonarodenych deti do pasov rodicov na zaklade slovenskeho rodneho listu apod.) bude velvyslanectvo v Dubline nadalej vykonavat i pre obcanov SR so sidlom v Severnom Irsku.

V niektorych zlozitejsich pripadoch tykajucich sa najma matricnej agendy vsak mozu vzniknut problemy vzhladom na skutocnost, ze na Severne Irsko ako sucast Spojeneho kralovstva sa konzularna posobnost nasho velvyslanectva nevztahuje. V takych pripadoch odporucam vopred telefonicky (00353 1 660 00 08, 66 00 12), faxom (00 353 1 660 00 14) alebo mailom (emb.dublin@mzv.sk) vopred konzultovat velvyslanectvo v Dubline s cielom predist nedorozumeniam, pripadne zbytocnemu cestovaniu krajanov zo Severneho Irska do Dublinu.

V pripade problemov ma prosim, bez vahania kontaktujte alternativne na tejto mailovej adrese alebo na mobilnom telefone. V ocakavani buducej spoluprace ostavam s pozdravom

Roman Buzek
velvyslanec Slovenskej republiky v Irsku

etuska
11. nov 2010

@eviska83
a nech sa aj na hlavu v Dubline postavia 😖 😠 -otrasna byrokracia.MM cestuje do Dublinu buduci tyzden 😵

eviska83
11. nov 2010

@etuska - tak nechapem o co im tam ide 😠 Volali ste tam znova? Ved vystavenie nahr.cest.dokladu urcite nieje zlozitejsi pripad. Joooj to na vie tak na..... 😠 Pevne nervy zelam.
Inak ja sa snazim nieco naucit a namiesto toho stale cumim na MK a FB 😠 A drobci uz za chvilu vstavaju- no to som sa toho zase naucila 😠

etuska
11. nov 2010

@eviska83

Ostatne "standardne" ukony (predovsetkym vystavovanie nahradnych cestovnych dokumentov, podavanie ziadosti o vystavenie cestovnych pasov a ich nasledne vydavanie ziadatelom, zapisovanie novonarodenych deti do pasov rodicov na zaklade slovenskeho rodneho listu apod.) bude velvyslanectvo v Dubline nadalej vykonavat i pre obcanov SR so sidlom v Severnom Irsku.

Tu sa to jasne pise.
Ano-volali sme tam 2x a posielaju nas do Londyna 😠
Toto si MM vytlacil a podciarkla som to zvyraznovacom-aj meno velvyslanca 😀 😀 😀 -tak nech si daju pohov-ale vravela som MM nech je maximalne slusny a zdvorily-este im preposlem aj tento mail-nech su v obraze 😠

etuska
11. nov 2010

@eviska83
ja uz tiez vypinam PC
Miska este obeduje,Šimi ma svoj 20minutovy spanok a MM musel opat do prace 😝

eviska83
11. nov 2010

@etuska - tak nedaj sa- boooze ozaj ta slovenska byrokracia nema obdobu 😠 No ak na nich ani to nezaberie tak Dzurindu na nich 😝 Drzim palce 😉

ejviska
11. nov 2010

@mamartinka tady to pise GP tu HA. Ale jak pise Eviska, v lekarne ti urcite poradi.A korat aby jsi to dokazala perfektne nacasovat. Vim, ze po tech "oddalovacich" tabletach je pak v tom pekny chaos

ejviska
11. nov 2010

tady je dnes pekelne pocasi. Vichrice, prsi, hruza. Vubec nechapu, jak by jsme sly bez auta ze skoly. Snad taxikem by jsme musely.

etuska
11. nov 2010

@ejviska
no veru-hrozne pocasie
@eviska83
jaaaj nic neboj-nedame sa odbit 🙂

ejviska
11. nov 2010

@etuska a to kvuli rodnemu listu simonka? Nebo si ho chcete zapsat do pasu?

etuska
11. nov 2010

@ejviska
kvoli nahradnemu cestovnemu dokladu-aby mohol vycestovat z UK 😒

mamartinka
11. nov 2010

@ejviska u nas takisto.Ani von sa nechce cloveku ked nemusi.

etuska
11. nov 2010

@ejviska
ono je to take zamotane-britsky rodny list(s apostilou) sme este koncom augusta!!! poslali na osobitnu matriku do Bratislavy-aby mal aj slovensky rodny list(este stale nie je vybavenyň

Do pasu ti dieta zapisu len ked mas slovensky rodny list(co nemame)
a ten nahradny cest. doklad si mame ist vybavit do Londyna 😠 (to teda urcite)
Buduci tyzden ide MM do Dublinu a bez toho papiera sa ani nepohne

ejviska
11. nov 2010

@etuska moji svagrove kamaradka porodila v londyne a vyrizeni trvalo pul roku!!! Tak pul roku nemohla s miminkem domu
@mamartinka aj u vas je hnus?

mamartinka
11. nov 2010

@ejviska ano.Ani nehovor.Fuci,Prsi hruza 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre