Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
30. sep 2008

ahojte, ja som sa teraz vrátila z mesta, malinká zaspala, naverené ešte je, tak mám chvlíľku pauzičku, ale tiež som moc nespala, do noci som lapela pri počítači a pri tých papieroch 😠 😠 😠

maťka, tak sa liečte, ale ten penicilín sa mi nezdá moc dobrá voĺba

manžel mi prekladal, ak som nevedela niečo v tom tlačive, ale aj tak sme z toho moc múdri niekedy neboli,
bola tam i otázka, či poberáme benefit z inej krajiny...
a ďalšia otázka, či tu plánujeme žiť...
tak fčul neviem, možno počkám, do ktorej krajiny vlastne pôjdeme, a budem vybavovať potom, lebo aj tak teraz nestíham, no, uvidím...

neviete, účet si môžeme oficiálne ponechať, ak by sme sa odsťahovali? lebo potom by mohol byť problém aj s vyplatením tých benefits
aj keď asi nemajú šanci zistiť, kde sme momentálne...

z.g.
30. sep 2008

môže sa stať, že muž bude špekulovať, tu mu skončí zmluva, nová nebude, a my skončíme zase "ve skalici pri vínečku" 😀 😀 😀 😀 😀

z.g.
30. sep 2008

...tak potom bude dobrých aj tých 1080,-Sk , čo máme na slovensku ako prídavky 😝 😝 😝 😝 😝

dadullka
30. sep 2008

CAUTE KOCKY.AJ TAK MAM V TYCH BENEFITOCH STALE NIE CELKOM JASNO.CHILD BENEFIT SU RODINNE PRIDAVKY.VSAKZE?ALE CO JE CHTC?JE TO TO ISTE?ZELAM PEKNY ZVYSOK DNA ZIENKYA KAROLINKINEJ DCERKE SKORE UZDRAVENIE.NO A NAM ,CO VYPISUJEME AL.BUDEME VYPISOVAT ZIADOSTI NA BENEFITY VELA DOBREJ NALADY A PEVNYCH NERVOV 🙂 🙂 🙂

etuska
1. okt 2008

Dadullka-nie je to to iste-CHTC-Child Tax Credits
Pokial dobre viem,tak Child Benefits dostanete na kazde dieta,ano,nieco ako pridavky
Child Tax Credit a Work Tax Credit moze ziadat iba ten co pracuje a do uvahy sa vtedy berie celkovy prijem rodiny (income).

etuska
1. okt 2008

Baby,ja som prave v "Citizens Advice Bureau" nasla prirucku "Vase prava v Sev.Irsku"(v slovencine).Daju sa vyziadat aj na:
Northern Ireland Human Rights Commission
Temple Court,39 North Street, Belfast BT 1 1NA
028 9024 3987
E-mail:information@nihrc.org
www.nihrc.org

etuska
1. okt 2008

babulky,taka dost tazka otazka:Ako dlho tu planujete ostat?
Zuzka ,crta sa manzelovi praca inde?
My zvazujeme hladat pracu aj v Anglicku,lebo napr. "teaching jobs" je tam dost,tak si zacnem vybavovat uznanie kvalifikacie asi tu aj v Anglicku-lebo maju na to rozdielne urady aj system 😒

Na zaciatok je tu fajn,,ale mesto,znamy....hlavne aby sa Miska zdokonalila v anglictine,lebo si nemozem hladat "full-time job" kym nebude ona ako sa vravi "za vodou".Uvidime,len sa nam zda,ze tu v nasich profesiach nic nemozeme najst a to pozerame stale nove ponuky.Ale nestazujem sa,paci sa nam tu a konecne budeme prve Vianoce ako rodinka samy. 🙂 Pekny den vsetkym

a este ma zaujimalo baby:Kolko mate rokov?No,mne uz pomaly tiahne na 30-ku 😀 , v lete som mala 28

karolinka2
1. okt 2008

Ahojte,ja ssom sa od vcera nemohla prihlasit na modreho konika.
Vcera som bola s malou u doktorky,nanovo je chora,z nosa jej tecie,a dostala aj teploty,cely den aj v noci len plakala,chodi ako duch,a ja som plakala s nou,lebo este nikdy som ju taku nevidela,vzdy je taka ziva. ☹
Dnes od rana volam na ministerstvo ohladom toho rodicovskeho prispevku ci mam narok alebo nie,ale ta pani co to ma na starosti,tak zatial nedviha,ak sa nieco dozviem dam vediet.
No Erika ja uz som po 30 tke. 🙂
Pekny den.

z.g.
2. okt 2008

ahojte, neviete, za koľko príde balík sem zo slovenska? naši ho posielali minuký utorok, a furt nič...

no, vyzerá to tak, že pôjdeme do anglicka, nie je to ešte definitívne, ešte sa to vybavuje 😖
tiež sa nám tu páči, sú tu 2 slovenské rodiny, natálka tu má kamošov, je zvyknutá na školu, ja tu mám kurz, atď...pôvodne sme neplánovali sa presúvať, ale potom muž začal dostávať výhodnejšie ponuky, tak prečo nie
dosť lekárov odchádza z tejto nemocnice za lepším, mladí íri do austrálie

maťka, ako sa máte?

karolinka2
2. okt 2008

Zuzkag nam nasi posielali vo stvrtok a vcera dosiel,ale stalo sa ze nam prisiel aj po troch tyzdnoch.

etuska
2. okt 2008

ahojte kocky,
dufam Matka ze uz sa mate lepsie.
Mne bolo teraz 2 dni tak blbo,mala som krce v zaludku a to som nic take nezjedla,aj vodu pijem flaskovu,alebo len caj,tak neviem...
Mam teraz dietku-len banany,cestovinky....

Idem dat Miske obedik.
Trochu som pojazdila,ale len s manzelom,sama sa este bojim.Uz som za tych par dni opat vysla z cviku...ale musim,nic sa neda robit.

Jarka-ako pokracujes s jazdami?

dadullka
2. okt 2008

CAUTE ZIENKY.AKO SA DNES MATE,PRI TAKOMTO POCASICKU?JA SOM PRAVE NEDAVNO MALA 32 ROKOV.ETUSKA,AKO NASLA TIE PRAVA V SLOVENCINE PROSIM TA?NA STRANKE CITIZENSADVICE.ORG.UK?A DALEJ SI KLIKLA NA CO?RADA BY SOM SI TAKE COSI NASTUDOVALA.AKO SA TI TU JAZDI?ZELAM SKORE UZDRAVENIE.

jarka28
2. okt 2008

Zienky ani nemam casu sem ist...stale sa nieco kazi a nedari...zufala som uz....Erika jazdy super,tento tyzden mam len jednu a buduci neviem este kolko ,kolko sa mi bude chciet..teraz sa hlavne ucim teoriu ,lebo ju musim mat za sebou najprv...18teho letim domov tak sa tesim uz,lebo uz mam vsetkeho po krk....Matka uzdravte sa co najskor,a dajte vediet o sebe ....

zsuzsu
2. okt 2008

Ahojky.
Ja len na skok.
Zatial žijem, zvladam to celkom o.k., len tie križe, ach bože. strašne ma bolie.KOnečne mam chvilku tak aspon poupracem barak a niečo navarim. Je to inak dost od rana až do noci 😀 ale ma aj to svoje plus. Od pondelka som schudla 4 kg. Ked takto pojde, dam dole všetko čo som tu pribrala /je toho dot, vyše 20 kg 😀 😲 😠 🤐 /. Inak ja mam 34 rokov 😠
Tak majte sa mi tu krasne a posluchajte. papapapa

jarka28
2. okt 2008

Ja mam 29 .... ☹ korytnacka

mamartinka
2. okt 2008

ja 28 😀

z.g.
2. okt 2008

ja mám ešte stále 32, v decembri budem mať 33

zsuzsu
2. okt 2008

soplandy 😀 od teraz mi vykajte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
2. okt 2008

Zsuzsu 😀 😀 😀
Vitaj Mamartinka-este ste v Dubline?
Dadullka-vdaka 😉 No nechcem nadavat ako sa mi tu jazdi.Ono by ma to aj bavilo,ak by mi to islo lepsie,ale snazim sa,aj muzicek je trpezlivy(vramci svojich moznosti 😀 😀 😀 )Este sa sama bojim,ale veeeelmi sa chcem naucit dobre soferovat,lebo co ak dostanem nejaky dobry job a kvoli soferovaniu to odmietnut 😒 -tak teraz ked uz mi je lepsie sa do toho opat pustim.

Tu brozuru v slovencine som nasla priamo v Citizens Advice Bureau-v ich kancelarii,alebo sa da objednat na tej adrese co som tam hodila 😉

Jarka-no aka korytnacka-mladuchy sme my,zeny v plodnom veku 😀 😀 😀
Zsuzsu-tak to ta obdivujem ako to vsetko zvladas a ze to beries s humorom 🙂

Matka-dufam,ze uz vam je lepsie.Karolinka je uz OK.Ty aj teraz pracujes,ci mas volno?

Zuzka G.-a mate uz aj konkretne ponuky?(myslim konkretne mesta),lebo ja som zatial nasla pre moj job niekde v Skotsku a potom az Londyn a tam sa mi nechce.Aj tak sa budeme viacmenej orientovat podla manzelovych ponuk,ale dufam,ze aspon do augusta budeme tu.
Pekny dnicek vsetkym 🙂

z.g.
2. okt 2008

erika, máme ponuku v jednom meste medzi manchestrom a birminghamom

júj, mať tak tých 28..., už začínam byť "stará páka" 😝 😝 😝

mamartinka
2. okt 2008

etuli sme pri droghede laytown.kusok od mora.ty sa ako mas?z.g.no vies ze si aj v 28 uz pomaly pripadam aj ja stara paka.ha,ha. 😀 no ale tesim sa na 30.manzel mi slubil egypt.juchu.

nawal
2. okt 2008

zdravim holky, ja mam 26r. a pri dvoch detoch sa citim na veeeela 😀

etuska
2. okt 2008

..Nawal,ze vela-vedsi tu tusim najmladsia 🙂

karolinka2
2. okt 2008

Ahojte kocky,vidim ze preberate vek,ved sme vsetky mlade baby. 😉
Karolinka je este stale chorlava,ja tiez fufnim,uz druhy tyzden to taham,a drahy dnes bol pri tom ortopedovi co bol na magneticku rezonaciu tak ide na operaciu kolena 13tyzdnov ma cakat pride mu do Belfastu a tam sa rozhodne aky druh operacie absolvuje a bude cakat dalsich 21 tyzdnov na operaciu.my sme taki invalidi. 😀
Neviem ci som uz pisala,schvalili mi ten rodicovsky prispevok na svk a rok dozadu nam to aj vyplatia.
Prave som dosla z prace,chodim aj tento tyzden,len nech je robotka a bude vsetko o.k.
Zuzka Ty si sukulka ked to tak pekne vsetko zvladas.
Tak teda dobru nocku,idem sa ja osprchovat a zalahnut do postele.
😔

etuska
2. okt 2008

Matka-tak super ze vam vyplatia korunky,nam prave prisli dodatocne tlaciva ohladom Benefits,este tam mame nieco doplnit

z.g.
2. okt 2008

erika, počula som, že vám to vyplatia spätne odo dňa, ako im to prišlo, aj keď tam je niečo zle vyplnené, však?

bola som dnes na kurze angliny, no, dnes som občas kukala, čo sa ide robiť, ale aj tak som na seba hrdá, koľko som sa dokázala za necelý rok naučiť 😵 😵 😵, myslím, že všetci čo tam sú, sa učili angličtinu minimálne od strednej školy

neviem, či ešte stihnem sem kuknúť zajtra, lebo cez víkend ideme na tú dovču,
joj, slniečko 😎 😎 😎 , tu na byte máme takú kosu, zle nám kúria, chodím v dvojich ponožkách, svetri,
tak sa ideme ohriať...
keď sa vrátime, tak sa ozvem
bye, bye...

etuska
2. okt 2008

Zuzi-uprimne vam zavidim 🙂 a prajem krasnu dovolenku,uzite si slniecka a tesime sa na fotecky 🙂

etuska
3. okt 2008

bre ranko,
tak mi dnes ideme trosku na nakupy do Ballymeny,Miske chcem kupit nejake topanocky na jesen a aj svokra chce co to pozriet,lebo buduci tyzden uz ide na Slovensko.
Pekny dnicek vsetkym 😵

karolinka2
3. okt 2008

Zuzkag.prajeme prijemnu dovolenku. 🙂
Idem ja varit kym mala spinka.
Pekny den.

zsuzsu
5. okt 2008

Ahoj Babulky. No kde ste?
Zuzka, dufam že si tu dofču uživate naplno a aj dobre počasie.
A Matka dufam, že ste už o.k.
Erika nahod niaké linky kde ste zasa boli.
Jarka a Ty kedy budeš robit skušky?
A to stretko kedy dame konečne?
Nawal, tvoj manžel ma také isté červené tricko ako moj muž 😀 Vy ste v Ballymene?
Jaj ten vikend tak strašne rychlo prebehol, že až. Ale ešte aj včera som bola pracovať 😀 sice len 3 hodky ale taaaaak sa mi nechcelo stavat. Ale dnes som zato stala skoro o 11-ej 😀
Inak ja som si myslela že v praci sa naučim niečo po english, no nehrozi 😠 skoro každy je tam slovak alebo portugalec. 😀 Všetko čo tam maš vypisané v english, tak maš to aj v slovenčine 😀 je to inak sranda. Zajtra idem vybavit tu banku, dufam, že to bude v pohode. No a poobede nastupujem na šichtu. 😀 Budem šulať o sto šesť. Mame spravit 7,5 bedni no ale ja som iba pri 5,5 😀 tych 7,5 nespravim ani keby som domov zobrala 😀 . Zbytočne ja už starnem 😀
No dobre zasa som sa rozpisala. Tak prajem dobru noc a pekné sny. papapapa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre