Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

katka23
21. feb 2008

juzne irsko -cork-carrigaline zatial presne neviem kedy ale tam pojdeme ale dufam ze co najskor.moj manzel tam pracuje

zsuzsu
21. feb 2008

skoda, že tam. Nas tu hore je menej ako tam dole 😀 😀 😀 😀
A chcete tam aj ostat, alebo idete len na navšetvu?

karolinka2
21. feb 2008

Ahoj Nadi vidim ze mi prislo IP zrejme od teba este som necitala,len rychlo odpisem a idem dat malej papat a spinkat a potom si precitam,ako ti zavidim s tou plavarnou,my sme boli s nasou raz ked mala sest mesiacov a strasne nam plakala neviem ci sa zlakla toho hluku alebo co,ale ta voda super si zaplavat len ja som stihla namocit jednu nohu. 🙂
Zuzi segedinsky jes bez knedlov,ale dnes som si dala rastlinny dena zjem len kapustu maso si povyberam so zemiakmi a zeleninovu polievku.Masko si mozes dat so zeleninovym salatom alebo kompotom,napr. spagety len s kecupom bez syra.zemiacky so zeleninkou alebo kompotom je to jednoduche.rastlinna skupina su zemiaky,cestoviny,ryza,chlieb celozrnny a zivocisna maso,ryby,mleicne vyrobky,vajicka.

nadina
21. feb 2008

Katka23, tak to sa potom mozes pridat do temy pre Republic of Ireland / ku nam :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

🙂

nadina
21. feb 2008

Martinka, Zuzi,
aj ja mam delenu stravu :
segedin zjem v kuchyni a knedle v obyvacke 😉 😀

katka23
21. feb 2008

no radi by sme tam zostali nejaky cas a ak by sa dalo aj by som chcela nieco robit ale nechcem dat syna do skolky a tak neviem ci by som mohla napriklad varovat nejake dieta aj s nim??? myslis ze by to islo??? a ty si tam ako dlho?? paci sa ti tam?

katka23
21. feb 2008

nadina super a dik 🙂 je tam aj niekto z carrigaline?

zsuzsu
21. feb 2008

Nadina, tak to maš dobre "delené" 😀 😀 😀

Matka dakujem. To akože si mam dat špagety bez syru? Tak potom na ne radšej dam mak a cukor. To nemožem? A ked mam klobasy, tak to možem , ale bez chleba? Ja neviem. Ale skusim to. Ved musim. Tych 18 kil co som tu pribrala spat, musim dat preč. Ale asi bude jednoduchšie dat odsavanie tuku. Ked mi konečne zaplatia tie benefity a ostatné, a vratia nam dane, tak na to to použijem. 😀 a včera mi Katka moja povedala, že som už stara ☹ 😢 😨 🤐

Katka23. Ja neviem, ako to tam dole funguje, ale niektoré babulky aj tu stražia dalšie deti. Aj ja by som to brala, len neviem ci by sa irom lubilo, že ich deti vedia viac po slovensky ako english. Ja totiž viem len malo po anglicky 😀

nadina
21. feb 2008

Katka,

to asi nie, ale su tam maminky z Limericku, Dublinu,
Wexfordu, Tullamore, Balbriganu
a bola aj jedna z Corku s babatkom, mozno sa zase ozve 😉

jarka28
21. feb 2008

Cavicek babulky... 🙂 no co mate nove?citam o dusu,sa tu toho popisalo,super....akurat mi najmensi zaspal konecne-ja neviem co s nim je,stale len mrnci sopli a nechce jest...asi tie zubky ho jeduju...pri prvych dvoch som ani nevedela ze im rastu zubky,a toto tretie mi fakt dava zabrat,ze sa citim jak keby to bolo moje prve a kolko krat neviem ze co uz mam robit...hruza....ale sak dobre bude ked bude vacsi...ja stale hladam a hladam,dom aj robotu a stale nic,to je ako naschval ze teraz ked clovek potrebuje nic neni...a tolko bolo ponuk predtym ale nebolo treba...knedlu zeny ako robite?ak bude cas tak dajte receptik,zajtra chcem robit omacku rajcinovu s gulickami masovymi,tak knedla by sa mohla podarit k tomu,ale mam len susene kavsnice tak neviem ci sa da aj z toho....ved poradte....idem ja lebo masko peciem tak nech neni cierne ,a este ryzu musim ,sa mi nechce lebo je skaredo vonku az mam migrenu... 😒 😒 ved som napojena ked tak sa ozvite zeny...

katka23
21. feb 2008

zsuzsu a co tam robis? myslim pracujes niekde? ja tiez neviem moc po anglicky 😅 alebo by som mohla ist nieco upratovat 😀 tam nepotrebujem moc rec
😀

zsuzsu
21. feb 2008

No Jarka, Ty maso a ryžu? A Ty už stravu nedeliš? 😀 Ja neviem ale tie zuby su asi problém , aspoń ako to tu čitam na MK. Každé babo sa trapi.
A knedlu robim aj zo sušenych kvasnic. Ale s čerstvych je lepšie.
Tak idem do obchodu, lebo aj varit by som mala. Tak spravim cestoviny. ale neviem, s cim. 😀

jarka28
21. feb 2008

No masko a ryzu robim,ale pre mna len ryzu so zel.salatom,masko si musim odmysliet 😀 a mam este polievku zeleninovu,tak neumrem od hladu....cerstve kvasnice nemam,ked tak az v belfaste v polskom,ale tam sa nechystame,tak jedine susene...hadam sa zadari,a muku aku?polsku ci irsku?lebo mam len plain flour momentalne....tak ja neviem,nakoniec nebude z toho knedla ale lievanec 😀

zsuzsu
21. feb 2008

Jarka, neboj. Aj ja robim kendele z plain flour. 😀 A Ty vieš, ako sa vola v polskom polohruba a hruba muka? Aj ja mam dnes len cestoviny. ale ostatnym spravim maso a sviečkovu. a budem dufat, že mi nazajtra nechaju. 😀

Katka, tak ja som len teraz začala. Upratujem u jednej, ale len raz za tyžden. dufam, že sa to rozbehne. A Ty si mysliš, že na upratovanie nepotrebuješ jazyk?Ked budeš u niekoho dom upratovať, možna nie. Ale aspoň co ja mam skusenosti vo firmach potrebuju aj excelent english alebo comunication, ver mi viem o com pišem. Dnes je tažšie najst si pracu /hociaku/ bez jazyka, ako predtym.

katka23
21. feb 2008

jej zsuzsu to si ma nepotesila.no inak ja necakam ze to bude jednoduche.ja by som chcela upratovat ked tak nejaky dom. no asi ja vlastne ani neviem co bude a kolko tam budeme.ked si nic nenajdem tak asi pojdeme skoro domov ☹

jarka28
21. feb 2008

No v polskom neviem akoze ktora je ktora,ale vzdy kupujem modru akoze hladku a cervenu akoze polohrubu a zatim som sa nepomylila....no sak skusim....som akurat pozerala job centre a mas pravdu aj na poziciu cleaner ze perfect english,no ti poviem ze co je vela to je vela,ved co tam s kym budes vykecavat...ale co uz s nimi,aspon je clovek nuteny sa zacat ucit no nie?idem ja dneska na postu omrknut ci tam je daky inzerat mozno hlada niekto nieco,alebo som rozmyslala,ze tu u nas prijmaju na part-time na Spar predavacov,ze sa skusim ist popytat,mozno sa zadari..no a ako tu knedlu teda?

karolinka2
21. feb 2008

Ahoj Jarka ja tiez robim knedle z plain flour ale kupujem muku len v lidli a tescu v cervenom obale,a pouzivam ju na vsetko a som spokojna.A taktiez kupujem susene drozdie v tescu len z roho robim.Mne sa zda,ze tie polske obchody su poriadne predrazene.
Zuzi mozes rezanky s makom a cukrom,ja som predvcerom robila rezance s orechami,lekvarom a cukrom a malej tiez velmi chutilo.Pozeralo som roboty na job centre,je tam jedna super robota dva minuty peso od nas domo opatrovatelskej sluzby nepotrebuje ani ziaden certifikat oni ta zaskolia mozes si vybrat dennu nocnu,ale ja na nocnu nepojdem,podla mna to nie je zivot cez den s malou nejako extra cez den nespinka a v noci by som bola v robote ani s mojim by sme neboli to by sme rovno mohli nas vztah pochovat.potom tam bolo jedno upratovanie v Antrime na jednu hodinu tak to sa mi neoplati ist za 5 lybier na benzin dam 2 a tri lybry zarobim,na to zehlenie sa zatial neozval nik,tak uz musim vydrza kym mala bude mat tri rocky ze pojde do skolky a tak si mozem hladat pracu,ja ani by som teraz nemala nechat kde malu,a skolka tu stoji 200 lybier tyzdenne ked chces dat take male do skolky tak to je pre iroch ktory zarabaju habadej a nie pre nas.
Katka Zuzka ti napisala pravdu aj na upratovanie tu potrebujes perfektnu anglictinu,ja som ked tu doslo vsade sa ma to pytali ako prve.

jarka28
21. feb 2008

Skusim teda z tejto muky,a ako to som sa este od vas nedozvedela....ja by som sa do roboty nehrabala,ale myslim ze je to nutne,nakolko mame tri deti,a muz nezarobi bohvieco,takze ak chceme aj usetrit na nejaku dovolenku tak treba mi ist robit,nevravim,teraz mame vsetko co chceme,aj decka maju a aj navyse,ale ja mam ten pocit ze potrebujem ist nieco robit kedze som uz dlho doma a pri Davidovi sa budeme striedat...skolky su fakt len pre bohatych,a playgroup je od 3 rokov...takze aspon na ten poluvazok by som chcela,mne je jedno aj nocnu aspon na chvilku zmenu potrebujem....

katka23
21. feb 2008

ja som inak este rozmyslala ze varovat dieta nejakej slovenskej rodine ze tiez by mali male dieta a nedali by ho do skolky a oni by chceli robit.no ale ja asi mozem chciet .nie je to len tak 😖

karolinka2
21. feb 2008

Jarka ja robim knedle na pol kila muky jedno susene drozdie,sol,cukor,vajicko,maslo,bud dam vodu alebo vlazne mlieko a vsetko spolu vymiesam a necham kysnut.

jarka28
21. feb 2008

Katka23 pod mne varovat,zaplatim a budeme obidve spokojne.... 🙂 ja viem to bolo len tak...a kedy to ides do toho irska?

jarka28
21. feb 2008

No skusim to ja teda tu knedlu...potom ked vykysne tak uz len vytvarovat a varit?kolko kusov urobis z takeho mnozstva?nech viem priblizne....

nadina
21. feb 2008

Martinka,
kolko toho masla do cesta?

katka23
21. feb 2008

jarka ja by som isla aj hned.manzel si zobere volno a pride sme a spolu by sme sa mali vratit.dufam ze o dva tri tyzdne. ak by si bola v carrigaline tak by som to brala 🙂 bolo by super uz teraz si najst pracu 🙂 a si myslim ze ta slovenska rodina by bola asi naj 😀

karolinka2
21. feb 2008

Ahojte Nadi len tak troska dam rozpustit do poharika.
Jarka z pol kila mi vyndu dva knedle take mensie,lebo ja mam maly parak.Akurat sa mi vari knedla a troska cesta mi ostalo tak som zrobila kynuty kolac s lekvarom a kokosom vcera som robila orechovy ale orechy uz dosli,tak som zvedava aky mi dnes vynde knedlik a vyzera byt super oproti vcerajsiemu neviem vcera co sa stalo ze take knedle mi vysli.

zsuzsu
21. feb 2008

ahojte. No navarené. Dala som si cestoviy s makom, a s cukrom 😝 to je akože mňam. A oni maju sviečkovu.
Masla tam neide vela len troška , ja to robim od oka. A niekedy miesto masla dam troška oleja. A vajcia raz dam, raz nie. Jarka, ale cukru len troška. Ja ked robim s čerst. kvasnicami, tak cukor dam do vlažneho mlieka a tam dam kvasnice. Raz som to skusila aj so sušenymi, no hrozne. Zlepilo sa mi to dokopy, myslim kvasnice, a ani bohovi sa to nechcelo rozpustit. Odvtedy dam sušené kvasnice do muky, a zmiešam to, a potom pridavam ostatné.

nadina
21. feb 2008

Zienky,
takze to robite nad parou? Nevari sa to vo vode?
Ja som to este neskusala...takze neviem.

zsuzsu
21. feb 2008

ano nad parou. Aspoň aj ja. poznam ludi, ktory to varia vo vode, ale j som to ešte neskušala. Ja som si doniesla ten parak, alebo ako sa to vola z domu. tiež neni velky a niekedy mam knedle gulaté. ako velká buchta. aj parené buchty robim nad parou 😀
ale v Larne ked som tu bola prvy krat, som to robila tak, že utierku novu, cistu priviazala na hrnec , položila cesto, zakryla s druhym hrncom, a bolo.

karolinka2
21. feb 2008

Aj ja robim nad parou,tak zienky knedla aj kysnuty kolac su super,nie ako vcera a robila som z tej istej muky ako vcera tak nechapem.

karolinka2
21. feb 2008

Zuzi ty si mohla jest svieckovu ale bez knedli,alebo omacku s knedlou bez masa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre