Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ejviska
15. mar 2010

Teda ja to radsi ani nectu, at neco nechytime. 😀 😉 Preji vsem rychle uzdraveni. My jsme dnes po pul roce konecne dosli k GP na vstupni prohlidku. Sympatak. Sice nevim, k cemu nam to je, ale aspon znam jmeno sveho doktora. My tu stejne asi budem do srpna a pak uz ne. I tak je to dyl nez jsme doufali. Ridime se podle muzovi prace a locum misto na rok, to je parada. Ale klidne bych zustala, uz jsem si zvykla, Terka ve skole taky. Takze by to bylo po novu od zari.
Mmch jeji kamardka ma nestovice. Tak mi to dnes sdelovala jina maminka ve skole a tvarila se provinile, ze se omlouvaji, kdyby to nase Terez chytla. A ja jsem to odkyvala, pochopila jsem jen, ze ma nejakou nemoc s vyrazkou, tusila jsem, ze nestovice, ale tim anglickym nazvem jsem si nebyla jista. Pak jsem to hledala doma ve slovniku a je to ono - chickenpox, to rikala. Tak ji musim zitra rict, ze uz jsme to meli vloni. 🙂 🙂

pajakubik
15. mar 2010

Ahojte,
no u nas uz je po nemoci,koneeecne!!! Tak stale nemocnym prejeme rychle uzdraveni. Vcera jsem mela den D. Kuba chtel koupit trampolinu,co videl u Andrejka,tak jsme jeli. Byli big sales,ale na rain covers,vzala jsem spatny listek a doma zjistlila,chybu,ale krabice i tak byla velka. Jeste,ze me to dnes vymenili,u nas v Cr bych asi nepochodila jeste s otevrenou krabici. Evi a to se vracite zpatky do CR?
Holky videla a jedla jsem chleba z te domaci pekarny(u Evky S.)`no proste super,lepsi chleba jsem jeste nejedla.
A ochutnala jsem i ten tvarohovy kolac,co sem Evka pred casem dala ten recept. Vyborny!!!
Premyslim ze si tu pekarnu taky koupim,nahazu ingredience v noci a rano mam cerstvy chleba a hlavne vim,co jsem tam dala. Me tady teda ty chleby vubec nechutnaji hlavne ty bile,nevim jak vy jste na tom 🙂 😉

ejviska
15. mar 2010

Pajo, do CR ne, ale nekam jinam po celem UK. Asi. Tady neni jiste nic. Kluci vlastne maji smlouvy do konce brezna a zatim prodlouzene nemaji, casu dost 🙂 .
Kamoska v CR upekla na svoje narozeniny sekanou a k tomu chleba z pekarny a nesla to do prace a vsichni se cpali jenom chlebem 🙂 Je moc receptu, nasi delaji taky vyborny. Na internetu je toho spousta.
My tu chleba moc nekupujem, obcas polsky. Docela ujde, ale je takovy "buchtovy", fakt bily.

ejviska
15. mar 2010

Ten tvarohovy kolac...to s ovesnyma vlockama? Ja jsem si to ted cetla, nejak si to neumim predstavit 😀 To je jako placka? A tvaroh ja v Tescu vypada?

ejviska
15. mar 2010

...jak.....

pajakubik
16. mar 2010

Evco tak asi ty ovesne vlocky nebyly, a kdyz uz tak asi pomlete. Ale jak se to dela,to ja ti neporadim,ja neumim pect buchty ani delat knedliky,ja jsem na takove veci anti-talent. Tvarohu je v tescu nekolik druhu,musis hledat cottage,ale me to pripadne takove vodove. No pokud mas pobliz polsky obchod,to kup tam,je stejny jako u nas v CR.
Ale my ty mame dnes krasne! Taky je u vas holky tak pekne? 😉

eviska83
16. mar 2010

Ahojte
tak v prvom rade vas musim vyviest z omylu- ten kolacik co jedla Pavla nieje ten z ovs.vloc.Tento nebol ani z tvarohom - bol tam len puding(zlaty klas) a kysla smotana 🙂
Evi - tvaroh v tescu nieje- cottage sa tomu trocha podoba ale nieje to onco- ja kupujem tvaroh v polskom obchode 😉
Aj u nas je celkom pekne a zasa kosa 😒

eviska83
16. mar 2010

A este ten z ovs.vlociek je skor ako musli tycinka- 😉
Booozinku kto to tam napisal to - Z tvarohom- jasne ze S- asi zauradoval skriatok 😀

ryba74
16. mar 2010

Ahojte baby!
Evi,tvaroh u nas -v Dungannone v Tescu je,ale je v polskom regale-ja ho vacsinnou tam kupujem.Musim aj ja vyskusat ten Tvoj kolac.
Inak tu je taka zima,ze az-cely den uplne bez slnka a fuka vietor.
Jarka na Faceboku som pod menom Andrea Cicmanska.
Pekny den. 🙂

jarka28
16. mar 2010

Ahojte,tak uz aj u nas je choroba....Marek dneska teploty 38,6 a neskor 39,2 ...momentalne bez teploty a spinka....kedy uz bude bezvirusove obdobie???nasi maju zajtra volno v skole tak si trosku pospim rano.....pocasie dneska u nas dost chladne ale dalo sa ....Evi hod recept na ten kolac s pudingom a smotanou ak budes mat cas......Adka idem ta vyhladat na FB.......pekny vecer .....

karolinka2
17. mar 2010

ahojte.
Ja od rana makam ako fredka,varila som koprovu omacku fasirky a robila knedle,odmrazovala a umyvala chladnicku,vysavala som idem utiwerat prach podlahy poumyvat a potom idem triedit zimne veci.
Jarka skore uzdravenie aj nas to este drzi teda hlavne mna ta nadcha,Karolinka uz lepsie.
Ja kupujem tiez tvaroh v tescu v polskom regale aj original tesco cottage mne to chuti,skoro ako nas tvaroh a na kolace je super lebo je taky jemny,ale jasne ze sa nevyrovna nasmu tvarohu.
Ten kolac co robila Evicka s pudingom a kyslou smotanou je super....aj ho som ho robievala obcas.

eviska83
17. mar 2010

Ahojte
Happy St.Patrick`s Day 😉
No nasi su zatial zdravi - takze tak na pol hod stale vybehneme von - nechcem viac - to pocasko je strasne zradne 😒
Kolac s kys.smotanou ma naucila neter asi pred 5r a odvtedy je NO1- zatial kazdemu chutil a co je u mna hlavne je jednopduchy- takze tu je recept
CESTO- 4 vajcia vyslahame s 20dkg pr.cukru,1 vanilkov.cukrom.1 praskom do peciva,1dcl oleja,1dcl teplej vody a 220g hladkej muky.Vylejeme na vymasteny a vysypany plech
PUDING- 1l mlieka,2 zlate klasy,4PL curku,1 vanil.cukor.Uvareny puding vylejeme na neupecene cesto .Pudimg musi byt este horuci.Dame piect na 180C
POLEVA- smotanu (creme fraiche-asi 250ml)zmiesame s 3 PL pras.cukru natrieme na horuci kolac a posypeme postruhanou cokoladou
POZOR TENKO KOLAC RAD UTEKA Z PLECHU- TREBA VYSSI PLECH

mamartinka
17. mar 2010

eviska83 nieco podobne-http://www.pluska.sk/varime-pecieme/pudingovy-k... Inak baby zajtra bude po cely den nedostupny konik.Bude sa prechadzat na novu verziu.Vsimli ste si?

mamartinka
17. mar 2010

Nevie mi niektora z vas poradit este zemiakovu omacku nahodou?By som chcla zajtra spravit.Dakujem.

karolinka2
17. mar 2010

Matka ale co tym myslis zemiakova omacka to som este nepocula ci myslis zemiakovy privarok???ano akurat som si to vsimla ze zajtra bude tato stranka nedostupna...
Baby Cesky nejdete niektora domov na dovolenku???

mamartinka
17. mar 2010

karolinka2 normalne sa tak hovori zemiakova omacka.Aspon u nas.A ten privarok je co?

eviska83
17. mar 2010

mamatinka- ten kolac vyzera mnamky- ale to nieje nic pre mna - treba valkat -rozdelovat a tak.jediny kolac s ktorym sa ja babrem je puncovy- ale ten potom stoji zato
a ani ja neviem aku zemiakovu omacku myslis- nemyslis ten privarok- u nas sa tomu hovori zemiaky pod kyslo.
su to vlastne uvarene zemiaky zahustene mliekom+smotanou+mukou.Ochutene troska octom a cukrom.My to jedavame s volskym okom a klobaskou 😉

karolinka2
17. mar 2010

Matka nepocula som to....zemiakovy privarok alebo zemiaky na kyslo uvarim zemiaky narezane na kocky dam korenie bobokovy list a nakoniec dam zaprazku a podlejem so smotanou a k tomu klobaska vajicko co chces...a chlieb.

mamartinka
17. mar 2010

karolinka2 u nas sa to tak vola.Zemiakova omacka.Ja zasa neviem co je ten privarok zemiakovy.Ako sa to robi?

karolinka2
17. mar 2010

napisala som ti to v prispevku nad tebou.no vidis kolko je receptov a to nepozname....a ved vzdy si ma volala Matka tak co zrazu karolinka2 ci si uz zabudla ako sa volam???? 😉

mamartinka
17. mar 2010

Dakujem baby.Ano je to ono Mati ten privarok.Len mi to hovorime zemiakova omacka 😉

mamartinka
17. mar 2010

karolinka2 pisala som to podla nicka.Viem ze si moja menovkina. 😉

ejviska
17. mar 2010

MAtko, chces neco privezt, ze se ptas na dovolenku?

My taky rikame bramborova omacka. Uvarim brambory na mensi kousky s bobkovym listem a zahustim to moukou rozmichanou v mleku nebo kys. smetane. Jime s vajickem na tvrdo a chlebem.

ejviska
17. mar 2010

Dneska jsme byli v Letterkenny v Irsku. Byl tam puvod, toz pekny zazitek. Meli jsme zelene cepicky 🙂 Musim dat fotky na FB.

karolinka2
17. mar 2010

Evi ano ak by ti to neprekazalo jedne lieky tie maju len v CR nasi mi to shanali u nas ale nemaju.poslem ti IP.
Tak ta zemiakova omacka a zemiakovy privarok je vlastne to iste.

etuska
17. mar 2010

ahojte baby,
tak my sme cela rodina nejak "grogy"
Miske bolo 3 dni zle od zaludka,dnes je MM nejako divne-akoby nejaka viroza,alebo chripka-ja som tiez nejaka unavena,tak sa uz tesim na piatok.

U nas sa to tiez vola "zemiaky na kyslo"-mnam-davno sme nemali 🙂
Mamartinka-a au vas zase "zemiakova omacka" asi preto,ze byvas blizko slov-moravskych hranic,ze? 😉 -ale v podstate si rozumieme 😀

karolinka2
17. mar 2010

Baby ja tu sedim pri pocitaci a mne vykypelo cele mlieko ale keby len vykypelo zhorel cely hrniec a vsade plno dymuy.

etuska
17. mar 2010

Mati 😖

ejviska
17. mar 2010

Matko, kde ten pocitac mas? Ja teda RADSI v kuchyni 😀

Evi, co to je " 2 zlate klasy" ??? To je nejaky puding ci co? A praskovy cukr, to je jako mlety? Cukr moucka? To se koupi normalne? Nesmejte se, ale ja nepecu, cukr mam jenom pro navstevy do caje 😀
A jak dlouho se to cca pece?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre