Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
1. máj 2010

ahoj Mati-no myslim,ze posielali z Facebooku spravu,ze uz maju plne.my sa aj tak nechystame.pekny vikend 😵

karolinka2
1. máj 2010

Ano Erika citala som,ze vsttupenky na majales su uz obsadene....

ejviska
1. máj 2010

Ahoj holky! Uz jsme zpatky a uz nas vsechny boli v krku. Tady je teda zima 🙂 Uz jsme se i tesili domu, Terka litala po baraku jak zbesila, vytahala uplne vsechny hracky 🙂. Jeste ze je ted volno, ten casovy posun je znat.

mamartinka
1. máj 2010

ejviska tak vitajte spet.Aka bola cesta spet.U nas dnes prsi a to sme chceli stelovat satelit.Snad to dnes vide.Ked nie tak zajtra je zasa den.Mame UPC a oddnes prechadzaju na novu druzicu.Pekny vikend. 😔

karolinka2
1. máj 2010

Ahojte.
Evi vitaj....tak podla fotiek ste si to tam poriadne uzili...
Akurat mi prisli papiere zo skolky,ze nezobrali Karolinku,kamaratkinho syna zobrali. ☹

ejviska
1. máj 2010

Diky za privitani. Cesta zpet byla priserna. Je to 13,5 hodiny, z toho bylo 2,5 hodin turbulenci, ne nijak velkych, ale proste se to porad trepalo. Ovsem muj tatka me ubezpecil, ze kdyz leti do Brazilie ( pracovne ), tak z 13-ti hod letu se to letadlo trepe v turbulencich treba 11 hodin. To bych neprezila. Na me to pusobilo strasne stresove.

Matko, to je skoda, ze malou nevzali, treba pozdeji se misto uvolni.
Tady je dnes pekne, ja jsem spala dve hodiny, ten casovy posun.... a pujdem na hriste.

etuska
1. máj 2010

ahojte kočky,
Evi-vitaj "doma" 😀
U nas sa teraz poobede vycasilo-o chvilu nam ma prist navsteva,tak som trochu upratovala,ale hned som si musela sadnut,lebo mi od rana tvrdne brusko.

Rano som upratovala cca pol hodky a uz bolo zase tvrde 😝 Okolo obeda som si isla lahnut,tak sa to potom upokojilo,lebo uz som mala take nepravidelne kontrakcie obcas 😝 -takze dnes bol MM "žienka domaca" 🙂

Mati-skoda ze Karolinku nevzali 😖.Viktorka vzali asi preto,lebo ak uz jeden surodenec chodi do skoly,tak skor vezmu potom dalsieho do playgroup -a tiez su tam ine kriteria-ako vzdialenost od miesta bydliska a pod.

pajakubik
3. máj 2010

Ahoj holky,
evi vitej zpatky!!!
Marti,to je me lito,ze nevzali Karolinku,me taky dosly papiry na vyplneni,tak jetam musim zitra odnest a pak 27.may je den otevrenych dveri. Psali tam i o uniforme,ze se plati.Kdo mate decka ve skolce,kolik jste platili za uniformu?
Nasi znami maji prvnacka a platili 100£,tak jsem myslela,ze padnu.
Eri a kdy mas due?
Pekny den vsem 🙂

etuska
3. máj 2010

ahoj Pavla 😉
No termin mam 28.5.Od piatku som uz doma,lebo teraz mame tyzden prazdniny a 10.5 nastupujem oficialne na matersku.
Co sa tyka uniformy-ja som kupovala Miške akurat 2ks tričko(jedno stalo tusim 7libier)a 2ks mikiny(jumper)-9libier(ks)-sukne a saty som kupila v Tescu.

Zalezi fakt od skoly-lebo minuly rok chodila Miska do reception class-a tam mali inu uniformu-modra kosela,siva suknicka a svetrik-tak to som vsetko v Tescu pokupila velmi lacno-len kravatu sme kupili v skole za 3 libry 😅

A napr.asi 3ks triciek a 2 mikinky som dokonca zohnala v charity shope 😅
Idem nieco uvarit.Polievku mame,tak len nejake rychle druhe jedlo 🙂 pekny den 😵

ejviska
3. máj 2010

Pavli, u nas podobne jako Erika. Mikina s emblemem skoly stala myslim 11 liber ( kupovala jsem dve ), tricko 7 liber ( ty ma tri ) a sukne je z nejakeho levneho obchodu, mame sedou. Ale videla jsem, ze i v Asde na boku prodavaji uniformy, i saty ( ale to se vas netyka 🙂 ) dost levne. Ty dve mikiny nam na tyden obvykle staci, event. fleky cistim jen lokalne. Ale skolkove deti se asi uspini vic.

Eriko, jeste k tomu epiduralu, ja jsem ho nemela, mela jsem kontrakce od 11 hod v noci, cca po 5-ti minutach. Na epidural jsem si vzpomnela uprostred noci, ale to uz pry bylo pozde 🙂 Mala se narodila az rano o sesti. No ale prezila jsem to, mela pres 4kg 😝

etuska
3. máj 2010

Evi-no podla toho co vravi lekar,tak toto babo bude tiez vacsie 😝 Miska mala 3,2kg tak bola take akurat babatko-to sa dalo zvladnut bez Epi-len fakt neviem ci si mam teraz pytat-asi uvidim podla okolnosti.V stredu idem do nemocky na kontrolu-tak sa opytam ci musim nieco podpisovat,lebo pri Miske som musela ist predtym samozrejme na poucenie k anesteziologovi-ale nakoniec mi Epi nestihli dat-lebo cely porod trval len 4 hodiny-co je myslim na prvorodicku slusne 😅

ejviska
3. máj 2010

Tak druhy porod bude jeste rychlejsi 🙂

etuska
3. máj 2010

Evi-no vravia ze ano 😅 -ale neviem ci to plati aj takmer 6 rokov po 1.porode 😅 -no uvidime 😀

karolinka2
3. máj 2010

Ahojte.
Erika neboj vsetko bude dobre,cochvila budes na to pekne spominat. 😉
Baby ja uz 7 hodiny varim studeninu a netuhne,to sa mi este nestalo,drahy mi isiel zhanat do obchodu zelatinu. 😀

karolinka2
3. máj 2010

Nechapem preco mam zase zmazanu fotku ved sme tam boli obidve s karolinkou. 😠

etuska
3. máj 2010

Mati-to sa s odstupom casu dobre hovori 😀

mamartinka
4. máj 2010

Inak baby to je zasa sen.U nas je opet dnes zavrete letisko.Koli sopke.Zasa to cez vykend vybuchlo.

mamartinka
4. máj 2010

Baby ktora ste mi posielali zumbu napalenu?Teraz neviem od ktorej Evi to je.A dakujem 🙂

eviska83
4. máj 2010

Ahojte
Tak Karol zasa prisiel z prace skor 😒 ale vraj uz sa letiska zasa otvaraju....
mamartinka- nemaz zac- ale to trvalo co? 😝
Martinka- no nam zatial stale stuhla 😉
Inak ja ako vzdy busy- som sa stazovala ze malo robim- teraz toho mam zasa azaz- taky priemer by vyhovoval 🙂

etuska
4. máj 2010

Evi-tak nejak vydrz a hadam sa to v praci upokoji.
my sme boli doobedu v Ballymene-MM bol zaplatit Tax a potom sme boli este v Mothercare a v Smythse-no bohate mi to stacilo-taka som unavena ze az 😝
Chcela som najma kupit darcek kamoskinmu syncekovi k 1.narodeninam a este sebe nieco do nemocky-esteze som si predtym tie veci pozrela na nete a uz som isla"na istotu" 😀

Evi-moj MM chodi teraz na nocne.Chudak prisiel o 5tejrano,potom spal asi do 8mej-isli sme do Ballymeny a medzitym mu manazer volal,ci moze prist o 14:00 do prace -a to mu o 8mej vecer zacina dalsia nocna 😝

ejviska
5. máj 2010

TAk Terezka byla po mesici ve skole, uplne nadsena. Uz den predtim chtela jit ven v uniforme. Uz se nemohla dockat, jak da vsem darky. 🙂 TA jeji kamoska ju porad objimala, no sranda 🙂 Zato dneska rano rikala, ze uz ve skole vsechno vyridila, ze uz tam dnes nemusi 🙂 Oni maji zitra zavrenou skolu a za tyden zase. To vam reknu, ze kdybych chodila do prace, tak se picnu.

Tak letiste jsou zase zavrene a nam ma dnes prijet kamarad do Antrimu v 10 vecer. Antrim a City jsou zavrene do sedmi, ale Dublin az do pulnoci, takze to moc nadejne nevidim. To je hrozny! Aby se clovek bal letat.

eviska83
5. máj 2010

hojte
Erika- ja niekedy nechapem ako nasi chlapi funguju- ja spat tak malo tak ma odvezu 😝
Ejviska- tak vidis jeden den jej staci a vsetko povybavuje- sikulka je to 😀
No letiska zasa do 19.00zavrete 😠 no to nielen aby sa clovek bal lietat- u nas - aby sa clovek bal o robotu 😠
Nas andrej zacal v noci hnackovat a vracat ☹ - asi nieco chytil v skolke- smectu aj hylak odmieta 😒 zatial ho prehnalo len raz tak uvidime- a zivy je az-az 😵

ejviska
5. máj 2010

Evi, ja jsem tu Smectu zamichala do jogurtu a podarilo se ji "oblafnout". Ve veku Andrejka by to jeste slo, ted uz tezko 😀

No ted me volal D., ze mel ztraceny hovor na mobilu ze skoly Tercine. Tak pry jestli ja taky. Ja jsem nemela, ale teda ve me zatrnalo, co se prej stalo. A zpatky se jim nemohl dovolat. No a za chvilku volal, ze uz se jim dovolal, ze pry jsme neodevzdali nejaky reply slip, jestli Terezka neni alergicka na ptaky, ze tam bude nekdo mit zive ptaky 😀 😀 😀 😀 Toz chapete to? To je opatrnost, to v Cechach nehrozi 😀

ejviska
5. máj 2010

Kurnik, nemohli by tu sopku necim ucpat 😀 Mame v planu asi 6 navstev, ale na konci kvetna maji prijet moji rodice a na tom mi zalezi nejvic, a pak kamoska na konci cervna.

mamartinka
5. máj 2010

ejviska my letime na tyzden 27.05 domov.Snad aspon potom odletime.Lebo tera to je dolezite.Lebo 29.05 nam ide krsna k primaniu a skoda by bolo keby sa krsny nedostavili nie?No co museli by zhanat druhych krsnych.A potom ideme koncom juna opet domov a ja ostavam na mesiac doma.Tak nech si to mila sopka raci rozmysliet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre