Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
20. máj 2010

Ahojte.
Ale ste toho popisali.
Evi kazdu ucitelku urcite potesi kyticka,a ja som takisto videla take kadejake male darceky ze najlepsia ucitelka.
Uz som to pisala aj na facebook takze urcite viete,ze karolinka predsa od septembra nastupuje do skolky co ma velmi tesi,plati sa 4 lybier na dve hodiny,a mozem si vybrat kolko dni v tyzdni chcem aby chodila.
Mati strasneeee co to sa uz deje.

karolinka2
20. máj 2010

Baby este by som sa chcela opytat,tusim sme sa o tom bavili vlani,ale uz si nepamatam,ako je to s danou,lebo kamoska mi vravela ze oni idu zajtra niekde do ballymeny odniest P60 a tam im hned povedia ci maju narok na vratku dane alebo nie...

eviska83
20. máj 2010

Mati - to budete platit 4£ za jeden den ci ako? Ono zvyknu byt tie skolky zadara alebo za maly poplatok- my platime 3£ za tyzden- ale ked chodil este do Craigavonu tak sme platili 15£ za 3dni- preto tam mali volno 😉
K tym daniam- ano mozes ist kludne na tvoj lokalny tax office a oni Ti povedia presne kolko vratia- ja som si to kedysi davno pocitala sama- tusim je to v tej prirucke ako sa to pocita- ale teraz na to uz kaslem- vypisem papiere a cakam 😉
Mamartinka - tak budeme drzat palce 😵

ejviska
20. máj 2010

Tady v Portstewartu soukroma skolka - 29 liber na den. To uz je drsne.

Holky, jak je to s child benefit? Mame na to narok?

ejviska
21. máj 2010

Etule?? 😕

etuska
21. máj 2010

ahojte 🙂

etuska
21. máj 2010

Ejviska-pokial viem,tak na Child benefit ma narok kazde dieťa

ejviska
21. máj 2010

Co tu delas? Tak je pekne, sup do porodnice 😀
Diky za odkaz!
Dneska jsem byla ve meste, koupit Terci saty do skoly, podkolenky a tak. A takove pekne balerinky jsem ji v Nextu ve sleve objednala, za 8 liber. Tak jsem je byla vyzvednout v obchode, nechtela jsem platit 4 libry za doruceni.
Vecer jdem na oslavu narozenin, prej bude tatarak. Aj u vas to jite? 😀
Chlapi se chcou zitra koupat, jak je to desne vedro, tak se prej potrebujou ochladit 😀

ejviska
21. máj 2010

Vy jste o ten child benefit nekdo zadali?

karolinka2
21. máj 2010

Ahojte.
Evi ano za dva hodiny sa plati 4 lybry,tak kde ju nezobrali tak tie su zadarmo skolky...Evi a tu dan to sa musia vypisovat papiere,lebo predtym si pamatam kym drahy nemal nas tak automaticky mu dan vratili ale ostatne roky uz nie.tak nevieim.
Evicka mi ked sa narodila Karolinka tak sme vypisali papiere a poslali na tax credit,tak ako pise Erika kazde dieta by malo mat narok na ten child benefit.Vauuu takze zajtra sa chcete kupat????no hlasi este teplejsie ako dnes aj grilovacka by nebola zla....
Idem ja este upratovat do draheho prace.
Pekny vikend vsetkym. 🙂

eviska83
21. máj 2010

Ahojte
NOOO Erika a ja ze uz je tu BIG NEWS 😉 a ty nic 🙂
Ejviska - ano na child benefit ma narok kazde dieta- my sme to ziadali hned po narodeni- uz v porodnici davaju papiere 😵 Tusim je to na prve dieta 21£/tyz.a potom na kazde dalsie 17£/tyzd. ale pozor nesmies poberat z Ciech/Slovenska pridavky na deti 🙂
Mati- vam nechodi kazdy rok pred aprilom Tax credits Annual Declaration?Nam to chodi kazdy rok -len to vypiseme ,posleme a cakame kedy sa ozvu 😵

ejviska
21. máj 2010

Diky,tak si to asi pozadame. V Cechach jsme pridavky samozrejme nemeli, tam je nema skoro nikdo, to by jsme museli vydelavat minimum. A pak by jsme dostali 200kc, tak jsme to vubec neresili. 🙂
Ale tam je potreba rodny list prelozeny do angliny,ne?

MAtko, v neoprenu 🙂 Asi na plazi ogrilujem klobasky. Dneska jsem koupila v polskem obchode. Zase jsme, kravka, sla pro par veci. A pak jsem autobusem tahla 10kg tasku 😎

mamartinka
21. máj 2010

Ahojte.Baby neviete co je s pajakubik?Dlho sa neozvala.Inak ako citam riadne tam musite mat teplo.U nas sa dnes schladilo a bola desna hmla az do poobedia.

karolinka2
21. máj 2010

Evi prisiel nam akurat ten papier na tax credit co kazdy rok vypisujeme,tak to bude asi to co ty myslis tak to je na tu dan????ja som myslela ze to je na vypocet tax creditu....
Ejviska a kde chodis do belfastu na nakup a co nejazdis autom ze pisem autobusom???
Matka Pavla bola na facebooku tak hadam nieco bude mat tusim aj nieco pisala....veru dnes tu bola az horuco a ma byt cez vikend este teplejsie....

ejviska
22. máj 2010

Matko, ja jsem byla v Coleraine na nakup, ne v Belfaste 🙂 Autem jezdim malo a bojim se, ale druha vec je, ze mame jenom jedno auto a s nim je D. v praci. V Cesku jsem jezdila porad, ale ted si nemuzu zvyknout na te druhe strane volant a kdyz clovek nejezdi, to se blbe zvyka. 🙂 Do Coleraine je to 10 min busem, zastavku mam u domu. I do skoly tam jezdim.

eviska83
22. máj 2010

Ahojky
Mati - tak teraz si ma zmiatla 😉 NIkdy som sa nad tym nezamyslela- ale ano podla mna je vlastne tax credit- nieco ako ulava na dani.Ty odvadzas preddavky dane kazdy mesiac podla predpokladaneho prijmu (za minuly danovy rok) Ked posles aktualny prijem tak oni zasa vypocitaju kolko maju vratit alebo musis vratit ty-a rozpocita sa to na nasledujuci rok.Na P60 mas tax code - podla toho zistis kolko je u teba nezdanitelna polozka-napr. ja mam 0647L0- takze nezdanitelna ciasta je u mna 6470£.Ja som napr. za posledne 3 mesiace na materskej nemala ziaden prijem-ale dan som odvadzala - takze k mojej prvej vyplate mi vratili aj dan za tie 3 mes.Som skakala od radosti- za36hod som dostala skoro 800£ 🙂
Ja som mala mat dnes volno ,ale sefka ma pytala ist len na par callsov - tak hned otazka skoncim do 11.00? lebo sme mali ten sponzored walk- a ona jasne ze skoncis- prisla som domov 10.50 😝 😝 nalozila detiska a sup na dlhu prechadzku- az som bola prekvapena kolko ludi tam prislo- okolo 50-60.Aj zajtra idem rano do prace- a potom sme sa rozhodli ist do Portrashu na BBQ-nechce sa niekto pridat????A to sme konecne chceli nieco poriesit s Andrejovou izbou- no ale to by bol hriech nevyuzit take pocasie 😵
Pavla je podla mna ok- len zacala novu pracu a mala dost treningov-ozaj zacala robit to co ja a Jarka 😵
Erika- ako to zvladas v tom teple?alebo uz to mas za sebou? 🙂
fuuha ale som sa rozpisala- sory za roman 😝

karolinka2
22. máj 2010

Ahojte.
Dnes je opat nadhern,my sme rano boli s karolinkou v antrime v asde otvorili ju v pondelok,velmi sa mi to tam zapacilo hlavne oblecenie. 🙂 Potom karolinka pospala a ked dosiel drahy z prace robili sme hore izbu respektive bol drahy vyniest asi 20 mechov do charity co som uz mala zbalene hracky a oblecenie a neviem co vsetko,tak konecne izba vyzera normalne..vcera bola majitelka doniest vzorkovnik farieb ale buduci tyzden odchadza na floridu a vrati sa v auguste tak mi povedala ze mam cas si do augusta vybrat farby ako keby nemohla dat vymalovat dom niekedy na mesiac. 😠 Aj my sme chceli dnes grilovat ale az prilis teplo bolo nechcelo sa nam.Tak som nasla nejaky recept tak pojdem uvarit kuracie prsia naklepat ovegetit obalit do muyky a opiect na oleji,poukladat maso do pekaca a natrieme na maso zmes:kysla smotana,mrazena kukurica,sunka a pretlaceny cesnak a dat piect do rury tak to vyskusam moze to byt celkom fajn.

Evi ja si myslim,ze co nam patri dostaneme uvidime ako bnam vypocitaju tax credit.....

ejviska
22. máj 2010

My jsme dnes byli cely den na plazi na White Rocks. Prvni jsem odolavala, ale nakonec jsem se prece jen do neoprenu nasoukala. Mam ten kratsi, takze jsem trochu prvni mrzla, ale dalo se to vydrzet. Ale mistni se ted koupou jen v plavkach. I miminka s plinkama 😀 Terka jezdila na prkne, bylo to parada. Pak jsme ogrilovali klobasky 🙂 A zitra tam jedem zase a mozna se s Evkou potkame 🙂 Na FB dam fotecky co delal kamos.

Ta Erika je podezrele mimo.....

etuska
22. máj 2010

ahojte kočky,
veru-dnes bol paradny den.Doobedu sme boli v Car Boot Sale,potom este na nakup a poobede sme sedeli v zahrade a vegetili:Miske sme dali bazen a jasila sa s vodou a poobede sme boli blahozelat bratrancovi a tiez sme mali BBQ 🙂

No opuchaju mi z toho tepla ruky aj nohy-tak hadam to uz nepotrva dlho 😝

karolinka2
22. máj 2010

Erika je este stale tuuuuuuu. 🙂
Evi takze ste sa kupali????no tusim od utorka uz znova hlasia len nejakych 10 stupnov,tak si uzime slniecko.

ejviska
23. máj 2010

Koupali 🙂 Ale porad hlasi hezke pocasi, akorat se ochladi. Dneska uz tak pekne jak vcera neni, jsou mracna.

jarka28
23. máj 2010

🙂 Ahojte zenusky....prisla som to skontrolovat ako sa mi tu vsetky mate....takze Erika ako?ako sa citis?Martinky ako sa mate?Evicky a vy ako?....Pavlus a ty ako v novej praci??pocasie sme mali super cely vikend tak sme mali grilovacku opalovanie a bazen....dneska MM vybehol s detmi do Lisburnu na tobogany....ja som stale rozlietana ,praca -skola-kruzky-skolenia-a samozrejme domacnost a mam toho az az...chcela som zobrat dovolenku ale uz ma predbehla jedna holka a asi mi manazerka neda volno lebo nas je malo na night shift.....zajtra mam to hnusne vysetrenie a budu mi brat vzorky z krcka mat.tak na mna myslite ,ja len verim ze budem OK....inak vas citam len nestiham pisat poriadne.......tak vas zdravim vsetky este raz...... 😉

ejviska
23. máj 2010

Jee, JArka, ze s ukazes!! Tak zitra na tebe myslime, at je vse na 100% OK.

My jsme dnes byli zase na plazi, ale pak prisla z niceho nic, behem 10-ti minut, mlha a okamzite se ochladilo, tak jsme jeli dom. Stejne uz bylo kolem pate. A ted je venku kosa jak blazen, jenom 13st. To se ochladilo o 10 stupnu. A je po srande ☹

Evi, porad jsem kontrolovala mobil, nejeli jste? Jsem na vas myslela, jestli i na Strand byla mlha nebo ne.

eviska83
23. máj 2010

Ahojky
No Jarka tak na teba myslime
Evi- no boli sme a vobec som sa Ti nemohla dovolat 😒 no ale teda lutujeme ze sme neostali doma na zahrade- u nas bolo 23 a ked sme prisli na plaz bolo 14- brrr- zima- deti poobliekane na horucavy- tak sme stravili asi pol hod na plazi a isli domov- spravili BBQ doma- okupali detiska- teraz napustam vanu pre Andreja- Karol.Andrej,neter a synovec este hraju fudbal 😵

karolinka2
23. máj 2010

Jarka zajtra drzim palce a nech vsetko dobre dopadne.
Nedavno som tu pisala ako toho roku ma obchadza senna nadcha a preddvcerom mi vypukla v plnej parade. ☹
A inac Pavli Evi blahozelame k majstrovskemu titulu v hokeji,fakt cesi hrali bravurne... 🙂

etuska
23. máj 2010

@jarka28
Jarka -budem zajtra na teba mysliet.
Ja sa citim fajn-akurat mi trosku opuchli ruky aj nohy-ale to aj z tych teplot-MM mi musel normalne rozpilit jeden prsten -co uz asi 3meisace nesiel dat dole z prsta.Esteze obrusku som dala dole este pred par mesiacmi 😝

jarka28
23. máj 2010

Dakujem zienky 😉 Erika a ako ti ho rozpilil?a brusko co tvrdne??Martinka a mas nieco na tu nadchu?alebo nic nepomaha?...jeej dneska uz pisem druhy prispevok,to sa musi zapisat ... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre