Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
18. mar 2008

My mame bt,a davame okolo tusim40 tyzdenne to vyjde,a ucet chodi okolo 150lybier niekedy viac podla toho kolko vyvolavam domov na mobily atd...ale trojmesacne to tak vychadza,teraz maju akciu ak si objednas tak daju modem aj s telefonom....moj muz plati poistku tusim 75az80 neviem mesacne ako slovak so slovenskym vodicakom,a jazdi ale tusim 17 rokov,tak mu to tak vyratali...no uvidime,ved daj vediet kolko tebe vyrataju,a my mame 1.9 auto diesel...poliaci aky maju internet cez co?ty mas wirelles zapojeny ked tahas od nich?

zsuzsu
18. mar 2008

Jarka, co ja mam zapojeny to netušim. ale potrebovali sme kupit taku anténu cez co beriem signal. Oni maju internet z domu z polska. aj doma platia. No to BT cko asi vybavime /budem musiet/, ale ja telefon nechcem. len internet.
Akurat som si umyla vlasy, idem do mesta do banky dat šek. Včera som nemohla, lebo mali zavreté - sviatok.
Chodim tam každy tyžden ako idiot. ale mne to nevadi. Kym tam davam korunky... Inak minuly tyžden mi došiel zasa šek z tax creditu na 128,33 tak som zvedava, ci mi tolko budu davat každy tyžden. To by bolo idealne. Ale stale nemam child benefit.

jarka28
18. mar 2008

child benefit trva trosku,lebo to riesia aj cez slovensko este...preco si neotvoris ucet rovno v banke?a nahlasis len zmenu potom,alebo mas alebo vkladas na muzov?ja som si hned potom otvorila a nahlasila zmenu a je dobre,kazdy tyzden chodia tam peniaze a mam internet bankig a kontrolujem ze co a ako,aj platby kartou atd,je to super a zadarmo...

jarka28
18. mar 2008

joj neviem ci sa da len internet zvlast cez btcko,ale su aj ine pripojenia....skus vyhladat v googly...korcule mas uz?ja idem malej kupit na narodeniny,detske maju krasne a dospelacke maju aj v JJB alebo sportovom...

zsuzsu
18. mar 2008

Asi idem nabuduci tyžden do Belfastu, rano. Detom krstny ide domov, tak chce aby som išla s nim aspoň do Belfastu. Tak keby si mohla do obeda, tak by sme sa mohli aj stretnut niekde. Zatial poznam autobusovu stanicu 😀 a troška centrum. ale nic po nazvu. No a ked tam budem tak tam pokukam po korculiach. Nieco im chcem kupit lebo su už moc lenivé.

karolinka2
18. mar 2008

Ahojte baby no tu mame zamracene,ale ideme vonku.To s tym plynom je hrozne nam vydrzi 500 litrov tak 8 tyzdnov 10 tyzdnov,ale to si vypomahame aj s elektrickym ohrievacom,strasne s ty olejom,ved pred tromi mesiacmi sme platili 236 lybier a teraz 456 ani sme neobjedali,skusime elektrickym ohrievacom.
Zuzi mi ideme kupovat Renault scenic rok 2002 moj ich obhliada cely tyzden ak sa maozem opytat za kolko ste ho kupili,lebo mi co pozerame tak tych 2500 lybier.

jarka28
18. mar 2008

A kedy ides do belfastu ktory den?ja chcem malu naucit korculovat,lebo potrebuje pohyb trosku,a ja milujem korcule tak chcem aj ja...Karolinka,my sme tiez tak kupovali draho a teraz kurime elektrickymi,mame 3 izbovy poschodovy dom,plus obyvacka,a mame jeden radiator olejovy dole,potom jeden mensi v detskej,a potom mame dva ohrievace teplovzdusne,a elektriku davame 10 lybier tyzdenne nam to pohlce a kurim ked je nam chladno...takze myslim si ze je to ovela lepsie ako olejom kurit...inak renault 2002 je dobry rocnik,a cena slusna ale som videla aj lacnejsie a malo najazdene maju...kde ste vy pozerali auta?

zsuzsu
18. mar 2008

Matka, takže mi sme na prvy krat nechceli drahé auto, len také, co ma dobre riadenie, je to rodinné, a aby mi nebolo moc luto ked rozbieme náhodou /co dufam nie/. Ale toto by mi bolo nesmierne luto, keby sme rozbili, lebo je nadherna.A išlo aj o to aby nebola vacsia ako 1,6-ka, a aby malo Motd aspoń do konca roka. To naše ma do marca 09.
našli cez autotrade, a ja som najprv chcela Honda civic, potom nissan-almera a co sme volali všetko predané. akurat jedna almera bola, co sme boli aj kuknut za 575. no hroza. Tak som si myslela, že za malo normalne auto ani nedostanem, až ked som nenašla toto. Je to sice rocnik 99, ale bolo za 995libier, ale sme išli dole o presne 145 libier.Je to cervena metaliza /nie je moja farba, ale co už/. Boli tam dve scenici, za rovnaku cenu, len to prvé cislo mi včera nikto nezdvihal.Inak si to auto možete kuknut na autotraderi ked tam zadate Renault scenic a hovorim bolo za 995. Matka skus zavolat na to druhé cislo , možno sa vam bude pacit. Vyzera dobre.
Jarka idem do Belfastu 28, to je v piatok.

jarka28
18. mar 2008

No tak to ja sa nemozem stretnut,ja ked tak len sobotu alebo nedelu mozem ,lebo nemam kam dat decka a mu je v robotke...skoda,ked tak nabuduce....idem omrknut to auto.... 🙂 😉

jarka28
18. mar 2008

tusim som ho tam nasla,je take tmavsie cervene?a ma najazdene 90000 mil je to ono?je fajn si myslim....

zsuzsu
18. mar 2008

No tak neva, nabuduce.
Tak kuni to moje auto a daj vediet.

jarka28
18. mar 2008

Je to ono,co myslim,lebo su tam dve cervene s tou istou cenou...jedno je take tmavsie...

zsuzsu
18. mar 2008

je to na druhej strane a to tmavšie ako bordo. ma najazdenych 91 tis.mil.

karolinka2
18. mar 2008

Aj my sme teda teraz mame renault lagunu kupili sme ju za 400 lybier,a moj teraz sleduje auto tiez na autotrader,uz asi dva mesiace. 🙂

jarka28
18. mar 2008

No tak teda naco uz pokukujete po druhom aute?ci sa vam krajsie zachcelo?tu su tie auta si myslim ovela cenovo pristupnejsie ako doma,nie?ja som tiez taka,kupili sme sice rok dozadu ale poskulujem po novsom a vacsom auticku,nam sa lubi renault megane scenic,alebo citroen xsara picasso,take rodinne auticka,alebo este velky Land Rover.....ale ja chcem pre seba peugeot 206,si kupim urcite az budem soferka jedneho dna 😀 😀 idem ja do skloy pre deti,....boli ste vonku?u nas sa celkom ztiahlo,tak dufam ze nebude prsat,lebo mam vonku pradlo....

karolinka2
18. mar 2008

No pokukujeme preto,lebo dost sa uz hubi a dost vrazame do opravy,tak uvidime,a my sme teraz dosli z vonku,dnes je opat pekne ale fuka dost studeny vietor.
Idem si pozriet panelak.

laura78
19. mar 2008

Ahojte,ako sa máte?a žeby sa to konečne vyjarilo??Posledné dni boli krásne..aj u vás boli velké oslavy na sv.Patricka??Boli sme aj my vonku,len pochod sme nestihli,tolko sme sa doma motali!!!ale atmosféru to malo fajn..Vidím že sa tu preberajú autá,aj my máme novinku..predali sme našu vectru, moju krásnu,je mi jej aj lúto,nemala chybu,len sme chceli o rok mladšie auto!teda manžel..Tak týžden sme boli bez auta to bolo..a ešte k tomu manžel mal volno aj počasie pekné,skoro ma šlak trafil že sme nikde nemohli íst.No ale v pondelok sme kúpili lagúnu krásnu ročník 03, 6 rýchlostnú s koženými sedadlami--júj ako sa mi páči!!Aj my sme chceli bud scénika,alebo piccaso,ale aj toto je dost velké..My sme len traja 😉 Včera sme bola dat pichnut Dávidovi druhú dávku prevenaru,no to bol hisák!!čím je starší,tým to je horšie,ked bol maličký,ani si nevšimol že mu pichli dačo 😖 ,ale teraz chuderka černoška dr.z neho skoro ohluchla 😅 .Idem ja dám si kávu..Jarka aj vy máte prázdniny??sestrina malá chodí do školy..len my sme doma 😠 .páá

jarka28
19. mar 2008

Caute zienky...u nas je dnes poriadne zatiahnute,aj sa bojim dat von pradlo... ☹ u nas oslavy neboli bujare az na zopar opilcov,ale vedla v meste bolo toho viac ale my sme neboli lebo sa mi dva krat nechcelo....co to malemu pichaju,nieco na imunitu alebo co to je?nasi maju prazdniny koncom tyzdna a az tyzden tusim,ale musim si to overit lebo sa mi to zda niako dlho...joj letim ja lebo mi pracka skace,asi sim tam dala vela pradla...zatim paaa 😉

karolinka2
19. mar 2008

Ahojte,aj tu je dnes zatiahnute a prsi ale len taky jemny dazdik.rano som muysela utekat do tesca kupit malej mlieko lebo hippko maju len tam,objednali sme priamo z ich webovbej stranky je lacnejsie a je aj bez postovneho ale zatial nedoslo tak som musela ist hoci sa mi vobec nechcelo.a teraz cakam lebo ma prist majitelka pre peniaze a maju doviest aj olej,moj to poplietol to 900 litrov stoji 465 lybier,500 litrov stoji 265 lybier ale aj tak isiel hore.ked zima sa akosi nechysta prec.
A co zienky uz mate popripravovane na Velku noc,mne to tu ani tak nepripada,mam udene,klobasy a v sobotu zrobim hrudku,neviem ci vy to robite.
no akurat sme o 220 lybier lahsi dosiel olej.

jarka28
19. mar 2008

Ahoj-ja neviem ale mne to tiez velmi nepride ako velka noc ked sme tu...ja upeciem akurat kolac a spravim taky lepsi obed ale neviem co viac,lebo sibaci nebudu chodit...tak neviem,ale muza vyzeniem s detmi do parku kde sa budu vajicka malovat a hladat a budu atrakcie pre decka,tak si to trosku uziju...olej je veru drahy to je pravda ale zasa clovek nemoze mrznut a domy su tu chladne....idem ja lebo sa musim pochystat idem do skoly....papa zatim.... 🙂

laura78
19. mar 2008

Malému som tu vydupala Prevenar,to je očkovanie proti tým pneomokovým infekciám,horné dýchavie cesty,uši a tak.Tu to majú ako povinné očkovanie,myslím do roka tu pichnu 3 krát.Doma by som platila za látku 27OO.On má zníženú imunitu,sliznice náchylnejšie.Tak dúfam že nám to zaberie,od sept.bol v školke hádam dokopy mesiac.U nás tiež zamračené,potom mrholenie,potom slniečko,ale je také teplúčko...ešteže neleje ako tie minulé týždne.Tak budme radi!! 😉 S tou Velkou nocou,aj by som pozabudla dáko,keby nešli tuto známy domov na sviatky 😖 !Ideme chystáme sa do mesta,tak hádam nezmokneme velmi..pá neskor

zsuzsu
19. mar 2008

Ahojte.
Tak ako dnes? Aj dnes tu bolo tak ako pekne, aj ked už zacalo poprchavat. Akurat mala mi povedala že ucitelka v škole povedala, že na Velku noc ma snežiť 😀 😲 Ale dufam, že len srandovala.
Ja už chcem slnecno a pekne. Ani nie som náročná, co?
Ja som dnes bola troška pracovat. A prevetrat auto. 😀 Zatial len tu na blizku, lebo iba teraz doniesol muž poistku. Riadenim auta nemam problem, ani s tym, že rychlost je na druhej strane, ale neviem sa vysomárit ,ked sa kuknem do zrkadla. 😀 Odkial ide auto.ale asi sprava ma budu predbiehat , nie?
Jaj teraz ako tu sedim už som si kychla asi 25 krát. Len dufam, že nebudem znova chora.
Tak pekny večer prajem.

laura78
20. mar 2008

Ahojte,ako sa máte??U nás zamračené,aj poprcháva,tak zase to bude úžasný den.Dúfam teda že na sviatky sa to troška umudry,aby sme sa mohli dakde vybrat,na vzduch!Minulý rok bolo krásne to sme boli v Belfaste v zologickej.tak dúfam...auto už máme,tak nám nič iné nebráni len to...počasie!!Teda dúfam že tá učka srandovala s tým snehom,už stačilo tej zimy,dáko je extrémne dlhá,či sa mi to len zdá 😒 Idem ja,chcem robit zapekaný karfiol..majte sa papáá

zsuzsu
20. mar 2008

Ahoj.
Tak karfiol? Ved dnes je zeleny štvrtok. Treba špenat 😀 a zajtra je post, takže bez masa. Ja len aby ste vedeli. Mne moja mama vždy zavola, ked je niečo také, aby som nezabudla. 😀
Aj tu už prši, ani nie prši, ale tak mrholi. a zacalo fukat. 😠
Ja tiež chcem už pekné pocasie, ved ked sme to auto už kupili, tak nech ho využijeme na vylety. no ne?
Jarka poistku nam vyratali 600 a niaké drobné. ale sme v tom dvaja. ale neviem ako sa to vola, muž ma pri sebe papiere, ako pride, tak Ti napišem názov tej poistovni.

karolinka2
20. mar 2008

Ahojte baby,tak len nedavno sme dosli domov,kupili sme ten renault scenic 2002 zelenej farby,velmi pekny,som taka unavena ako kon a o malej ani nehovorim,tak prajem vsetkym prijemne prezitie velkonocnych sviatkov,zenam vela vody a chlapov vela vodky. 🙂 pa

laura78
21. mar 2008

Ahojte,jééj aj my sme chceli takého scénica,ale kúpili sme lagunu 😅 .Dnes ho ideme po prvý krát prevetrat..Aké máme počasie???U nás slniečko,fúka občas sa riadne rozpršíí..Ach kedy bude leto..Všetkým kočkám prajeme vela vela vody a chlapcom vela vajec 😀 .pekné sviatky prajeme všetkým ahojte 🙂 páá

zsuzsu
21. mar 2008

Ahojte.
Laura ako vidim, aj u vas tak fuka ako tu. No otras. Matka, takže už mate auto? To je dobre. A ja som bola včera to našerozhybat, lebo iba včera sme mohli prvykrat tak na dialku kvoli poistke. Tak sme isli do Tesca na nákupy. Soférovala som cely cas. A v pohode. Najviac som sa bala tych kruhácov, to je des, ale da sa. Vcera som jazdila ešte tak opatrne, tak predsa prvy krat.
Tak aj ja prajem krasne prežitie sviatkov, tiež vela vody a vodky /ako Matka pisala/ 😀

laura78
21. mar 2008

No tu radne fúka,skoro mi hlavu otrhlo,a norrmálne je kosa..hruuza 😒 .máme novinku,kamoške sa dnes narodilo babetko,Ema Sofia.Jéj a majú do páru--aj ja chcéém 😀 .Dnes som teda nič nevarila,ked je ten post-- Zsuzsu 😅 ,ostal nám zo včera ten zapek.karfiol,a polievka.Ale čo sa má varit na Velkú Noc??ja si vobec neviem spomenút,čo sme doma mávali-niečo sa mi maríí-- že šunka vajco chren--ale čo mám varit??už som normálne vygumovaná 😖 .Vy čo budete mat dievky??Normálny nedelný obed,ja viem že by sa mala jest jahnacinka,ale tie očká ked si vybavím..neviem to zjest 😅 .Idem si zavolat zbojníka aby sa napapal,skor než mi ho odfúkne vetrisko hnusné..ahojte

karolinka2
26. mar 2008

Ahojte baby tak ako po Velkej noci,ja som horsie unavena ako v beznom tyzdni.p[ekny dnik. 🙂

laura78
26. mar 2008

Ahoojte,no tak ako po sviatkoch,prejedený,unavený z ničnerobenia. 😀 Manžel už dnes išiel do práce,malý je doma oni začínajú 31.marca,hádam sa to potom rozbehne do bežných kolají..U nás je celkom schopne,akože ..poprcháva,ale aj slniečko občas vykukne 🙂 .chystáme sa do mesta,na poštu..a tak...ahojte neskor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre