Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

nawal
1. okt 2010

u nas by som zjedlaspenat ja a maximalne lili by pomohla 😀 . rado take zelene nema rad, ze to je rabit food 😀
rado navaril vcera baranie baryani, tak mam este na dnes, a na zajtra este neviem co, ale mam moc chut na zem. placky 😝

nawal
1. okt 2010

jej tu je nova moznost ze upravit preklepy, hehe konecne 😀 😎

eviska83
1. okt 2010

@nawal - toto presne vravi Karolov otec ale na kazdy zeleninu- vraj nieje zajac 😵 ale zaujimave u nas zjedol aj green cabage aj dynovy privarok - a ani velmi neprotestoval- ale svokra vravela ze keby to uvarila ona tak leti aj s kajstrolom 😀
Co su baryani? No ani my sme uz dlho nemali zem.placky -ale to je obed ktory varim ja a zajtra robim 😒

ejviska
1. okt 2010

taky nevim, co jsou baryani?

karolinka2
1. okt 2010

ahojte.my sme teraz dosli z tesca a asdy,kupili sme surovu kukuricu mnam uz sa mi slinky zbiehaju ja tu sladku nemam radu ale taku polnu. 🙂
Tiez kupujem spenatove listy,totizto mrazeny spenat som tu ani nevidela,ale tiez to mixujem zboznujem spenatovy privarok vajicko a zemiaky.a zajtra idem varit knedle a segedinsky gulas sme uz davno nemali teda knedle ide robit marian jemu vzdy vyjdu super.....a ta vajickova natierka je tiez dobry napad uz sme to davno nerobili.
Pekny vikend vsetkym. 🙂

ejviska
2. okt 2010

@karolinka2
ten mrazeny spenat je z ceskeho obchodu v belfaste. TAky jime spenat s bramborama a vajickem.

nawal
2. okt 2010

biryani je pakistanske-indske jedlo, je to ryza s korenim a vtom maso. velmi chutne. 😝

karolinka2
2. okt 2010

@nawal tak prosim ta napis recept znie to zaujimavo.

nawal
2. okt 2010
https://www.youtube.com/watch?v=PHoFQKcUK78

tu je recept, ale my to nedavame do truby.velmi vela druhov biryani je, ale my robime cosi podobne, teda rado robi 😝

ejviska
3. okt 2010

Matko, ten Malin Head je uuuplne nahore, jak je Donegalsky vybezek, tedy Irska republika.
My jsme tam jeli pres Derry a pak pri pobrezi nahoru, ale zptaky jsme jenom sjeli dolu a prejeli ferinou, takze jsme byli za 35 minut od lodi uz doma.
Je to tam fakt naaadherne. Byli jsme prekvapeni. Ani jsme ten vylet neplanovali, ale jak jsme videli, ze je pekne, tak vyrazili. I bez obeda. Rizky jsem jim smazila az v sedm vecer 😝
Uz jsem na FB nahazela fotky

etuska
3. okt 2010

@ejviska
jej idem pozriet-my mame tiez par foteciek z Malin Head-ked sme este boli len 3ja-teda Šimi tam uz bol tiez-len ja som o tom este nevedela 😀

ejviska
4. okt 2010

@etuska
to je hezke 🙂

ejviska
4. okt 2010

Terezka dneska nesla do skoly narozeninovy dort, tu housenku, co je na FB. Narozky ma ve stredu. Tak se tesila a jeji kamaradka tam nebyla ☹ , tak byla strasne smutna, chudak mala. Kamoska je nemocna. Ale p. ucitelka je fakt hodna, hned na ni, ze ji teda bude dneska pomahat! Tak terca se rozzarila 🙂
Ja jsem mela jit do anglictiny doprovodit kamaradku, ktera neumi vubec anglicky a onemocnela ji mala, takze jsem doma. To je taky dobry, ta jejich mala ma dva roky a chodi 2x tydne do soukrome skolky. Plati 30 liber denne a plati, i kdyz tam dite neni. Takze ona je ted nemocna, pak jedou do CR, nebude mesic ve skolce, ale oni vyplaznou 240 liber 😝
Aspon muzu dat barak do poradku, protoze ve stredu uz odjizdime, musim to dat do kupy a nachystat pokoj pro aupairku 😀 Zitra mam anglictinu zase ja.

etuska
4. okt 2010

@ejviska
tak to je ohromna palka za "childcare" 😝
hmm-asi preto chcem od februara len 10hod/tyzdenne-viac sa mi neoplati uz preto ze tych 10hod. Miro zvladne a ja viem ze Šimi je v dobrych rukach 😀

ejviska
4. okt 2010

@etuska
no je to palka. Ale to je pry v soukrome skolce normalka.
Nasi znami davali mesicne childminderce pres 800 liber. Jedno dite mela od rana do 5 vecer, druhe vyzvedla ve dve ve skole a mela ho do peti.

eviska83
4. okt 2010

Ahojte
No vidim ze ste nelenili cez vikend 😉 A ste prepojene aj cez FB 😵 Vobec som nechapala na co ejviska odpoveda Mati 😀 Uz som pochopila 😀
No ja pracovny vikend -dnes skola - Karol robi uz od 15.00 a ja som straaasne unavena. Vecer idem spat rovno s detmi 😵 To si slubujem kazdy den 😝
No childcare je tu naozaj priserne drahy - za Andreja sme platili v skolke 115£/tyz. a jasne ze aj ked sme boli 2 tyzdne na dovci 😒 S 3 detmi nieje sanca to zvladnut. Ale snad od tych 2r a 9 mes ich vezmu do statnej- teda ak nebudu mat plienky- Karol povedal ze on sa o to postara 😀
@ejviska - Krasna torticka 😉 - ozaj odlozila nieco aj pre kamosku? Kedy prichadza aupairka?
@nawal - video som este nestihla skuknut- dost dlhe je ale mrknem- a potom mozno uvarime vasu specialitku 😵
@etuska - Miro to urco zvladne a nemusis mysliet ci je Simi ok - par pribehov s childminderkami som pocula- zvycajne nie velmi pozitivne 😒

karolinka2
4. okt 2010

@ejviska Evi takze naspat ste isli lodou????teda aj podla fotiek co som si vsimla.ja by som tam chcela ist ked dojde mama teda ked bude dobry cas.Tie sukromne skolky su drahe ja ked som sa bola informovat tu u nas sa plati 150 lybier tyzdenne,ale podla prijmu aj tax credit preplaca skolku az do vysky 80 percent.a takisto som sa cudovala,ze sa tuskolka plati aj ke karolinka nie je v skolke.
@etuska no Simonko vidis,kde si uz bol a ani si o tom nevedel. 😀
@eviska83 aj ja si kazde rano ked vstavam o 4.50 hod.poviem vecer idem spat o osmej a nakoniec je to o desiatej.

ejviska
4. okt 2010

@eviska83
no dort se cely snedl, takze ji asi nenechali 🙂 Ale ja jsem o vikendu rikala, ze ho vlastne vubec neochutnam a dneska teda Terka prisla ze skoly a ze ma kousek v batohu 😀 😀 😀 . Pry ho normalne mela na tacku na stole a naraz tam nebyl a byl v batohu 🙂 . "Nekdo" ji ho tam hodil. Samozrejme i s tackem, jen tak rozplacnuty, ale zasah kremem dostal jenom penal, byl zamasteny.
Ja myslim, ze ona mi proste chtela kousek prinest.... 😀 Minuly tyden mi v bufetu koupila scone, protoze vi, ze to mam rada 🙂
Aupairka je kluk, dojede uz v patek, oni teda az v pondeli, ale byly lepsi ceny letenek a on je hrozne sporivy kluk 🙂

ejviska
4. okt 2010

@karolinka2
Ano Matko, zpatky ferry z Magilliganu ( to je na konci Benone beach v Downhillu ) do Greencastlu. Jezdi to kazdou hodinu, jednosmerna stala 10 liber za auto. Ta cesta lodou trva 12-20 min., je to kratinke. A pak z Greencastlu nahoru na ten Malin Head to muze byt tak 45 min. Ale urcite budete zastavovat nebo pojedete jeste kolem dalsich viewpointu. Taky bych tam rodice vzala, uz u nas byli dvakrat, tak ledacos videli.

karolinka2
4. okt 2010

@ejviska pozerala som od nas je to 2.5 hodinky autom.

etuska
5. okt 2010

@karolinka2
no ano-je to dost daleko.my sme tam boli ked sme vikendovali v Bushmills( v karavane)-tak sme to mali blizsie.

etuska
5. okt 2010

inac velmi smutne co sa stalo cez vikend v Antrime(neviem ci ste zachytili v spravach 😖 )-muz zabil svoju zenu (boli odluceni,uz nezili spolu)-ich 3 deti(najstarsie 9rocne) boli vtedy u babky.No a po tomto hroznom cine muz spachal samovrazdu 😔 ......velmi smutne-nemozem prestat mysliet na tie deti a modlim sa za nich 😔 😔 😔

karolinka2
6. okt 2010

@etuska ano Erika mas pravdu cMarian mi to ukazoval na internete a ona nahodou nebola cudzinka???

etuska
6. okt 2010

@karolinka2
pokial viem tak nie-boli obaja zo S.Irska-zili nedaleko Junction 1 😔

eviska83
6. okt 2010

Ahojte 🙂
@etuska - no ano pocula som o tom ,vela ludi tu o tom rozprava 😒 je to hrozne 😒 Vraj stastie ze deti boli u babky ktovie ako by to dopadlo keby boli doma 😒 😒 😒
Ja triedim a triedim- drobci uz pomalicky vyrastaju z 12-18. Len ten prelom je najhorsi ,lebo este vela veci 12-18 im je dobrych a 18-24 este velkych. No este ze som nekupila ziadnu zimnu bundu (som si myslela ze pre Evcu nemame) a teraz som roztriedila 4 velke krabice 18-24m a to ste nevideli- pre kazdeho mam asi 7 zimnych bund 😝 😝 nechapem ako sa to nakopilo- po Andrejovi mam asi 4 a este kamoska mi par dala- a pre Evcu som uz davno kupovala z ebaya veci a skoro som na to zabudla- takze som sa z nich dnes tesila uz po 2x 😀

karolinka2
6. okt 2010

@eviska83 tak to je super Evi,ze to triedenie uz mas za sebou,ja sa uz chystam tri tyzdne ale dnes som znova navarila upratala spodok domu a isla si lahnut a vstali sme o 16.15.hod.takze uz potom sa mi nechcelo,ale zajtra ide karolinka do skolky ja do zubara a potom stoj co stoj to uz musim urobit ze viem co jej treba dokupit na zimu,lebo presne tak som na tom ako ty ze nakoniec zistim ze mam veci pokupene. 😀

etuska
6. okt 2010

@eviska83
ja mam doma taaaaky bordel-nakopilo sa mi pradlo asi z 5tich pracok co ani odkladat nie to zehlit nestiham.Ja uz v podstate zehlim len Miskinu uniformu a par nasich veci-viac nestiham.
baby ja uz mam o 3kg menej ako pred tehu-pomooooc 😝 (neviem si predstavit co bude ked pojdem do prace) uz teraz nestiham-ale to je aj tym,ze hladame brachovi pracu-este stale pozerame nove joby a vypisujeme aplikacky....

Predvcerom mi bolo vecer tak zle 😝 rano som ani jedst nestihala ked som isla Lucke tlmocit,cely den behacky....
No -vyzalovala som sa a idem sa pustit do prace 😔 😔 😔

ejviska
6. okt 2010

@etuska
Nemate susicku na pradlo?? To je veliky pomocnik. Pokud to hned po vyndani poskladas, tak netreba skoro nic zehlit. Opravdu, odzkouseno!!!

My uz jsem v CR, cesta v pohode.

etuska
6. okt 2010

@ejviska
Evi-ja ani ine pradlo okrem uniformy a par nasich veci nepotrebujem zehlit 🙂 skor by sa mi zisiel "robot" na vesanie a skladanie pradla zo susiaka 😀
...a ja susicku urcite nechcem-je to strasny zrac energie a ja som aj z ekologickych dovodov presla na latkove plienky-tak to by to potom moje eko zmyslanie nemalo vyznam 😀 😀 😀

eviska83
6. okt 2010

@ejviska - takze uz ste doma? ani stastnu cestu som nestihla popriat 😉
@etuska - zvykaj si 😀 ja uz davno zehlim len to co naozaj musim 😝 O prani ani nevravim- teraz tie vsetky veci postupne periem takze pracka ide imrvere,no ale zeby som chudla to nie 😠 😠 😠 Brachovi sa este nikto neozval?drzim palce nech co najskor nieco najde 😉
@karolinka2 - ja som sa na to tiez chystala uz asi 2 tyzdne ale dnes som sa konecne premohla 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre