Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ejviska
6. jan 2011

@eviska83 no spis jsem koukala, kde se to v ni bere a dospela jsme k zaveru, ze fakt je super, kdyz rodice maji cas si s ditetem hrat, cist atd... Jenom to hrani stolnich her...a hned dite pozna, kolik je na kostce tecek automaticky a nemusi to pocitat.
@etuska
@jarka28 infant je jenom do dvou let, takze to Davidek neni. Tady se snad doctes http://www.mzv.sk/dublin

ejviska
6. jan 2011

@jarka28 jak na to koukam, tak to asi vyridit v Dublinu jde. 😉

jarka28
6. jan 2011

@ejviska Dakujem Evi nevedela som takuto stranku vobec najst...som ist napisala email tak uvidim ci sa ozvu....bolo by dobre to riesit cez ambasadu ,sa mi momentalne nechce letiet domov,bol by to len par dnovy zhon........ 😝

ejviska
6. jan 2011

@jarka28 ono ty cesty domu jsou sileny shon, i kdyz v podstate jedes jenom tak.. 😝 Urcite by jste to meli jednodussi resit tady.

jarka28
6. jan 2011

@ejviska Aj ja si myslim,isli by sme domov len na par dni,a balit veci pre 5 ludi,a trepat sa do dublinu a potom z bratislavy este do topolcian k svokrovcom...neviem ja len dufam ze to poriesim aj takto cez ten Dublin...... 😉

etuska
6. jan 2011

@jarka28
ak mas Davidkov slovensky rodny list a este ho mas aj zapisaneho v pase,tak hadam nebude problem.
Oni sa tam sice stale ohradzuju ze predsa take veci si my mame vybavovat v Londyne,ale netreba sa nechat odbit 😉 -skus si tam zavolat

jarka28
6. jan 2011

@etuska Urcite ma budu chciet odbit ale ja sa nedam,objedname sa a ficime tam,no kto by sa trepal do Londyna ,sak by sme sa tam stratili.... 😀 ja potrebujem novy pas,Saska a aj Marek a dam urobit aj Davidovy hned.....

ejviska
6. jan 2011

@jarka28 no ale stejne, kdyby jste jeli kvuli tomu na Slovensko, tak vyrizeni pasu trva 30 dni, takze by jste tam pak museli znovu, vyzvednout si ho. Musite si ho prevzit osobne.

ejviska
6. jan 2011

tak jsem dneska vyrazila za slevama 😀 , myslela jsem, ze s "krizkem po funuse", ale v Nextu jsem uvalila 60liber!! Ale koupila jsem strasne moc veci, hlavne Terezce a synovcovi. A sobe takove krasne kalhoty, ktere se me predtim libiy a zrovna je tam meli 🙂

karolinka2
6. jan 2011

ahojte.
od nas predchvilou odisla pohotovost marian mal teplotu 40.7 tak strasne som sa zlakala ako mrtvola lezal utekala som pre susedu a ta volala pohoovost najprv s nimi rozpravala cez telefon ale nakonief dosiel lekar k nam.este som aj zalarmovala svagra tak som sa prelakala ked som zbadala tu teplotu ze som nevedela co robit.l ☹

etuska
7. jan 2011

@karolinka2
Mati ☹
ako je dnes Marianovi?Mal predtym chripku?

ejviska
7. jan 2011

@karolinka2 jezis!!! Me uplne zamrazilo...Doufam je to lepsi!
Jak se vola pohotovost, na to 112??
D. je taky nejaky nachcipany a jeste me strasil, ze mel pacienta s praseci chripkou 😠 Tak prave jdu varit zazvor+citron, takove piti, kazde rano stamprlku povinne cela familie!!!! 😉

MAti, napis, jak mu je!

eviska83
7. jan 2011

@karolinka2 -bozinku 😒 😒 😒 a co mu vlastne je? oni ho vzali do nemocky ,alebo mu nieco dali doma? Ako mu je dnes?
@ejviska - pohotovost mozes volat 112 alebo 999 a oni sa ta tam potom pytaju ze ci chces pohotovost alebo policiu alebo poziarnikov. Napis recept na ten zazvor- pomaha to?
Ani nam nieje najlepsie- ja uz dlho chrchlem-noci su priserne 😒 a teraz zacina aj Karol 😒

ejviska
7. jan 2011

@eviska83 dekuju 🙂
Tady zazvor:
Zázvorovo citrónová bomba protichřipková prevence
------------------------------------------------------------------------
Jelikož se to nachlazeními kolem nás jen hemží, není na
škodu preventivní utrejch. Užívá se na lačno jedna štamrlička - je to
síla.
1/4 kg zázvorového kořene
1/4 kg cukru
1/4 l vody
1/4 l vymačkané citrónové šťávy
Postup:
Zázvor oloupeme a nakrájíme na plátky. Vodu přivedeme k varu a
zázvor do ní vhodíme. Až přejde krátce varem, necháme na plotně dojít.
Scedíme, přidáme cukr a vychladíme. Do vychladlého nálevu vlijeme
citrónovou šťávu. Slijeme do lahve a bumbáme. Uchováváme v ledničce.

Ta priprava je trosku otrava, ale je toho skoro plna sedmicka, vydrzi to dlouho. Tech citronu je asi 5-6ks, aby to odpovidalo mnozstvi. A na chut je to moc dobre 🙂

karolinka2
7. jan 2011

@ejviska Evi vravel ze je to chripka a ze momentalne vycina aj prasacia chripka,vraj antibiotika sa nedavaju len paracetamol a ibuprofen ma brat,ale predpisal mu aj lieky proti chripke ale vrael ze ked nemusi nech ich neberie ze mu z nich bude velmi zle bude zvracat hlava ho bude silno boliet a hnacky a neviem co vsetko.ale citi sa velmi zle takeho som ho este nikdy nevidela za tie pat roky co sa pozname....a kto muz vsetkemu aby toho nebolo malo mu este dnes seklo v krizoch. a ako vyzera ten zazvor zajtra by som to kupila v tescu to su tie zelene korene podobne ako zeler ci sa mylim????

etuska
7. jan 2011

@karolinka2
hladaj "ginger" 😉

eviska83
7. jan 2011

@karolinka2 - A kolko ma teraz teploty? No to vies ked uz sa nieco se... tak poriadne 😒 😒 😒 Dufam ze skoro vyzravie. Si teraz doma ci chodis do prace? Zazvor su skor zlte korene- mozno to poznas pod nazvom dumbier- tu je to ginger.Ja som to par krat skusila do varenia.
@ejviska - diky moc - a myslis ze to mozem dat aj drobcom- mohla by som nie?

eviska83
7. jan 2011

@etuska - si ma predbehla 🙂

ejviska
7. jan 2011

@karolinka2 ty jo, tak to ma poradnou chripku, jestli ne i tu praseci. Ta je pry takova, ze ani z postele neslezes, jak jsi oslabeny. Antibiotika se na chripky nedavaji, protze to je virove a ATB zabiraji jenom na bakterie. Ten lek na chripku, v cesku je Tamiflu, pry ma opravdu hodne nezadoucich ucinku, takze se fakt dava, az kdyz neni zbyti. Ale pocitej, ze tyden mu bude blbe, jako pri te chripce. Hlavne, aby jste to nechytli vy a hlavne Kaja.
Ten zazvor, jak psaly holky, je to ginger. Takovy pokrouceny koren, zvenku ma hnedou slupku a uvnitr je zluty. Najdu obrazek. Vsude to maji, neni to nic draheho.

ejviska
7. jan 2011

@eviska83 ja nevim, co by jim mohlo uskodit, kdyz jim to das.
Tak jsem nasla, ze to muzou i deti. Bylo tam ze extrakt s medem, ale to uz je fuk, do ceho to strcis. Takze klidne, treba lzicku. Ten vyvar je velice silny, ja si davam do caje normlane treba 1cm toho korene a tady jeho ctvrt kila.

eviska83
7. jan 2011

@ejviska - aj tu sa dava tamiflu 🙂 a co ten napoj -myslis ze mozem aj drobcom?????

ejviska
7. jan 2011

@karolinka2 tady fotka

eviska83
7. jan 2011

@ejviska - a ja ze si sa na mna vykaslala 🙂 🙂 No med by som ja este nedala- alergen 😒

ejviska
7. jan 2011

@eviska83 ja jsme nasla nejaky clanek a tam bylo, ze treba zazvor dat do medu a muzou to deti. No jasne, u vas med radsi ne. On ten zazvor je takovy palivy, stipkavy. Ale celkove to chutna sladce-citronove, az pak to trochu pali.

eviska83
7. jan 2011

@ejviska - ja som jedavala zazvorove keksiky- su dobre na tehotenske nevolnosti - ja ich moc ale nemusim 😉 no uvidime ci to vobec ochutnaju 🙂

ejviska
7. jan 2011

@eviska83 to jim ani ochutnavat nedavej!NAlej jim to do krku 😀 😀 😀 😀

ejviska
7. jan 2011

@karolinka2 Matko, uvar mu ten zazvorovy caj! To je uplne nej, strasne to prohreje.
Normalne tak 1.5 cm zazvoru oloupu a nakrajim na male kousicky nebo nastrohat na struhadle, zaleju v hrnku varici vodou, necham louhovat 15min ( ten hrnek zakryju talirkem) a pak tam dam med, hodne citronu a jeste tam dam slivovici ( tady davam whisku nebo nic ) a vypit horke a to tak prohreje telo, to je neuveritelne. A vickrat denne.

nawal
7. jan 2011

@karolinka2 no teda ☹ skoro vyzdravenie
my ginger davame aj do jedla na cinu ale aj na cestoviny namiesto cesnaku. bud cerstvy alebo suseny, je velmi zdravy. mozes ho vyvarit v hrnci s vodou a potom si v tom macat nohy.

ejviska
7. jan 2011

@nawal tehotne ginger nesmi. Ale asi zalezi na mnozstvi, jako se vsim 😉 A jak se mas? Uz mas brisko?

nawal
7. jan 2011

@ejviska ginger je v tych keksikoch proti nevolnosti. ale tie uz nejem, neni mi uz zle nastastie.
brusko mam jak keby som sa dobre najedla, takze nikto si nevsimne ze som tehu 😀 , vcera som bola na scene a vsetko je ok, zas tam to baby kopalo nozickami 😀 😀 . dalsi posledny scan bude v 20tt a tie co maju problemy maju aj v 34tt , takze idem aj na ten aby sa vedelo ake velke bude baby ci pojde klasicky alebo cisarskym. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre