Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
23. júl 2008

Bre ranko žienky.Bola som zobudit susedky z Irska 🙂 🙂 (myslim tie z temy Irsko haloooo) 😀 Baby co potrebujem na vybavenie uctu v banke?????Lebo manzel musi mat ucet do piatku vybaveny,ale nemame este ani NI Number 😒 a ani bill od landlorda,kedze byvame u bratranca???

jarka28
23. júl 2008

Etuska ja bez akehokolvek potvrdenia co sa tika od zamestnavatela alebo bill,tak som priniesla potvrdenie od mojho lekara on my ho vystavil a potvrdil vlastne kde byvam...a doklady samozrejme dolozit pas atd...inak neviem...

etuska
23. júl 2008

Hmm,lenze my sme este u GP-ika neboli,to chceme az buduci tyzden,nakolko bratranec(kt. je tiez lekar,ale nie vseobecny)pride v piatok,tak sa chceme s nim poradit.
Skusim vziat aspon obalky s nasim menom a irskou adresou,kt. nam tu chodia 🙂 no a doklady ako pises.Bratranec nam poradil,ze najmensie problemy robi Bank of Ireland,tak najprv skusim tam 😉 Pekny dnicek

karolinka2
23. júl 2008

Ahojte zienky,Erika k vybaveniu uctu potrebujes pas,od zamestgnavatela papier a vraj nejaky doklad napr. telefonny ucet na tvoju adresu ale vy estge nemate bydlisko tak uvidis skus my tiez mame Bank of Ireland.
Dnes je priserny lejak od noci vkuse leje my tu mame zaplavy nakolko byvame pri rieke.
Pekny dnicek uz sa nam to krati cochvila sme naspat. 🙂

etuska
23. júl 2008

😨 Matka,tak to zle pocasie sa pre zmenu presunulo na Slovensko???,Tu je dnes cely den krasne,teraz sa trochu zbiehaju mraky,ale svieti slnko.
No prave som prisla z banky,tak fakt musime mat nejaky ofic. doklad ze tu byvame 😠 na nervy,lebo sice napr. mi prisla posta z Jobs and Benefits na tuto adresu,ale to nie je doklad,tak neviem....oficialne aj tak doklad bude az ked zaplatime osobne za ubytko...

manzelik mi volal,ze uz ma nejake skolenia,je to obycajna manualna praca,no aj ta nas tu uzivi,tak preco nie.Som zvedava co mi povie ked pride domov.Idem nieco zjest a zavolat jednej pani,ci mam prist na "ironing".

Trosku som bola pozriet nejake veci pre Misku vo vypredajoch,lenze samozrejme vsetko letne.Nasla som akurat jednu tepl. supravu taku zamatovu za 3,50pounds,no neviem ci by jej uz nebola mala.Zo SVK jej chcem priniest len par veci,takych kvalitnejsich,co viem ze su jej este dobre a najma goretex. topanky co som jej minule kupila 🙂 a inac asi nic,ved vsetko sa da kupit tu za par korun.

Maťka,už sa na Vas tesime,potom mi niekedy brnkni,alebo napis ked uz budete v Randalstowne a dame si spolu kafe ,co ty na to??? 🙂

karolinka2
23. júl 2008

Ano Erika ozveme sa ked dojdeme a mozme sa stretnut ved sa dohodneme ked Ti zavolam,my do Antrimu chodime stale to mame autom nejakych 10 minut a ja chodim kazdu sobotu do tesca na nakup. 😉

etuska
23. júl 2008

juuuj,tak sa uz tesim 🙂 Manzel prave vola so svokrou,ze ci pride aspon na mesiac k nam aby nam zo zaciatku pomohla s Miskou,tak uvidime.

etuska
23. júl 2008

Maťka-až teraz pozeram na Markize co tam mate za povodne ☹

z.g.
23. júl 2008

To vážne?, ja vôbec neviem, čo sa deje na Slovensku. Maťka, dpfam, že nie ste aj vy vytopení...

S tým účtom je to tu fakt komplikované, manžel má účet v HBSC- alebo tak nejako.

Erika, bratranec robí aký odbor?

No, nemôžem dopísať, čo som chcela, malá plače.

etuska
23. júl 2008

zuzka,ip 🙂

z.g.
23. júl 2008

Už malé zaspali, tu si trochu posunuli režim, keďže tu je dlhšie svetlo.
To počasíčko tu prekapuje stále viac, dnes bol fajt pelný deň, ale od zajtra majú byť tuším prehánky do soboty.

Dnes me aj my nachodené, boli sme v parku, fakt je krásny, a je tam i taká mini exotická botanická záhrada, aj s vtákmi, rybami, malé sa vyšantili.
Dnes som bola v nákupnom centre, kúpila som si peknú športovú súpravu- fakt dobrá cena. Mám ešte vytypovanú koženú bundu do pása, ale nie je zlacnená, no, mohli by dať cenu dole.
A včera sme boli na návšteve u dvoch Skovkáov, tak je fajn, že tu človek nie je sám...

etuska
23. júl 2008

Aj ja som dnes stretla asi 3 Slovenky a manzel tiez dost Slovakov 🙂 a vraj ich je v Antrime dost.Takze manzel dnes mal prvy skoliaci den v praci,netusim ako dlho to vydrzi,ale nejako zacat treba...

Ja si prave pozeram stranku so vsetkymi dolezitymi informaciami:"Child Benefit","Child Tax Credit",aby sme na nic nezabudli,pozriem a hodim link

etuska
23. júl 2008

http://www.adviceguide.org.uk/nireland/life/ben...

Takze kto si chce precvicit anglictinu,nech sa paci 🙂
Ja som dnes Miske kupila 2 knihy,jedna aj s CD s takymi najznamejsimi "nursery rhymes" za 0.99p a dalsia krasnucka kniha,na ucenie tvarov,farieb....-parada-ja sa z nich vytesujem 🙂

karolinka2
24. júl 2008

Ahojte,no dnes opat prsi ani voda nam nejde,tak sme boli na vodu v lese v studnicke a tak vysoko uz je voda ze uz sa vyplavuje do domov.hroza.no co uz ked clovek si pocasie nevybera. ☹ takze uz skoro tri tyzdne sedime vacsinou doma co bud doobeda alebo poobede prsi.
Zuzkag.vska je to super ked clovek stretne nejakeho krajana a pokeca troska,ja som bola vacsinou sama u nas slovaci neboli len v antrime ale tam som ziadnych nestretla vede aj kde ked som s malou stale doma,ale urcite to potesi ked si posedis s niekym pri kavicke.
Erika takze manzel uz pracuje?

etuska
24. júl 2008

Bre ranko žienky,
Ano,Maťka-manzel ide dnes prvykrat na nocnu,vcera mal skolenie.A sranda,ze tam s nim pracuje jeden chlapik-Slovak z Randalstownu a je tam s celou rodinkou 🙂 Takze sa mozno coskoro stretnete.Idem sa naranajkovat a trochu upratat.Zajtra pride bratranec s rodinkou,tak aby to tu nejako vyzeralo.A na 99%mame od augusta ubytko,vcera mi pisala majitelka mail 🙂

Baby,vcera som do noci studovala tu stranku,na kt. som Vam poslala link,je tam ozaj vsetko,aj prava zamestnancov,vsetky pridavky.....len vela citania,tak si postupne vypisujem to co mi treba vybavit 🙂

karolinka2
24. júl 2008

Jeej Erika to si ma potesila tak ked manzel bude mat cas nech sa ho opyta ci by niekedy nemali zaujem sa stretnut to by bolo super,no uz sa mi pojde naspat lahsie ked viem ze nejaka rodinka je v Randalstowne,vy ste v Antrime tak to ma velmi tesi. 🙂 🙂 Takze budete byvat v Antrime?
A ja si idem troska zdriemnut s malou z toho dazda ma boli hlava a som unavena.
Pekny dnicek vsetkym.

etuska
24. júl 2008

Maťka IP 🙂

etuska
24. júl 2008

ahojte žienky,ako sa mate?Ja som prave poupratovala dom,uz je tu konecne cisto 🙂 .Bolo sice aj predtym,no ale teraz komplet-povysavat,utriet prach,umyt kupelne,podlahy,takze zajtra uz len nieco navarim,lebo bratranec s rodinkou budu urcite hladni po lete.Tusim ze aj prestupuju v Manchestri....Uz sa na nich tesim,koncne po dlhsom case pokecame a my by sme teda na buduci piatok mali byt vo svojom 🙂 -juuuuj,tesim 🙂

manzelik spi,kedze ide na nocnu.Este asi poobede skocim kupit nejake jedlo.A netusim co im zajtra navarim????Bude nas dokopy 7 ludi...tak neviem,aby som nestala pri peci cely den.Mate nejaky tip??? 🙂

jarka28
24. júl 2008

Ahojte zenusky..tak som sa sem konecne dostala aj ja...deti ma nechceli pustit a ked chceli tak potom najmensi si ma ziadal..ale teraz spinka tak som tu a mailujem a citam atd...Etuska no neviem poradit co take maju radi?cina a ryza?alebo kuriatko pecene zemiaciky a salatik..neviem co maju radi... 🙂 u nas je krasne som oprala 4 pracky a uz sa aj posusilo,sice fuci ale je fajn zasa ze neprsi...Etuska muzik kde pracuje?a ako ste sa dohodli zo svokrou pride vam pomoct s Miskou?idem ja si kavicku urobit este pozehlit co sa da...pa zatial ...

etuska
24. júl 2008

Jarka 😀 aj ja si prave varim kavu 😀 Svokra suhlasila ze pride,bola by to super pomoc,nakolko ak ma vezmu,tak budeme obaja robit nocne.Ale chceme aby si mala uzila este Slovensko a my sa tu trochu otukali,tak pridu asi zac. septembra a svokru sme poprosili nech ostane cca 1 mesiac.

etuska
24. júl 2008

Jarka-dik za tip,tie kuriatka zneju slubne 🙂 ,alebo mozem pripravit pol na pol a kazdy si da,na co bude mat chut

zsuzsu
24. júl 2008

Ahojky.
Prvomrade Zuzka, dakujem Ti velmi pekne. Už mi odchadzaju vyrašky, ale straaaašne pomaly. Keby odišli tak rychlo, ako prišli....
Erika, takže vyvaraš? To je dobre, že budete mat vlastne byvanie. Takže ja potom do Antrimu tiež nemam až tak mooooc daleko 😉 Možeme sa stretnuť,ale pockame na Zuzku, kym sa vrati z SK.Manželovi držim palce.Prvy den v parci.
Ja som dnes robila vypražany karfiol, a zemiakové pyre, sme sa prežrali. 😝
Inak som dala nové foto aj v pase som to zmenila. Mam novy učes. Dnes som sa bola dať ostrihať. Tie dlhšie vlasy mi liezli dobre na nervy. Teraz sa citim, ako by som mala hlavu o 20 kil lahšiu.

etuska
24. júl 2008

ahoj Zuzi,
No zacnem az zajtra 🙂 Dobreeee,preco nehodis foto aj do albumu? 😉 Idem zobudit muzicka,nech nezmeska do prace.Jasne baby ze si dame stretko,ked uz tu budeme zabyvani,nie je problem 😉

jarka28
24. júl 2008

ZSUZSU- vyzeras tam super ti poviem...si aj schudla?lebo sa mi zda z tej fotky...taka si tam sviez a omladena... 🙂

etuska
24. júl 2008

presne tak Jarka,suhlasim 🙂

z.g.
25. júl 2008

my sa vrátime koncom augusta cca 25.8., ešte nemám spiatočné letenky, tak pomaly rozmýšľajme, kde sa to stretko uskutoční
zuzi, sekne ti to,
hlavne, že to ustupuje, aj keď pomaly, a neďakuj, vlastne som ti nepomohla...

moja malá sa opakovane vysýpa, musím zajtra sprísniť diétu, chúďa, tak rada papá

to varenie, ach jo, od pondelka nás tu bude tiež sedem /návšteva-sestra, švagriná s malou/, tak to sa navarím, ale čo? kuriatko je vďačné, raz dva pripravené, dnes som ho robila zhodou okolností na obed, tak môžem rozmýšľať nad jedálnym lístkom

erika, gratulujem k domčeku, my ideme hľadať, známio nás upozornili, v ktorej štvrti radšej nie, sa teším, až budeme mať aj my, malé vypustím do záhrady, bude sa im to páčiť a budeme mať vlastnú pračku, tu je spoločná práčovňa-bééé

z.g.
25. júl 2008

teda to h+adanie je také na polovicu, lebo ešte nemáme isté, či zostaneme v tejto lokalite

labut
25. júl 2008

ahoj je tu ještě někdo??

etuska
25. júl 2008

Bre ranko zienky 🙂
Vitaj labut,tiez si v S.Irsku????
No moj muzicek prave lahol po nocnej ako utaty,chudacik.Ja som prave pustila pracku,idem sa naranajkovat(dost skoro teda) a pojdem nakupit nejake potraviny.Zatial nemame auto,tak to nie je teda slava nosit v rukach,doteraz nosil este manzelik,ale ked nakupite v Icelande za viac ako 25 libier tak vam to zavezu domov zdarma.Tak uvidim do akej cenovej relacie sa zmestim,kedze to dnes bude veeeelky nakup.Prajem Vam pekny dnicek 🙂

etuska
26. júl 2008

ahojte kočky,ako vikendujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre