Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
6. dec 2007

ahojte zienky,tak vy si tu vo velkom uz vypisujete o darcekoch,ja som mikulasa kupovala len dnes 🙂 u nas bude az vecer pomylil si dni.a vianocne darceky tak to nemam ani sajnu co kupim,ja som uz vianocny darcek dostala stroj na cvicenie,ale Karolinke kedze bude mat 11 mesiacikov asi nejaku velku babiku ale taku mekku,jednu ma mensiu a tu si tak oblubila ze bez nej nezaspi vsade ju tahame s nami.pekny den vsetkym.

miriama
autor
6. dec 2007

zusi, no neboj, to sa obcas stava 😅 😀 😀

karolinka, ideme dom o tyzden ale svadba je az v maji 😎 a svadobna cesta...tak tot dilema..este nevieme veru... 😖

miriama
autor
6. dec 2007

a cez net nakupovat darceky...no vcera sme chceli ist dokupit par handier na jednom net shope ale sme sa zbadali akosi neskor..neviem ci to stihne prist...lebo pisu DO 7prac.dni a ten siedmy je zrovna piatok...a to my rano uz odchadzame..tak nefim...sme to riskli..ved ked to nestihne, budeme mat my 😀

karolinka2
11. dec 2007

Ahojte zienky asi kazdy je zaneprazdneny vianocnymi nakupmi,Miriamka ty si uz vlastne na SVK ci to az tento piatok odchadzate.My sme dnes boli v poradni Karolinka vazi 8,86 kg tazkze rastie ako z vody.
Ja sa takztiez velmi tesim od soboty budem chodit upratovat na ruku 20 lybier vraj je tam upratovania na hodinku a pol,do priatelovej roboty tak aspon nieco.
darceky nemame este pokupene ziadne ved ani nemame ist kedy,priatel je od rana do vecera v robote este aj sobotu takze ani neviem kedy sa dostaneme k nakupom.
vsade naokolo je uz u nas vyzdioba,len my este nic ale my zdobime az 23.12.

jarka28
17. dec 2007

Ahojky,aj ja som zo severneho irska,z crossgaru taka mala dedinka blizko belfastu...mozem sa pridat?

zsuzsu
17. dec 2007

Ahoj Jarka.
Ja som tu tiež dlhšie nebola, ale som rada, že sa pridavaju ďalšie babulky.
O tej dedinke som nepočula, a si tu sama alebo s rodinou? Niečo popiš o sebe.
Miriama je už doma a uživa si SK. Tak ked budeš mat čas ozvy sa nam, ako tam je. 😉
Karolinka, a Ty ako? Mala poslucha? Už maš napečené? A nákupy ani nehovor. Tiež nemam nič. Ved pondelok ráno je ešte čas.

jarka28
18. dec 2007

zsuzsu-ahojky...ja som tu s rodinou...manzel deti vo veku 6,5 dievcatko 5 chlapcek a 3mesiace babetko...zijeme tu 15 mesiacov asi...ale chcela by som zmenu,dake ine mestecko...neviem sa rozhodnut a uz ma to tu nebavy...prac.podmienky nulove takze tak...hadam nieco vymyslim...

karolinka2
18. dec 2007

Ahoj Jarka,vitaj medzi nami.My zijeme v Randalstowne asi pol hodinky od Belfastu a mame 11 mesacne dievcatko.
Ahoj zuzi my vsetko po starom,veru dlho si tu nebola nemala som s kym pisat,aleasi je kazdy zaneprazdneny vianocami.my v nedelu este len ideme robit stromcek vyzdobu robit nakupy tak neviem ako to vsetko stihame,lebo moj robi este do soboty a ja som tiez zacala v sobotu u nich upratovat takze vsetko mame na nedelu.nepeciem nic mne netreba a moj nechce tak som rada,ze aspon pecenie mam z krku. 🙂

zsuzsu
18. dec 2007

Ahoj.
"Vyhody" dedinky poznam aj ja. Aj mi chceme preč, ale asi až na jar, a nie daleko kvoli školam. A prečo Ta to tu nebavi? Maš niaké zlé skusenosti, alebo len tak? A pracovala si tu? Ja mam problém s pracou, akože nájsť. Jazyk nič moc, a busy nechodia, takže tiež mam nervy.

karolinka2
18. dec 2007

Zuzi a co ta praca co si spominala v januari?

zsuzsu
18. dec 2007

To je v pekárni. Ale sa mi ešte neozvali na 100 percent. Čakam. Ale niaké to upratovanie by bodlo. A Ty už pracuješ /čo si pisala/?

zsuzsu
18. dec 2007

A ešte k tej praci. Možno ked dozviem pracovny čas, tak s toho nič nebude. Alebo budem chodiť stopom. 😀

karolinka2
18. dec 2007

No ja len soboty chodim na dve hodinky,aj to moj priatel konci o jednej a ja pridem k nemu do roboty a kym ja pratam on je s malou a chodim s autom lebo inac by z toho nic nebolo takze som musela zacat jazdit.aj ked je to len ta sobota ale pri malej sa viac ani neda,kto by mi pri nej ostal aj keby som si nasla nejake upratovanie cez tyzden.

zsuzsu
18. dec 2007

Ved ja budem varovat. Dobre zaplatiš,možeš ist robiť aj na 20 hodin. 😀
A aby si nas videla,tak sa kukni
www.elfyourself.com/?id=1523943072

jarka28
18. dec 2007

No zle skusenosti nemam,ale nebavi ma to tu v dedine...len jedna nakupna ulicka,pomaly neni kam ist s detmi,ziadne aktivity pre nich no hruza...ale mozno to tak citim preto lebo som dlho doma...uz 7 rokov a vysiva mi...ale po novom roku chcem ist robit...ja dennu a muz nocnu...nech sa stara a nech vie co to je...ja uz toho mam plne zuby...ale to je na dlho tato debata...hlavne ze som nasla babule zo sev.irska...to ma tesi...niekedy daku kavu alebo nieco by sme mohli poriesit...

zsuzsu
18. dec 2007

No, to by sme mohli. A bolo by to dobré. Tak 7 rokov je naozaj dlha doba. Ja som teraz od jula doma, a ešte mesiac a skončim na psychiatrii. Naozaj mi už šibe.
A mate pracu ďaleko? Cestujete?

jarka28
18. dec 2007

Moj muz robi kusok od domu par minut autom...a ja ak nieco najdem budem stastna jak blcha...najskor mozno v belfaste...to musim autobusom lebo nemam vodicak...ale nevadi mi to lebo chcem co najskor vypadnut z domu...zijes tu dlho?

zsuzsu
18. dec 2007

Nie. Ja som sem došla s detmi v juli, a muž v septembri 2006. Ja by som tiež išla do Belfastu, ale je to dosť ďaleko. A ako som už pisala, busy su na nervy 😠 .
A mala Ti už chodi do školy, že? A deti vedia jazyk?aj Ty?

jarka28
18. dec 2007

Mne codi mala do tretej triedy a maly do prvej...minuly rok ked sme dosly tak Saska chodila do prvej a tento rok mala byt druhacka ale preradili ju do tretej nakolko bola najlepsia ziacka a ze sa bude nudit v druhom rocniku povedali...takze tak anglinu ma super a zvlada to a to nevedela ani ceknut ked sme sem dosli..a Marek tiez super...nema uz problemy s anglinou a teraz bol vyhlaseny najlepsi ziak...no a moja anglina?snazim sa za ten rok co sme tu som sa dost naucila a trufam si ist robit do obchodu...no uvidime...naokolo nas su same fabriky a tam ja nechcem ist robit...niesom fajnova ale chcela by som trosku viac...moj muz sa tiez zdokonalil v angline...je tu o cosi dlhsie ako my...ale da sa...a ty si ako na tom s jazykom?a deti?kde si vlastne teraz?

karolinka2
18. dec 2007

Zuzi ja keby som zarobila super tak by sa mi oplatilo najst si nejaku opatrovatelku,ale roboty niet a od malej by som aj tak skoro nesla.ale budem mysliet do buducnosti 🙂 pojdem sa pozriet na tu adresu co si mi poslala.
Jarka nic zavidenia hodne,ja som vkuse od skoly pracovala 12 rokov,a teraz som rok aj pol doma a tiez mi chyba robota.hoci teraz som stastna ze mam malu este az tak velmi to nevnivam ako ty.A odkial ste zo Slovenska?
Zuzi a v Ballymene si sa nebola informovat v tej hydinarni tam robi plno slovakov sice neviem ako je to od vas daleko.

jarka28
18. dec 2007

My sme z trnavy...teda moj muz...ja som z blavy a vydala som sa do trnavy 🙄 ...a ty si z kade?malinka je ako stara?

zsuzsu
18. dec 2007

To maš dobre. Ja jazyk nič moc, akurat zaklady, aj to musia na mňa pomaličky. A deti no oni sa snažia. Staršia chodi už do high school, a zatial sa uči dosť dobre, nech zaklopem, a menšia posledny rok v primary school. Aj jej to ide, ale sa mi zdá, že učivo na tej základnej to moc vážne neberu. A ja robotu by som brala hociaku. Len nech už je. A teraz vybavujeme tie benefity, no šlak ma ide trafiť.

jarka28
18. dec 2007

No ta zakladna co ja viem...zatial v pohode...neviem to porovnat lebo mi nechodili na svk do skoly vies...ja viem je to o drzku ked nejdu busy...a neplanujete sa posunut trosku k centru nech mozes aj ty robkat?benefity chvalabohu vybavene..tiez som nadaval na to...a vybavujes si aj child aj working tax credity?

karolinka2
18. dec 2007

jarka moja mala ma desat mesiacov.

jarka28
18. dec 2007

no moj najmensi ma tri mesiace...si tu dlho?

zsuzsu
18. dec 2007

ano, vybavujem všteko čo sa da. Len neviem, či to bude mat aj konca, lebo zatial to tak nevyzera. A odisť,ano už to mame v plane, len zaleži, ako sa dohodneme s majitelom. Ale asi až na jar.Potrebujem aj dalšie korunky na to.
Bby ten link ste videli, čo som dala hore?

zsuzsu
18. dec 2007

malo to byt, že baby 😀

jarka28
18. dec 2007

no tak vybavuj...mne to trvalo od septembra co som dosla az do marca vtedy vyplatili a aj spatne...ale tucny balik stalo to za to...aj my potrebujeme prasule nech mozme dat depozit atd,jooj ale by som vypadla hned keby sa dalo...tam kde su aj slovaci s detmi nech je s kym pokecat...

jarka28
18. dec 2007

A ozaj tvoj muz kde pracuje?niekde nablizku alebo cestuje?

zsuzsu
18. dec 2007

Ved ano. Ked si sama, je to o ničom. Ja som pri Magherafelte v dedinke Tobermore. Tu tiež nik neni, ale v Magherafelte je plno ludi z čiech aj zo slovenksa. A odkial ste zo slovenska?
To vážne tak dlho trvalo, kym si to dostala? Ved ma už teraz šlak trafi. No nech sa poponahlaju. Lebo ked medzi tym nájdem pracu a nahlásim to, tak mi spat nedaju asi nič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre