Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
13. aug 2008

Jarka,a vy mate "Jobs and Benefits" daleko,ze nemozte tam ist osobne?Ja dnes urcite nejdem,lebo tie pozicie ,kt. som si nasla tam staci zavolat priamo zamestnavatelovi a posle ti domov appl. fom,ale ked pojdem jasne ze sa opytam 😉

Prave mi prisli papiere ohladom tej "Reception class",tak poobede precitam,je tam toho dost vela.

jarka28
13. aug 2008

Nie mame ho zopar mil,ale tato pozicia je zrovna dalej a treba ist pre form 50 mil do ineho mesta do jobcentra..takze musim skusit zavolat tam...ale vdaka... 😉

etuska
13. aug 2008

tak to by vam mali urcite poslat postou ked je to tak daleko

jarka28
13. aug 2008

Babule zvladla som to s usmevom na tvari..hned sme isli jazdit po 15 minutovej prednaske a bolo to super..uz sa tesim na dalsiu jazdu.... 😀 😀 😀

etuska
13. aug 2008

No vidis-blahozelam 😀

etuska
13. aug 2008

baby,ak ste este online-prave ide v telke program o Omagh-u.Myslim,ze pred 9-timi rokmi am bol nejaky bombovy utok pri ktorom zomrelo vela ludi,tak si to idem pozriet.

etuska
13. aug 2008

Hmmm,no bolo to dost smutne,ukazovali tam zivot dvoch mladych ludi po tom vybuchu 😒 Clare-asi 15-rocna dievcina prisla o zrak a asi 10 rocny chlapec bol tiez dost vazne zraneny,ale dostal sa z toho,no a tusim 29 ludi tam vtedy zahynulo ☹

No baby, ja mam z tejto krajiny zmiesane pocity,aj ked je pravda,ze ked sa vyhybas nebezpecnym miestam,situaciam,tak to nie je take zle...Stretli ste sa tu napr. s kriminalitou?Ja som taka rada,ze zijeme v kludnej stvrti,tu je to dost dolezite.

No a ked sme s muzom pozerali spravy tak nam tiez nebolo do smiechu,ze je tu najvacsia nezamestnanost za neviem kolko rokov,ekonomika ide dole vodou a tiez je inflacia 😒 ...vraj sa to zlepsi tak o 2 roky.

No ale hovorime si,stale tu clovek zarobi viac ako doma v porovnani so zivotnymi nakladmi.Som zvedava ake to bude na SVK po zavedeni Eura.

Ale treba sa svet pozerat optimisticky,ze 😀 😀 😀 Bru nocku

jarka28
14. aug 2008

BRE RANKO...Erika ja osobne som sa nestretla s kriminalitov,byvame v dedinke kde je klud jeden PUB ,vedla dedinka je tiez v pohodicke,sem tam autonehoda ale nic vazne....Vela ludi co poznam koli klesajucemu kurzu ide domov ,aj s anglicka alebo sev.irska..v prepocte zarabaju okolo 20 tisic korun menej ako pred 2 rokmi..a ti co vyslovene prisly zarabat a davat do pancuchy uz odchadzaju...Nezamestnanost je najvacsia?davaju minimalnu mzdu..a je to dost malo ak si tunajsi..ceny vysoke ..mladezi ktora skonci High school sa robit nechce,radsej budu na podpore a cucat rodicov... 😉 😉

etuska
14. aug 2008

Bre ranko 😵
Tak ja som vcera asi do 02:30 luskala vsetky brozurky o tej "reception class" v jednotlivych skolach+ o nursery schools a playgroups,no idem vypisat prihlasky a cim skor to poslat.
Ja uz som chora z toho hladania prace 😀 rano este len vstanem a uz idem checknut maily,pozriet jobcentreonline a gumtree....Dnes by mi mali dojst dalsie tlaciva,tak sa nebudem nudit a manzel ma dnes "appointment" v banke ohladom otvorenia uctu,tak hadam mu go uz otvoria! 😠 normalne ma s tym stvu,ze nam mesiac otvaraju jeden posr.... ucet.Vobec tu nemaju system,lebo teraz mu chodi vyplata sekom a minule sa pracovnicka tvarila,ze mu to nemoze vyplatit,hoci jeho kolega isiel k takej mladej babe a ta mu vyplatu bez problemov dala 😒

No dost uz bolo frflania,idem sa naranajkovat a pustit do prace.Pekny dnicek 🙂

jarka28
14. aug 2008

Niekedy robia v bankach zbytocne oracie ohladne otvorenia..ako v ktorej ale samozrejme..ozaj som si zavolala do jobcentra a poslu mi tu ziadost bez akychkolvek problemov tak sa tesim... 😉 Erika vydrz to s tim hladanim prace..ja by som na zaciatok vzala cokolvek.neviem v akej oblasti ty hladas,a aku poziciu..

etuska
14. aug 2008

Jarka-ved to ze skusam cokolvek ☹ ,ale viem ze sa nesmiem vzdavat 😉 Byvat mame kde,hladovat tiez nehladujeme,manzel ma robotku...tak sa to pomaly rozbehne,nemozem chciet vsetko naraz,no nie?

jarka28
14. aug 2008

Erika skusala si aj poziciu sales assistent?je starsne vela ponuk a ja ked som chcela ist robit tak mi prisli az 4 pozvania na pohovor,a z toho som bola uspesna 3 krat ale mimco nedovolilo ist do prace... ☹

jarka28
14. aug 2008

Kde ste zienky?u nas prsi a je zatiahnute stale..hruza..cele prazdniny su skarede ☹ Zuzka ako je na slovensku?mate pekne pocko?kedy idete spat? 🙂

etuska
14. aug 2008

No baby, nam ten ucet neotvorili ani dnes 😠 to je ale byrokracia,tak musi ist manzel opat za zamestnavatelom a pytat dalsi doklad o tom,ze je tam zamestnany 😠

Jarka-pozerala som si aj take joby,ale tu u na ich nie je az tak vela.Dnes som bola dat prihlasku do jednej skolky,lebo tam hladaju "childcare assistants" co sice nie som,ale skusat treba,no nie? 😝 -to by bolo super-mam to 2min. od domu.A zajtra uz hadam dorazia dalsie formulare.

V PL obchode som kupila tvaroh tak zajtra budu cestovinky s tvarohom,dnes sme mali zemlovku z toast. chlebov-no nebola az taka hrozna 😀

z.g.
14. aug 2008

Máme tu ešte dnes veľmi pekne, tak sme boli skoro stále vonku. Malé sa kúpali vonku na záhrade vo vaničke, behali sme okolo domu. Ale má sa počasie pokaziť... 😠
Vraciame sa 26.8., zase o 6.00 ráno, ale čo už. Na druhej strane, aspoň malé minule spali v lietadle...

Erika, úplne ťa chápem, len sa posťažuj, to trochu pomôže. Ja som mala tiež problémy s prácou, furt sa malo rušiť oddelenie, čo sa nakoniec aj zrušilo, tak som nevedela, čo ďalej, tiež to nebolo teda príjemné. A teraz tiež neviem, čo budem robiť po materskej.

Tie zmiešané dojmy z krajiny mám aj ja, lebo jednému Čechovi lekárovi rozbili zadné okno na aute /mal dovezené auto s českou ŠPZ/, vraj to boli nejakí teenegeri.
V jednej štvrti sú namaľovaní vojaci so zbraňami na stene a keď mali štátny sviatok 12.júla, tak tam urobili vatru pred kostolom, pálili konštrukcie kočíkov a neviem čo... Asi to tam ešte celkom z ľudí nevyprchalo...
Tak neviem, či sa aj nebudem báť chodiť do katolíckeho kostola.

zsuzsu
14. aug 2008

Ahoj.
Zuzka, mi byvame v protestanskej dedine, a vedia že sme katolici. Zatial nic. Okrem toho, že taky 7 ročny chlapci zvyknu zazvoniť, a potom uteču. Ale to robia aj domacim. Takže to neni kvoli tomu. A ja sa nemožem zatial stažovať. Nas prijali velmi rychlo, a nemame problém s nikym. Možna by sme mali, keby sme boli poliaci. Tych už tu maju plnych zubov. No a hanba sem alebo tam, ja som tiež katolicka, ale v kostole sme zatial neboli. Takže kvoli tomu ma asi nikto nezbije 😀 No a to že niekomu rozbiu okno, lebo ma cudziu špz , to može. Robia to mlady fagani, co nevedia co od dobroty alebo od nudy. Ale to maš všade. To je jeno do ktorej krajiny ideš. A pre nas to je horšie, bereme to moc osobne, a pritom doma u nas na Sk sa robi tiež vela zla na cudzincov. A viem ocom pišem.
A to co maju ten sviatok, mne sa to paci. To bubnovanie, a tak. A boli sme aj mi na ihrisku, kde zapalili tu vatru. Bola tam aj discotéka. Minuly rok sme neišli kvoli bezpečnostnych dovodov 😀 ale tento rok už v pohode. A tie obrazky, som videla naposledy v Londonderry. Je to dost otrasné v dnešnej dobe vidiet nieco také, no ale par vymretych /blbo som to napisala?/ generacii to ešte potrebuje.
Zuzka, ozaj Ty si ešte na materskej, co?
Erika, tak ten ucet to je sila, co? U nas za 1 den otvoriš ucet v každej banke, no a tu cakaš ako keby Ti mali požicku schvaliť. Ja ani nemožem ucet otvorit, lebo ja nepracujem.
Inak Jarka, tiež gratulujem, si šikulka.
A Matka, co Karolinke je už lepšie?
Nam tu cely den svieti slnko, akurat ako som šla s detmi kupovat uniformu, tak zacalo poprchavat, no ale nic s toho neni.
Baby vcera som bola taka štastna, dostala menzes. Meškalo mi to 5 tyždnov, tak som už bola nervozna. Ale zasa z druhej strany aj troška sklamana. Lebo akože neplanujeme, ale už ked tak dlho meškali, no a nakoniec nic.
Zasa som sa rozpisala, co? Sorry.

z.g.
14. aug 2008

Zuzka, tak to si ma ukľudnila. Dosť ma to všetko znepokojilo. Ale asi to fakt beriem moc osobne...A tá vatra čo symbolizuje, takže sa zkladá všade?

Koľko kusov uniformy kupujete? Keď sa zašpiní, nech je náhradná...

Školu ešte neviem, ktorú budeme mať, muž volal do jednej 3x, ale neboli tam.

Som ešte na MD. Malinká má práve dnes 1 rok aj 8 mesiacov.

zsuzsu
14. aug 2008

Zuzka, Vyzera to niekedy naozaj tak zle. 😀 Ale ked moja mama nic nevšimla, tak to neni zleeeee. Ona sa kukala len na kvety co su všade, na stlpoch, na kruháčoch atd. Ale naozaj zaleži, na akych ludi tu natrafiš. Možna aj mna zajtra niekto zmlati, a budem nadavať na všetkych. Ale ako som už pisala, mi tu mame štastie. A ani babam sa nestalo, že by im niekto robil zle len preto že su cudzinci. Ja sa bojim len ked sem pridu Rumunské ciganky. Vlastne už tu aj su, ale ešte malo. Len potom budu nadavať na všetkych cudzincov. No a ten ohen asi symbolizuje ich "anglické viťazstvo alebo co, lebo oni beru obrazy nikach predkov, a chodia aj oni tak oblecené. Ja ani neviem. Ale raz nam to už vysvetlovali v krcme, naš krcmar, co je užasny chlap ale vela som tomu nerozumela 😅 možna vobec 😲 😅 😀
No a uniformy? Moje nervy, ved krachujem.Drahé ako šlak. Podla mna. ale moje niako extra vela nepotrebuju. Katke som toho strašne vela nakupila minuly rok, ked ešte bola v Primmary school, no a teraz do High school, som jej zatial kupila sako, suknu, košele , kravatu, pulover. Niaké velké množstvo naraz nekupujem, lebo mi tu mame obchod, kde cely rok možem dokupiť, ked nieco potrebuju. A oni už tak neznicia veci, ako tie menšie. /a dufam, že mi už ani moc rast nebudu 😀 😀 /.Ale topanky im treba. Ale poviem vam baby , dnes som pri tych nakupoch prišla o nervy. Ta moja menšia. To je zarak. 😲 🤐 Neviem, ci existuje dievca, ktoré tolko vymyšla, ako ona. Normalne mi už bolo do placu. Najprv sa rozrevala, ked sa videla v sukni, co musi mat 😀 , a pritom nevyzerala zle, len ju ma dlhu. Tak zacala, že vyzera ako stara babka,ona to nosiť nebude. Potom toto je jej, velké, toto zasa malé, to ma dlhé rukavy, to zasa kratke, no otras. Unavena som, ako keby som sutažila na olympiade 😀

zsuzsu
14. aug 2008

Baby ked som už tak rozpisana 😀 pomaly rozmišlajte kde si dame to stretko. 😵

etuska
14. aug 2008

Hmmm,napisala som dost dlhy prispevok o tom Dni Oranžistov,ale mi ho nevzalo 😠 ,tak niekedy nabuduce,lebo mi sem tam zblbne pocitac

karolinka2
15. aug 2008

Dobre ranko zienky,vidim,ze ste sa tu vcera rozpisali o protestov medzi katolikmi a protestantmi.
My sme vcera mali cely den navstevu,vonku bolo krasne tak sme cely den logovali s detmi. 🙂
Len dnes uz od rana prsi tak dufam,ze sa vycasi.
Zuzka g.uzivaj si pekne slniecko na slovensku nech vam pocasie vydrzi do konca dovolenky,lebo mi sme ju mali na svk celu uprsanu.
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
15. aug 2008

ahojte kocky,
no my to dnes este v tej banke skusime-dufam ze ma neslahne 😠 Manzel prave ide do firmy pre ten doklad.

Zuzka- a 25.8 je vraj Bank Holiday len v GB,tu v Sev.Irsku nie,ale pre istotu mrknem 😉

etuska
15. aug 2008

Zuzi-beriem spat,mas pravdu,25.8 je Bank Holiday aj tu,mrkla som na nete.Tak nechapem,preco mi na tento den dali interview??? 😕 ,ale to je sukr. firmy,takze asi pracuju nonstop 😀

z.g.
15. aug 2008

ahojte, babule, ako sa máte?

tak ešte oddávam, že dnes písali v SME o Omaghu, práve dnes je 10. výročie najväčšieho bombového útoku, bol to protest RIRA /odčlenila sa od IRA/ k podpísaniu dohody o miere, a dodnes nebol potrestaný vinníci za ten útok, aj keď vedia, kto to bol...
...tak dúfam, že ich Briti dostatočne spacifikovali---

a tiež písali o začínajúcom odchode Slovákov z UK kvôli klesajúcemu kurzu, že asi 1/5 Slovákov odišla, ale zatiaľ sa nejedná o masívny odchod

dnes tu bolo tak hrozne dusno a potom navečer búrka a parádny "šupák"

Natálka išla do BA k svokre, tak sme tu "osameli", a mňa popadla depka, že kde ja budem potom robiť, ochjo, asi pôjdem vykladať pomaranče do TESCA, kde sa nakoniec usadíme?
...tak zakladám Klub depresákov

z.g.
15. aug 2008

Teraz budem za blbečka- čo presne znamená to Ulster?
použili to v tom článku, aj na autobusoch majú Ulsterbus, to je územný celok, alebo také niečo?

jarka28
15. aug 2008

Pripajam sa do klubu depresakov ZUZKA 🙂

etuska
15. aug 2008

zuzka- Ulster je cele Sev. Irsko
a k tomu Omagu-ja ked som pozerala ten dokument,tak som normaln plakala a zahynula tam aj tehotna zena co cakala dvojicky.

A Zuzi-nedepkuj.Hod sa na kurz angliny a najdes si aj lepsiu robotku-no pokial chcete v UK ostat,lebo my dufame,ze tu pobudneme aspon 2 roky.

etuska
15. aug 2008

No ked sa vratim spatk tomu Dnu Oranžistov-12.jula...je to taka tradicia,kedy si pripominaju skor svoju prislusnost k Protestantskej komunite a podla toho co som citala v novinach,teraz sa to poklada skor za taky "family day" a nie prejav extremizmu 😉 no ako k tomuto dnu patria aj tie obrovke veze z drev. paliet + inych veci,kt. palia.

etuska
15. aug 2008

No a preco vzniklo to napatie v Sev.Irsku medzi Protestantami a Katolikmi?:
Pokusim sa to zjednodusene vysvetlit:
Povodne obyvatelstvo bolo irske,cize vacsinou katolicke a Briti si sever priclenili k Velkej Britanii,preto sa aj UK vola:United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,cize/Spojene kralovstvo Velkej Britanie a Sev. Irska/,no a samozrejme obyvatelstvo kt. sa na sever Irska pristahovalo bolo z Britanie,cize prevazne Protestantske a tak zacali nepokoje...lebo Briti tu pretlacali svoju kulturu i jazyk ,dokonca myslim ze Iri mali zakazane isty cas irstinu pouzivat...
No a tak sa tie nepokoje tahali storocia...a pretrvavaju v kulture dodnes.Aj kvoli tomu sa vlada snazi otvarat tie integrovane skoly,aby dalsia generacia bola od malicka ucena k tolerancii 😉 -takze tak.

etuska
15. aug 2008

No baby,nedepkujte,bo sme na tom vsetky rovnako 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre