Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
18. dec 2008

Nawal...kupim listkoe,lebo neviem ho urobit 😀 vyvalkam,narezem podla toho ake velke chcem palicky ,potriem vajickom a ,bud sezam,alebo syr alebo kmin...kto co ma rad,robievam z kadeho trosku....aj ja mam velmi rada a je to rychlovka....

mamartinka
18. dec 2008

aj ja to robievam.mnam.aj na silvestra ich budeme mat.

jarka28
18. dec 2008

Mamartinka....mas este nejaky tip na nieco pod zub?ozaj kto vie ako dlho mozem skladovat pernikove cesto v chladnicke?

etuska
18. dec 2008

ahojte zienky,
tak ste sa rozbehli 😀 Ja sa chystam asi dnes spravit cesto na perniky (len neviem kde som si zapotrosila recept-pred par dnami som ho opisovala z netu 😅 ) a linecke.
Nemate recept na makove rozky? 😕
Dnes som bola posledny den v robotke,tak sa vytesujem.Drahy este isiel teraz poobede,ale tiez poslednykrat v tomto roku. Este nemame ani stromcek,tak to musime zajtra,alebo v sobotu zariadit 😅
pekny dnicek 😵

karolinka2
18. dec 2008

Nawal pernicky:1 kg hladkej muky,300 g praskoveho cukru,2 kavove lyzicky sody bikarbony,1 kavo.lyzicka skori ce,pernikovy prasok alebo klinceky,380 g medu,120 g masla,4 vajicka.Vsetko rozmiesame,nechame odlezat v chladnicke 24 hodin acesto rozvalkame a vykrajujeme pernicky a dame piect a potrieme rozslahanym vajickom.
Erika myslim,ze tie makove rozky sa robia z listkoveho cesta ale neviem ktore myslis,urcite je viac receptomv.

etuska
18. dec 2008

Matka-nikdy som nijake nepiekla,tak len tak som hodila do plena,ze ci nemate nejaky jednoduchy recept.Vecer este pozriem na "mimibazare" 🙂 Idem dat olovrant mojej Bambulke 🙂

jarka28
18. dec 2008

Matka vajkom potrieme pred pecenim? 🙂

z.g.
18. dec 2008

teda, vy tu o pečení, a aj som pribrala odvtedy, čo sme doma a nejde to dole 😠

jarka28
18. dec 2008

Zuzka ty mozes..ved si stihlunka... 🙂

etuska
18. dec 2008

no zienky,ja mam 1.varku pernickov v rure,potom chcem este stihnut linecke 😝

z.g.
18. dec 2008

no, nemôžem, lebo mi už to sadlo začína vadiť 😀

erika, že sa ti chce tak neskoro poecť, ale cez deń kedy, že? taklen, do školy sa ide u váas aj v pondeleok a utorok alebo ako kde

z.g.
18. dec 2008

idem ja radšej haj-haj

karolinka2
19. dec 2008

Jarka po peceni potriet zltkom.Drahy vcera skusal aj pred ale popukali,tie co natrel po peceni boli take krasne a prave sme ich zdoboili,kym mala spinka.
Dnes bol drahy s tym kolenom,tak o tri mesiace ide na operaciu do Belfastu.#
Zuzkag.vidim,ze si otvorila temu Cyprus,takze uz je to definitivne ze tam idete?
Erika urcite budu tie pernicky aj linecke super.
Pekny dnik. 🙂

z.g.
19. dec 2008

maťka, tuším 5.januára tam muž ide, zmluvu podpíše až tam

malá mi nedávno zaspala, to sa teda neteším 😠

karolinka2
19. dec 2008

Nawal nebola si nahodou dnes v lidli v Antrime?

nawal
20. dec 2008

karolinka, nie ja som doma s detmi, iman je chora tak uz par dni som vevysla z domu. co sa ti zdalo ze som tam ja ? 😀

karolinka2
20. dec 2008

ale nie ved ta nepoznam,len ma napadlo videla som v lidli taku mladu dievcinu zahalenu a s nou slovak,ktory sa vola rado,tak ma tak napadlo ci nahodou to nie ste vy,lebo ked si dobre pamatam tak si spominala ze tvoj manzel sa vola Rado. 🙂

nawal
20. dec 2008

jaj, jasne to je kamaratka zo syria, nieco ako moja rodina. jej manzel sa tiez vola rado. moj manzel s nim bol kamarat a on ho sem zavolal na pracu. 😀
poznas toho rada?

mamartinka
20. dec 2008

Svetielko sa tisko blizi,vsetkych ludi zrazu zblizi.Usmev sa v zapeti zjavi na kazduckej jednej tvari.A vsetko sa ligoce!Preco?Ved je to jasne-idu vianoce.zelam vsetkym tejto temy stastne a vesele.

karolinka2
21. dec 2008

Mamartinka dakujeme aj tebe stastne a vesele. 🙂
Nawal neviem ci myslime tych istych ludi,ale toho Rada poznam len z nemocnice z Antrimu vtedy mi tam tlmocil ked som rodila.
No co zienky ako ste s pecenim?
Pekny den vsetkym. 🙂

nawal
21. dec 2008

jasne to su oni , on robi tlmocnika. Byvaju tu v b'mene
my sme chori tak len domka. chcem dnes ist do tesca kupit list. cesto aby som spravila tie slane palicky.

mamartinka
21. dec 2008

baby u vas v tescu maju listkove cesto?a pri akych produktoch?to pocujem prvy raz ze sa aj v tescu da kupit list.cesto.

nawal
21. dec 2008

ja som dnes kupila v tescu, maju aj mrazene pri strudlach a zmrzlin alebo chladene pri maslach. vola sa to puff roll

nawal
21. dec 2008

uz som spravila aj slane palicky, mnam 😝

jarka28
21. dec 2008

Cavicek zenusky.....ja akurat dopiekla vsetko.....plnene orechove kosicky obliate cokoladov.....pernicky,uz ich len ozdobime....linecke paradne,lepene a aj polomacane a zdobene kamienkami....kokosky macane v coko.....grilazkove kocky....no a zajtra este palciky urobim....Matka aj zdobite pernicky?

mamartinka
22. dec 2008

nawal dakujem.

karolinka2
22. dec 2008

Ahojte.
Jarka ano drahy si kupil v tescu uz hotove zdobitka a zdobil ja na to nie som.akurat plnim cokoladove kolieska,vinove kolieska sme uz pojedli,lepsie povedane vsetky ja 😠
Zienky prajem Vam stastne a vesele Vianoce a bohateho Jeziska. 🙂

etuska
22. dec 2008

Pripajam sa tiez,lebo neviem ci zajtra stihnem 😅
Pozehnane Vianoce plne pokoja a radosti,uzite si so svojimi najdrahsimi 😵

z.g.
22. dec 2008

Aj ja vám všetkým prajem KRÁSNE VIANOCE!!!

jarka28
22. dec 2008

KRASNE VIANOCE PRE VAS AJ VASE RODINKY ...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre