Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
19. jan 2008

No tak recepty uvitam...ja rada peciem ale nie vzdy sa zadari... 😀 kysnute sa bojim piect lebo ked robievam kysnuty s posypkou co lubime tak byva suchy...neviem preco... ☹ zajtra robim kuracie rezne ako obvykle...chutia nam tak preco nie...ale neviem co by som poradila...skus dobre pecene masko s ryzou,alebo segedin s knedlickou mnam...lubime musim urobit aj ja....teraz idem uspat najmensie lebo huci a idu mu zubky tak hruza...citlivka mala... 😔

zsuzsu
19. jan 2008

segedin som chcela. Lenže nemam kapustu. ☹ Tak to spravim v utorok. Ked pojdem na ten pohovor , tak sa zastvaim v polskom obchode. A ten recept sem zajtra určite dam. A čo zvyknes ešte piecť? Teraz nemyslim kysnuté?

zsuzsu
19. jan 2008

Tak chod k malému. Ach tie zuby. Pišem ako by som na to mala zlé spomienky. Ja ani neviem ako im vyšli zubky.
Ale mam jedno velké babo, ktory sa už trapi asi pol roka zo zubom, ale zubarovi ani za svet. Aj teraz leži v obyvčke nadopovany z tabletkami. No dnes asi nesplni, manželské povinnosti 😀 😀 😀

nadina
19. jan 2008

Ahojte,
Irsko zdravi Severne Irsko 😉
Zsuzsu, tesim sa aj na recetik,
pekny vecer...

zsuzsu
20. jan 2008

Krasny deň.
Nadina, ahoj. Ako noha, dufam, že už lepšie.
Tak dam tie recepty, ale možná že to poznáte:

Na tie záviny-kysnuté:
1 kg muky, 3 žltká, 3 lyž. práškového cukru, 1 malá lyžička soli, 3 dc oleja, 1 balik prášku do pečiva, 1/2 l mlieka, 10 dkg kvasnice. Zamiešame, a spravime s toho 6 bochničkov.
Ale najprv treba spravit plnky, lebo to cesto nenechaš vykysnut, ale najprv urobiš záviny, rožky, čo len chcete, a v plechu sa to nechava kysnut. Su naozaj dobré, a nelepi sa nikde, ako obyčajné kysnuté cesto. Ale na langoše to neni dobre. Ja som s toho na vianoce robila len záviny, 3 makové, 3 orechové, a musela som to schovavat aby ostalo pre návšetvy. 😀 A teraz cez tyždeň som robila polovičnu dávku, mala som kyslu fazulovu, a k tomu som jedno robila len slané - čierne korenie posypané, druhé s cesnakom / ako na langoš/ a na tretie som dala smotanu a navrch syr.Aj tak sa dá.

Lángoš recept:
1 kg muky, 1 vajce, 1 kvasnice, 1 smotana, sol, 4 1/2 dc mlieka. A to kysnuté dávam do chladničky. Mňam

A dam aj na jeden koláč - pernikové. Moje deti to zbožňuju:
40 dkg muky, 30 dkg práš. cukru, 2 lyžičky kakaa, 2 lyžičky lekváru, 2 dc oleja, 2 celé vajcia, 1/2 l mlieka, 1 mala lyžička sody bikarbony, 1 pernikovy prášok /je to kypriaci prášok do pernika, a vydela som to už aj v polskom obchode/. To celé len rozmiešame, vylejeme na velky plech, a ked je to upečené, tak natreme s lekvarom, a oblejeme s čokoládou. Je to rychlovka a dobrotka.

karolinka2
20. jan 2008

ahojte zienky,ta masiaren je tu niekde poblizku ako sme isli z priatelovej roboty,ale aj u nas v Randalstowne je masiaren,len akosi do nej nemam odvahu vstupit,minuleho roku sme boli v Balymene asi v troch masiarnach v lete a ked som videla tie velke masiarky ako behaju po mase tak mi bolo az na zvracanie a odvtedy som nevosla do masiarne az vcera.
Zienky ja som sa dala na delenu stravu lebo uz neviem p[rist na ziaden sposob ako schudnut a delena strava mi vzdy pomohla zhodit kila.tak dufam,ze mi to vydrzi.idem si poprezerat vase fotky na fotoalbume aj ja by som si konecne chcela podavat len musim prist na to ako. 🙂
Zuzi Aa napis prosim ta ten recept na langose.peknu nedelu vsetkym

zsuzsu
20. jan 2008

Recept na lángoše máš hore 😅 😉

zsuzsu
20. jan 2008

Aj ja som pridala fotky. 😀

karolinka2
20. jan 2008

Zuzi vidim ze mas novu fotku a novy uces,vyzeras dobre pristanu ti polodlhe vlasy.

zsuzsu
20. jan 2008

daj pokoj. že pristanu. Musim na kratko. Ako "mlada" som mala stale dlhé vlasy, ale po porode mi zaťali strašne padat, tak som išla na "chlapca" a stale som mala krátke vlasy. A čo som tu pol roka, som nenašla odvahu isť ku kaderničke, a pritom mam dva baraky z jednej strany a dva baraky z druhej strany. Mate niaké skusenosti tu s kaderničkami? Su drahé?

jarka28
20. jan 2008

Ahojky...je tu niekto?az teraz som sa dostala a sadla konecne...decka boli na party u spoluziaka,a my s mojim po obchodoch este nech mame vsetko ked letime za par dni....ozaj ja chodim kadernicke...a farba melir strih vsetko dokopy 40-50 libier....neviem kolko za strihanie len...ale asi 25-30 pocitam...neviem...ale ja som spokojna,ked som dosla sem som bola blond,zacalo mi to vyrastat a nenasla som farbu ako doma a to vam bola katastrofa,som mala oranzove vlasy,tak so siltovkou na hlave so slzami v ociach davaj kadernicke,a mam teraz tmave s melirom a som happy...su sikovne....ale teraz mas fajn tie vlasy-kocka....nechaj podrats trosku....Karolinka podme chudnut spolu,ja musim zhodit 10 kilo a chcem dat delenu aj ja....co ty na to?

zsuzsu
20. jan 2008

Ahoj Jarka. Tak na nakupoch? Ved ano, domov nemožeš s prazdnymi rukami. To poznam. A ešte jedna otázka ohladne kaderničky. vlastne viac, ked už maš skusenosti. Musiš sa tam objednat alebo len možeš ist, tak ako u nas, len to odsediš. A maju niaké časopisy, ked nemaš predstavu a poradia Ti? Ja moc tu anglinu neviem, tak len aby sme sa dorozumeli.Ja som akurat dožehlila.
A chudnut? To by som už potrebovala aj ja. Nikdy som nebola lália, ale ani taka ako teraz. Ja som tu neskutočne pribrala. To je to. Som doma, pohyb minimum, a stale vyváram. A doma som poriadne nemala čas ani papat.Ach jaj...

jarka28
20. jan 2008

tak podme chudnut spolu...dobre?ani ja som nikdy nebola ako prutik,ale ked dam dole tych 10 kil budem sa citit lepsie...skusime tu delenu?ako spominala Karolinka?pisem o diete a ladujem sa orieskami za kompom super 😀 😀 co sa tyka kadernicky,tak som sa objednala lebo nie vzdy maju volne hned,a tu u nas maju bud casopisy alebo prines obrazok ze ako to asi chces...myslim ze nebudes lutovat...alebo ti poradia co sa ti hodi...skus a uvidis...a ked sa budes objednavat sa spytaj na price,a povedia ti do predu ze asi kolko to bude...ja som sa pytala nech ma potom neprekoti...joj aj ja musim zehlit,ale az zajtra,sa mi uz nechce teraz...kedy sa chystate na SVK?ked ste boli doma kde si robila?

zsuzsu
20. jan 2008

Tak dobru chut.
Na SK sa chystáme asi cez leto, ale je to ešte daleko. Ale skor by som to vymenila za Bulharsko na dovolenku. Tak uvidime.
A na SK som robila 15 rokov medzi policajtami v kancelárii.

jarka28
20. jan 2008

Tak to si mala dobry job nie?ja uz som 7 rokov doma s detmi a vysiva mi z toho....preco si odisla?potrebovala si zmenu alebo za manzelom si sa rozhodla ist?planujete sa aj vratit domov?jooj na dovolenku by som aj ja chcela ist do teplucka...uz mi ta zima lezie na nervy... 😠

zsuzsu
20. jan 2008

Tak dobry job, ako dobry job. Bolo fajn, len malo platené. Až biedne malo. A poviem Ti 15 rokov, je len 15. Ano potrebovala aj zmenu, aj za mužom som chcela byt. Bola som bez neho skoro rok. Všetko bolo na mne, a stačilo. A či ostat? To je tažka otázka. Ja by som chcela skušat dalej. Najprv Anglicko, a potom uvidime. No sedem rokov doma, je dot. Ale ako vidim, tiež mas deti po sebe, ja som ich tiež stihla za necelu jednu matersku 😔
Ja sa asi rozlučim, lebo deti vyhanam spat, a PC je u nich v izbe. Ved ráno sa stretneme. Pozdravuj doma, a dobru nocku.

jarka28
20. jan 2008

Dobre ved aj ja pojdem spinkat...zajtra sa ohlasim....dik a aj ty pozdravuj.....dobruuu... 🙂

miriama
autor
21. jan 2008

ahojte...
mooooooc sa omluvam.....nezabudla som na vas...len velmi dlho sa to tu nepohlo a tak sa mi nechcelo pisat samej so sebou...
uz sme nazad dlllllllho, uz tu aj sestra bola dva tyzdne, tyzden je uz prec..takze cele 3tyzdne uz opat makame 😅
co nove?
no ved ak chcete, kuk na MS...vcera sme kupili oblek, dnes som sa cely den babrala s oznamkami....a tak...

a vy co nove???? 😵

zsuzsu
21. jan 2008

Ahoj Miriama. No. konečne. Ja som už myslela, že si na nas zabudla, alebo že ste ostali už na SK. Idem kuknut na MS, potom referujem, čo som videla.
A inak krásné ráno prajem pre všetkych. 😵 😵 😵 A u Vas je také upršané ako tu? 😠

zsuzsu
21. jan 2008

Miriama, krásné fotky. Bože že si vieš vybrat. Ja by som nevedela. Ste krasny pár, krásne šaty, poháre proste všetko. A mňam tie torty. Aj by som si dala 😀 😀 😀

karolinka2
21. jan 2008

Ahojte,no Zuzi tak to si vystihla aj ja som nikdy nebola prutik vzdy som bola silnejsia,ale tak ako ty pises aj ja som tu nehorazne pribrala,takisto malo pohybu co idem s malou vonku na prechadzku a to je vsetko.No uz tyzden som na delelnej strave tak dufam,ze mi to vydrzi.
Jarka pises ze chodis ku kadernicke,ja nechodim mne sa to tu zda strasne drahe za kadernictvo,priatel ma prefarbuje a zatial ked tu bola mama podstrihla ma troska a teraz ked sme boli v oktobri doma tak som bola u kadernicky no a teraz pojdem az v lete ked dojdeme domov,mne to nevadi ja mam rada dlhe vlasy a upravujem si ich sama.do copu 🙂
Dnes mame hrozne pocasie a hlasia tak cely tyzden to bude depka sediet doma.
Inac ta delena strava je super nejzako pri nej nehladujes a ja som z nej zarucene schudla len potom ked to prestanes tak sa nesmies rozjest lebo naberies raz tolko. 😠

karolinka2
21. jan 2008

Miriamka velmi pekne saty az ti zavidim taka krasna chvila ta caka. 🙂 a tie torty no ale mne teraz take netreba.ale horsie je ze na tyzden oslavujeme Karolinknin rocik a moj jej ide piect obrovsku tortu tak urcite neodolam.ale ten jeden den si to hadam mozem dopriat nie na druhy bude hladovka. ☹

zsuzsu
21. jan 2008

A ako obiš s tou delenou stravou?

jarka28
21. jan 2008

Ahojky babule....pocasie uzasne 😖 az ma hlava boli....co budete dnes varit?ja nemam ponatia....s delenou stravou zacnem az sa vratim zo SVK,lebo sa chystam sa konecne prejedat poriadne toho co mi tu chyba....ale ja mam s delenou tiez dobre skusenosti,nech si hovori kto chce co chce je fakt dobra... 😅

zsuzsu
21. jan 2008

Jarka, tak to si dobre vymyslela. Najprv sa poriadne najest, a potom schudnut. No to je dobre. 😀 😀 😀

jarka28
21. jan 2008

To som cela ja...ale budem si davat pozor pri prejedani,hlavne sa chystam na obycajne rozky,chlieb natierkove maslo tresku a tak...to mi chyba velmi...aj si prinesiem tusim....joooj hlava ma boli od pocasia a neviem co varit.... 🙄 🙄 🙄

zsuzsu
21. jan 2008

Jarka, ked to všetko budeš papat, mysli na nas. Na tych ktori Ti tiško závidia /ale len v dobrom/ rožok, chleba, tresku....... 😕
Ja spravim maso na štave a ryžu. Je to raz dva, a hotovo.

jarka28
21. jan 2008

Ja uz som si vymyslela,urobim kuracie so zeleninkou a ryzu tiez...rychlovka....nemam rada ked musim stepovat pri sporaku 2 hodinky,skoda ze v polskych obchodoch nemaju take dobroty ako u nas predavaju....ozaj kam chodite do polskeho?

karolinka2
21. jan 2008

Ahojte my mame navarene este od vcera,kuracia polievka pre mna bez rezancov,drahemu som robila hovadzinu na sampinonoch a zelenine a ryzu a ja som si obalila kuracie kridelka a samozrejme zeleninu.Jooj Jarka aj mna od rana len co som vstala rozbolela hlava asi naozaj z pocasia.My chodime do polskeho do Ballymeny,ale aj u nas v Randalstowne je v Mace taky polsky regalik no a v Anrime v Tescu.
Zuzi ta delena strava je ze nejes maso so zemiakmi,jeden den mas rastlinny a jeden zivocisny ale ja ako kedy niekedy mam dva dni rastlinny a tri dni zivocisny.napr. dnes som mala na ranajky sunku,tvrdy syr,vajicko,paradajku bez chlieba,obed kuracia polievka s kridelkom so zeleninu bez rezancov,vyprazane kurca so zeleninoou alebo kompotom a vecer parky s horcicou,na druhy den napr.ranajky chlieb cierny s malom a zeleniunou,obedzeleninove rizoto alebo zemiaky s karfiolom proste nie s masom a tak pod.pekne to mas rozpisane ked pojdes cez google delena strava.
idem ja pozerat tenis milujem tenis. 🙂

zsuzsu
21. jan 2008

Teniiiiis? A ked Ta hlava boli? Alebo pri pozerani rozcvičuješ krk? 😉 😀
Tak sa kuknem na tu stravu.
Ja chodim do Magherafeltu. ALe čo mne tam chyba, tak to su rožky , treska a dobra klobása, jaj a niaké zákusky ako punčové, veterniky.... Chleba maju, aj mak, aj tvaroh. Takže v celku si tam viem nakupit. A aj horčicu maju podobné nášmu. A bez horčice ja som mrtva osoba 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre