Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

ejviska
26. nov 2010

@etuska ta childminderka, co jsem psala, ze k ni chodili decka znamych, tak tam mela samozrejme vic deti a nevenovala se jim moc, nejlip jim pustila televizu. Jako dobre zamestnani, ale mit zodpovednost za cizi deti.... 😒

etuska
26. nov 2010

@ejviska
coze-telku? 😕 😠 -tak to mi ako starostlivost o deti nepripada 😒

ejviska
26. nov 2010

@etuska no rikali to. A jeste se vztekala, ze ten maly 3-lety kluk neumi zakladni anglicke vety, ze ho to maji naucit. 😠

etuska
26. nov 2010

@ejviska
hhm-tak uz chapes preco ma nelaka dat Šimiho niekomu cudziemu(teda cest vynimkam-lebo viem ze su aj dobre childminderky)-ale to by mi musel niekto taku odporucit 🙂

ejviska
26. nov 2010

@etuska a kam tady ty maminy decka davaji??? Ja to nechapu? Nebo jsou doma jen tak, bez materske. Dyt to neni mozne, maji tolik decek, nemuzou platit soukrome skolky a childminderky. Anebo to daji do statnich?

eviska83
26. nov 2010

Ahojte
No asi to tiez tak urobim a pohladnice dam do skoly- boozinku to bude ale trvat kym sa Andrej na vsetky podpise 😀 😀
@etuska - podla zakona mas narok na 12 mes. materskej- posledne 3 mes su neplatene- ja som tiez nastupila do prace az po 12mes. 🙂 A teda nova riaditelka Ta nepreradila na teacher?? 😕 Hmm- tak to je ozaj nedocenene 😒 A co tie odbory -neriesila si to cez ne?
No a k nasmu autu- takze sme zistili ze to auto je ok- volala som na DVLNI - tak potvrdila ze oni tam nemaju ziaden zazman je auto je write off- dnes nam dokonca dosla tax book a to pani potvrdila ze keby bolo nieco s autom zle tak nam to nepride.volala som znova do poistovne tak chcu od nas MOT certifikate- samozrejme mame len kolecko- snad nam daju kopiu na MOT- a este Vehicle identify check- zato si uctuju 40£ 😠 😠 😠 😠 Ale aspon ze tak 🙂
Nikto nepozna tie serialy?????? Prejavte svoju kreativitu 😀 😀 😀 😀

eviska83
26. nov 2010

@ejviska - maju tu babicky 😉 Alebo niekoho z rodiny - moja kolegyna pracuje len po veceroch pretoze cez den ma segrine deti. No je to ozaj o drzku.
Erika tusim na tych 12 mes. ma narok kazda zena- ale mrkni sa do papierov z prace mozno to tam bude.Ja som to v mojich mala 😉
No ja som tusim pocula o dobrej childminderke len raz- inak same ponosy- preto sme davali Andreja do skolky- a je fakt ze sme platili aj ak tam nebol- oni maju proste cenu na rok -vydelia 52 a hotovo.Ale zasa ja som bola veeelmi spokojna s ich starostlivostou- ale to je vychyrena skolka- cakali sme 6mes.kym sa tam dostal.

ejviska
26. nov 2010

@eviska83 ja teda neznam z tech serialu ani jeden 🙂

etuska
26. nov 2010

@eviska83
ano-j ja by som to mala mat tak,ze 9mes. platenej "maternity leave" a 3 mesiace neplatenej-idem pohladat papiere.Uz som tuto temu nadhodila MM(osobne si myslim,ze to malo co by som zarobila nam daju na tax credits)-lebo ak by som mala od svojej mzdy odratat polozku "childcare" tak neviem,neviem...No uvidime...V pondelok idem za riaditelkou opat.

Evi-nie-nikam ma preradovat nebudu aj ked mam papier ze som "qualified teacher" 😖 -takze pokracujem v hladani inej prace a asi sa ti ozvem este ohladom "community interpeteur" 😕

karolinka2
26. nov 2010

Juuuj baby len som vas narychlo precitala,nejako tu nestiham chodit som stastna ze mozem byt s maminou.....dnes sme boli na rozsviecovanie stromceka karolinka dostala darcek od mikulasa velmi sa vytesovala....ale nam poriadne pritiahlo,normalne rozmyslam ako rano pojdem o piatej do prace. 😕

nawal
27. nov 2010

@eviska83 Z TYCH SERIALOV SOM VIDELA LEN PRIATELOV, TAKZE NEPORADIM

eviska83
28. nov 2010

Ahojte
Aj u vas je pekne bielo? Sme sa uz boli doobedu santit s detiskami- teraz spia jak dudky 😀 Ale je katastrofa jazdit 😠a vecer som zatiahla rucnu a jasne ze zamrzla 😠 😠 som musela cakat 40min.pokial odmrzne,som sa na jedneho klienta vykaslala- teda volala som im ze co je vo veci - jasne ze nechceli aby som prisla v takom pocasi 😉 Rano u nas bolo -8C 😕
@ejviska - Evi nevrav ze si nikdy nevidela priatelov 😉 No ani ja tie serialy nepoznam (teraz uz ako tak viem o com su) takze aj mne bolo tazko vynysliet novy nazov 😒
@karolinka2 - Uzivaj si maminky 😵
@nawal - ako sa citis? dufam ze uz lepsie- ozaj peniazky v pohode dosli 😉
@etuska - darceky nakupene?pobalene?

etuska
28. nov 2010

@eviska83
heh-no hadaj 😀
vsetko mam porozkladane v obyvacke,medzitym este veci z vedlajsej izby ktoru sme malovali,takze tak.... 😀
darceky mam tak z 50%,este idem zajtra dokupit 😀

ejviska
28. nov 2010

@eviska83 no Priatelov znam, jasne 🙂 Teda u vas byla takova zima??? My tu mame porad kolem nuly nebo +3, snezilo dnes, ale vsechno roztalo.

nawal
28. nov 2010

baby si predstavte v teme jul kde chodim, tak tam jedna prisievala ze je tehu........ a ona si too cele vymyslala, ju admin zablokoval. akoze mam dost takto si vymyslat, vsak co z toho ta osoba ma? 😖

mamartinka
28. nov 2010

@nawal no dobre.Musela byt neaka sisi 😀 A to sa ano prezradila ci ako?My uz mame inak tiez snezik.Aj ked len trocha ale je.

ejviska
28. nov 2010

@nawal to je sranda teda. Asi vam tam chtela prispivat 🙂

etuska
28. nov 2010

@nawal
jej a tebe to krasne ubieha-10tt-veruze to leti.... 🙂

ejviska
29. nov 2010

Tady od rana snezi, je +1, tak to taje, ale nekde to lezi. Ty hlavni tahy jsou posolene, takze je to mokre. Nastesti do skoly se po hlavnich cestach dostanu. Ale teda mistni ridici jsou v pohode, neohrozeni borci. 😎 Klidne si jezdi rychle, i vecer, kdy padaly ty zmrzle kulicky.

eviska83
29. nov 2010

No u nas uz konecne nesnezi- ale vikend bol ozaj hrozny 😒
@ejviska - no u nas su tie bocne cesty ozaj zle- a bola som az prekvapena ako kazdy jazdil pomalicky 😕
@nawal - to nechapem- ako si niekto take nieco moze vymyslat? Este ze vas kocky vsetky poznam a viem ze ste realne 😀 😀 😀 😀 😀 Teda 10tt- ja uz sa neviem dockat ake novinky povies po 1. scane 😝
@etuska - tak zajtra je den D 😵 😵 😵 Tak sup- sup balit 😉 Ako si dopadla u riaditelky?

mamartinka
29. nov 2010

http://www.aktuality.sk/clanok/177267/britaniu-...
@etuska Dufam ze zajtra odletite.Stastny let a prijemnu dovcu zelam.Uzite si zasnezene Slovensko.

ejviska
29. nov 2010

@etuska stastnou cestu! Pocasi uz snad ma byt lepsi. Odkud a kam letite?

etuska
29. nov 2010

@eviska83
@mamartinka
@ejviska
dik kočky.
odlietame z BTS International-tak hadam doletime v poriadku 😔
@eviska83
riaditelka dnes nebola v skole,ale s MM sme sa dohodli ze ostanem este dalsie 3mesiace na neplatenej Maternity leave(ved hadam daju nieco na tax credits 🙂 ) a premyslam nad tym kurzom+hladam si novy job 😝
majte sa tu pekne kocky.Ozvem sa (pevne verim) zo slovenska

nawal
30. nov 2010

@etuska stastnu cestu a uzite si sk.

etuska
30. nov 2010

@nawal
dakujeme
Cesta bola sice unavna,ale vsetko OK.Lietadlo malo len kratke meskanie a cesta cez zasnezene Tatry bola nadherna.Decka to zvladli v pohode a my tiez 😀
dobruuu noc 😵

ejviska
1. dec 2010

@etuska vy jste leteli do Krakowa? Moc si to uzijte, ja se taky tesim domu, letime presne za 14 dni

mamartinka
1. dec 2010

@ejviska Tak aj vy budete na Vianoce v CZ?Na kolko idete?

ejviska
1. dec 2010

@mamartinka letime 15.12. z dublinu a vracime se 4.1.

eviska83
1. dec 2010

@etuska - tak super ze ste docestovali ok 🙂
@ejviska - jeee- takze vianoce doma 😵
My letime 28.01 a ideme az na 3 tyzdne 😉 uz sa tesim na tie kopy snehu 🙂 len dufam ze budu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre