Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
27. aug 2008

ahojte kočky,
my sme nedavno prisli z Newry.Manzelovi chudacikovi volali este len prisiel z nocnej,ze ak ma zaujem nech pride.Tak sme nasadli do auta(aj bez poistky 😖 ) a isli.Nakoniec sa z toho vyklulo,ze potrebuju velmi surne (do pondelka) prelozit 40 stranovy projekt-tak kedze manzel chodi na nocne,vzala som to ja.Uz teraz vidim ze to bude brutal ,no mam aspon "brigadu" na 4 dni.Ak by potom vyhrali ten konkurz tak by manzela mozno vzali na "permanent job" a maju office aj v Belfaste tak to by bolo fajn.
Manzel sa smial,ze asi teraz 4 dni na MK ani "nemkrnem".
Prajem vam teda pekny dnicek,idem sa vrhnut so prace.
Zuzka-super ze Natalku vzali do skoly-tesim sa s tebou 😉

karolinka2
27. aug 2008

Ahojte baby,
my sme dnes mali klasiku boli sme vonku,lebo bolo vcelku fajn. 🙂 do mesta a potom sme sa motali okolo domu,karolinka ma zalubu v autickach tak sa stale vozi pred domom.
Zuzkag.to je super,ze Natalka ti pojde do skolky,a pises ze ste pozerali aj niekde poblizku dom,takze sa planujete prestahovat?My ani na rok nepojdeme na svk lebo chceme ist na F1 do anglicka a je to dost nakladne.Ale na vianoce by som urcite nesla domov,ja uz som mala jednu velmi zlu skusenost na vianoce takze nikdy viac.
Idem zohriat drahemu veceru.
Pekny vecer vsetkym. 🙂

etuska
28. aug 2008

ahojte baby,
takze dnes som bola na pohovor v jednej "primary school" na poziciu "classroom assistant",dohodli sme sa,ze ma vezmu na 12,5 hod. tyzdenne,co znamena,ze hodim Misku do skoly o 9:00,ja zacnem o 9:15 a koncim 11:45 a idem pre Misku o 12:00-kedze je to v inej skole-takze sa budem musiet brutalne zdokonalit v soferovani.

Este mi musia urobut "police check",takze zacnem asi o 2-3 tyzdne.Nie je to sice az tak vela,no aspon mam robotku,kde mi vysli v ustrety s mojimi rodicovskymi povinnostami 🙂

No idem sa vrhnut so toho prekladu,lebo dnes som nenapisala ani ciarku-same vybavovacky.Pekny dnicek vsetkym 🙂

karolinka2
28. aug 2008

Ahojte.
Erika to je super,ze mas robotku,ved aj to je nieco a hlavne na zaciatok si myslim,ze je to perfektne a mozes chodit aj pre Misku a manzelik si moze kludne pospat po nocnej.
Mala mi dnes spinkala 20 minut a na to ze spinkala tak malo bola velmi zlata,uz ju pojdem okupat napapa sa a hadam hned zaspinka.
Pekny vecer.

z.g.
28. aug 2008

Erika, gratulujem k robotke, super

Maťka, aké si to mala zlé skúsenosti?

Bola som sa opýtať na ten kurz angličtiny, v utorok bude interview,
nedali mi vypisovať prihlášku popredu a u nás sa platí viac- od 50-100 libier na 30 týždňov podľa úrovne
a ešte som sa dozvedela od známych, že prvé dva levely vyučuje Poľka, a je to zamerané na gramatiku, to je blbé, lebo ja by som brala aj konverzáciu, keďže tu človek žije... tak som trošku sklamaná
ale uvidíme...Až tretí level učí Írka a je dosť náročný

etuska
28. aug 2008

Zuzka-tu napr. nechceli zaciatocnici chodit na anglictinu prave preto,ze to ucili Iri a nic im vraj nerozumeli,takze ma to aj vyhodu,ak ta uci Polka,lebo sa vie trosku vcitit do vasej situacie a na druhej strane-aj tak budete speakovat po anglicky 😉
Idem ja prekladat dalej-uz mi z toho sibe 😝 😀

karolinka2
29. aug 2008

Dobre ranko.
Zuzkag.na vianoce je zvycajne zle pocasie sneh vichrice a pod.co nemusi byt nakolko dnesny svet je s pocasim akosi naopak 😀
Bol to moj prvy let,letela som z Prahy do Belfastu,a do Prahy som cestovala autobusom z Kosic,letenku som mala kupenu na piatok,z kosic sme isli vo stvrtok vecer s tym ze do prahy ma prichod rano o stvrtej,dosli sme do popradu a tam uz bola kolona co boli zaviate cesty do rana sme stali na ceste,ani sa k nam nemohol nikto dostat co boli obe strany zablokovane proste kalamita,zhodou okolnosti mi teta pracovala na sprave ciest v poprade tak pre mna prisla spolocnost s ktorou som cestovala mi nevratila ani korunu a to povystupovalo z autobusa plno ludi.takisto bolo stastie ze som mala znameho v prahe ktory v tom case robil na letisku v prahe tak on mi prebukoval letenku na sobotu za ktoru som doplacala 1500 sk rychlo som si isla kupit dalsi listok na rychlik z popradu do prahy aby som stihla let v sobotu,prisla som rano do prahy znamy ma tam cakal este som u neho troska pobudla a odviezol ma na letisko a poprial stastnu cestu odlet sme mali vecer o deviatej,asi o polnoci sme konecne nasadli do lietadla chodili sme po letisku uz pripraveny na odstart a nakoniec nam pilot oznamil,ze pre zle pocasie sa let odklada a vraj nam poskytnu ubytovanie,takze sme vystupili z lietadla,ziadne ubytovanie nam neposkytli akurat to ze sme do dalsieho dna spali na letisku na drevenych stolickach,bolo tam plno ludi co spalo po zemi nakolko nesli ziadne lietadla kvoli zlemu pocasiu a tak sme odisli az na druhy den.to bol moj prvy let v zivote na ktory som sa tak velmi tesila ze som tri dni cestovala a travila ich na letisku.takze nikdy viac na vianoce cestovat,ale to bol moj zazitok.ale je to mozno jeden zo sto pripadov,vacsinou aj na vianoce sa cestuje dobre,ale stal sa prave mne ktora som cestovala prvy krat. 😀
Pekny vikend.

etuska
29. aug 2008

bre ranko žienky,
Hm,Maťka tak to je ozaj blby zazitok,ja aj preto nechcem aby nasi sem na Vianoce prisli,otec ma vysoky tlak a keby sa im nieco podobne stalo,tak neviem neviem 😒 Radsej sme im povedali,nech pridu niekedy vo februari/marci a my potom pojdeme na SVK asi az o rok v lete-to sa este uvidi podla okolnosti,hlavne nech sme vsetci zdravi a drzime sa.

Prave som nahadzala veci do pracky,lebo vyzera,ze bude "stabilnejsie" 😀 pocasie a idem prekladat-Krasny vikend aj Vam

karolinka2
30. aug 2008

Ahojte kocky.
Prajem vsetkym pekny vikend. 🙂

z.g.
30. aug 2008

ja som teraz nejaká rozlietaná, tak ani nemám moc času pozrieť sem

maťka, tak to bolo teda hodne blbé!!! tým Vianociam sa asi vyhneme, to bude všade plno národa, aj drahé letenky, už budem musieť platiť aj za malinkú, lebo bude mať 2 roky v decembri...
a pravda, aj to počasie je vtedy nevyspytateľné...

no, zvažujeme, že si prenajmeme domček, láka ma tá záhrada, deti si tam môžu pobehať, a kedy budeme mať na Slovensku dom?

my sme boli v piatok v tej škole, dobre to tam na mňa zapôsobilo, aj riaditeľ bol milý,
teraz majú dočasnú triedu, ale robia im novú,
boli sme s deťmi na mestskej farme a na detskom ihrisku, boli nadšené,
dnes sme boli kúpiť uniformu, no, vcelku sa dá, ale tá kombinácia, sivá sukňa, modrý sveter resp. tričko...s topánkami bol problém, malá mi doma povedala, že sa jej napáčia, no, musí si zvknúť, pritom sú pekné... 😕

tak končím, majte sa

etuska
30. aug 2008

Zuzi-aj nasa Miska bude mat celu sivu uniformu,akurat modra kosela a bordova kravata 😝 ,nechapem preco im nedaju aspon bordovu,alebo nejaku zelenu mikinku 😖 ,no ale tie uniformy ma kazda skola uz asi cele desatrocia rovnake,takze to zrejme valmi menit nechcu kvoli tradicii.

Ja tu sedim nad tym prekladom ako blbec,ide mi to pomaly 😒 ,som na 22 strane...a zajtra vecer to musim mat hotove,tak idem makat.Pekny vecer vsetkym 😉

z.g.
1. sep 2008

my máme, našťastie, ako alternatívu bielu blúzku, ale zas to nie je moc praktické...

tak dnes PRVÝ DEŇ V ŠKOLE, ja som taká nervózna, na nič sa neviem sústrediť, malá išla dnes do školy v pohode, ale zajtra to bude určite horšie, keď už bude vedieť, čo ju čaká 😲

idem k malinkej, zatiaľ sa majte, je pekný deň

jarka28
1. sep 2008

AHOJTE ZIENKY..ANI NESTIHAM PISAT,STALE SOM V JEDNOM KOLE...JOJ NASI MAJU PEKNE SKAREDE UNIFORMY,MAJU SIVU SUKNU ALEBO NOHAVICE,ZLTE TRICKO S LIMCEKOM A MODRU MIKINU SO ZLTYM LOGOM SKOLY,ABSOLUTNE SA MI NEPACIA ALE NEPOMOZEM SI...NASI AZ ZAJTRA NASTUPUJU DO SKOLY,ALE UZ NECH SU TAM LEBO TOHO BOLO DOST...JA NEVIEM KDE MI HLAVA STOJI,STALE MAVAM TIE JAZDY,UCIM SA TEORIU NO A ESTE OKOLO MALINKEHO STALE...CO BUDETE VARIT?JA UZ NEVIEM CO TAKE BY SOM UROBILA...ERIKA UZ MAS PRELOZENE VSETKO?ZSUZSU A TY KDE SI TOLKO?A MATKA VY S KAROLINKOU AKO SA MATE?OZAJ LETIM PRAVDEPODOBNE OKOLO 20TEHO NA SLOVENSKO TAK AK NIECO POTREBUJES MOJA PRINESIEM...ALE AJ VY OSTATNE AK NIECO NAHODOU POTREBUJETE TAK DAJTE VEDIET... 😉 IDEM JA PAAACKO ZA PEKNY SLNECNY DEN... 🙂 🙂 🙂

lovcova
1. sep 2008

ahoj............. chcem sa spytat ze z ciho sa vacsinou sklada skolska uniforma na high school dik 🙂 🙂

karolinka2
1. sep 2008

Ahojte kocky.
Lovcova vitaj. 🙂 no ja mam este Karolinku malu ale podla toho co tu vidim chodit dievcat ci chlapcov,tak je to sukna nohavice kosela krvata a sako.
juuj ja som dnes zabudla kociar v aute a drahy odiesiel do roboty,chcela som ist s malou k lekarovi,lebo ma taku skaredu cikulu,myslela som ze jej to uz mizne ale ma to stale horsie a horsie,aj v noci sa budila a stale si to skraala. ☹
U nas bolo doteraz slniecko,ale uz sa pozatahovalo,tak neviem co z toh bude,malinka este spinka tak kym sa zobudi bude tu uz aj dazd. 😠
Skusim ju vymocit v harmanceku a natriet olivovym olejom mozno to pomoze a zajtra s nou pojdem.
Pekny dnik vsetkym.

lovcova
1. sep 2008

este bi som sa chcela spitat ze ci ta uniforma je dobrovolna alebo pvinna - lebo moja neter ma ist studovat do belfastu a nechcela bi nosit suknu a kravatu povedala ze bi pristala polo koselu a nohavice 😀

jarka28
1. sep 2008

Ja len tak na rychlo....uniforma je povinna a kazda skola ma svoju uniformu svoju farebnost atd... 😉 idem prebalovat frisko.... 😖

etuska
1. sep 2008

ahojte kočky,
no ja mam nastastie prelozeny uz cely projekt-35 stran brutalnej technickej spravy,same STN,paragrafy,zakony,normy.... 😉

Prave sme boli v skole odniest moje papiere,lebo teraz mi robia ten "police check",nieco ako u nas vypis z registra trestov,to musim mat ak pracujem s detmi,takze pracovat mozem zacat az ked to bude hotove,vraj za take 2-3 tyzdne.Skola je pekna,taka malicka,vesela,dnes tam uz ti malicki pobehovali po telocvicni s loptami.Zoznamila som sa s 2-mi kolegynkami-mile zienky.

A baby-teraz som mala ŠOK,lebo mi volali z tej skolky vedla,ze som bola uspesna na pohovore 😲 mali sa ozvat v piatok,nevolali,tak som si myslela,ze som nepresla....tak som povedala manazerke,ze uz mam "part-time " od 9-12,ze ci by vadilo aby som pracovala len poobede.A chcela by som aby som tam mohla prist aj s Miskou.
Tam vraj sa mi ozve do buduceho tyzdna a asi by mi dali "part-time" od 2-6p.m,je to sice len za minimalnu...ale ja som s detickami rada,takze dufam,ze mi daju aj ten part-time.

Lovcova-vitaj 😉 ako ta mame volat?
No uniformy su povinne,kazda skola ma svoje predpisy,nasa Miska ma napr. predpisanu suknu,o nohaviciach sa tam ani nepisalo,tak sa musim opytat.
Idem konecne upratat a nieco zjest,lebo som straaaaasne hladna a o 7p.m mam hodinu s bratrancovou zenou.
Pekny dnicek vsetkym. 🙂

etuska
1. sep 2008

Maťka-napadlo ma, nemas doma rybaciu masticku?ak chces ,svokra ju moze priniest zo SVK,myslim ze tuba stoji cca 45,-Sk,alebo nemas Sebamed krem,ten je na take zapareninky a citlivu pokozku dobry

karolinka2
1. sep 2008

Erika posielam ti IP. 😉

zsuzsu
1. sep 2008

Ahojte.
Tak konečne som tu. Som taka rozlietana, nic nestiham. 😀
Ale konečne zacala škola 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😉 😉 😉
Lovcova, ako tu už pisali, uniformy su povinné. A ja som straaaaašne za nich vdačna. 😉
Baby keby ste ma videli, ako som spadla minuly tyžden. 😀 Rozbila som si koleno v stredu, tak na 4 stehy, ale neišla som s tym. Už to vyzera dobre, len teraz ma boli kosť ☹ A vo štvrtok ma štipla osa, no a v piatok som mala tak opuchnutu ruku a fialovu, že som večer musela na pohotovosť. Tak mam antibiotika, všeliaké iné tabletky na alergiu. Ale mastičku mi nedali žiadnu. Ked som si pytala, tak veeeeelmi boli proti. Tak neviem. Najprv som si na to dala ocot, ako doma, ale nepomohlo. Ale už aj to mi postupne odchadza. Teraz ma to strašne svrbi. A ešte som na to dala Fenistil gél, a co som bola prekvapena, tak mi to viac opuchlo.Neviem ale či s toho.
Cez vikend sme sa boli kupat , no a skracovala sukne babam, žehlila a pripravovala veci. Minuly tyžden nam davali do obyvačky parkety, tak teraz mam ešte viac co upratovať.
Zasa som sa rozpisala 😨 😅 🤐
Tak prajem pekny dnik a pozdravujem vas.

etuska
1. sep 2008

Zuzi ☹ tak dufam,ze sa to čoskoro zahoji.
My zajtra skocime s bratrancovou zenou asi do jedneho centra,kde hladaju volunteers,lebo jej sa aj ziada medzi ludi,tak sa opytame ci by tam mohla chodit,este skocim na postu a kupit Miske uniformu(natupuje az 15.9),ale dnes som pozerala v Tescu,ze uz len dopredavaju,tak musim zbehnut kupit nejake kosele,puncosky..topanky kupim az ked pride aj suknicku.

No a este chcem povysavat,pozehlit a prezliect periny...ale normalne ma to chytilo po tych sedavych dnoch 😀
Bru nocku vsetkym

karolinka2
2. sep 2008

Ahojte Zuzka tak to si mala smolu. ☹ tolko zraneni naraz.skore uzdravenie.
My sme akurat dosli od lekarky,vraj ma mala infekciu tak jej predpisala mast.Zuzka g.je to to iste co canesten,to co si mi poradila ty.
Vonku je dnes poriadna zima,mala bola vystipana na lickach ako v zime.
Idem ja nieco poroboit kym spinka.
Pekny dnicek. 🙂

zsuzsu
2. sep 2008

Ahoj.
Jarka tak Ty znova chceš ist domov? Tvoj maly bude mat kedy rocik?
Matka , Etuska dakujem. ale zatial žijem a to je hlavné. ALe na spoved teraz by som nevedela ist, lebo neviem si klaknuť 😀 😀 😀 😀 😀 A dufam, že sa malinkej rychlo polepši.
Konečne som sama doma so psom. Teraz som prišla s prace, baby v škole, chlap v praci. Uživam si to ticho 😀
Mala by som niečo navariť, ale nic sa mi nechce.
Zuzka no ako ? Malej sa lubilo v škole?
Erika, Ty troška spomal. Tolko veci naraz chceš spraviť. To postelné by som aj ja potrebovala meniť, ale necham to na muža. Ja to neznašam. a neznašam ani novu perinu. 😝

jarka28
2. sep 2008

Caute zienky...dneska som zasa rozlietana ale konecne aj nasim zacala skola tak uz to bude lepsie..Zsuzsu ty si davaj pozor na seba,koleno uz v pohode?David bude mat rok teraz 4teho...bude aj party 😀 Matka mas tam IP odo mna....a co dnes varit?tod otazka kazdodenna.... 😒 zasa nam tu prsi,vcera padali ladove gulicky a kosa je jak svina uz 😖 Zuzka idem ja domov ale len ja sama sa vyrelaxovat po prazdninach to potrebujem,ale hlavne idem lebo segra ma operaciu tak nech som pri nej,a na cintorin musim ist lebo tato moj by mal narodeniny 12teho tak dam kvetinku a sviecku...idem aj ja periny detom prezliect a co to porobit,aj tak uz nestiham....packo zatim...ozaj jazdy zvladam s usmevom na tvari a instruktor je na mna pysny ze ma taku ziacku tak sa tesim.... 🙂

karolinka2
2. sep 2008

Juuj a ja zasa zboznujem prezliekat periny a hlavne si lahnut do vypratych perin. 🙂 ale co neznasam tak to je zehlenie a v poslednom case aj varenie,nakolko uz ani neviem co mam varit.
Mala spinka uz tri hodiny a ja len tak lenosim navarene mame este od nedele akurat mi doprala pracka tak idem povesat.

etuska
2. sep 2008

ahojte kocky,
my sme dnes museli do Mallusku,lebo ani "za frasa" nam ten ucet nechcu otvorit,tak sme sadli do auta,v agenture nam dali asi 6-ty papier,lebo v banke sa im furt nieco nepacilo,hned sme vybrali peniazky v banke,lebo manzelovi doteraz posielali kazdy tyzden sek,ale tu v Antrime nam nechceli peniaze vyplatit-no uz ich mame 🙂

Ja som prave prisla z Tesca,bola som kupit Miske uniformu,ale ako na potvoru nikde nemaju modre kosele jej velkost,esteze som minule kupila 2ks .Tak zatial ma 2" pinafores"(to je ta satova sukna),2 kosele,tielka a gatky.Puncosky a sveter,al. mikinu musim este pozriet zajtra.

Baby, kolko kusov sukni a svetrov ste kupovali-Jarka,asi otazocka na teba,kedze mame deti v podobnom veku,ale aj pre Zuzku G.Ti mali su predsa taki babroskovia 🙂

Vecer mam este jeden "meeting" voluntary group,velmi sa mi tam nechce,nejaka som uzimena a unavena,ale skocim...
Pekny vecer 🙂

nawal
2. sep 2008

Caute, mozem sa k vam pridat? 😀
Mam 2 dcerky a byvame v Ballymene. 😉

etuska
2. sep 2008

ahoooj Nawal,tak to si len kusok od nas 😉 ako ste tu dlho?

jarka28
2. sep 2008

Nawal vitaj...super zasa nova babula na pokec 🙂 Erika ja som mojim pokupila kazdemu tri mikiny troje sukni a nohavic malemu a po tri tricka pod mikinu lebo spinia jedna radost...ale este mame z minuleho roku co nevyrastli z toho...idem ja do pelisku zima je aj mne...bru nocku.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre